Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

Mnogo mracniji album, jako jako mracna amtosfera i tekstovi, kapiram da ce neko reci i da je mozda previse patetisanja na alubmu al meni to ne smeta, uradjeno je nekako sa ukusom. Zvuk je tako, ni stari ni MMA, nekako cudan mix pomalo. Dinamika je odlicna, produkcija je stvarno super (eh da je takva i na TDD :D mada onda ne bi bio kvlt ) sve je kristalno dobro, za sada favoriti Broken Wings i These Scars (prva i poslednja ). Ovako na prva 5 slusanja za jedan dan, nije mi najbolji ali ni najlosiji album, (Kao da EGY ima losh album) onako namerno nisam ocekivao previshe tako da mi je super legao, drago mi je sto ne lici na neki prethodni, a opet sto nije nesto totalno drugacije, odlicno izbalansirano. Kapiram da ce biti jedan od top 10 albuma godine.

 

E da interesantno, ovde nema ni jedne pesme koja je onako EGY Catchy, kao sto su bile Touch of Blessing, ili Masterplan, onako nesto sto na prvu ulazi u ushi, mora malo da se preslusa album. Opet kazem meni ovo bas fino leglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bash tako,i ja sam se pripremio na losh album,ali naravno ispalo je sasvim suprotno.

Mislim ne mozhe se stalno ochekivati novi In Search Of Truth.

Jedina malo catchy je Broken Wings,a i kao pesma je bash dobra.

I k'o shto reche,Evergrey nema losheg albuma. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je problem, probali su iz svih albuma da izvuku nesto dobro i naprave neki mix, sto i nije bas uspelo po meni, i da, nema nijednog hita onako na prvo slusanje da te razvali, al ajde, produkcija im je mozda najbolja dosad...ali ipak, album mi ne zvuci toliko kompleksno da bi ga zbog toga slusao deset puta, ovako bas i nemam zivaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Nije los album, al' meni je ipak malko dosadnjikav i prosecan... Cak mi nijedna pesma ne odskace i ne zapada za oko kao kvlt. Ne mogu reci: "E, ova je najbolja, ova kida!". Jednostavno, sve su podjednako dobre/lose i to mi malko smeta, ta jednolicnost ubija album. Medjutim u globalu album je slusljiv, tezi nego prethodni sa pokusajem vracanja starom zvuku, sto sve u svemu daje neki prosecan mix. Ne znam cak mi i taj njihov kuku-lele fazon nekako prvi put zasmetao na ovom albumu. Dajem albumu razocaravajucih 7/10. Btw poslusao sam album nekih 6-7 puta... Slusao sam album na kompu doduse, nemam bas lose zvucnike, al' nisu ni neki, videcu kako ce zvucati kad ga prebacim na iPod...

 

EDIT: A razmisljao sam da narucim original, dobro je sto nisam...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

u poredjenju sa starim evergrey-om, ovo je osrednji materijal. malko su tezi rifovi, al tu i tamo su i melodije komercijalnije. i meni su prva i zadnja najupecatljivije, ostalo se ne izdvaja previse. nekako sam i ocekivao ovakav tip materijala. nije loshe, samo ne fascinira ko onaj stari dobri evergrey.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kome... Pa, ne znam, ipak mi nije za 6... A i ja ocenjujem sa jednom decimalom, samo nije bilo potrebe da napisem 7.0... Mozda ipak bude 6 posle jos kojeg slusanja... Mada ne verujem ni da cu ga slusati nesto preterano... Ipak album ima dobrih stvari. Produkcija na I mestu je jako jako dobra, pesme nisu lose, jesam razocaran, al' ne mogu reci da su sranje itd. Meni je zasmetala to sto su sve pesme u istom rangu, dobre su, ne mogu da kazem da su lose, al' nijedna se ne izdvaja kao vrhunska. Album kao celina nema losu pesmu, al' nema ni kvltove, tako da... 7.0 je ipak ta neka ocena za ovaj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ne mozhe se stalno ochekivati novi In Search Of Truth.

In Search Of Truth je overrated. Mnogo više volim dva posle njega. Ali koliko slušam Evergrey, tek jedva mesec i po dana, samo sam ta 3 albuma i detaljno prostudirao. Poslušaću u skorije vreme i Torn, mada mu se nešto i ne radujem preterano, s obzirom na to koliko ima negativnih komentara... :confused:

 

EDIT: A po mojim kriterijumima, 7/10 je prilično loša ocena. Nadam se da će Torn zaslužiti više, videćemo. :pivopije:

 

EDIT2: Postajem senilan. Hteo sam još da kažem da se nadam da je novi basista zablistao na albumu, jer me je uživo oduševio. Sjajan lik, i neka je otišao iz Stratovariusa, bio je odličan i tamo ali je Evergrey pravi bend za njega.

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loš album, nisam ni očekivao nešto spektakularno, jer kad se ideje jednom iscrpu, teško se rađaju nove, tako da i nisam verovao da je moguće da se na albumu pojavi neka pesma tipa A Touch of Blessing, ili The Masterplan. Mene zadovoljavaju Broken Wings, Torn i These Scars.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li samo meni smeta ovaj bezocni manjak klavijatura? :D Mislio sam da nece nastaviti sa tom tendencijom koja se prvi put pojavila na MMA...

 

Nije los album, ali malo su kreativno popustili, malo dobrih rifova, uglavnom neko riljanje, malo kechi pesama, osim recimo Broken Wings (ima tu jos koja)... Sve u svemu ne bas najbolje ostvarenje, ali slusljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...