Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

My verdict:

 

Bolje od Inner Circle, slabije od Apokalipse ponedeljkom sabajle. Pokušali da dotaknu savršenstvo, mrak i težinu jednog In Search of Truth, na momente i uspeli, ali bez zaokruživanja finalnog proizvoda u jednu kompaktnu i odličnu muzičku celinu.

Favoriti: Soaked (apsolutni moj favorit), In confidence, Broken Wings, još 2-3 pesme možda, ostalo tek prosek ili malo iznad proseka.

 

4-.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle takva prva četiri bombastična albuma meni je Inner Circle bio poprilično neubedljiv (ako izuznemo zaista MEGA hitove - More than ever, Touch of Blessing), bar polovina albuma. E sad, ako bismo stavili na vagu taj album i MMA, odnosno, Torn - ko zna šta bi ispalo. Verovatno kod svakog različito. Kod mene je ispalo par postova gore navedeno.

 

Opinions are like asses.... ju nou vot ajm sejin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inner Circle je keva. Ambassador, More than ever, A touch of blessing, The Essence of conviction, Waking up blind. So catchy... A When the walls go down... Nemam reči. Mnogo dobar album sve u svemu.

 

 

When The Walls Go Down :rockdevil::rockdevil: Kakva stvar!

Steta sto uzivo ne zvuci onako bombasticno kao na disku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc mi se javio Evergrey u snu, u fazonu jako su dobri i sve to, a ja ih nikada nisam slusao, pa zato valjda.. :no:

 

Ispada da ti i nisi toliko toga slušao, ili bolje reći čuo. :D Ali, generalno gledano, to i nije tako loše, s obzirom da mi je poznato da si svoje vreme uglavnom fokusirao na Genesise, Elpove, Floydove, Marillione, Generatore, Transatlantice, Morseove... :) Ipak postoji nešto što se zove prioritet, a postoji i ono drugo... Kako beše... Kva... kvalitet. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispada da ti i nisi toliko toga slušao, ili bolje reći čuo. :D Ali, generalno gledano, to i nije tako loše, s obzirom da mi je poznato da si svoje vreme uglavnom fokusirao na Genesise, Elpove, Floydove, Marillione, Generatore, Transatlantice, Morseove... :) Ipak postoji nešto što se zove prioritet, a postoji i ono drugo... Kako beše... Kva... kvalitet. :pivopije:

 

Uf... :icon_sigh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovna greška, koju ljudi (a vidim i fanovi proga) čine jeste poistovećivanje proga sa virtuoznošću ... tužno mi je da neko ko se daje za velikog fana proga smatra da je jedno od osnovnih obeležja proga virtuoznost. E tu se vidi da "nisi drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio" ...

 

A što se tiče običnosti i neobičnosti ... pa jel treba bend da žonglira da bi bio neobičan, pa samim tim i prog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...