Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Kako je dokazano? Ja to pitam. :)

 

Ne mogu da verujem kakve se gluposti ovde prosipaju.

Evo, ako te baš zanima više pošto vidim da si jako tanak sa poznavanjem takve materije: http://en.wikipedia.org/wiki/Spherical_Earth#Summary_of_evidence_for_a_spherical_earth

 

Bog ne nalazi ni trnuku radosti u patnji grešnika

 

Onda neka nas sve spase i oprosti nam kad je tako svemoguć i milostiv, a mi ćemo se već pokajati kad vidimo njegovu moć, zar ne? Prihvati to već jednom, tvoj bog je sadista.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem kakve se gluposti ovde prosipaju.

Evo, ako te baš zanima više pošto vidim da si jako tanak sa poznavanjem takve materije: http://en.wikipedia....spherical_earth

Kako ja mogu da znam da ti nisi napisao taj članak?

A osim toga, nije li slučajnost da baš sve osobe koje pišu o sfernom obliku Zemlje veruju da je ista sfernog oblika? Meni treba nešto objektivno. :smile:

 

Onda neka nas sve spase i oprosti nam kad je tako svemoguć i milostiv, a mi ćemo se već pokajati kad vidimo njegovu moć, zar ne? Prihvati to već jednom, tvoj bog je sadista.

Pa Bog to i jeste uradio. Uopšte nije problem u tome da Bog sve oprosti i sve nas spase (on je to već uveliko uradio) nego u ljudima koji prosto neće njegovo spasenje i njegov oproštaj. Bog jeste ljubav ali nam takođe i daje slobodu: da mu kažem da ga na želimo. Sa time je potpuno bespredmetno kriviti Boga što je neko u paklu.

Edited by Thrones

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja mogu da znam da ti nisi napisao taj članak?

A osim toga, nije li slučajnost da baš sve osobe koje pišu o sfernom obliku Zemlje veruju da je ista sfernog oblika? Meni treba nešto objektivno. :smile:

Kao fotografije? Fotografiši svog fiktivnog tvorca, pa se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ukazujem na činjenicu da se po tom prinicipu sve može poreći, ali da se time zapravo ne dira u istinitost toga. Vi od mene tražite da vam dokazujem stvari onom metodom kojom ni vi sami niste sposobni ništa da dokažete. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razočaraću te, ali osporiti tvog Boga je mnogo lakše nego osporiti logiku, ljudska čula i saznanje.

 

Ja ne tražim da mi ti dokažeš postojanje Boga, već ti ukazujem na to da je tvoj Bog nemoguć takav kakvim ga vi prikazujete. Epikurov paradoks je dovoljan za tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja mogu da znam da ti nisi napisao taj članak?

A osim toga, nije li slučajnost da baš sve osobe koje pišu o sfernom obliku Zemlje veruju da je ista sfernog oblika? Meni treba nešto objektivno. :smile:

 

Vera podrazumeva nemanje dokaza. Ovde imaš dokaze crno na belo i, ako nisi retardiran, shvatićeš ih. Uostalom, dobar deo stvari koje su navedene u dokazima možeš i sam da proveriš, pa izvoli. Jebote, ne mogu da verujem šta moram da pišem, čovek osporava da Zemlja baca okruglu senku na Mesec.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epikurov paradoks je samo problem ako se Bog zamišlja kao mašina za hepi end koja služi da zla uopšte nema i da se sva loša dešavanja nužno proizilaze na dobro.

 

Vera podrazumeva nemanje dokaza. Ovde imaš dokaze crno na belo i, ako nisi retardiran, shvatićeš ih. Uostalom, dobar deo stvari koje su navedene u dokazima možeš i sam da proveriš, pa izvoli. Jebote, ne mogu da verujem šta moram da pišem, čovek osporava da Zemlja baca okruglu senku na Mesec.

Gde sam ja osporavao da Zemlja baca okruglu senku na Mesec? Ja samo pokazujem manjkavost tvog dokazivanja - da nije objektivno i da objektivnost izvora koji su mi pokazani nije dokazana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvori su objektivni zato što nemaju potrebu da naginju nijednoj strani. Nije njima nikakav viši cilj da te ubede da je Zemlja okrugla niti imaju ikakve koristi od toga, oni prosto konstatuju činjenice. Mnogo si tup, bre.

 

I opet ti kažem, dokazi koje sam ti izneo JESU objektivni jer možeš i sam da ih proveriš. Ono iz biblije ne možeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epikurov paradoks je samo problem ako se Bog zamišlja kao mašina za hepi end koja služi da zla uopšte nema i da se sva loša dešavanja nužno proizilaze na dobro.

 

Hrišćanska doktrina jasno kaže da je Bog savršen i univerzalno dobronameran. Samim tim, on mora biti mašina za hepi end, jer ne bi ni umeo da bude bilo šta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Dokinsonovo tumačenje Epikurovog paradoksa, ne sme se zaobići:

 

If God is omniscient, he must already know how he is going to intervene to change the course of history using his omnipotence.

But that means he can't change his mind about his intervention which means he is not omnipotent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvori su objektivni zato što nemaju potrebu da naginju nijednoj strani. Nije njima nikakav viši cilj da te ubede da je Zemlja okrugla niti imaju ikakve koristi od toga, oni prosto konstatuju činjenice.

Ali meni ništa od toga nije dokazano - izvori mi ne govore sami po sebi da ne naginju tome da je zvera sferična ili kvadratna ili pločasta, niti ja ne znam da oni nemaju nikakve koristi od toga - možda je pisac članka ujedno i autor astronomske enciklopedije čija prodaja jako loše ide.

 

Vera podrazumeva nemanje dokaza.

Pa to je što sve vreme pokušavam da pokažem.

 

Hrišćanska doktrina jasno kaže da je Bog savršen i univerzalno dobronameran. Samim tim, on mora biti mašina za hepi end, jer ne bi ni umeo da bude bilo šta drugo.

Bog je apsolutno slobodan, tako da itekako ume i nešto drugo. Ovde je više problem što mi Bogu pokušavamo da nakalemimo neka naša viđenja dobronamernosti i savršenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali meni ništa od toga nije dokazano - izvori mi ne govore sami po sebi da ne naginju tome da je zvera sferična ili kvadratna ili pločasta, niti ja ne znam da oni nemaju nikakve koristi od toga - možda je pisac članka ujedno i autor astronomske enciklopedije čija prodaja jako loše ide.

 

Konstantno eskiviraš jednu rečenicu (tj. dve) i jako mi je drago zbog toga, stoga ću je ponoviti i ovde:

 

dokazi koje sam ti izneo JESU objektivni jer možeš i sam da ih proveriš. Ono iz biblije ne možeš.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...