Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

a sasvim je mogucje da je medju ljudima koje su hrishcjani oko njih smatrali jednom gnostichkom grupom bilo razlichitih mishljenja i verovanja.

hrishcjani oko njih su ih smatrali homogenom grupom, a ustvari je medju njima bilo razlichitih verovanja. to je vrlo mogucje jer su gnostici u prvim vekovima nove ere ima mali milion razlichitih shkoli i uchenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pedofilske orgije “đavoljeg vladike”

http://www.e-novine....eg-vladike.html

 

 

 

Zapisnik o saslušanju Bojana Jovanovića u srpskoj patrijaršiji, 31. august 2012.

 

Episkop Budmljansko-nikšićki Joanikije: Da li si spreman da ono što kažeš na ovom saslušanju to na isti način posvjedočiš pred crkvenim organima ako to bude potrebno?

Bojan Jovanović: Da, spreman sam.

JOANIKIJE: Da li si suglasan sa mnom da ovaj Zapisnik nećemo koristiti ni za što drugo osim za crkveno-sudski postupak ukoliko bude pokrenut protiv onoga kojemu se pripisuje da je pedofil o kome si spreman da to posvjedočiš?

JOVANOVIĆ: Obećavam da neću zloupotrebljavati ni ovaj razgovor niti zapisnik, tj. pristajem da se može koristiti ovaj zapisnik samo za potrebe Svetog Arhijerejskog Sinoda ili Crkvenog suda.

JOANIKIJE: Da li si ti pisao pismo izvinjenja ep. Vasiliju zvorničko-tuzlanskom u kojem tražiš oproštaj za klevetu protiv njega koja je plod bolesne mašte? Ako si to pisao, kada je to bilo?

JOVANOVIĆ: Prije 11 god. napisao sam pismo izvinjenja ep. Vasiliju, ali sam na to bio prinuđen jer sam dobio prijetnju da ću biti ubijen ukoliko to ne napišem. Ukoliko je potrebno mogu da iznesem još detalja u vezi s tim. Pismo je sa mojim znanjem i ovlašćenjem pisao i dostavio moj advokat. Ponavljam, dobio sam vrlo ozbiljnu prijetnju, a za to je znala i moja porodica. Nikada kasnije nisam pisao nikakvo pismo izvinjenja.

JOANIKIJE: Da li imaš konkretne dokaze da je vl. Vasilije zvorničko-tuzlanski nastran i da je nekoga seksualno zlostavljao i uznemiravao?

JOVANOVIĆ: Da. I mene je dok sam boravio kod njega svakodnevno pokušavao da napastvuje. U tome nije uspeo, ali sam zbog toga i zbog toga što sam video, morao da napustim njegovu eparhiju. Kod njega sam boravio godinu dana.

JOANIKIJE: Da li znaš je li još nekoga pokušao da napastvuje?

JOVANOVIĆ: Da. Znam da je pokušao da napastvuje oca Gavrila koji mi je to lično povjerio u manastiru Dragaljevcu. Otac Gavrilo nije pristao na protivprirodni blud sa vladikom Vasilijem i zato ga je vladika maltretirao i ponižavao. Isto znam i da mu je vrlo često prijetio.

JOANIKIJE: Da li znaš još nekoga ko je svjedok da je vl. Vasilije nasilan i da zlostavlja djecu i mladiće?

http://www.e-novine....t_604052150.jpg

Novogodišnji poklon: Vladika u društvu stripera

Photo: Stock

 

JOVANOVIĆ: Znam. To su majka, djed i baba ubijenog bogoslova Milića Blažanovića koji je ubijen u manastiru Papraći. Milić je meni priznao kako je vladika pokušao da ga napastvuje u vladičanskom dvoru u Doboju. Pošto nije uspio, vladika ga je poslao u Papraću gdje je Milić ubrzo bio ubijen. Ja sam sa Milićem razgovarao u Papraći i ispričao mi je sve što mu se dogodilo. Majka Milićeva Dragica, medicinska sestra iz Doboja zna za ovo. Meni je otac Stefan iz manastira Papraće priznao istinu o Milićevom ubistvu. Za to mogu posvjedočiti.

JOANIKIJE: Znaš li još neki primijer?

JOVANOVIĆ: Vladika je pokušao da napastvuje izvjesnog Bratislava koji nije podlegao; Vladika ga je poslao u manastir Papraću gdje sam ja sreo i od njega sam čuo da je imao velike neprijatnosti s vladikom. U Sasama (manastir u istočnoj Bosni, op. aut.) su bila dva dječaka koji su također govorili o vladičinoj nastranosti, ali su ubrzo protjerani. Oni su tamo boravili u početku... Pokojni iguman Teodosije iz Dajbaba dovodio je jednog đaka kojeg je vladika napastvovao. To znam i mogu da posvjedočim. Nastavnici iz škole “Knez Ivo od Semberije” – Bijeljina – rekli su mi da je vladika pedofil. Meni je vladika nudio velike pare da mu iz te škole ili odnekle drugo, dovodim dječake do 10 godina, siromašnu djece bez roditelja. Ja sam tada predavao vjeronauku. Nisam tu djecu privodio vladiki.

JOANIKIJE: Imaš li još šta da kažeš na ovu temu?

JOVANOVIĆ: Za sada reći ću još i ovo: kada sam o navedenom počeo da govorim za medije, vl. Vasilije je nudio velike pare mom advokatu da počne njega da zastupa. Znam da je potkupljivao pojedine ljude da ne govore o njegovoj pedofiliji.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

e-novine?

 

ne mora se ova tema trovati tim novinarskim šljamom a i prava je koincidnecija da je ljudi mentalnog sklopa poput imaginosa prenose na forum.

 

edit:

počelo je u 20h, može neko i sad da se uključi, uglavnom emisija će biti postavljena naknadno na žru ytb kanalu.

 

 

ЖРУ ДИВАН online- Разговор православног свештеника и атеисте (почетак: 15. март 2013. у 20:00)

 

http://www.youtube.c...e?v=O-tnM7fVvQE

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je objavljeni transkript, mogao je i kurir to da objavi, ne utice na fakat iznesenosti cinjenice

 

edit: ovaj pop je genije inace

 

"beba u epruveti...vera mi je bila poljuljana, usput sam povracao od psihickog sudara u meni..."

"cetiri gradivna elementa - tu je i vazduh, tu je i voda, tu je i minerali...to je sve uradio neko razuman, ko je gledao kako sta da najbolje spoji"

 

ne ozbiljno, pop je super za najkasnije jedanaesti vek, zanimljivo je slusati ga, ali kolicina elementarnog neznanja za 21. vek je sokantna

kucajuci to sam saznao da je doticni pop slep sto malo ublazava taj utisak (ne ublazava neznanje doduse)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je transkript, onda se mogao naći u nekom pdf,word ili sličnom formatu ili bar na nekom pristojnijem sajtu, pogledaj samo naslov na ovom dnu od sajta, to je očigledno najspektakularnije što mogu da ponude.

postoji gugl pretraživač, pa na temu o pravoslavlju neka se postavi sa adekvatnog sajta...e-novine su inače poznate po svojoj nepristrasnosti kad je pravoslavlje ili uopšte u hrišćanstvo u pitanju.Ali eto, imaginos je to uradi sigurno po navici, jer mu e-novine stoje u top 10 sajtova.

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je transkript, onda se mogao naći u nekom pdf,word ili sličnom formatu ili bar na nekom pristojnijem sajtu, pogledaj samo naslov na ovom dnu od sajta, to je očigledno najspektakularnije što mogu da ponude.

postoji gugl pretraživač, pa na temu o pravoslavlju neka se postavi sa adekvatnog sajta...e-novine su inače poznate po svojoj nepristrasnosti kad je pravoslavlje ili uopšte u hrišćanstvo u pitanju.Ali eto, imaginos je to uradi sigurno po navici, jer mu e-novine stoje u top 10 sajtova.

 

ne znam o cemu pricas, transkript je transkript gde god bio objavljen; ja citam e-novine redovno, ima i odlicnih i ocajnih tekstova, ali to stvarno nema veze s ovom temom

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ateista je previše inferioran, mlak, malo nepotkovan i beži od argumentacije... da su npr nekog okroba pozvali odradio bi mnogo bolji posao...

kako peđa ne zna ništa o uticaju incesta na potomstvo?

 

Peđa se vjerovatno malo prilagodio pomenutoj emisiji, na način što se prije emisije smirio...nekim tabletama za smirenje.

 

Inače, malo prelistaj o njemu po net-u, i vidjećeš da uopšte nije tako mlak... :da: barem ga ja pamtim iz jednog perioda boravljenja na nekim forumima kao anti-teistu.Možda su se smirile strasti vremenom, ko zna.

 

ja citam e-novine redovno

čuvaj svoje zdravlje onda.

 

edit: ovaj pop je genije inace

 

"beba u epruveti...vera mi je bila poljuljana, usput sam povracao od psihickog sudara u meni..."

"cetiri gradivna elementa - tu je i vazduh, tu je i voda, tu je i minerali...to je sve uradio neko razuman, ko je gledao kako sta da najbolje spoji"

 

ne ozbiljno, pop je super za najkasnije jedanaesti vek, zanimljivo je slusati ga, ali kolicina elementarnog neznanja za 21. vek je sokantna

kucajuci to sam saznao da je doticni pop slep sto malo ublazava taj utisak (ne ublazava neznanje doduse)

 

Prota je odličan, ali ni sam ne znam zašto su doveli njega u dijalog sa ateistom kakav je Peđa, kada se znalo da će doći do nekin naučnih pitanja o kome poštovani Prota jednostavno nema dovoljno znanja.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora se ova tema trovati tim novinarskim šljamom a i prava je koincidnecija da je ljudi mentalnog sklopa poput imaginosa prenose na forum.

 

cudan je tvoj mentalni sklop koji brani i opradvada serijiske pedofile.

 

to je ta tvoja hriscanska misao u kojoj te bas briga sta se desava tudjoj deci, samo da niko ne dira ekipa popova koju volis. vrlo "hriscanski" i plemenito. sasvim je jasno kako je religija, nazalost uticala na tebe, kao i na mnoge...

 

ne znam o cemu pricas, transkript je transkript gde god bio objavljen

 

izgleda da neki neamju dovoljno dobar "mentalni sklop" da bi to skapirali. :haha: :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ateisticki sljam je 100 puta gori od Hriscanskog .Sve sto Hriscanin uradi lose Ateista ce uraditi 100 puta gore .

И сваку грешку који хришћанин направи, атеиста ће је нагласити што више, да би хришћанин испао лош, и ако је атеиста 100 пута гори. ( Част изузецима )

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ateisticki sljam je 100 puta gori od Hriscanskog .Sve sto Hriscanin uradi lose Ateista ce uraditi 100 puta gore .

 

Rec "ateista" se ne pise velikim slovom, jer to ne oznacava pripadnost nikakvoj organizaciji ili sekti, vec pojam koji oznacava onog ko ne veruje u izmisljotine.

 

Ateisticke organizacije ne moraju da budu, ali uglavnom jesu retardirane skoro koliko i religijske organizacije.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu, ima licemernog sljama svuda, ali je hriscanski licemerni sljam posebna sorta sljama, najnaprednija

Има шљама, није да нема...

 

Ateisticke organizacije ne moraju da budu, ali uglavnom jesu retardirane

Сагласан сам.

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прво слово у реченици је по граматици велико, а реченица се завршава знаком интерпункције.

 

Ponovo blistas!

 

Ateisticki sljam je 100 puta gori od Hriscanskog .Sve sto Hriscanin uradi lose Ateista ce uraditi 100 puta gore .

 

Na to veliko slovo sam mislio :P

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduse, izgleda da se i hriscanin pravilno pise malim slovom, tako da sam se zajebo :P

Nek neko potvrdi, nisam 100% siguran, u engleskom je veliko slovo, pa me povuklo

Klasika .Vidi iver u tudjem a ne vidi brvno u svom oku .Uci a sam nije dovoljno naucen .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...