Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

Meni su svi originali (njih osamdeset) lepo upakovani kroz iTunes u jednu preglednu biblioteku, sa lossless kompresijom i coverom u tagu. I nema mi ništa lepše nego da vidim tako sređenu kolekciju.

Свака част. Мене боли курац за оригинале, оно мало што имам стоји у кутијама од патика испод кревета и само гледам како да их уваљам. На крају ћу продати и The New Black. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim o tome da njihovim podrzavanjem (ako nam se svidjaju), svi oni zajedno sire ideju koja moze da ima veci efekat, nego da su ultrapopularni a neutralni.

 

-Zamisli jedan bend koji se zove Metallica koji tuzi nekoliko sajtova gde se mogu skinuti njihovi mp3 kako podrzava prirodu.

-Zamisli jedan Gorgoroth koji na svojim koncertima nabije dvadesetak kozjih glava na kolac kako podrzava prorpdu(a kolje koze).

-Zamisli jedan Black Witchery koji sutira devojke na svojoj svirci kako podrzava prirodu.

 

I svi oni imaju zajednicku ideju da podrze prirodu!!! Ok, rekao si sta si imao, ja sam glup covek, a ti sad idi i podrzavaj bendove koji podrzavaju prirodu i uzivaju u njoj svi zajedno. MI SMO JEDNA VELIKA,SRECNA,KOSMICKA PORODICA!!! :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Zamisli jedan bend koji se zove Metallica koji tuzi nekoliko sajtova gde se mogu skinuti njihovi mp3 kako podrzava prirodu.

-Zamisli jedan Gorgoroth koji na svojim koncertima nabije dvadesetak kozjih glava na kolac kako podrzava prorpdu(a kolje koze).

-Zamisli jedan Black Witchery koji sutira devojke na svojoj svirci kako podrzava prirodu.

 

I svi oni imaju zajednicku ideju da podrze prirodu!!! Ok, rekao si sta si imao, ja sam glup covek, a ti sad idi i podrzavaj bendove koji podrzavaju prirodu i uzivaju u njoj svi zajedno. MI SMO JEDNA VELIKA,SRECNA,KOSMICKA PORODICA!!! :):):)

a da zamislimo jednog coveka, koji je za ovo vreme mogao da zaradi xy dinara i pomogne nekom nesrecniku i da nam primer, sta treba da podrzavamo.

P.S

zaboravio si da je izbor na meni koji cu bend da podrzim. Ako si generalno za neku ideju, to ne znaci da odobravas postupke, nosilaca ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, odoste možda malo predaleko...

 

Il je moje poimanje etike pogresno, ili ne postoji LEVEL-ovanje iste. Etika ne poznaje takve kompromise, jer zamisli sto bi bilo kad npr. doktor ne bi zelio da lijeci nekog pod izgovorom da je taj ubica/silovatelj/kreten???

Znaci, ako je neko vec odlucio da malo kupuje originale, malo da skida mp3 - onda bez sranja o etici. Sve to skupa sa onom pricom o podrsci bendova, mi je klasicno licemjerstvo i ljigavstina. Ko zeli da pruza iskreni 'suport', neka fino ide u crveni krst ili neku drugu humanitarnu organizaciju. Iskrenije je pruzat 'suport' ljudima da prezive, nego da snime novi album. Dobrotvori svih zemalja, ujedinite se :) :) :)

 

Naravno da je humanije pružiti podršku ljudima koji su životno ugroženi, ali ja sam i za podršku muzici koju smatram vrednom i koja nije tu zbog novca.

 

Svako ko naginje nekom undergroundu zna za jednu opštu etiku:

 

Download radi informisanosti je okej, ali se potrudi da koliko god možeš što više i kupuješ izdanja malih/underground/DIY bendova što dolaze sa istih takvih izdavača.

 

Kraj priče, a sve ostalo je na tebi kao da proceniš šta ti je tu vredno a šta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da zamislimo jednog coveka, koji je za ovo vreme mogao da zaradi xy dinara i pomogne nekom nesrecniku i da nam primer, sta treba da podrzavamo.

 

E ovo je vrlo pametlo receno. Trebalo bi i ti i ja da batalimo da lupetamo ovde ko je veci kreten od koga i pustimo da se svi ovde foliraju kako su verni metalci tako sto kupuju original. Necu da pisem ovde vise,rekao sam sta sam imao. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Download radi informisanosti je okej, ali se potrudi da koliko god možeš što više i kupuješ izdanja malih/underground/DIY bendova što dolaze sa istih takvih izdavača.

 

Lično se trudim da što više kupujem izdanja koja sadrže dobru muziku, jebe mi se ko je izdavač... Ne vidim zašto bi se prosečan slušalac opterećivao time. Previše je tu matematike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je humanije pružiti podršku ljudima koji su životno ugroženi, ali ja sam i za podršku muzici koju smatram vrednom i koja nije tu zbog novca.

 

Svako ko naginje nekom undergroundu zna za jednu opštu etiku:

 

Download radi informisanosti je okej, ali se potrudi da koliko god možeš što više i kupuješ izdanja malih/underground/DIY bendova što dolaze sa istih takvih izdavača.

 

Kraj priče, a sve ostalo je na tebi kao da proceniš šta ti je tu vredno a šta ne.

 

Jea! Od nas zavisi!!! :) :) :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, smešne su mi vaše rasprave oko kupovine piratskih diskova.

 

Kao prvo, prosek ljudi koji ovde postuje je nekih 16. godina (možda grešim), većina njih (kao i u ostalom ja iako nemam odavno 16) živi sa svojim roditeljima i izdržavana je klasa. Većina nas ne može sebi da priušti original diskove, zato što živimo u zemlji u kojoj samo osnovne potrebštine mogu biti priuštene. Dakle čemu rasprava?

 

Takođe, živimo u zemlji koja nema sreće sa izdavačima, jer ovde nema pristojnih i ne može se ostvariti profit na taj način. Zar mislite da npr city records zvezde zarade pare od prodaje diskova? Jok brate, izdaš disk, pa turneja po Srbiji, tako se ovde zarađuju pare na muzici.

 

Što se tiče naših bendova, mislim na metal/rock i slično...tu nema mnogo šta da se priča (čast naravno izuzecima). Uglavnom su cover bendovi, klubski, retko koji je autorski, a i ti koji jesu ne moraju baš ni da se trude, osim ako ne urade nešto baš originalno, a to je prava retkost.

 

I onda na kraju, zašto je loše skidati muziku sa interneta? Zašto je loše kupiti piratski CD? Većina nas na taj način dolazi do muzike, do koje inače ne bi nikad uspeli da dođu, pogotovo ako slušamo neki slabo poznat strani bend. Kako ja ovde da nabavim takav CD? Gde?

 

Toliko od mene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako neki bend misli da postoji iko ko će da im kupi album na osnovu lepog review-a u nekom časopisu, vara se, bar u 95% slučajeva. Kao što rekoh, ako mi se jako svidi zika, pazarim je, ako ne, ništa. I ne mislim da piraterija utiče na broj prodatih diskova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako neki bend misli da postoji iko ko će da im kupi album na osnovu lepog review-a u nekom časopisu, vara se, bar u 95% slučajeva. Kao što rekoh, ako mi se jako svidi zika, pazarim je, ako ne, ništa. I ne mislim da piraterija utiče na broj prodatih diskova.

 

Pa sta onda utice, covece?! :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...