Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

Licno mislim da kasetofoni (naslednici magnetofona) nisu ugrozili muzicku industriju. Kaseta je dovela do pojave da mozes da slusas omiljenu muziku u pokretu, sto je dovelo do revolucije (sony-jev vokmen) sony je to uradio isto kada je lansirao minidisc. Sony ima svoju JAKU izdavacku kucu, a lansira nesto pomocu cega mogu da se snimaju koncerti i presnimava sa CD-a. Znaci Sony je lud. Mislim da nije. Verovatno malo ko od vas zna da su se pravile piratske ploce u eri ploca. Razlika je sto je to morala da napravi fabrika a nije mogao pojedinac. Stim sto je pojedinac morao da napravi perfektnu kopiju, jer je jedino tako mogao da proda. Elem, sto se tice sadasnje situacije, stvari stoje ovako.

 

Sony je multinacionalna korporacija gde se svakodnevno obrću milioni. Dakle, boli njih kurac, a neka paralela s njima ti ne valja jer se ovde priča najviše o malom nezavisnom izdavaštvu i o muzici koja uglavnom ne može (a uglavnom ni ne želi) da ide van nekog undergrounda (metal, hardcore, punk itd.). Pritom, cela priča se događa u Srbiji.

 

Mislim da danasnjoj srpskoj (metal ili bilo kojoj sceni) ide u prilog piraterija. Naravno ne ide nekom lenjivcu koji misli da od tantijema zivi, vec nekom ko pocinje, poput vas. Sto te vise ljudi u zemlji cuje, veca sansa da dodje na koncert. Sto te vise ljudi u svetu cuje, veca je sansa da nekad nesto prodas u zemlji gde je prodaja moguca.

 

Ne, piraterija ne ide u prilog domaćim bendovima. Danas kada postoje majspejsovi, jutjubovi a većina ljudi koristi i neku solidnu internet vezu situacija je nikad lakša da dođeš do informacije o nekom bendu, čuješ iz par pesama/snimaka kako otprilike zvuči i onda se odlučiš da li su vredni da im odeš na svirku i KUPIŠ njihov album. I šta sad tu korisno piraterija i ilegalan download mogu danas da donesu jednom srpskom metal bendu? Nikakvu korist, već mogu samo da im idu na ŠTETU.

 

Mozete da se vredjate kolko god hocete ali 98 % danasnjih srpskih izdanja ne zasluzuje da bude konzumirano u vidu kupovine originalnih izdanja. Zasto?

Danas imate mogucnost da na jedan plastican medijum spakujete koncert od 4h + muziku (album), konkretno mislim na hibridni disk,sa jedne strane double sided DVD a sa druge muzika, ili neka druga kombinacija. To kosta mozda oko 50% skuplje nego obican CD (mislim na sam disk a ne na snimanje i obradu video materijala). To napravis u papirnatom omotu,recimo 400x300 mm (skoro kao povrsina na ploci), tako da mozes da izrazis kreativnost u papirnoj formi. Kada stavis to u radnju, ne vidim zasto bi neko skidao sa neta i rezao 3 diska, bez lepog omota. Samo diskovi ce da ga kostaju oko 50 din. Naravno mislio sam da cena bude kao na kiosku. Na DVD moze da se stave snimci promo spotova, koncerata, dokumetarac o bendu...ama bilo sta sto ce konzument imati a da nije samo muzika na CD, koji je vec prevazidjen kao medijum. Pogledajte omote nekih bluzera sa misispija, koji rade u tirazu od 500 primeraka, kao i ovde...tamo se svira bluz, na svakoj raskrsnici, ali ne odustaju, trude se...zarazliku od ...

 

Pa mislim da je onda bolje da se ovi naši još manje trude ako većina ljudi ima poput tebe taj "oću preko leba i pogaču" stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, vidim da shvatas bavljenjem muzikom kao hobi, time se zavrsava cela prica bas ovde. stop.

P.S mislio sam da jedna kamera kosta 1300 e, ali mogu da se iznajme za po 50. Eh otkud mi 100 eura...ako nastavim dalje bicu uvredljiv sto ne bih zeleo.

А кад си мајке ти чуо да је неко у овој земљи професионално свирао метал и живео од тога? Не буди смешан!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, vidim da shvatas bavljenjem muzikom kao hobi, time se zavrsava cela prica bas ovde. stop.

P.S mislio sam da jedna kamera kosta 1300 e, ali mogu da se iznajme za po 50. Eh otkud mi 100 eura...ako nastavim dalje bicu uvredljiv sto ne bih zeleo.

Radi se o tome da bavljenjem muzikom iz ljubavi NE MOZE da se zivi. Ni kod nas, ni u inostranstvu. Odnosno, sam muzicar ne moze da zivi od toga.

 

Ne, piraterija ne ide u prilog domaćim bendovima. Danas kada postoje majspejsovi, jutjubovi a većina ljudi koristi i neku solidnu internet vezu situacija je nikad lakša da dođeš do informacije o nekom bendu, čuješ iz par pesama/snimaka kako otprilike zvuči i onda se odlučiš da li su vredni da im odeš na svirku i KUPIŠ njihov album. I šta sad tu korisno piraterija i ilegalan download mogu danas da donesu jednom srpskom metal bendu? Nikakvu korist, već mogu samo da im idu na ŠTETU.

Voleo bih da objasnis ovo malo. Sta tacno ima bend od kupovine njihovog albuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

James Joyce je za zivota prodavao po par stotina primeraka svake svoje knjige,a danas se smatra za jednog od najznacajnijih pisaca ever.A on je bio notorna pijanica.

Uostalom,vecina bendova koji zive od muzike su svi od reda odavno izgubili svaku zelju za inovacijom i kreativnim radom sto bi stvaranje umetnosti trebalo da bude,samo vrte istu plocu sto godina.

I opet se vracamo na vrednosti,kada bi ljudi tezili necem visem od mlacenja odredjene kolicine para,dovoljne za ranu penziju,mozda bi i imali thriving kulturu,ovako qrac./

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koji cilj ima ova prica??? Piraterija vam otima nesto sto nemate?? Ko ovde koga pravi...

Cinjenica je da sam bend ima malo od prodaje albuma i da onda potencijalna piraterija ne donosi veliku stetu.

Bavite se muzikom iz ljubavi, ko vas postuje taj ce to da iskaze, ko ne tog zaboravite i sve OK.

Tantijeme nikada ne mozete da ocekujete i ako bude pravna drzava, jer muzika nije masovnog karaktera.

@Odelo

ono za sony je bilo po globalnom pitanju, jer bila inace prica o kasetofonima. Znaci otpada ti teza, ovo je Srbija. Ponasanje kretanja na globalnom nivou se prenosi i na male sredine.

P.S

sto vi piratski ne izdajete svoja izdanja, pa sav eventualni prihod ide vama???cega se bojite?

Edited by sumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim pirateriju! Nikada ne bih menjao moj MP3 folder nekog albuma (samo ako je ripovan na 192kbps i lepo tagovan) ni za sto originala tog istog albuma! Ovako je sve to lepo na hard disku, spakovano i ususkano, pregledno, ekonomicno, a kada imas original, milion briga - pazi da se ne pohaba knjizica, pazi na plastiku da se ne razbije i menjaj je na pola godine, uvek postoji opasnost od onih sto pozajme album pa ga nikada ne vrate, keva ti uzme dva diska za podmetace za soljice za kafu kad dodje komsijka... Fuckthatshit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis,niko vise ne ceni muziku.

Zasto?

Zato sto je sistem vrednosti prsao,sto svi ignorisu jureci kao sto vec rekoh kintu za early retirement,kao one sise iz slejera.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da objasnis ovo malo. Sta tacno ima bend od kupovine njihovog albuma?

Ima makar toliko da se barem malo sastavi ili oporavi od dugova u koje je zapao da bi uopšte snimio album. Takođe, i da bi imao šanse da mu taj izdavač izda i distribuira naredni album. I izdavač je u finansijskoj neizvesnosti kad izdaje neki album. Nemoj misliti da je s izdavačima drugačije, jer ne govorimo o velikim korporacijama tipa EMI, današnji Nuclear Blast ili o mafiji iz Granda već o underground metalu, malim bendovima, ljudima koji najčešće nisu iz nekih bogatunskih porodica i o malim izdavačima koji ne rade svoja izdanja da bi na njima nešto zaradili i pretrgli se od novca. I sve to u zemlji Srbiji.

 

Pa koji cilj ima ova prica??? Piraterija vam otima nesto sto nemate?? Ko ovde koga pravi...

Ovde se priča o etici i to je sve. Neko je ima, a nekome izgleda pomanjkava.

 

Cinjenica je da sam bend ima malo od prodaje albuma i da onda potencijalna piraterija ne donosi veliku stetu.

Presnimavanje i tape-trading su činili uslugu malim underground bendovima tokom 80ih, rezanje CD-Ra a nešto kasnije i empetrica sredinom 90ih su im takođe bili korisni u smislu da bi neki ljudi uopšte mogli da čuju za njih... Međutim, ta vremena su odavno prošla, i danas kad imaš internet i myspace kakvu tu sad promotivnu korist domaćim bendovima mogu da donesu rezanje ili uploadovanje njihovih kompletnih albuma? Nikakva, čini mi se.

 

Tantijeme nikada ne mozete da ocekujete i ako bude pravna drzava, jer muzika nije masovnog karaktera.

Niko ih iz UG metala verovatno ni ne očekuje niti se nešto potresa oko njih. To je problem mainstream scene i oni se verovatno trude da ga reše kako znaju i umeju.

 

ono za sony je bilo po globalnom pitanju, jer bila inace prica o kasetofonima. Znaci otpada ti teza, ovo je Srbija. Ponasanje kretanja na globalnom nivou se prenosi i na male sredine.

Nisi me uopšte razumeo jer izgleda kao da nemaš nikakvu predstavu o tome kako otprilike funkcionišu određene stvari u undergroundu. Ti govoriš o velikim korporacijama, velikim svotama novca što je priča koja ide uz mainstream i sve ono komercijalno. Te priče nema u undergroundu jer se vodi drugačijom etikom.

 

To što ću ilegalno skinuti kompletnu Cecinu diskografiju, neke albume izdate za Sony ili stvari iz novijeg Nuclear Blastovog kataloga bez bilo kakve želje da išta od toga kasnije kupim čak iako mi se dopadne je za njih samo mali ujed mrava na ogromno drvo.

 

Kad se ta stvar radi sa albumom nekog domaćeg UG benda koji ti se dopada - to je već ujed parazita na vlat trave.

 

sto vi piratski ne izdajete svoja izdanja, pa sav eventualni prihod ide vama???cega se bojite?

Brale,

Ovde su mnogi bendovi i tih par malih izdavača koji zaslužuju da imaju normalno odrađen CD primorani da ga na kraju objave kao narezani CD-R sa bukletom. Čisto da bi album uopšte izašao, ali tehnički je to kao da ga i nema i kao da je izdat običan demo sa fensi bukletom.

 

Domaći štampani CD ti košta skoro tri puta manje od stranog, pošto smo mi jebiga zemlja trećeg sveta. Takođe, mnogi ne moraju da plaćaju nikakvu poštarinu za njega.

Objavljeni album koji je imao nesreću da se pojavi na CD-Ru košta još manje.

 

I šta još treba da se očekuje? Da kažem bendu da mi se jako sviđa njihov album pa će da mi ga presrećni donesu pod nos. Zauzvrat, daću im Orbit žvake ili neiskorišćenu kartu za GSP. Mada, mnogo mi je i to za album koji mi se čini da vredi. [/irony]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima makar toliko da se barem malo sastavi ili oporavi od dugova u koje je zapao da bi uopšte snimio album. Takođe, i da bi imao šanse da mu taj izdavač izda i distribuira naredni album. I izdavač je u finansijskoj neizvesnosti kad izdaje neki album. Nemoj misliti da je s izdavačima drugačije, jer ne govorimo o velikim korporacijama tipa EMI, današnji Nuclear Blast ili o mafiji iz Granda već o underground metalu, malim bendovima, ljudima koji najčešće nisu iz nekih bogatunskih porodica i o malim izdavačima koji ne rade svoja izdanja da bi na njima nešto zaradili i pretrgli se od novca. I sve to u zemlji Srbiji.

Tesko da ce bend da se oporavi od finansijskih problema koje prate snimanje albuma, tako sto ce izdavacka kuca da proda neki disk. Ako pricamo o velikim kucama, bend od diska ima 10-15%. Ako pricamo o malim kucama, bend ce eventualno dobiti 50 diskova, od kojih ce jednu trecinu da pokloni drugarima, maksimalno ce jednu trecinu prodati, a preostala trecina ce da skuplja prasinu, pa ce na kraju i to da se pokloni nekome.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, takav anti stav nicemu ne vodi. Skroz je lenj i bezveze. Ja sam za originale i podrzavanje benda sa radom do koga ti je stalo. I nemoj da mi dajes taj shit kao nema ovde dobrih bendova, uvek se nadje neki, i brate cd ne kosta puno. Niste valjda socijale tolike da ne mozete da izdvojite 200 - 400 dindzi mesecno za original domaci cd. Ne znam koliko tacno bend dobija od prodaje cd , ali dobija! tO SE UREDJUJE posebnim dogovorom kada se potpisuje ugovor za izdavacku kucu. Mada, cinjenica je da bendovi vise zaradjuju live, ali sem ukoliko ne prodaju dovoljan broj cdova, nece vam vise ti svirati live.

moje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, takav anti stav nicemu ne vodi. Skroz je lenj i bezveze. Ja sam za originale i podrzavanje benda sa radom do koga ti je stalo.

Na koji nacin ti to podrzavas bend, s obzirom da kupovinom originalnog diska od izdavacke kuce bend nema nista?

 

I nemoj da mi dajes taj shit kao nema ovde dobrih bendova, uvek se nadje neki, i brate cd ne kosta puno.

Kad sam ja to rekao da nema kvalitetnih bendova kod nas? :confused:

 

tO SE UREDJUJE posebnim dogovorom kada se potpisuje ugovor za izdavacku kucu.

Ne zelim da pametujem ili vredjam, ali koliko si takvih ugovora potpisao, ako nije tajna?

 

Mada, cinjenica je da bendovi vise zaradjuju live, ali sem ukoliko ne prodaju dovoljan broj cdova, nece vam vise ti svirati live.

moje misljenje

Na osnovu cega si zakljucio da bend nece svirati live, ako ne proda dovoljan broj diskova?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bend podrzavam tako sto cu da odem na koncert.

Kupovina rezanog diska na ulici ili skidanje sa interneta se razlikuje samo u cinjenicama :

1. Novac ide u privatne ruke i drzava ne dobija nista

2. Najveci deo dobija drzava posto ima monopol nad internetom

Ako pogledate malo bolje narodnjaci nemaju tiraze. Disk im je samo povod za gostovanje u emisiji i materijal za tezge.

E sad dolaze koncerti i problemi koji vuku nastupi. O ovome je bilo reci na drugim temama i ne zelim da razvodnjavam.

Ako moze neki muzicar da mi kaze koliko kosta snimanje jednog albuma. Znaci neki prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bend podrzavam tako sto cu da odem na koncert.

Kupovina rezanog diska na ulici ili skidanje sa interneta se razlikuje samo u cinjenicama :

1. Novac ide u privatne ruke i drzava ne dobija nista

2. Najveci deo dobija drzava posto ima monopol nad internetom

Ako pogledate malo bolje narodnjaci nemaju tiraze. Disk im je samo povod za gostovanje u emisiji i materijal za tezge.

E sad dolaze koncerti i problemi koji vuku nastupi. O ovome je bilo reci na drugim temama i ne zelim da razvodnjavam.

Ako moze neki muzicar da mi kaze koliko kosta snimanje jednog albuma. Znaci neki prosek.

 

Podržavaš neki njegov koncert, ali NE PODRŽAVAŠ ga kad izda album.

 

1. Država ne dobija ništa ali novac ide u POGREŠNE ruke, tj. nekome ko nema pravo na njega jer ga zarađuje na konto tuđeg rada. Taj novac je uzet na štetu onih koji su uložili u taj album i imaju pravo na njega a to su bend i izdavač. [Tu razmisliti koliko to štete donosi jednom malom underground bendu i njegovom takođe malom neprofitabilnom izdavaču]

2. Nelegalni download je najčešće besplatan.

 

Problemi estrade i narodnjaka sa tiražima me ne zanimaju. Inače, samo da odštampaš standardni CD ti treba minimum 500 evra. Za troškove snimanja ja nisam kompetentan, ali to sve zavisi koliko je bend zahtevan za snimanje, kakav ima pristup itd. Mada, i sam možeš otprilike da proceniš da je to u najmanju ruku barem još toliko koliko treba za štampanje diska.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Država ne dobija ništa ali novac ide u POGREŠNE ruke, tj. nekome ko nema pravo na njega jer ga zarađuje na konto tuđeg rada. Taj novac je uzet na štetu onih koji su uložili u taj album i imaju pravo na njega a to su bend i izdavač. [Tu razmisliti koliko to štete donosi jednom malom underground bendu i njegovom takođe malom neprofitabilnom izdavaču]

Opet kazem, ne zelim da budem bezobrazan ili zvucim prepotentno, ali cu i tebi postaviti isto pitanje. Jesi svirao nekad u bendu koji je izdao album? Ili, jesi li uopste procitao moj prethodni post upucen tebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podržavaš neki njegov koncert, ali NE PODRŽAVAŠ ga kad izda album.

 

1. Država ne dobija ništa ali novac ide u POGREŠNE ruke, tj. nekome ko nema pravo na njega jer ga zarađuje na konto tuđeg rada. Taj novac je uzet na štetu onih koji su uložili u taj album i imaju pravo na njega a to su bend i izdavač. [Tu razmisliti koliko to štete donosi jednom malom underground bendu i njegovom takođe malom neprofitabilnom izdavaču]

2. Nelegalni download je najčešće besplatan.

 

Problemi estrade i narodnjaka sa tiražima me ne zanimaju. Inače, samo da odštampaš standardni CD ti treba minimum 500 evra. Za troškove snimanja ja nisam kompetentan, ali to sve zavisi koliko je bend zahtevan za snimanje, kakav ima pristup itd. Mada, i sam možeš otprilike da proceniš da je to u najmanju ruku barem još toliko koliko treba za štampanje diska.

Slusaj bre ! Ne moram da kupim album. Album mogu da preslusam kod drugara, skinem sa neta, bilo sta. To je moje apsolutno pravo. Ako odem na koncert mogu da mi se svidjaju tri pesme, ostale cu da slusam onako, djuskam vatam ribe za dupe, ali cu ostaviti novac. Ako je bend sposoban da ugovori svirku gde dobar deo ide njemu, zaista sam srecan zbog toga.

ZNAM, da kad kupim original bend ne dobija skoro nista.

Za download, imam samo dve reci : glup si. zasto?

Download je besplatan ali drzavi ostavis novac za internet, jer drzi monopol. Naravno, posto si navikao da te drzava pljacka onda to ne primecujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce bend da se oporavi od finansijskih problema koje prate snimanje albuma, tako sto ce izdavacka kuca da proda neki disk. Ako pricamo o velikim kucama, bend od diska ima 10-15%. Ako pricamo o malim kucama, bend ce eventualno dobiti 50 diskova, od kojih ce jednu trecinu da pokloni drugarima, maksimalno ce jednu trecinu prodati, a preostala trecina ce da skuplja prasinu, pa ce na kraju i to da se pokloni nekome.

 

Underground bendovima i izdavačima znači svaki dinar da bi kako-tako opstajali.

Kad kupiš album direktno od takvog benda - dao si mu svoj doprinos da se izvuče iz minusa ili da ga ublaži da bi mogao dalje da funkcioniše.

Kad kupuješ album od UG izdavača povećavaš bendu šansu da mu taj izdavač izda naredni album i bolje ga pripomogne. Tim malim izdavačima isto znači svaki dinar da bi opstali, bolje pomogli svoje bendove i da bi mogli da prihvate još novih bendova i izdaju im albume.

 

Uzgred, svirke su takođe često neizvesna stvar za male bendove. Mogu na njima da zarade neki dinar, ali ih one često mogu i oterati u minus.

 

Slusaj bre ! Ne moram da kupim album. Album mogu da preslusam kod drugara, skinem sa neta, bilo sta. To je moje apsolutno pravo. Ako odem na koncert mogu da mi se svidjaju tri pesme, ostale cu da slusam onako, djuskam vatam ribe za dupe, ali cu ostaviti novac. Ako je bend sposoban da ugovori svirku gde dobar deo ide njemu, zaista sam srecan zbog toga.

ZNAM, da kad kupim original bend ne dobija skoro nista.

Za download, imam samo dve reci : glup si. zasto?

Download je besplatan ali drzavi ostavis novac za internet, jer drzi monopol. Naravno, posto si navikao da te drzava pljacka onda to ne primecujes.

 

Ponovo, jer ne može drugačije da se preformuliše: podržao si tu konkretnu svirku ali nisi podržao album. A račun za internet je = novac koji uplaćuješ za internet.

 

Kad kupiš disk, ti nisi kupio i autorska prava na njega. Taj disk svakako posle možeš da iskoristiš i u pogrešne svrhe koje mogu da idu na štetu benda i izdavača. Te stvari su u eri interneta izmakle zakonima, ali ne i etici. A kao što rekoh, neki ljudi je imaju, a nekima pomanjkava.

 

Download ima svoje pozitivne i negativne strane. Postoji download koji nekome neće prineti veliku štetu, koji je nekome uopšte neće naneti, a koji nekoga može da potpuno sabotira i uništi. Prosto, tu ne važi isti princip za svakoga i sve živo što ima CD, pogotovo kad uporediš na relacijama mainstream vs. underground i strano vs. domaće.

 

My 2 cents, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Underground bendovima i izdavačima znači svaki dinar da bi kako-tako opstajali.

Kad kupiš album direktno od takvog benda - dao si mu svoj doprinos da se izvuče iz minusa ili da ga ublaži da bi mogao dalje da funkcioniše.

Kad kupuješ album od UG izdavača povećavaš bendu šansu da mu taj izdavač izda naredni album i bolje ga pripomogne. Tim malim izdavačima isto znači svaki dinar da bi opstali, bolje pomogli svoje bendove i da bi mogli da prihvate još novih bendova i izdaju im albume.

Problem je u tome sto ti ne shvatas da bend nema nista od toga sto ce mu izdavac izdati album (govorim o situaciji kod nas, a nije mnogo bolje ni "preko"). Na koji nacin izdavac po tebi pomaze svoje bendove? Cak su isle i price da Rock Express trazi pare za izdavanje albuma. Ne znam koliko su tacne, ipak je to rekla kazala. Ja sam svirao u 2 benda koji su izdali za domacu izdavacku kucu. Necu da je spominjem. Jedan je izdao album, drugi demo. Ovaj sto je izdao album dobio je 50 diskova, od kojih nije prodao ni 10, mozda 15, i dobio je odstampane omote uz "Kad ostanete bez diskova, rezite durge, imate omote". Slicno se desilo i sa drugim bendom, jedino ne znam koliko je diskova dobio. Jedini novac koji bend vidi od izdavanja albuma je ako kupis disk direkno od njega, ali taj novac nije ni blizu dovoljan da se bend "okrpi". Eventualno ako kupe nove zice i palice i to je to. Jedini nacin da se zarade pare, jesu svirke i prodaja majica, dukseva i sl. na istim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...