Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

S obirom koliki sam ja puritanac, meni ne treba nista originalno u smislu muljavine metala sa drugim pravcima. Kanoni starih zanrova postoje, napravi nesto svoje licno, iskombinuj vise stilskih izraza i dobices nesto sto lici na uzore, ali je opet i jedinstveno. Tako bar ja razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Piraterija je veliki problem.Ima na sceni domacih bendova vrlo originalnih.E sad problem produkcije.pa kad niko ne kupuje izdavac nece da ulozi bend nece da ulozi jer nece mu se pare vratiti.Zacaran krug.Licno kupujem sva izdanja Walk records i ono sto mi se od ostalih svidja.Jebi ga daleko od toga da mi se svaki cd svidja ali moram makar ja koji imam koliko toliko love da pokupujem po neki original.Kad bi manje filozofirali a malo vise se potrudili dobili bi kroz pa ajd da kazem 5 godina stabilniju scenu.

 

Ali budimo realni cd kosta 500 dinara.Niko ne kupuje.Spusti se na 400.Koliko ce ih kupiti?

 

Eto svi se zalili da su izdanja walk records-a skupa.Lik da veliko snizenje i svima razglasi.I niko ne kupi ni jedan jebeni disk.

 

Piraterija jeste problem,ali mi smo sebi ipak veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, jasta, tek cu od koncerata u Srbiji da se namlatim para. Ko od toga tek zivi? Vlado Georgiev?

mislim da retko koji (ako takav i postoji, voleo bih da znam) muzicar u srbiji zivi od koncerata i prodaje diskova. kad kazem koncert, mislim na nastupe na kojima ljudi kupuju kartu da bi slusali bend, a ne mislim na svirke po klubovima gde se zaradjuje na "procenat" ili dogovor sa gazdom.

 

Eto svi se zalili da su izdanja walk records-a skupa.Lik da veliko snizenje i svima razglasi.I niko ne kupi ni jedan jebeni disk.

domaci bendovi ne mogu da prihvate jednu jednostavnu cinjenicu, a to je da ljudi nisu zainteresovani za njihovu muziku (onoliko koliko oni misle da zasluzuju publike). takodje, iluzija je da ce kvalitet ili "kvalitet" biti dovoljan da se neko "probije" i da prosiri krug publike. sa stanovista prodaje (diskova, koncerata i tezgi) muzika o kojoj pricamo nije mnogo razlicita od praska za ves ili bilo kog drugog proizvoda koji treba plasirati na trziste. neophodna je reklama. sto vise reklame to vise publike. grand show i cela plejada na pinku je zapravo reklama za izvodjace (koju oni debelo placaju) i koja im omogucava da budu poznati, pa da tako mogu vise da naplate neku svadbu, tezgu u nemackoj, tezgu u srbiji, itd...

 

dakle, teza "mi nemamo reklamu, ali imamo kvalitet i zato zasluzujemo da budemo poznati i da nas svi slusaju, i kukamo kako publika nije zainteresovana", prosto ne moze da pije vodu, jer trziste ne funkcionise tako.

 

 

trenutno ima da se kupi cd zdravka colica za 300 dinara, a uz disk dobijes dopunu za sezampro i broj 064 sa 100 poruka. ako on ne ocekuje da zaradi od prodaje svog diska, kako metal bend u srbji moze da ocekuje to. ovo nije pitanje nekog "morala" ili bilo cega drugog, vec prostog odnosa ponude i potraznje. ljudi u srbiji slabo kupuju diskove i idu na koncerte domacih izvodjaca (osim ako nisu u pitanju oni najpopularniji).

 

--

 

u tom svetlu, mislim da je kacenje mp3-ojki na sajt najbolje sto domaci metal bend moze da uradi za sebe, a piraterija domacih izdanja moze samo da pomogne bendu i prosiri krug publike i potencijalnih posetilaca svirki. po mom misljenju, iluzorna je teza po kojoj ce kupiti domaci original svaki onaj covek koji ne moze da nabavi pirat mp3.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, neka svako nabavlja muziku kako zeli... Ne mozes nekoga naterati na nesto sto ne zeli, i u startu treba zaboraviti razmisljanje u tom pravcu.

 

Sto kvalitetniji albumi budu u ponudi, to je veca sansa da ce ih vise ljudi kupiti. Tako da valja skupiti muda i istresti vise love, i snimiti nesto vredno kako bi se moglo ocekivati da neko drugi kupi. Prica "podrzimo scenu i kupujmo domace" mi je glupa, jer zasto bi neko kupio nesto sto mu se ne svidja? Samo zato sto je domaci bend u pitanju?

 

Jebiga, i kad kupujemo hranu, biramo ono sto volimo da jedemo. Isto je i u muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domaci bendovi ne mogu da prihvate jednu jednostavnu cinjenicu, a to je da ljudi nisu zainteresovani za njihovu muziku (onoliko koliko oni misle da zasluzuju publike).

istina, svi bi odmah dzabe drogu, sisate ribe i pun stadion, a cuo ih samo komsija jer su se pojacali na probi.

A i sa ostatkom posta se manje vise slazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, neka svako nabavlja muziku kako zeli... Ne mozes nekoga naterati na nesto sto ne zeli, i u startu treba zaboraviti razmisljanje u tom pravcu.

 

Sto kvalitetniji albumi budu u ponudi, to je veca sansa da ce ih vise ljudi kupiti. Tako da valja skupiti muda i istresti vise love, i snimiti nesto vredno kako bi se moglo ocekivati da neko drugi kupi. Prica "podrzimo scenu i kupujmo domace" mi je glupa, jer zasto bi neko kupio nesto sto mu se ne svidja? Samo zato sto je domaci bend u pitanju?

 

Jebiga, i kad kupujemo hranu, biramo ono sto volimo da jedemo. Isto je i u muzici.

:pivopije:

Za ovo ti moram platiti neko piće, a možda i hranu.

 

Najljepši mi je dio koji slijedi iza riječi priča u drugom paragrafu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, i kad kupujemo hranu, biramo ono sto volimo da jedemo. Isto je i u muzici.

Naravno, ja ne idem na black metal svirke, jer ih ne volim. Nijedan black metal disk nikad nisam kupio, jer ne volim tu muziku. Mada, ima par izuzetaka, npr. prvi May Result, koji mi se svideo, pa sam ga kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da retko koji (ako takav i postoji, voleo bih da znam) muzicar u srbiji zivi od koncerata i prodaje diskova. kad kazem koncert, mislim na nastupe na kojima ljudi kupuju kartu da bi slusali bend, a ne mislim na svirke po klubovima gde se zaradjuje na "procenat" ili dogovor sa gazdom.

domaci bendovi ne mogu da prihvate jednu jednostavnu cinjenicu, a to je da ljudi nisu zainteresovani za njihovu muziku (onoliko koliko oni misle da zasluzuju publike). takodje, iluzija je da ce kvalitet ili "kvalitet" biti dovoljan da se neko "probije" i da prosiri krug publike. sa stanovista prodaje (diskova, koncerata i tezgi) muzika o kojoj pricamo nije mnogo razlicita od praska za ves ili bilo kog drugog proizvoda koji treba plasirati na trziste. neophodna je reklama. sto vise reklame to vise publike. grand show i cela plejada na pinku je zapravo reklama za izvodjace (koju oni debelo placaju) i koja im omogucava da budu poznati, pa da tako mogu vise da naplate neku svadbu, tezgu u nemackoj, tezgu u srbiji, itd...

 

dakle, teza "mi nemamo reklamu, ali imamo kvalitet i zato zasluzujemo da budemo poznati i da nas svi slusaju, i kukamo kako publika nije zainteresovana", prosto ne moze da pije vodu, jer trziste ne funkcionise tako.

trenutno ima da se kupi cd zdravka colica za 300 dinara, a uz disk dobijes dopunu za sezampro i broj 064 sa 100 poruka. ako on ne ocekuje da zaradi od prodaje svog diska, kako metal bend u srbji moze da ocekuje to. ovo nije pitanje nekog "morala" ili bilo cega drugog, vec prostog odnosa ponude i potraznje. ljudi u srbiji slabo kupuju diskove i idu na koncerte domacih izvodjaca (osim ako nisu u pitanju oni najpopularniji).

 

--

 

u tom svetlu, mislim da je kacenje mp3-ojki na sajt najbolje sto domaci metal bend moze da uradi za sebe, a piraterija domacih izdanja moze samo da pomogne bendu i prosiri krug publike i potencijalnih posetilaca svirki. po mom misljenju, iluzorna je teza po kojoj ce kupiti domaci original svaki onaj covek koji ne moze da nabavi pirat mp3.

E al pazi, može domaći metal bend da recimo izda album, prodaje ga i uz svaki disk ide besplatno disk zdravka čolića :lol:

 

Inače piraterija je zlo, bend koji bi inače prodao 1362 primerka CD-a zbog piraterije proda 476 CD-a što je drastična razlika u zaradi, kad se odbije sve ono što ionako neće dobiti jer ide diskografskoj kući :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, neka svako nabavlja muziku kako zeli... Ne mozes nekoga naterati na nesto sto ne zeli, i u startu treba zaboraviti razmisljanje u tom pravcu.

 

Sto kvalitetniji albumi budu u ponudi, to je veca sansa da ce ih vise ljudi kupiti. Tako da valja skupiti muda i istresti vise love, i snimiti nesto vredno kako bi se moglo ocekivati da neko drugi kupi. Prica "podrzimo scenu i kupujmo domace" mi je glupa, jer zasto bi neko kupio nesto sto mu se ne svidja? Samo zato sto je domaci bend u pitanju?

 

Jebiga, i kad kupujemo hranu, biramo ono sto volimo da jedemo. Isto je i u muzici.

 

Dobro.Ali jebi ga malo je glupo da se neko kune u domaci bend i da mu ne pada na pamet da kupi original.Ljudi se kriju iza glupih razloga.Npr. nema se para.Dobro,dosta njih nema para al sta to treba da znaci da sam ja pun para?Ne,vec imam vise volje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E al pazi, može domaći metal bend da recimo izda album, prodaje ga i uz svaki disk ide besplatno disk zdravka čolića

 

Hahahahaha + ako bi isao i free ADSL da skidamo mjuzu :):):):)

Kupim na originalu ono sto mi se dopada. Zadnje sam kupio Ana Never i Virver i nije mi zao! :)

Nemam nista protiv piraterije jer da nije iste ne bih mogao cuti 80% bedova, ali naj radje kupujem originale (iako krpim godinu dana kes za cd :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valdja da ti treba godinu dana da skupis pare za jedan domaci disk?

Moja vam je preporuka da strane diskove, ako ovde ne mozete da ih nadjete po normalnim cenama, potrazite preko ebaya. tamo uvek ima jefitne robe, a cak i sa postarinom izadje drasticno jeftinije nego u Srbiji. Tako barem ja radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E al pazi, može domaći metal bend da recimo izda album, prodaje ga i uz svaki disk ide besplatno disk zdravka čolića :lol:

 

Inače piraterija je zlo, bend koji bi inače prodao 1362 primerka CD-a zbog piraterije proda 476 CD-a što je drastična razlika u zaradi, kad se odbije sve ono što ionako neće dobiti jer ide diskografskoj kući :mrgreen:

 

e ako je ideja da svirate da biste zaradili 1362 puta 1 evro pa to podelili na cetiri ili pet i tako jednom godisnje, bolje da diskove delite besplatno ili da se bavite necim profitabilnijem kao sto je na primer nosenje dzakova na gradjevini.

 

Look at all this nonsense na ovoj temi, a zatvorise temu o najlepsoj zeni metala zbog prituzbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...