Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

Fora je u nashem mentalitetu,mi smo takav narod,sve bismo za dzabe. Mi kad bi mogli majce i donji vesh da skidamo sa neta i to bi skidali nikad ne bi kupili.Naravno i ja imam vishe mp3 muzike nego originala ali jbg bar shvatam gde je problem i trudim se da kad god mogu kupim po neki original i to uglavnom gledam da uzimam domace originale jer je nashim bendovima potrebnija pomoc nego poznatijim bolje situiranim stranim bendovima.A i jbg piraterija je nezaustavljiva.Svuda je ima.Svaki klinac sad gleda da skine muziku sa neta umesto da je kupi.Doshlo je do totalnog zasicenja.Meni su ovi matorci prichali kako su se radovali kad nabve neki novi album na kaseti ili plochi i kako su se muchili da nabave pojedine albume.Tog duha vishe nema...danas imamo pristup svemu i to je doprinelo nashoj sveopshtoj pasivnosti i apsolutnoj nezainteresovanosti za deshavanja.Nekada je mnogo vishe paznje pridodavano nashoj sceni nego sad.Zato i imamo ovako jadnu scenu...

Mada moram da priznam da stvari krecu na bolje i da ima dosta novih bendova,ali je chinjenica da ce samo nekolicina njih opstati a ostali ce nestati i biti zaboravljeni upravo zbog tog jebenog piraterisanja i nepodrzavanja od strane domacih metalaca,jer podrshka je neophodna za ocuvanje nashih najtalentovanijih bendova.Nekada je bilo i mnogo vishe tolerancije i mnogo manje ljubomore.Sad se samo ogovaramo medjusobno umesto da se podrzavamo i upravo zbog toga sam i pesimista shto se boljitka nekog tiche... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Moguce je i da mediji u Srbiji uopste nisu u nekom posebnom fazonu prema domacim bendovima....

Pogledajte samo koliko ste puta procitali chlanak o nekom novom domacem bendu a da ne pominjem rewiews za koncerte domacih bendova(narocito one koji nemaju strane goste)???

Da li svi bendovi u Srbiji moraju da budu nekakav tribute band ili jos gore pseudo-tribute band da bi neko obratio bar malo paznje na to sto radis???

Zato dragi magazinasi i zinashi, organizatori koncerata, radio i TV voditelji.... GLAVNA KRIVICA JE VASA... ali je najveca nasa, jer smo to tako ladno dopustili i svojom pasivnoscu podrzali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tvrdim da piraterija ne utiče na broj prodatih CD-a, pogotovo domaćih. Ko kupuje originale, kupuje, a ko ne kupuje, nema ni nameru. Šta, sad, sprečite da se, lupam, novi May Result distribuira na netu, pa će onda svi da pohrle da ga kupe?! Oće kurac. Uostalom, ja uvek prvo preslušam album, pa tek onda kupim original ako smatram da vredi para. A originala imam oko 80.

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno ljudima ova muzika nije toliko bitna da bi pucali kintu na nju kada dođu u doba kada su za to finansijski sposobni,i problem nije u fanovima,već u muzičarima,koji se tripuju da su neke zvezde,a vrte istu ploču sto godina.

Za muziku pravih umetnika mi nikad nije žao da dam kintu,ali tih je uvek malo.Bilo i biće.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li cje Seka aleksicj postati umetnica ako neki kreten kupi njen disk?

Зар си и сумњао у то? Уосталом, уметница постаје чим неки уметник нешто уметне у њу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Искрено, каквих сам се све баљезгарија и сплавара наслушао у војсци, Сека Алексић му дође као Бетовен, јеботе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a sa druge strane zbog te iste piraterije nam propada i scena jer izdavaci vise nece da podrzavaju mlade bendove jer im se ne isplati da ulazu u nesto kad unapred znaju da im se nece isplatiti...

 

Upotrebio si rec "isplati". Taj ko voli da svira,peva,snimi album bi trebao sam i da ga plati jer je to hobi. Ja sam imao hobi da skupljam originale, pa nisam bio placen za to niti sam trazio ikome da me placa. Sada razmenjujem te iste originale za sve i svasta i zainteresovanih je vrlo malo.

Zakljucak:Ljudi ce radije skupljati salvete i klikere nego originale jer su klikeri jeftiniji. To da je u nasoj zemlji lose materijalno stanje pa zbog toga niko ne obilazi Mordor je samo paravan. U Nemackoj postoji mnogo vise bendova koji nemaju izdavace nego u Srbiji. Tako da imam dva misljenja o tome sto bendovi ne mogu naci izdavaca. 1) Imali su velike bendove kao neke idole. Ti veliki bendovi su uspeli, pa su ti bendovi snimili nekoliko pesama i rekli sebi "zasto i mi ne bi smo uspeli kao i oni". To ne ide tako! 2) Druga strana ovoga su izdavacke kuce i prodavnice metal diskova. Oni jednostavno zive od prodaje originala, i ako niko nece da ih kupi oni moraju da kukaju i optuzuju takozvane metalce da su stoka i idioti i klosari jer nece da im daju pare za koji original. Kao da su metalci krivi sto im se jednostavno svidja taj zvuk... O majko moja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Удар'о ме гром и млин ме је млио

Једино још директор никад нисам био

Ујед'о ме међед, а рана к'о мрва

На мени су п'јаном цијепали дрва!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u nashem mentalitetu,mi smo takav narod,sve bismo za dzabe. Mi kad bi mogli majce i donji vesh da skidamo sa neta i to bi skidali nikad ne bi kupili.

А одакле ми скидамо ту музику? Зар је неко од Срба постаавио нови Norther или Enemy of God на нет два месеца пре изласка? Мислиш да људи не би волели да сваког месеца купе по 5 - 6 оригинала?

 

Јеботе, увек се нађе неки ретард да кења по "српском менталитету". Идите гласајте за ЛДП, а оставите Србију и Србе на на миру. Он зна какав је наш менталитет...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na rapidshare mozes naci skoro sve nase bendove

redovno kliknem prijavi ilegalan sadrzaj na takve uploade iako znam da ce vec koliko za par dana opet biti postavljeni...

 

Lose postupas zbog dve stvari. Prvo, onemogucavas ljudima iz stranih zemalja da cuju srpski metal. Nasa distribucija je 1000 puta manja od nule i neki tamo iz Azije nema teoretske sanse da nabavi srpski original koji toliko cenis. Da ne pominjem da je to sebicno jer ti mozes da skines sa neta album koji je objavio neko iz njegove zemlje a on ne moze da skine album iz nase zemlje jer se ti tu nesto bunis. Drugo,ako je tvoj cilj da sprecis Srbe da skidaju ilegalno Srpski metal, opet nisi ucinio nista osim gubljenja vremena. Oni ce prvi da izdele svoje albume devojkama koje im se svidjaju da bi ih impresionirali, a to posle ima svoj lanac. Da opet ne pominjem da kod bilo kog mp3 dilera moze da se nabavi sve srpsko.... Vi nemate izbora osim da dignete ruke od toga. Ovako samo gubite vreme koje ce vam jednog dana biti dragoceno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja mislim da je moj plan najbolji... mada si i ti u pravu u vezi par stvari. Ali, covek je u pravu. Brate, nas mentalitet je da uzmemo ( ili ukrademo ako je moguce ) sve sto neko ne cuva, nenapljacuje i sl. Razumem skidanje kao neku vrstu chekiranja pre kupovine, ali skidanje bez ikakve zelje da kupis nesto sto vredi / novo je / ima potencijala mi je bez veze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...