Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ti iznosis neke subjektivne utiske kao da su objektivne cinjenice i onda se ljutis ako neko tako ne misli. Pored toga iznosis i neke neistine koje su pored toga i gluposti.

 

Sto se mene tice, obozavam mejdene i odrastao sam na SSOASS i koliko god obozavao ranije mejdene, X Factor mi je jedan od najboljih albuma, trebalo mi je vise godina da ga svarim, cak sam mislio da je poprilicno los ali ga je drugar stalno pustao u kolima i usao mi je u uvo i srce :) Brave New World je album koji je stvarno velicanstven na mnogo nivoa, DoD mi je odlican i mnogo sam ga voleo ali sam tek vremenom shvatio da je dobar ali ni blizu koliko mejdeni imaju potencijala. AMOLAD je za mene X Factor 2 i SAVRSENSTVO, album koji ima sve na maksimum sto mejdeni predstavljaju(bar za mene). I stigosmo do TFF. Po meni je album u celini maestralan i lep put su izabrali posle AMOLAD-a. Rekoh vec da mi je jedina zamerka sto nisu uvod odvojili od pesme final frontier. Meni licno samo Eldorado nije posebno legla, a sto se ostatka albuma tice mislim da je vrhunski, a o poslednjih 5 pesama da ne sirim previse. Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album je odlican, i jeste remek delo metal muzike. Sve je relativno..90% metal bendova nema album koji moze da se poredi sa top 10 Maiden albumima.

 

Opet, moje licno misljenje je da DoD > TFF > AMOLAD. I otkud tebi pravo da ti kazes da je to neistina, samim tim ti svoje misljenje nameces kao objektivnu istinu.

Edited by Breakthru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album je odlican, i jeste remek delo metal muzike. Sve je relativno..90% metal bendova nema album koji moze da se poredi sa top 10 Maiden albumima.

 

Opet, moje licno misljenje je da DoD > TFF > AMOLAD. I otkud tebi pravo da ti kazes da je to neistina, samim tim ti svoje misljenje nameces kao objektivnu istinu.

 

Decko, ne znam koliko imas godina ali sve preko 7 nije izgovor za ovakve gluposti. Ako si naucio da citas probaj jos i mozak da ukljucis. Nadam se da si lep jer inace od te glave nemas bas nikakve koristi. Procitaj sta sam napisao pa onda odgovori nesto neintelegentno u svom fazonu, ali prvo dobro procitaj da se ne bi blamirao u potpunosti.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, sad kad nemas protiv argumente prelazis u vredjanje.

 

Da razjasnimo sta sam hteo da kazem.

 

1. To sto mi je novi album slabiji od DoD-a i sto mislim da najduze pesme nisu najbolje, to ne znaci da je album los, daleko od toga. Kao sto sam rekao, kad stavis top 10 albuma IM-a, 90% bendova nema jedan jedini album koji moze da im pridje.

 

2. Ti kazes da ja iznosim neistinu time sto kazem da je DoD >TFF > AMOLAD, sto znaci da cim ti to proglasavas neistinom, onda znaci da svoje misljenje proglasavas objektivno istinom. A mene si optuzio za isto.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, sad kad nemas protiv argumente prelazis u vredjanje.

 

Da razjasnimo sta sam hteo da kazem.

 

1. To sto mi je novi album slabiji od DoD-a i sto mislim da najduze pesme nisu najbolje, to ne znaci da je album los, daleko od toga. Kao sto sam rekao, kad stavis top 10 albuma IM-a, 90% bendova nema jedan jedini album koji moze da im pridje.

 

2. Ti kazes da ja iznosim neistinu time sto kazem da je DoD >TFF > AMOLAD, sto znaci da cim ti to proglasavas neistinom, onda znaci da svoje misljenje proglasavas objektivno istinom. A mene si optuzio za isto.

 

1. Znam da ti album nije los. Samo ti je muzicki ukus los. Naravno da 90% bendova ne moze da im pridje, da li ti uopste mozes da shvatis sta je 90%??

 

2. Posto si slabije razvijen tu negde ispod kose, pomocicu ti jos jednom iako moje prethodno uputstvo da opet procitas sta sam ti napisao i razmislis jos malo pre nego sto odgovoris nije urodilo plodom.

 

Na vrhu strane imas moj odgovor na tvoje glupe provokacije. Posto nisi razumeo ponovicu.

 

Rekao si: Nigde nisam rekao da su to objektivne cinjenice, to je samo moje misljenje o albumu.

Odgovorio sam ti citiranjem tvoje mudrosti: Kad se uporedi sa prethodna 2 mozda je za nijansu jaci od AMOLAD-a i za nijansu slabiji od DoD-a

Rekao si: Koje to neistine iznosim?

Odgovorio sam ti citiranjem tvoje mudrosti: ...ali moram se sloziti sa najpopularnijom kritikom, a to je da je album predug i da su neke pesme previse isforsirane da budu dugacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki,predosadan si.

Breakthru,ni ti ne zaostajes puno. Odavno ne citah goru raspravu,a stvar koja cini situaciju gorom je to sto vam se obojici sviđa novi album. I svi prethodni albumi. I obojica ste fanovi. Čak se ni Metallica niđe nije pomenula. 

 

Btw,Breakthru,(ljub,ljub)...koja (mislim da je ) novija pjesma Bon Jovija ima jedan super instrumentalni dio po sredini i ubitacnu Samborinu solažu? Cuh je na radiju prije neki dan i bolja mi je nego sve njihove na gomilu,a ne znam ime,poluđeh! Može i na private.

 

OT (ukoliko je ovo uopste njihovo)

 

random-chiver-wed-29.jpg?w=500&h=921

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je ingenioznost rifova i solaža u pitanju, Megadeth je keva Maidenima, realno. Što se tiče Metallice, meni su možda generalno Maideni privlačniji za slušanje, ali gitarska tema sa tercom pri kraju pesme Fade to Black ostavlja na mene jači utisak od svih Maiden terci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Metallice, meni su možda generalno Maideni privlačniji za slušanje, ali gitarska tema sa tercom pri kraju pesme Fade to Black ostavlja na mene jači utisak od svih Maiden terci.

Metallica ne zaslužuje da se pominje na Iron Maiden temi jer zna se ko vozi traktor a ko otvara kapiju.O bendu koji 60 posto pesama pokrao ili malo preradio ne treba trositi reci. A u vezi Fade To Black poslusaj ovo i shvatices koliko su neoriginalni:

Uvod od ove:

http://www.youtube.com/watch?v=vRMG1YxDjsU

Od 5:30 ove:

http://www.youtube.com/watch?v=ytwY-atTfpM&feature=related

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...