Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

А какве сад то везе има са било чим? Све и да ју је Харис написао, песма је СМОРЧИНА. Знам да је гомила људи воли, ја је не подносим и УВЕК је прескачем при слушању албума.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Wasting Love sam se mnogo ložio kad je jedan lokalni bend svirao u Surdulici pre par godina. Tad sam je i sam skinuo na gitari.

Imaju Maideni baš solidnih balada. Ja mislim da i Strange World i Remember Tomorrow jesu balade, a i Children of the Damned. Imaju i posle Wasting Love, Como Estais Amigos i Blood Brothers veoma jake balade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јој, принче, кад ти одвалиш планине се тресу. Како, под којим условима 'Blood Brothers' може да буде балада, хајде ти то мени лепо објасни?

'Como Estais Amigos' јесте балада, али цео албум је безвезе (уз пар изузетака), па га уопште не узимам у разматрање. А песма је у рангу 'Wasting Love'.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можеш ту да ставиш и 'Remember Tomorrow' и 'Strange World', али свака од њих има бржи део

Otkad "Strange World" ima brži deo, majke ti?!

 

Како, под којим условима 'Blood Brothers' може да буде балада, хајде ти то мени лепо објасни?

A šta je onda ta stvar, krljačina?

 

Ajde molim te nemoj kvariti sebi reputaciju čoveka koji se razume u muziku...

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem, udaram pečat i zavodim u delovodnik!

 

I dodajem da ja slušam Maiden 16 godina, dakle Sale i ja imamo iskustva u slušanju Maidena koliko nemate svi vi seratori zajedno.

jebiga kad za 16 godina nisi shvatio weekend warrior neces nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

А какве сад то везе има са било чим? Све и да ју је Харис написао, песма је СМОРЧИНА. Знам да је гомила људи воли, ја је не подносим и УВЕК је прескачем при слушању албума.

 

samo konstatujem, verovatno su želeli da imaju i 1 baladu na albumu, koji je inače dosta raznolik, a steva ne ume da pravi takve stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga kad za 16 godina nisi shvatio weekend warrior neces nikad

 

šta tu ima da se konta, stvar nije ništa posebno, nije ni blizu maiden stila, pre bih rekao da je to maiden plays ac/dc.

 

tekst je ok, ništa spektakularno

 

sve u svemu muzički nezanimljiva, ni epike ni brzine ni težine ni bilo koje druge maiden osobine

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo konstatujem, verovatno su želeli da imaju i 1 baladu na albumu, koji je inače dosta raznolik, a steva ne ume da pravi takve stvari

 

Pa i Affraid to Shoot Strangers je balada.

 

@Prowler, Journeyman je jedina potpuno akustična Maiden pesma, a daleko od toga da su samo akustične pesme balade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

По стриктној дефиницији, балада је љубавна песма са тужним крајем. Музички гледано је лаганица, а 'Affraid Тo Shoot Strangers' има онај сјајни брзи део.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

По стриктној дефиницији, балада је љубавна песма са тужним крајем. Музички гледано је лаганица, а 'Affraid Тo Shoot Strangers' има онај сјајни брзи део.

ta definicija i nije tacna

po svom osnovnom znacenju balada znaci pesma za ples i dolazi iz oksitanskog jezika...

ne brinite... ne mora da se zna sta je to oksitanski jezik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aria ima pesmu Balada o drevnerusskome voine, koja nije balada, iako se zove tako. Ali zato su sve njihove pesme koje jesu balade sa žestokim, ponekad brzim deonicama. Glory to the Brave od HammerFall-a je tipična balada, iako nije ljubavna. Nightfall od Blind Guardiana je balada isto koliko i The Bard's Song - In the Forest. Axel Rudi Pell - The Clown Is Dead je balada - šta ima veze što nije ljubavna, a ima i dugu brzu solažu u sredini?

 

Btw, u jednom broju Metal Hammer-a, gde su predstavljali Helloween, napisali su da je pesma Power balada. To je već bezveze ocena, verovatno su je pobrkali sa Forever and One.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...