Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ove godine je set lista bila remek delo.

 

Stvarno je bila mnogo dobra set-lista.

 

A ovo ta ljude koji pljuju Mejdene da su komercijala...

Jesu komercijala ali kakve veze to ima?Sto mrzim taj rokerski/metalski/pankerski kompleks.Cim nesto uspe to je komercijala,a komercijalni bendovi su shit,Mrzim kad neko onako potcenjivacki kaze: "Pih,oni su komercijala".Ne kaze da ne valjaju nego da su komercijala.Znaci sta god uspe-ne valja.Ne shvatam to uopste.

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je samo u prostoru i set listi.

 

Kad je bio koncert na Sajmu, ja sam bio jedan od retkih koji ga je hvalio, jer nisam hteo da bilo šta od utiska sa koncerta pokvari činjenicu da gledam Maidene po prvi put

 

To nije "samo". 'Ajde, oni sa prostorom nemaju veze, ali za set listu su mogli malo da se potrude. Ako su vec hteli promociju novog albuma, mogli su bolje pesme sa njega da sviraju. Nisu svirali 3 pesme koje su meni najbolje na tom albumu... Mada, ukusi su razlichiti, a i pesme Maidena ne mogu biti loshe :D , tako da se to ok podnelo. Najvishe sam se razocharala u njih kao ljude kad nisu izashli na bis. Mogu oni da budu Maideni koliko hoce, ali time su zasrali ceo koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, taj koncert je bash bio tezgaroshki - trajao kratko, nije bilo bisa... A i mnogi ljudi su se zalili na zvuk.

Nije bilo bisa ? Jesi sigurana da si prisustvovala tom koncertu ??

 

Setlista je manje-vise bila ok na sajmu...a meni mnogo bolja nego s' prvog dela te turneje ... culi smo najbolje pesme s' AMOLAD-a !! Zvuk jeste bio krsh...a sam bend se ponasao kao i na svim koncertima (ne znam kakve to konkretne zamerke imate na clanove kada pominjete tezgarenje)..heheh...pa na kom se jos koncertu bre Bruce penjao po konstrukciji, dao onoliko da peva publici Fear of the Dark ?? Pricate gluposti...

 

Jedino sto me iznerviralo u svoj toj prici (3 meseca nakon koncerta :) ) jeste da su tokom leta te godine dodali u listu i Children of the Damned ... :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu ukusi razlichiti, ali ti si prva koja mi kaze da joj je bilo super tad :razz: . Eto, taj koncert je bash bio tezgaroshki - trajao kratko, nije bilo bisa... A i mnogi ljudi su se zalili na zvuk. Ja sam ok chula, ali izgleda da mi je pozicija bila dobra :) . Ovo sad je bila totalna suprotnost, dobro je shto sam pogazila svoju rech :) .

 

 

Ne znam, ja sam imala tada super poziciju, a i euforija sto prvi put cujem & gledam omiljeni bend je odradila svoje, pretpostavljam. :da: Ostao mi je u odlicnom secanju.

Zar nije bis bio:"2 minutes to midnight","The evil that men do" i "Hallowed be thy name"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes bilo bisa, mada je sa sve bisom bio 90 min koncert, što je bilo najkraće u istoriji Maidena u poslednjih 25 godina (ne računajući one Ozzfest papazjanije :) ).

Pa jes što se tiče striktno svirke i ponašanja benda ni ja nisam imao zamerke, ali prostor, set-lista, a i generalno mi je falilo nešto a ne mogu da objasnim šta.

Možda ima veze i s tim što su u mesec i po dana pre toga Evergrey i Therion, koji mi pre tih koncerata i nisu bili nešto posebno omiljeni niti sam nešto pratio kakvi su im koncerti niti bilo šta očekivao oduvali samo tako, a pošto mi je Maiden već godinama bio omiljeni bend, i nagledao sam se snimaka raznoraznih, valjda sam očekivao ko zna kakvo čudo. Istina i da mi i onaj krkljanac u prvim redovima ubio doživljaj, taman se uživim u koncert kad ono opet treba prebacimo nekog preko ograde. :) Nekako sam se osetio prazno kda je koncert završio, kao da mi je nešto falilo. Čudan mi osećaj uopšte bio tada, kada se samo setim kako je nekontrolisano počela da mi "poigrava" leva noga kada sam ušao u halu i stao ispred bine. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice koncerta 2007. godine ja sam zadovoljna time sto sam ih cula i videla (sad koliko videla?) uzivo. Mane su po mom misljenju los odabir prostora za koncert i los poslednji album, ali nisam uopste bila potpuno razocarana kao vecina koja je bila na koncertu. Ali za ovaj sad koncert sam 'gladovala' 2 nedelje, kupila kartu za fan pit i zaboravila na sve ono sto mi se nije svidelo prosli put. Cula sam 'Rime Of The Ancient Mariner' live i sad mi je srce na mestu. Inace tek kada sam videla snimak iz Arene, skontala sam kako je sve to izgledalo, posto uopste nisam konstatovala svet oko sebe u toku koncerta :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he apsolutno sam sigurna da sam prisustvovala :) . Taj "bis" koji vi spominjete... Ja se chak tad nisam ni drala da izadju, bilo je toliko ochigledno da ce nastaviti. Pogasili svetla, a ostali na bini. Glupost. Klasichan bis je kada oni odu, ti ih zovesh iz petnih zila :) i tako to. A kad se zavrshio koncert, dugo su ostala ugashena svetla - sigurno nekih 5 min. Kapiram da su tad ochekivali da ih zovemo, ali je publika uglavnom cutala, pa nisu ni izashli... A meni su najbolje pesme sa AMOLAD-a The longest day, Pilgrim i Legacy, a nishta od toga nije bilo... I niko nije rekao da nisu bile 2 minutes to midnight i ostalo... Mislila sam suprotnost shto se tiche odradjivanja kocerta, a ne suprotne pesme. Bukvalisti :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasichan bis je kada oni odu, ti ih zovesh iz petnih zila :) i tako to.

Bendova koji to rade danas gotovo ni nema, naročito među tim većim zvezdama. Svaki "bis" je već isplaniran u set listi, pre može da se dogodi ako useru nešto pa ih publika popljuje, da ne odrade ni taj planirani. :)

 

A kad se zavrshio koncert, dugo su ostala ugashena svetla - sigurno nekih 5 min. Kapiram da su tad ochekivali da ih zovemo, ali je publika uglavnom cutala, pa nisu ni izashli...

Ne bi oni izašli ponovo pa ne znam šta. Prošle godine im je svaki koncert, od Indije 1. februara, do Rusije 19. avgusta bio identičan po pitanju set liste!

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno da je isplanirano, ali radi fore odesh sa bine. To su radili ove godine. I na vecini koncerata na kojima sam bila se to radi... Chudno je shto su tako dugo bila ugashena svetla, jer kad se zavrshi koncert, zna se - pale se svetla i ide se kuci :) . U Areni su odmah upalili posle zadnje pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetla se ne pale odmah po završetku koncerta iz jednog drugog razloga. Bendovi koji sviraju u velikim arenama i stadionima ODMAH nakon što siđu sa bine idu u svoje kombije, i nazad u hotel. Tek nakon toga se pale svetla, koja u stvari daju znak da je vreme da se otvore vrata i da publika može da izlazi polako. Ako bi se svetla odmah upalila nakon poslednje pesme, vrata bi se otvorila ranije, još pre nego što bi bend napustio arenu. Tako bi završili u gužvi fanova, što im sigurno ne treba nakon iscrpljujućeg koncerta.

 

Adrian Smith je sve to lepo objasnio na Rock In Rio DVD...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebi ga, ne znam. Mozda je tako, ali ove godine su upalili odmah posle kraja... Ko ce ih pohvatati... Poenta je da ja onaj "bis" na sajmu ne priznajem za bis. :razz: A i ne samo ja (mada izgleda da na forumu samo ja :lol: )

 

Nisu smeli na sajmu tako naglo da ih popale, izbije kurcšlus. :)

 

Taj rad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...