Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Meni je to ubjedljivo najslabija stvar na albumu, a i stilski odudara od ostatka. Oduvijek me je nerviralo to njeno forsiranje na koncertima umjesto ostalih bisera sa albuma.

Al jebi ga, ima onaj ooooooo dio, čime ispunjava jedan od glavnih Maiden kriterijuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam jednom pominjao da mi je ovo jedini njihov album bez ijedne loše pesme, možda će baš zbog toga nekome biti čudno što su mi Heaven i Stranger najslabije na albumu(zapravo su i one odlične).

 

Ali već na sledećim glasanjima izbor će biti daleko lakši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima taj brz ritam i to skakutanje i lepu atmosfericu stvarno kao i creepy text.

Ono sto je mozda osakatilo malo tu pesmu pa je masa toliko ne voli jeste harrisovo standardno ponavljanje u refrenu.

 

PS

Stranger,neverovatatna pesma,ne znam kako ta svar moze nekom biti losa,po svim standardima je remek delo.

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde cu ipak da prelomim, pa da glasam. :) Ovaj album ubrajam medju njihove najbolje, ali ipak primjecujem da najvise gotivim dvije pjesme - Wasted Years, ljubav iz mladalackih dana i Sea of Madness, odlicno rifovsko oranje sa elegicnim tekstom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je moj omiljeni album ikada, tako da sam glasao za 4 pesme. Glasao sam za Caught somewhere in time, Wasted years, Stranger in a strange land i Alexander the great. Alexander je objektivno u top 5 pesama benda. Sve je savrseno u vezi nje. Stranger in a strange land je Smithovo remek delo i tu mu se nalazi mozda najlepsi i najemotivniji solo koji je odsvirao u celoj karijeri. Pored toga sto je hitcina samo takva, Wasted years meni licno mnogo znaci zbog nekih dogadjaja. A sto se tice Caught somewhere in time, melodije u njoj su jako zarazne, a vokal je sa druge planete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi je drago da vidim ovakvu diskusiju o mom omiljenom Maiden albumu, čudi me da se za prethodne albume nije povela spika.

 

Sličnost između Runnera i It's a sin sam zapazio još kada sam čuo Gamma Ray verziju pesme It's a sin, mislio sam da Kai opet potkrada Maidene, kad ono ispade obrada. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne, 1984. je izasao demo snimak "It's a sin" a smallwood i menadzer pet shop boys-a su bili kolege i radili su u istoj firmi u "to vreme" :D .

 

 

aa, nisam znao da je demo iz 1984.

 

glasa se već godinu i kusur dana, sve je to već prošlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...