Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Da su hteli, i da je za fanove, ne bi sad tek za 40 godina postojanja prvi

put dosli tamo, vec dosta pre, mozda cak i 1985. ili gresim?

 

Mislim da grijesis, mislim da su Kina danas i Kina od prije 20-30 godina nebo i zemlja. Ocigledno je da ta cenzura od strane vlasti i dalje postoji, ali siguran sam da je velikim metal bendovima sada 10 puta lakse zakazati koncert u Kini nego sto je to bilo prije 20-30 godina. Da su tada okolnosti bile kao sto su sada, siguran sam da bi i Maiden i Metallica svirali tamo polovinom 80ih, tako da sam uvjeren da nije iskljucivo do samih bendova i njihove zelje hoce li ili nece svirati u Kini.

Prema rijecima mog prijatelja koji tamo zivi i radi, cenzura postoji, ali u fazonu da ne talasas puno protiv drzave, sistema i Tajvana, a ovako iz perpsektive obicnog covjeka i njegovog svakodnevnog zivota dozvoljeno ti je prakticno sve sto i ovdje, radis i zivis kako zelis, plus imas visok standard.

 

@Lord Iffy

Svaka cast i na ovo japanskom poduhvatu! ;) \m/

P.S. Stavljaj slike na neki sajt tipa imgur.com i slicno, jer tu slike dugo stoje i ne brisu ih. ;) To kazem jer eno vec ne mogu da vidim slike iz Japana sto si postavio par stranica unazad, izbrisane su izgleda.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

0:23

SRBIJA DO TOKIJA haha.

 

Nije dobro i efikasno kao u BRAZILU jer je ovde malo drugacija prica bila,standardica za Blood Brothers al je opet cool cuti rec SRBIJA u JAPANU na koncertu... Hvala mu sto se potrudio uopste da potrazi u publici poznata lica.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja pesma sa albuma No Prayer for the Dying

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Afraid, Fear i drugi Fear. Meni lično najneomiljeniji Maiden album, previše neubedljivih rokić numera i najneinspirativnijih tekstova koje su ikad napisali. I kao šlag na tortu, Brusovo forsiranje grubih vokala sa jako malo dinamike. Zanima me kako će ostali glasati i koje pesme će se naći u vrhu osim Afraid i naslovne.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je FotD posle najlošijeg Maiden albuma (do tada) NPftD, još ispao i odličan, jeste, ima dosta filera na njemu, ali bi po meni bez njih bio skoro pa u rangu sa SSotSS! Razlog je prost, na albumu je jedna od meni najboljih brzih rokačina Be Quick, verovatno najbolja njihova balada Wasting Love, "epske" :mhihi: Afraid i naslovna(ma koliko dozlogrdila), takodje izuzetno podcenjene Judas i Fugitive, baš dobre pesme.

 

Sve u svemu fin njihov album, naravno ni doć klasicima poput Killersa, Beasta, Powerslavea ili Somewherea, ali po meni što se tiče 90-ih najbolji njihov, a bogami i od većine ovih posle 2000-te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi sto sam propustio poll za No prayer, a neke od najdrazih pesama benda mi se nalaze na tom albumu. Sto se Feara tice, po mom misljenju je ovo album sa najslabijom produkcijom koji imaju u katalogu. Sve je tiho i tanko, a bubanj zvuci kao da je eleketronac. Sto se tice pesama, glasao sam za Afraid to shoot strangers, Childhood`s end i Judas be my guide. Afraid sam cuo uzivo u Bukurestu 2013. i napunio sam gace. Childhood`s end iz nekog razloga mnogo ljudi ne voli uopste, al meni su melodije u toj pesmi jednostavno zarazne i obozavam ih. A sto se tice Judas, to mi je najbolja pesma na albumu, i usudicu se da kazem u top 20 pesama Mejdena. Vokal je tu maestralan, zastrasujuc tekst, kao i Murrayev solo koji je meni jedan od omiljenih njegovih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fear of the dark je najbolja, ali je smorila, ipak toj pesmi ide moj glas, odmah iza nje su From Here to Eternity i Wasting Love.

Inače bend više ne pravi dobre albume, kao i Metallica, i treba da se penzionišu.

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja pesma sa albuma Fear of the Dark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here comes the nightmare that never ends

Here is the dream that makes monsters of men

 

 

Tacno sam samo ja glasao za Look for the truth :bigblue:

 

Nemam blage veze sa sviranjem, ali ovo uvek opalim i Virus. Bozije stvari.

Edited by Sreta

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.facebook.com/events/1562846360682649/

 

U sledeću subotu (14.05.2016.) Iron Maiden Tribute Band - Rainmaker svira u Festu u Zemunu, i to sa TRI gitare! Treća gitara se priključuje bendu kako bismo mogli da odradimo pesme koje zahtevaju tri gitare onako kako treba!

Moram da napomenem da ćemo svirati 5 pesama sa novog albuma.

Vidmo se!

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

20160509_203246.jpg

 

koji dozivljaj vidjeti ih po treci put,

jedna od slika s fona prije no koncert krenuo,

9pm till 11, with 14.000 awesome IMaiden fanssss

do sad najbolji njihov koncert u Melb!!

 

UP THE IRONS!!

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...