Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Koncerti u Japanu najveci i najbolji i najkljucniji dogadjaj ikad.Nikad bolje intimnije i originalnije svirke. PRED 5000 ljudi, prvi koncert iz arena dela drugi 1.sprat tribine bez patika na jastuku u "boksu" sa 4 roomate-a.Nezaboravno iskustvo. Brus na prvoj pozdravio SRBIJU,Norvesku i jednog tipa iz Svedske za koga je rekao da je insurance lik i da ce verovatno do kraja veceri biti mrtav pijan kao i na svakoj svirci hahah,to je onaj gari iz Nifelheima :). Na drugoj nisam nosio zastavu niti planiram vise da je nosim,posle prve veceri sam je penzionisao. GAME OVER .

 

USKORO FULL REVIEW :)

 

 

 

13062587_10208701746115096_1340960253_o.jpg?oh=718e2fc83ab91cfe45c12aa8623dd484&oe=57219F26

 

13091749_900967190049913_897736576_o.jpg?oh=3f6abd992e202149f54d6d6c33755aba&oe=5721BA63

 

13112434_900967623383203_1452824058_o.jpg?oh=c3b29abd19378ce672c52b7f677060ff&oe=5721DDF2

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina ljudi su obrijani narod u odelima.Tako su i dolazili na svirku,odela i satovi,dok su se pesme smenjivale dosta njih je drzalo neke rokovnike u rukama i piskarali su neke stvari vezane za posao (bar ova dvojica sto sam pitao sta pisu) ....

Znaci neverovatno iskustvo.Prvi koncert na kome sam na kraj jedne pesme otisao da shoram i vratio se za 45 sekundi nazad bez ikakvog problema.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprdao sam se :]

 

Inače, imali koncert i u Kini, nisu morali da menjaju listu (kao Metallica npr.), ali zato:

 

According to the Polish IRON MAIDEN fan club SanktuariuM, MAIDEN did not alter "The Book Of Souls" setlist for the Beijing show, although several minor changes in the performance were made — presumably at the reqest of China's Ministry of Culture, which had to approve all of the band's lyrics prior to MAIDEN's Chinese dates being confirmed.

 

Among the changes:

 

* There were no pyrotechnics used during the show.

* During the performance of "The Trooper", IRON MAIDEN singer Bruce Dickinson did not wave a Union Jack flag, but, as can be seen in the video below, he still sported the red coat uniform worn by troops during the battle which inspired the song and waved an "invisible" flag while singing the track. In addition, the Union Jack flag was still prominently displayed on the backdrop during MAIDEN's performance of the song.

* Bruce changed the lyrics to the chorus of the song "Powerslave" from "Tell me why I had to be a Powerslave" to "Tell me why I had to be a Wicker Man."

* IRON MAIDEN was not allowed to throw stuff (wristbands, drum heads, etc.) into the crowd during the concert.

* Bruce didn't swear and had to be careful not to use the "F" word.

 

 

Smešno mi ovo za zastavu :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene i ne cudi da nema jos uvek blood brothers snimak sa prve veceri zato sto jedini koji su jebeno snimali na koncertu su bili Evropljani ili Ameri a bilo ih je jako jako malo a japanaca 4500 soma najverovatnije...

Bas ce biti steta ako nema dokumentovano SRBIJA DO TOKIJA al sta sad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome i jeste fora,ne vidim zasto bi drugacije i dolazio na neciji performance a da ne ocekujem dobru zabavu uz performance. U cemu je poenta gledati na nekom casual stage-u kako neko drnda gitaru i pevac sedi ukocen i pevusi kao sto vecina bendova pravi nastupe ? Ne kapiram onda zasto uopste i izvode live svirke. Ako se vec neko iscima da dodje na svirku i plati kartu onda treba uz dobru muziku da se i dobro zabavi. Drugacije je kod HARDCORE bendova recimo gde su ATTITUDE I MUDA glavni okidac,tu ne vidim potrebu za bilo kakvim cirkusom ili predstavom/perfromance-om nazovi kako god hoces. Dok je metal kao metal takav zanr muzike gde su potrebni rekviziti za docaravanje neke atmosfere koju odredjena pesma ili odredjena tematika nosi... Jasno ko dan ;).

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je metal kao metal takav zanr muzike gde su potrebni rekviziti za docaravanje neke atmosfere koju odredjena pesma ili odredjena tematika nosi...

 

Apsolutno se ne slažem.

 

Mogu da se koriste kerefeke da time doprineseš interesantnosti benda (e.g. Ghost), ali džaba to ako je muzika ili izvođenje iste mlohava. Muzika iznad gimmicksa uvek.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se ne slažem.

 

Mogu da se koriste kerefeke da time doprineseš interesantnosti benda (e.g. Ghost), ali džaba to ako je muzika ili izvođenje iste mlohava. Muzika iznad gimmicksa uvek.

Podrazumeva se da bend rastura sa svirkom na live-u. Nije sve do pirotehnike i cirkusa al kazem da je to u metalu samo plus. Slipknot nikad toliko uzivo zanimljiv ne bi bio da nije tog "cirkusa" :) . Dok bi mnogi drugi bendovi VISE bili zanimljvi da su se malo potrudili oko stage-a i da im svirka nije ista od prve do poslednje pesme bez ikakvog smisla i progresije.

 

 

Nemaju svi ljudi dobro razvijenu mastu. Neko moze citati knjigu i improvizovati u glavi svaki detalj a nekom je potrebno pogledati film.live po meni bar sluzi kao promocija muzike koju radis i priblizivanje svog dozivljaja muzike ljudima koji su tu dosli.

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju svi ljudi dobro razvijenu mastu. Neko moze citati knjigu i improvizovati u glavi svaki detalj a nekom je potrebno pogledati film.live po meni bar sluzi kao promocija muzike koju radis i priblizivanje svog dozivljaja muzike ljudima koji su tu dosli.

 

OK, sad već razumem šta si hteo da kažeš, samo je u onom prethodnom postu zvučalo da je obavezno da metal bend ima propse na bini da bi preneo bliže muziku. Što, u dobrim slučajevima, jeste istina, i može verovatno da poboljša celo koncertno iskustvo. Ja sam podozriv jebiga, pa uglavnom na te stvari gledam pre kao na samo odvraćanje pažnje (što je, kod video bima iza benda maltene uvek slučaj) nego kao neki enhancement.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vise komentarisao to sto mejdeni odavno nisu neki metal bend sa stavom vec samo velika korporacija koju samo pare interesuju.

 

kapiram da bi skinuli Eddie-a sa omota kad bi neki chain poput Walmarta zatrazio to od njih kao uslov da se taj album pojavi na njihovim policama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vise komentarisao to sto mejdeni odavno nisu neki metal bend sa stavom vec samo velika korporacija koju samo pare interesuju.

 

kapiram da bi skinuli Eddie-a sa omota kad bi neki chain poput Walmarta zatrazio to od njih kao uslov da se taj album pojavi na njihovim policama

 

Wooow, bravo! :)

Oni su samo pokazali koliko to što ti kažeš nije istina. Svirali su u Kini iako je država takva kakva je (ograničena, politički zaostala...), jer NISU fanovi krivi zbog toga. A ONI SVIRAJU ZA NJIH.

Je l' su se po tvom mišljenju Maideni prodali jer su umesto Powerslave rekli Wickerman? Svaka čast!

 

Daleko od toga da ja mislim da oni rade za tapšanje i samo za fanove, naravno da rade za pare, svi mi radimo za pare; od reči *BRAVO* se ne živi.

Međutim, tvoja stavka za Walmart je priceless. :)

Edited by Mr.Murray
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace,ona maska koju sam nosio na onoj slici sa predhodne stranice je zavrsila kod Brusa i nosice je u nastavku turneje hahah.Luiz moj drugar iz Brazila mu je predao u Pekingu licno jer je njegova pocepana na nekim mestima i vise nije za upotrebu :).

 

13112642_804529726318427_230102578_o.jpg?oh=b6ed1844e8babd77245b359b6e70a7ae&oe=57241539

 

13062535_901064346706864_4823666205270644061_n.jpg?oh=f49ddb0e5d58da24d3959871c8afa0a8&oe=57BBB90F

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...