Jump to content

Celtic Frost


RNA

Recommended Posts

Ti si rekao da ce verovatno doci Sodom, Destruction i Kreator, ali nisi spomenuo Celtic Frost!! To se ne sme propustiti!

Pa, prvobitno je bila planirana takva jedna turneja, ali u vreme kada su Destruction, Kreator i Sodom radili turneju eltic Frost se još nisu bili reoformili. Sad kada su se i oni vratili u igru to je izvodljivo i nadam se da će ih neko dovesti i ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

nisu losi..doduse ne mogu sada da pricam o njima ,posto ih nisam jos pazljivo preslusao,ali me zanima kako to da su oni BLEK!

 

mislim na album morbid tales.....To mi nije jasno,po meni su oni thrash,ali po nekima izgleda i blek,to me malo zbunjuje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nemate pojma koliko dobro thrash ide uz matematiku i fiziku biggrin.gifa:

 

Inace preslusah upravo Mega-Therion koji mi i nije ostavio neki utisak dao bih mu ocenu 7 od 10

A Vanity-Nemesis me naterao da ga preslsaum jso jednom.Tj. svidja mi se a lot! biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

p.s. Dobar ovaj blek majku mu smile.gif

 

p.p.s Moram da primetim da je pesma "The Name Of My Bride" ista ,ali potpuno ista kao megadeth-ova "In my darkest Hour !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzicki nemaju nikakve veze sa norveskim black metalom, ali ih smatraju za praoce black metala kao i Venom zbog ekstremnijih tekstova. Doduse, koliko je meni poznato, Celtic Frost je najvise uticao na black bendove albumima "Emperor's Return" (pogodite koji je bend uzeo ime sa ovog albuma), "To Mega-Therion" i "Morbid Tales", ali mozda i vise od Hellhammera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tachno. Ali, ipak muzika + ideologija = metal.

 

Shto se tiche black foruma, tamo treba da budu bendovi kao Celtic Frost, Venom, Bathory, Mayhem, Marduk, a ne gay bendove ala Cradle, Dimme Burger i sl.

 

Nego, vidim da celi forum yumetal je u totalnom haosu, pa tako ne smeta da tema Celtic Frost-a bude tu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda po stavovima, ali muzicki Celtic Frost NIKADA nisu bili black metal i zato ce biti na ovom forumu.

Hellhammer je vec druga prica.

Ne bih se slozio,Venom je stvorio bazu za BM,a Hellhammer/Celtic Frost i Bathory su ga izgradili.CF je stvorio mracnu i zlu atmosferu iz buke i muzickog nesklada.tj. stvorili su albume koje su bili kompleksni ne po tehnici vec po srzi muzike(izrazaju) koja je pratila koncept njihovih textova.CF je i muzicki BM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu, nemam ja nista protiv takvih stavova, ali ja LICNO za prave originatore black metala uzimam Bathory. Oni su muzicki napravili tu distinkciju u odnosu na ostale bendove. Venom su svakako bili ideoloski black metal bend, ali muzicki... bar ne ovo sto danas podrazumevamo pod black metalom. Ali, ako uzmemo da je black sve sto ima satanisticke tekstove, onda se lista veoma, VEOMA siri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,Bathory su definitivno pravi originatori oni su imali svoju viziju muzike Venoma i Slayer-a i tako je nastao BM.Ali ja tu ubrajam i HellHammer/Celtic Frost(muzicki) rekao sam zasto.Da,Kada bi Black Metal odredjivali po textovima bilo bi pitanje ko nije BM.Mislim da je Venom i muzicki udario temelje BM-u,ali definitivno nije originalni BM jer je manje-vise zajebancija.HH/CF i Bathory su dali BM-u karakter i dubinu.Sa Norvezanima BM postaje besmrtna umetnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tachno. Ali, ipak muzika + ideologija = metal.

 

Shto se tiche black foruma, tamo treba da budu bendovi kao Celtic Frost, Venom, Bathory, Mayhem, Marduk, a ne gay bendove ala Cradle, Dimme Burger i sl.

 

Nego, vidim da celi forum yumetal je u totalnom haosu, pa tako ne smeta da tema Celtic Frost-a bude tu!!

:? :? Za Cradle ajd i nekako,ali Dimmu Borgir smatras za gay bend...ako nista drugo oni su muzicki najuigraniji black metal sastav, sa verovatno najboljim textovima u svom zanru biggrin.gifa: Ali opet to nema veze sa CF biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tachno. Ali, ipak muzika + ideologija = metal.

 

Shto se tiche black foruma, tamo treba da budu bendovi kao Celtic Frost, Venom, Bathory, Mayhem, Marduk, a ne gay bendove ala Cradle, Dimme Burger i sl.

 

Nego, vidim da celi forum yumetal je u totalnom haosu, pa tako ne smeta da tema Celtic Frost-a bude tu!!

:? :? Za Cradle ajd i nekako,ali Dimmu Borgir smatras za gay bend...ako nista drugo oni su muzicki najuigraniji black metal sastav, sa verovatno najboljim textovima u svom zanru biggrin.gifa: Ali opet to nema veze sa CF biggrin.gif

 

A, reci mi na shta lichi 'Death Cult Armageddon'???

I, o chemu govore njhovi tekstovi i zashto su najbolji u tom zhanru???

 

Oni su bruka!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ili bezgranicno sranje, zavisi kako gledas na to.

Ne razumem,navedi neke bendove?

Suviše su brojni da ih pojedinačno navodim. Naravno, svaki metal pravac je pun sranje bendova, ali black metal kao aktuelni metal trend pogotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Bilo je to najavljeno i za pre par godina, kada se cak govorilo da su u studiju i da spremaju novi album, ali od tada niti ko iz benda romori, nit' govori. Cak se ni Tom ne oglasava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 

Seminal avant-garde metal pioneers Celtic Frost announce the completion of their new studio album, tentatively titled "Dark Matter Manifest", their first in 13 years and the culmination of some three and a half years of songwriting and recording work. Although the album was largely produced by the band themselves and financed by their own production company, Celtic Frost enlisted Hypocrisy/Pain mastermind Peter Tägtgren to co-produce with them the final recording and mixing sessions at Horus Sound Studio in Hanover, Germany, in August/September 2005. Negotiations with a variety of labels are currently underway, and the album is scheduled for a release in early 2006.

 

Having declined innumerable reunion show propositions over the years, Celtic Frost once again deemed it essential to manifest themselves creatively with a new album before embarking on the live circuit next year.

 

 

! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 

Da li je moguce? icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...