Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

cena zavisi od vrste tarantule...al mislim da su one klasicne bagatela...u principu ima svega...za iguane znam sigurno,al mislim da to kosta k'o tona kokaina...sve u svemu,moze sve da se nabavi...ne znam koliko si upucen u gajenje tarantula?da das pare,a da ona gekne posle 2 dana...ne isplati se...koliko sam upucen ima onaj sajt/forum o teraristici i akvaristici,pa mos tamo da se informises...mada,i tamo znaju svi da se proseravaju...najbolje bi bilo. ako budes hteo da kupis da ti dam broj njegov,pa da se informises...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Већ дуже време се интересујем за то, али никада нисам гајио па нисам стручњак, је л' те.:) Тако да би помогло да ми даш број да се ја информишем.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise nam se svidja pas sa kupiranim usima nego onako klempav...Deluje blentavo... Mada dok sam ga vodila kod veterinara i gledala kako srecan trckara bilo mi je tesko...malo falilo da otkazem sve...Ali jbga...Posle mi je bilo jos teze kada sam ga videla onako udrogiranog i iskasapljenog...Ali danas se vec bolje oseca...Poceo je da jede a moze i da hoda :)

Odsekli ste mu uši zato što vam se više sviđa tako?

Zamisli da neko tebi odseče ruku ili nogu zato što mu se više sviđaš tako.

Ne kapiram koja je to monstruozna psihologija... ja to mom psu nikada ne bih mogao da uradim, sem ako bi moralo zbog zdravstvenih razloga.

 

Nikad mi nije bilo simpatično kada su te kolektivno napadali na forumu (nije ni sada), ali time što si dozvolila da se ta monstruoznost uradi na tvom psu je učinila da debelo promenim mišljenje o tebi.

No nije ni bitno moje mišljenje o tebi, bitno je da imamo još jednog psa invalida više zato što se ljudima tako sviđa.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Помену нешто Јосиф на претходној страни, а видим и да има још вас који наглашавате естетски аспект сецкања делова тела псима. О укусима не треба расправљати, па нећу инсистирати на томе да је мени онај Браниславин Фирер, иако не волим ту расу паса, управо деловао интелигентно и љупко због тих клемпавих ушеса, али... мени је жао паса који се сецкају.

 

Има ту у мом комшилуку један велики ротвајлер; чува стовариште у близини моје куће. Иначе, то је дечко моје Беле. :) Никад ништа није било међу њима, јер их, авај! решетке раздвајају, али редовно пишке једно поред другог и тако исказују афинитете. :mrgreen: Елем, када моја Бела прође поред њега, он скаче од среће. Мене душа боли када гледам како осцилује оним патрљком од репа... Да Мајка Природа није наменила псима уши или реп, они би се такви и рађали. И не би он био ништа мањи фрајер (а фрајер је, верујте мојој Бели на лавеж! :haha:) да има онако један импозантан реп којим ће да маше када моја Бела прође поред њега!

 

Знам да постоје поједине расе паса, које су настале тако што је човек до бесвести укрштао неке претходне расе, којима су уши повремено проблем, јер им падају преко очију и она куце не могу да виде лепо. Наводно, њима треба купирати уши. Да имам таквог пса, ја бих му... па, не знам. Можда бих му качила уши неким шналицама, можда бих му стављала рајф... Знам, знам - звучим ненормално, али поента је да не бих могла да одведем свог пса живог, здравог и правог да га неко касапи. Ја сам имала блажи нервни слом када је требало ово моје размажено чудовиштанце држати док јој се чисти жлезда (што НЕ МОЖЕ да је боли, али она, стокица, лаже! :)) - а камоли да јој неко приђе ухама са сечивом. Знам ја да се то ради док су мали и да нема последица, али, људи, жао ми! :icon_ne:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да Мајка Природа није наменила псима уши или реп, они би се такви и рађали.

Moj drugar skoro nabavio kuče terijera i to bez repa. Prethodni vlasnik tvrdi da se rodilo takvo. Bilo ih je nekoliko u leglu, jedno ili dvoje su bili sa repom, ostali bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ок, онда ТОМ псу Мајка Природа није наменила реп. :haha: Генетска мутација, шта ли...?

 

Елем, онда ћемо сузити пређашњу констатацију на псе рођене с репом. Може тако? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odsekli ste mu uši zato što vam se više sviđa tako?

Zamisli da neko tebi odseče ruku ili nogu zato što mu se više sviđaš tako.

Ne kapiram koja je to monstruozna psihologija... ja to mom psu nikada ne bih mogao da uradim, sem ako bi moralo zbog zdravstvenih razloga.

 

Nikad mi nije bilo simpatično kada su te kolektivno napadali na forumu (nije ni sada), ali time što si dozvolila da se ta monstruoznost uradi na tvom psu je učinila da debelo promenim mišljenje o tebi.

No nije ni bitno moje mišljenje o tebi, bitno je da imamo još jednog psa invalida više zato što se ljudima tako sviđa.

 

Ne mogu da verujem koliko lupetas!!!!!!!!!!!!!! Prva stvar pitovima je preporucljivo kupirati usi zbog infekcija...Ma koliko zvucalo nebulozno ako im se NE KUPIRAJU usi povecava se rizik da dobiju infekciju usiju...I najbolji odgajivaci pitova i staforda u Srbiji kupiraju usi svakom svom psu! Uostalom pas je bio pod anestezijom, i sada se super oseca...Evo recimo ja kada sam bila stara oko godinu dana meni su na zivo busili usi iglom jer im se svidjalo da nosim mindjuse pa nikom nista, sta vise zahvalna sam im jer obozavam da nosim mindjuse... Uostalom nemas nikakvo pravo da insinuiras da ja mucim psa...Taj pas zivi bolje od vecine drugih jer ja zaista ne znam mnogo slucajeva gde pas spava na krevetu i svaki dan mu menjaju posteljinu... A da ne pricam o tome da idemo u setnju svaki put kada zagrebe na kapiju, da ima vise igracaka od prosecnog deteta i da provodimo svaki slobodan momenat u igri sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ljudi koji nemate pojma oko pasa malo vise da se informisete.Kupiranje usiju je preporucljivo bas iz tog razloga koji je Branislava navela,i to nije mucenje psa,pas nece nista osetiti,vece je mucenje za njega ako mu uskratis nesto,tipa slobode,setnje,omiljene hrane,pas vecinu stvari dozivljava psiholoski,naucno je dokazano da pas ima svest kao dvogodisnje dete.

Secenje repa traje 2 sekunde,otprilike kao i busenje usiju iz onog pistolja.

Edited by Josif Visarionovič
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...