Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Za kućnog ljubimca taksa 500 dinara

Vlasnici pasa, mačaka i egzotičnih životinja u Beogradu će za držanje kućnih ljubimaca od juna plaćati godišnju taksu od 500 dinara.

http://b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=06&nav_id=422594

 

:udri::udri::udri: O majku im lopovsku, znaci ne mogu da verujem. :udri::violent::no:

 

Nisu u pitanju pare, vec to sto nemaju meru u svojoj bahatosti. Unfreakinbelievable.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci za 2 hrcka koji kostaju po 150din godisnje treba placati 2000din ako su nesterilisani :D A kako ce da znaju da neko ima zivotinju?

Ne znam zasto ne kazu 'za sve zivotinje koje zive u stanu' umesto 'psi macke i egzoticne zivotinje' kad znamo da se njima pod 'egzotikom' podrazumeva sve sto nisu psi i macke.

 

edit: sad vidim

Sada ćemo koristiti bazu podataka Ministarstva poljoprivrede, na osnovu koje u Beogradu ima registrovanih oko 80.000 pasa i između 7.000 i 8.000 mačaka"

znaci placaju samo vlasnici pasa i macaka?

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci placaju samo vlasnici pasa i macaka?
I egzoticnih zivotinja...

 

A kako ce da znaju da neko ima zivotinju?
Kapiram da ce da posalju uniformisana lica da idu od kucje do kucje i da se zavlace ispod i iza namestaja ne bi li pronasli odbegle prestupnike, tj. hrcke u ovom slucaju...

Vec spremam zutu traku za psa, da se zna da je gradjanin drugog reda...

 

A termin "egzoticnost" je veoma zahvalan u svojoj neodredjenosti, tj. potencijalu za uzimanje para...

 

Vec zamisljam situaciju u Marinkovoj Bari: " Gospodine vi drzite bubasvabe i pacove, to su egzoticni ljubimci, morate da platite taksu..."

"Nisu moji sefe, majke mi, evo juce se doselili..."

"Ma to ti objasni nadleznim organima."

 

Mislim, besmisleno. Kakva drzava, takav i zakon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji su cipovali zivotinje oni su u registru i njima ce i stici uplatnica za taksu.

Nijesam jedan od njiuh.

Al da sam na njihovom mestu neb od mene ni dinara videli pizda im materina halapljiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=06&nav_id=422594

 

:udri::udri::udri: O majku im lopovsku, znaci ne mogu da verujem. :udri::violent::no:

 

Nisu u pitanju pare, vec to sto nemaju meru u svojoj bahatosti. Unfreakinbelievable.

 

 

Jao jebem ti Srbiju, dokle bre više rrrsmmmssmmmmfssmmssss...

 

U sv slučaju, Smorock je u pravu, ako koriste bazu ministarstva znači da će vlasnicima čipovanih životinja stići uplatnice. Pošto je čipovanje obavezno za pse a ne za mačke (zato i ti čudni brojevi u bazi), ja sam se izvukla. Ali je bezobrazluk neopevan.

 

Oko termina "egzotične životinje" pogledajte zakon o veterinarstvu (recimo) na početku zakona imate definicje pojmova, pa ćete videti šta zakon smatra životinjama i šta egzotičnim životinjama. Ako je ova taksa na osnovu zakona imaće definicije, ako je neki propis ili drugi dopunski pravni akt onda možda i neće, ali u zakonu o veterinarstvu bi trebalo da nadjete i egzotiku. Molim pravnike da uzmu u obzir da sam samo tupavi veterinar koji sa ovim pojmovima barata nakon godinu dana izolacije od istih, te da mi ne sude prebrzo ;) Nadam se da se razume šta sam htela da kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ces jos i da se provucesh al ovi sa Chinchilama su prava egzotika xD

 

Ma ovo je samo jso jedan u nizu besmislenih pizdarija.

 

U sustini, mogu da navataju ljude samo preko chipa ili licno na ulici dok setaju kera. Nek dokazu koliko recimo domacjinstvo koje imna kucju ima macaka ili pasa ako su isti u dvorishtu pusteni. Ili sta, da ocekujem da ce ici od vrata do vrata i pretresati mi gajbu da vide imam li tarantulu (o egzotike) ili macku.. Idiotizam.

 

No, kao i tv pretplata, ne bi me cudilo da i ovo zazivi ovako sakato i besmisleno. Ne bi bio prvi propali abortus u zakonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cemu cipovanje uopste sluzi kad kod nas citace ima veoma mali broj ljudi i to ponajmanje tamo gde su najpotrebniji - u kafilerijama i sl. Niti kaznjavaju one cije pse nadju napustene niti mogu da pomognu vlasnicima zalutalih pasa. Jedino od cega vlasnik moze imati korist je gps lokator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...