Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

Zavisi od organizma... Od tri dana do dve nedelje.. samo nemoj ni slucajno da se drapash.. a ako se plasisi da ces tkom spavanj da je rasceses onda je zastiti necim. I nabrljaj sto vise kreme. Preporucujem Jekoderm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mažem jekoderm na svakih sat vremena, i do danas je sve bilo O.K. (tatoo je odarđen u petak, nisam osetila dok je riba radila), ne češem, ali je danas počelo užasno da svrbi i da se peruta (rekli su mi da će to da se desi) i bolje su mnogo izraženije i izgleda bolje, ali kako se boriti protiv svraba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacin.

 

 

 

Svrab... nemam pojma.. meni je krema ubijala veci deo te nelagodnosti. Takodj epomaze i ako taj deo koze drzis na hladnijem od ostatka tela (recimo otkrijes nogu ako je na nozi tet dok spavas).. ako si u mogucjnosti to jest....

 

 

Kako rece Goran Wigwam - trazili ste trpite :)

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne opadne stara koza, normalno!

 

 

U vremenski mernim jedinicama?

Jer imam problema sa nošenjem određenih delova odeće, zbog mesta na kom se nalazi ista! Ne mogu tako na posao (bar znaš gde radim, i znaš da ne mogu da dođem bilo kako nepristojno obučena, zbog tatoo-a)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne boli, ne svrbi i ne peče...

To što pričaju na tu temu su budalaštine!

Ne osećam je!

 

To se zove baksuzirati :):):)

 

Pitaj tatu majstora kod kog si radila kako je najbolje da zastitis taj deo koze. Postoje fore sa celofanom, ali ja ti tu ne mogu pomocji.

U najgorem slucaju ako je bas tako kriticno fejkuj grip i sedi kucji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, rekla mi je da moram da ostavim otvoreno i da mažem jekodermom...

I da ako svrbi, ne diram...

I ne diram, ali užasno svrbi... Rekla je da će to da se desi i da će da se koža peruta, ali nisam očekivala toliki svrab...

Očekivala sam bol, dok radi, ali nije ga bilo...

Na to sam bila spremna, na ovoliki svrab nisam...

Mnogo mi je veći prag tolerancije na bol, nego na svrab!

Edited by Alkmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mažem jekoderm na svakih sat vremena, i do danas je sve bilo O.K. (tatoo je odarđen u petak, nisam osetila dok je riba radila), ne češem, ali je danas počelo užasno da svrbi i da se peruta (rekli su mi da će to da se desi) i bolje su mnogo izraženije i izgleda bolje, ali kako se boriti protiv svraba?

 

Pantenol mast.

 

Samo nemoj da se grebes :) :) sacekaj da zaraste

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj tatu majstora kod kog si radila kako je najbolje da zastitis taj deo koze. Postoje fore sa celofanom, ali ja ti tu ne mogu pomocji.

a ako se plasisi da ces tkom spavanj da je rasceses onda je zastiti necim. I nabrljaj sto vise kreme. Preporucujem Jekoderm.

celofan obavezno. ispod krema. 10ak dana maksimalno.

Pantenol mast.

 

Samo nemoj da se grebes :):) sacekaj da zaraste

 

Pa što se ne javi ranije, nego se dožvrljavam sa ovim amaterima i zlotvorima, koji mi ne žele ništa dobro?

Znači, jekoderm, i preko toga zaštita?

 

Paranoid bitch :angry: . I rest my case.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nosila celofan i prvi i drugi i treci put kad sam se tetovirala, maksimalno mi je ocuvao sliku u smislu, malo je na izlozenom mjestu (lijeva plecka), pa sam imala malo frku sa shavovima majica, bretelama, sisnjacima i sl. ali nije strasno..

 

i da, pantenol se pokazala kao mnogo bolja krema bar meni, ne samo sto brze sve zarasta, nego nekako `ladi` kozu, nije premasna i samim tim nije bilo svraba previse.

 

a perutanje moze da traje i do 7 dana, zavisi.

 

cak i poslije toga nije zgoreg s vremena na vrijeme staviti kremu preko slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crnu Goru i Škotsku povezuje dugogodišnja tradicija dobrih odnosa između nekadašnjih kraljevskih porodica, kralja Nikole i Marije od Škotske, vladarke Ujedinjenog Kraljevstva. Brdoviti predjeli i predivni pejzaži. Vatreni temperament njihovih stanovnika. Stalna težnja za slobodom i nezavišnoću. I Alan Rid

 

Alan Rid je šarmantan i uvijek nasmijan Škotlanđanin iz Glazgova. Zaljubljen je u Crnu Goru.

Ipak, ono po čemu je posve jedinstven je istetoviran grb Crne Gore na njegovim leđima.

''Prošle godine nakon proglašenja nezavisnosti zastava je bila istaknuta na svim mjestima u Crnoj Gori. Posebno na Cetinju. Kupio smo crnogorsku zastavu, koja mi se mnogo svidjela. Imao sam tetovaže na svom tijelu od prije i nedostajala mi je jedna velika na leđima. Kada sam vidio crnogorsku zastavu i dizajn grba shvatio sam da sam našao tetovažu za leđa. Razgovarao sam sa momkom iz Londona koji je radio sve moje tetovaže. I njemu se ideja da istetoviram grb Crne Gore na leđima dopala. Napravio je skicu na mojim leđima, da bi vidjeli kako će to izgledati. Bio sam presrećan. Tetovaža je urađena sa istim bojama koje su i na zastavi. Bilo je veoma teško, jer se boje ne primaju toliko dobro na koži. Bilo je neophodno uraditi nekoliko slojeva boje. Trebalo je 10 sati i 3 dana da se napravi tetovaža.'' Alan Rid govori i o tome da je cijeli proces bio veoma bolan.

Ali i da je stoički izdržao.

Hrabro.

Kao pravi Škotlanđanin. Ili, kao pravi Crnogorac, jer s obzirom na toliku patnju i bol, zaslužio je da mu se dodjeli počasno državljanstvo Crne Gore.

- Mislim da sam već sada dovoljno propatio da bih dobio crnogorski pasoš - kaže u šali Rid i nastavlja.

- U Budvi sam bio slavna ličnost. Jednog popodneva, nakon ručka s prijateljem sam otišao da popijem piće. Imao sam majcu koja je omogućavala da se vide krila zastave i dio tetovaže. Konobari koji su služili goste cijelo vrijeme su držali pogled na mojoj tetovaži - priča Rid dok pokušava da imitira konobare i njihovo iznenađenje kada su vidjeli tetovažu na njegovim leđima.

U Londonu, tetovaže su nešto sasvim uobičajeno.

Međutim, sam grb izaziva mnoge pitanja.

''Pitali su me šta predstavlja moja tetovaža. Kada im kažem da se radi o grbu Crne Gore, pitaju me gdje se nalazi vaša zemlja. Savjetujem ih da pogledaju mapu i da je u pitanju nekadašnja jugoslovenska zemlja. Za mene je, pošto sam bio ovdje nekoliko puta, Crna Gora postala moja druga domovina."

Osim grba na leđima, Rid ima još dvije tetovaže na rukama.

- Jedna predstavlja zemlju iz koje dolazim. U pitanju je nož skindu, koji Škoti kada nose kilt, obavezno nose u sokniv - kaže Rid, a onda šaleći se na račun viševjekovnog rivalstva Engleza i Škota kaže da nož u stvari služi kao tajno oružje rezervisano za Engleze.

Na drugoj ruci istetovirana je sirena. Tradicionalna marinska tetovaža.

- To je vrsta tetovaže koje su se pravile '50-ih godina - otkriva Rid dodajući da je oduvijek htio tetovaže na svom tijelu.

''Pošto se ne mogu skinuti, već su za cijeli život, morate da izaberete one prave.''

Ovaj simpatični Škotlanđanin, rođen je u Glazgovu ali, posljednje 4 godine živi u Londonu. Otud i pravi engleski naglasak kojim Rid priča. Izostao je onaj karakteristični škotski sleng i "aj" kao glas odobravanja. Međutim, udaljenost od Glazgova nije ugasila strast prema fudbalu i gradskom klubu. I dalje navija za Glazgov seltikse a derbi između njih i Rendžersa smatra neopisivim.

- Nije opasno kao što je nekada bilo. Ali i danas atmosfera umije da bude napeta. Ima nekih djelova Glazgova gdje su samo Seltikovi navijači, a drugi dio gdje su samo Rendžersovi - objašnjava Rid.

Prvi put je u Crnu Goru došao prije pet godina. Zahvaljujući svom prijatelju Nešu, porijeklom iz Crne Gore.

- Neš živi u Londonu već sedam godina i postali smo dobri prijatelji. Htio je da dođe i vidi svoju porodicu i pozvao me da posjetim Crnu Goru. Ideja me oduševila. Bio je decembar. Kišovit. I prva posjeta je bila posjeta Podgorici. Prijala mi je. Ovdje ima predivnih radnji za odjeću, dobrih restorana. A kada je lijepo vrijeme atmosfera je veoma opuštena - ističe Rid.

Sljedeće godine u Crnu Goru se vratio tokom proljeća. U martu. Tada je posjetio crnogorsku obalu i Budvu. Njegova treća posjeta bila je u septembru. Crna Gora kroz tri godišnja doba. Proljeće, jesen, zima. Ljeto je namjerno izbjegavao.

- Za mene, Crna Gora je najljepša tokom jeseni. Ljeto je previše toplo, s obzirom da sam Škot. Umro bih - kaže u šali Rid.

Osim razlike u vremenskim prilikama, Škotska i Crna Gora su veoma slične.

- Škotska je brdovita zemlja kao i Crna Gora. Slični su i karakteri stanovništva. Na kraju, obje zemlje posjeduju predivne pejzaže i prirodu - tvrdi on.

Osim Budve, Podgorice posjetio je i Ostrog, Andrijevicu, stigao starim putem i do Nikšića. Na Cetinju upoznao se istorijom Crne Gore.

- Naučio sam mnogo toga o kraljevskoj porodici i kralju Nikoli. Posjetili smo njegov grob. Crna Gora stvarno posjeduje fascinantnu istoriju u kojoj postoje i podaci o bliskim odnosima sa kraljevskom porodicom Ujedinjenog Kraljevstva i Marijom Stjuart od Škotske koja je vladala Engleskom. Postoje mnoge sličnosti između naših kraljevskih porodica - zaključuje Rid.

A na pitanje kakvi su stvarno Škotlanđani, kaže da posjeduju karakterističan smisao za humor i da se u mnogome razlikuju od Engleza.

''Škotska je mala zemlja. Ljudi su silom prilika veoma povezani. U Londonu žive ljudi različitih nacija. Jezik komunikacije je hladniji i udaljeniji. U Škotskoj je jezik komunikacije univerzalan, možete da komunicirate mislima. Svi znaju ono što drugi misle. Škoti su šaljivdžije. Topliji su i žele da impresioniraju ljude koji dolaze u Škotsku. Mi smo druželjubiv narod. To je sve.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

zmaju:

 

 

 

:) to ti kazem..

 

ne znam kakve veze ima s temom? neki nepismeni lik iz skotske se zaljubio u zastavu :) to ti je ko ovdje sto se azijatkinje zaljube u Britni pa se ofarbaju u plavu i glume kurve :)

 

tipicno.

 

inace, ko god mu je skrabo po ledjima, treba da ga tuzi, brate - to ko da je dijete crtalo :)

 

 

 

Kinetic: dje si to radio.. mislim, trebalo bi opasno da izgleda.. ali meni djeluje ko da dijete crtalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...