Jump to content

Recommended Posts

Guest HEFEST

vidi lemi racionalista

 

 

kako je svemir mogao stvoriti kristale, sto se ne pitas to? nisi ni izdaleka svestan koliko je potrebno "slucajnosti" da se desi i parametara da se potrefi da u svemiru od primordijalne kase u roku od par milijardi godina nastane recimo kristal kvarca. zar nisu kristali savrseniji od bilo kog oblika zivota, tako matematicki savrseni, cisti i stabilni. zasto ti je covek neverovatniji od njih? samo zato sto si ti covek pa mislis da je to super. izadji malo iz svoje koze.

 

Carli kako je to lepo kada covek ne zna da cita pa onda lupa gluposti. Izadji malo iz svoje sobe do vecernje skole.

Ja sam rekao da je savrseno sve i ekosistemi i univerzum i mi koji mozemo u njemu da postojimo. Vi ste kao konji koji imaju one klapne sa strane. Vidite nesto, ali to je veoma ograniceno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Dokaz je da ja imam dokaz da postoji visa sila. Rekao sam to po sto puta. Razmislite malo polako, a ne na osnovu svojih predubedjenja. Sanjao sam buducnost kristalno cisto i jasno sa sve recenicama koje su izgovorene. T nije sanjao niko drugi od rodbine ili prijatelja moje verenice. Ja sam jedini ateista bio i da nije tog sna ja bih mozda digao ruku na sebe. Sasvim izvesno i bih jer smo bili vezani ko nokat i meso. Buducnost mi je predstavljena sa nekim ciljem. Ne samo cisto onako iz hira. Taj kji je poslao te snove je znao da cu ja o tome duboko razmisliti kao sto pokusavam i u drugi stvarima da dodjem do sustine. Eto krajnji cilj je bio da mene odvrati od samoubistva. E sad pitanje je zasto. Mozda zato sto je to smrtni greh? To vec ne znam, ali ja dajem veliku verovatnocu toj teoriji. Mozda sam ja bitan za nesto ili je onaj gore odluzio da nisam zasluzio zbog njene smrti da zavrsim u paklu. Gde ces vece intervencije vise sile? Ali ako religija nije tacna i ako je sve pogresno onda ne znam koji bi bio razlog da me neko ili nesto odvraca od samoubistva. Ovo je jedino logicno ma koliko prebirao druge opcije. Mozda tebi to nije dovoljan dokaz, ali meni jeste jer ja sam sve to doziveo u prvom licu i ma koliko hteo ne mogu poreci da se sve to tako izdesavalo. Koliko znas devojaka kojima je 40 dana od smrti na dan svadbe na kojoj je trebala da bude mlada? Ako to nije neki znak onda stvarno ne znam sta jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne misliš možda da je tvoja podsvest tebe prosto nagovorila da odustaneš od samoubistva usled onog najjačeg i najiskonskijeg instinkta i nagona koji postoji u čoveku, a to je nagon za preživljavanjem? autosugestija je čudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ne mislim. Autosugestiju sam izucio jos skoro u vrticu. Nije meni podsvest prikazala buducnost. Ejjj ljudi jel ja pisem ovde na kineskom? Buducnost jebo te lebac krvavi da vas jebo lebac krvavi!!! :haha: Pa zar tako nesto moze coveku da omakne ili promakne? Zar to nije ultimativni dokaz svih jebenih teorija. Kako fizickih da je putovanje u buducnost moguce(bar mislima ako nista drugo), a tako i ovih duhovnih jer ja nisam imao masinu tj. vremeplov. Znaci to je doslo od nekog drugog koji me poznaje u dlaku. To je onako sazeto. Ko me moze tako poznavati da zna da ja ne bih prezao od samoubojstva u tom jednom jedinom slucaju? Niko nego svemoguci kako god ga zvali. Kome ovo nije dovoljno neka mu je Bog u pomoci jer ce mu trebati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sam ti rekao,ja sam razumno bice.Cinjenice,dokazi,opipljive stvari.To sto ti pricas za mene nije nikakav dokaz.Snovi su snovi,realnost je realnost.Ovo govorim bez ikakve namere da te povredim ili da ti promenim misljenje,to su tvoje stvari.Ali mene sa tim neces u nista uveriti,cak naprotiv.

 

a ne misliš možda da je tvoja podsvest tebe prosto nagovorila da odustaneš od samoubistva usled onog najjačeg i najiskonskijeg instinkta i nagona koji postoji u čoveku, a to je nagon za preživljavanjem? autosugestija je čudo

 

To je to.U potpunosti se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao da je savrseno sve i ekosistemi i univerzum i mi koji mozemo u njemu da postojimo.

 

Naravno da nije savršeno. Da je savršeno, ne bi postojala entropija, koja će pojesti i tebe, i mene, i ovu planetu po kojoj hodamo, i čitav sunčev sistem, sve u svoje vreme.

 

Ne znam kako možeš da izjaviš da je savršen univerzum koji je po svojim osnovnim zakonima osuđen na propast i odumiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Lepo sam ti rekao,ja sam razumno bice.Cinjenice,dokazi,opipljive stvari.To sto ti pricas za mene nije nikakav dokaz.Snovi su snovi,realnost je realnost.

 

Lemi to nisu snovi nego vizije buducnosti i kao sto sam ti rekao ja sam svedok, a moji prijatelji takodje. Ako hoces dokaz dodji kod mene u goste, a ja cu okupiti svedoke pa slusaj iz njihovih usta. Ja ne mogu za tebe stvoriti projekciju koju sam ja video. Ako verujes meni veruj, a ako ne ja tu nista ne mogu. Nisam ja neka baba da verujem u snove. Juce sam sanjao da mi se oko osusilo i necu sigurno uzimati sanovnik i tumaciti sta to moze da znaci. VIDETI BUDUCI DOGADJAJ NIJE SAMO SAN NEGO PROROCANSKI SAN. To ne da je dokaz nego krunski dokaz koji pobija suvi materijalisticki pogled na svet.

 

@Gojko

 

Ne znam kako ti mozes da izjavis nesto tako u vezi sa entropijom. Izgleda da ti fizika nije jaca strana.

 

 

Interesantno je da Stephen Hawking, znameniti britanski fizičar materijalističke orijentacije, pripada krugu naučnika koji su odbacili ideju bespovratnog kraja univerzuma. Njegovi argumenti su vezani za sopstvenu teoriju crnih rupa – naime, prema drugom zakonu termodunamike, entropija raste u nedogled. A kako je entropija mera nereda, poHawkingu, moguće je smanjiti totalnu kosmičku entropiju jednostavnim ubacivanjem mase kosmičkih tela u crnu rupu. Dakle, čak i materijalistička fizika budi nadu u optimizam, što ukazuje na mogućnost smanjivanja entropije bez borbe protiv prirode per se, jer, kako izgleda, prirodom ne vlada nepovratni princip haosa i destrukcije forme (žive/nežive), već je on očigledno u funkciji rušenja jedne vrste poretka i organizacije, radi uspostavljanja složenije organizacije, i poretka višeg reda.

 

Bohm čak tvrdi da je nasumičnost jedna vrsta reda. Dugo se smatralo paradoksalnim da univerzum koji očigledno umire pod dejstvom drugog zakona termodinamike istovremeno biva sve složeniji i organizovaniji.Danas razumemo da je moguće da u univerzumu istovremeno rastu organizacija i entropija. Optimističke i pesimističke strelice vremena mogu postojati zajedno; uprkos drugom zakonu, u univerzumu se može videti stvaralački jednosmerni napredak.“

 

 

Hvala ti na osvrt na entropiju jer je upravo ovo jedan od dokaza savrsenstva univerzuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gojko

 

Ne znam kako ti mozes da izjavis nesto tako u vezi sa entropijom. Izgleda da ti fizika nije jaca strana.

 

?

 

Jasno ti je da sve zvezde odumiru, da će svetlost nestati, život prestati da postoji, a gravitacija biti jedina preostala sila u kosmosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

?

 

Jasno ti je da sve zvezde odumiru, da će svetlost nestati, život prestati da postoji, a gravitacija biti jedina preostala sila u kosmosu?

 

A jel tebi jasno da je pre velikog praska bilo jos vece nistavilo i da verovatno ni gravitacija nije postojala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ta tumacenja popova su ista baljezgarija kao i trucanja ateista kako je zivot nastao sam od sebe nekim komesanjem mase kombinovano sa perfektnim uslovima kao sto su sunce i voda. Notorne gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi to nisu snovi nego vizije buducnosti i kao sto sam ti rekao ja sam svedok, a moji prijatelji takodje. Ako hoces dokaz dodji kod mene u goste, a ja cu okupiti svedoke pa slusaj iz njihovih usta. Ja ne mogu za tebe stvoriti projekciju koju sam ja video. Ako verujes meni veruj, a ako ne ja tu nista ne mogu. Nisam ja neka baba da verujem u snove. Juce sam sanjao da mi se oko osusilo i necu sigurno uzimati sanovnik i tumaciti sta to moze da znaci. VIDETI BUDUCI DOGADJAJ NIJE SAMO SAN NEGO PROROCANSKI SAN. To ne da je dokaz nego krunski dokaz koji pobija suvi materijalisticki pogled na svet.

 

Jebiga,naravno da ne verujem.Razum to ne dozvoljava.Ne mozes stvoriti projekciju,ali mozes napisati sta si sanjao i sta se tacno ostvarilo od toga,jer ovako mi sigurno nikada nista neces dokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa ko je rekao da sam ja vernik. Ja sam znalac, a to je ipak nesto drugo. :mhihi: Ja govorim o postojanju Boga, a ne o religijama. Imam neka misljenja i u vezi toga, ali to ne mogu iznositi kao nesto u sta i sam ne sumnjam. Slavu slave moji, a ne ja.

 

Jebiga,naravno da ne verujem.Razum to ne dozvoljava.Ne mozes stvoriti projekciju,ali mozes napisati sta si sanjao i sta se tacno ostvarilo od toga,jer ovako mi sigurno nikada nista neces dokazati.

 

Ne krivim te zbog toga. Pre 5 godina ja sam bio tu gde si ti sada. Ne bih verovao sem da Bog sidje sa neba i povuce me za rukav, predstavi se i izvede par cuda onako kao prezentaciju. A pisao sam ja ranije ovde ceo san.

Bio sam na poslu i u jednom trenutku usao u svoju kancelariju, seo i posle nekoliko minuta zvoni telefon. Ja se javljam i glas me pita da li sam to ja i ja potvrdim i onda isti glas kaze kako mi je verenica umrla. U neverici ja ga pitam jel to neka zajebancija, a on rece da se sa takvim stvarima ne bi zajebavao. Poziv je bio na fiksni telefon koji se ne koristi i ciji broj niko nije imao sem moje verenice i na koji me skoro nikada nije ni zvala. E sada u stvarnosti se sve isto desilo samo sto sam tada prepoznao glas i znao da je to njen brat rodjeni zvao i da je zvao bas na taj broj jer je u njenom telefonu bio prvi po redu u imeniku zbog abecede, a on onako u delirijumu nije ni gledao nego okrenuo prvi broj. Koja je sansa prijatelju moj da se sve to desi? Da me pozove bas na taj telefon, a ne na neki drugi? Ostatak sna je kako ja stojim kod nje kuci i kako ljudi prilaze i izjavljuju saucesce, a ja stojim i slusam sve. Sve sto su ljudi rekli tog dana ja sam u snu cuo i video. Nekoliko ljudi sam prepao zavrsavajuci im recenice i cele njihove govore. Nekoliko ljudi je pocinjalo da prica neke anegdote o njihovim zivim ili davno pokojnim rodjacima, a ja bi im zavrsavao price. Iskreno dosta njih se poplasilo tada jer ne samo da sam znao sta su hteli da kazu nego sto nije postojala nikakva sansa da bih ja mogao znati bilo koga od njih, a kamoli sta su oni radili u zivotu. A ja sam bio kao u nokdaunu i nisam se obazirao na njih. Samo nisam mogao da istrpim da vise slusam te price koje znam od reci do reci. Bilo mi je tesko, a to mi se cinilo jos teze. To je onako kratko, ali i vise nego dovoljno. I dan danas ti ljudi pominju taj dan i moje reci tada i ja im uvek ponovim da je to bilo u mom snu sve i da nisam vidovnjak. Da nisam sve iz sna pre tih dogadjaja ispricao verenici(a ona prenela majci) i ortacima mnogi bi mislili da sam samo jos jedan ludak koji blebece o kulama strazarama i bulazni ko Jehovin svedok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,ako je sve istina sto si napisao,onda je to zaista nesto cudno i nesvakidasnje,i nesto oko cega se covek zaista treba zamisliti.Ali za mene je to neobjasnjivo,i ne vidim apsolutno nikakvu povezanost sa bogom.Ali apsolutno nikakvu.Ok da covek kaze da ti je proradilo neko 6.culo,neka podsvest...ali zaista ne vidim nikakvu povezanost sa ovim o cemu ti pricas,a tek mi to nista ne dokazuje.

 

Vidis,ja bih u boga poverovao da mi sidje sa neba i izvede cuda,jer bi to bio dokaz da postoji.Nebitan je oblik,ne mora to biti humanoid sede kose i brade,odmah da se razumemo.Kakav god da je entitet u pitanju,poverovao bih kada bih se licno uverio.U tome je stvar,ja verujem u ono sto vidim ocima,i ono sto razum i logika nalazu.U ovom tvom primeru nema nista od toga,po meni naravno.

 

trucanja ateista kako je zivot nastao sam od sebe nekim komesanjem mase kombinovano sa perfektnim uslovima kao sto su sunce i voda. Notorne gluposti.

 

Nisu to gluposti,to su naucno dokazane cinjenice.I to se nikako ne moze porediti sa baljezganjem popova.Nista dalje nisu ni tvoja nagadjanja.Bez uvrede,ali tako je.Razuman covek ne moze prihvatiti tvoja objasnjenja.Jer razuman covek trazi dokaze,razuman covek trazi da vidi,trazi logicno,trazi opipljivo...i to je sasvim normalno.Ja nikada necu poverovati u nesto sto niko nikada nije video i sto niko nikada nije doziveo.jebiga,jednostavno je tako.I to je najnormalnije razmisljanje,jer je racionalno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Naravno da to nije dokazano jer da jeste covek bi znao da stvori zivot u svim mogucim oblicima. Lemi to nije 6. culo i to sto ti to povezujes sa tim je daleko od racionalnog. Posto vidim da si covek koji voli racionalno da pristupi stvarima onda mislim da je vreme da to i pocnes da radis. 6. culo covek ne pokrece jednom u zivotu, ako stvarno postoji takvo nesto. Takodje 6. culo koje predvidja buducnost i predocava je tako da znam ko ce kada da procacka nos ili da izvuce gace iz dupeta??? WTF? Kakvo crno 6. culo? Podsvest tek nema veze sa racionalnim objasnjenjem. Ona se moze samo primeniti na neke druge stvari ili slucajeve, a ovde joj nema mesta ni u najsitnijim tragovima. Lemi, bez uvrede, stvarno ti nikada neces prihvatiti ovo zato sto neces, a ne zato sto ovo nije validan dokaz. Svako ima izbor da radi sta hoce. Postujem i tvoj, ali ja sam takodje olicenje racionalizma i ma koliko se trudio da poreknem ove cudesne stvari ne mogu pobeci od toga da racio jedino to nalaze i nista drugo. Visa sila je mene svesno odabrala za uvid u buducnost i to ne onako random dogadjaj nego bas ciljano ono najcrnje u mom zivotu. To je bila priprema, drill, nazovi kako god to hoces. Meni je to bilo potrebno. IZ ove perspektive gledano ja bi sada bio pokojan da nije toga. Razmisli malo o o tome. Znam da mozes, ali ne znam da li hoces.

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ivet znas li da citas i razumes fabulu? Pa pricamo o nastanku zivota, a ne o prasku. Ko zna koliko je praskova bilo u nasem i u ostalim univerzumima. Prasak je jedan od faktora nastanka zivota jer je stvorio materiju, a onda su kao ti uslovi drugi od mrtve materije stvorili zivot. Jes ali malo sutra.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, pokušam da pročitam i sve što vidim je da ti ubeđuješ ljude da bog postoji jer si ti to tako sanjao

 

Prasak je teorija o nastanku univerzuma iz singulariteta... Naravno, vernici će da postave pitanje šta je bilo pre toga, a ateisti će njih da pitaju ko je stvorio boga i tako se može u nedogled

Edited by Yvette

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ateisti su dosli do praska, a ja do Boga. Moze se tako u nedogled, ali posto ja imam dokaz to je kraj rasprave. Po ateistima sve je atom, molekul i jedinjenje nista magija, duhovi, predkazanja i visa sila. Ja imam dokaz za ove potonje tako da i ostala atesticka proseravanja padaju u vodu. Ne zastupam religiju jer po meni ako postoji bog on moze biti iz jedne religije. Religije su ljudi izmislili, a ne Bog.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...