Jump to content

Recommended Posts

Ateisti su dosli do praska, a ja do Boga. Moze se tako u nedogled, ali posto ja imam dokaz to je kraj rasprave. Po ateistima sve je atom, molekul i jedinjenje nista magija, duhovi, predkazanja i visa sila. Ja imam dokaz za ove potonje tako da i ostala atesticka proseravanja padaju u vodu. Ne zastupam religiju jer po meni ako postoji bog on moze biti iz jedne religije. Religije su ljudi izmislili, a ne Bog.

 

Dakle,naucne cinjenice nisu dokaz,ali je tvoj san dokaz? San je dokaz?!? A nacune cinjenice nisu?!? Pa jebote zivot. :haha: I onda si ti racionalna osoba a ja odbijam prihvatiti stvari kakve zaista jesu.Pa ne bih bas rekao.Ok,do sada sam pokusavao da shvatim ono o cemu pricas,ali nakon ovoga je svaka dalja rasprava zavrsena.Postujem tvoje misljenje,imas pravo na njega,ali za mene su to najobicnije besmislice.

 

Pa ono, pokušam da pročitam i sve što vidim je da ti ubeđuješ ljude da bog postoji jer si ti to tako sanjao

 

Upravo to.A ono sto je najbesmislenije u celoj prici je da nista od toga nema veze sa bogom.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis,ja bih u boga poverovao da mi sidje sa neba i izvede cuda,jer bi to bio dokaz da postoji.Nebitan je oblik,ne mora to biti humanoid sede kose i brade,odmah da se razumemo.Kakav god da je entitet u pitanju,poverovao bih kada bih se licno uverio.U tome je stvar,ja verujem u ono sto vidim ocima,i ono sto razum i logika nalazu.U ovom tvom primeru nema nista od toga,po meni naravno.

 

Pa može bog da se pojavi sa neba, izvede čuda, i sve to što kažeš. Ali time bi onda on prekršio slobodu koju ti je dao.

Između ostalog, i slobodu da ne veruješ u njega.

 

Tako bar ja na to gledam.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači Bog nam svojom voljom pruža mogućnost da završimo u paklu?

 

Kako se onda taj entitet može smatrati apsolutno dobronamernim?

 

Pa Bog ti je dao volju... slobodu... svu slobodu da radiš šta hoćeš.

Toliko je išao daleko da je dao i slobodu da li ćeš verovati u njega, ili ne.

Sad, upravo zbog te neograničene slobode koju je dao, nimalo od njega ne zavisi ko će završiti u paklu, nego od individua kojima je dao slobodu.

 

Naravno, ja sam od onih koji veruje da Bog prašta i onima koji ne veruju u njega, ali se drže osnovnih moralnih normi (što je ključ duše).

 

 

@elf

Izmedju ostalog,on je dao slobodu ljudima da ugnjetavaju i ubijaju druge ljude i skracuju im njihovu slobodu.Ako je tu slobodu prekrsio,onda neka i prekrsi slobodu koja mi daje pravo da ne verujem u njega.

Naravno da je dao. Pa zar postoji savršenije rešenje?

Ako bi Bog spasao ugnjetavane, ni ugnjetavači ne bi više bili ugnjetavači (jer bi se bojali boga)... svi bi se pretvarali da smo ovce i to je to.

 

Ovako je čist račun.

 

Kako se onda taj entitet može smatrati apsolutno dobronamernim?

 

Zaboravih da odgovorim na ovo.

 

Ja mislim da je najdobronamerniji onaj ko ti daje najveću slobodu (u najuniverzalnijem mogućem vidu). Zamisli da nam Bog oduzme slobodu da ne verujemo u njega, na šta bi to ličilo?

E sad, ipak je on usadio neku klicu (koji ja zovem suštinom duše).. otuda imamo ljude koji su navodno protiv svega što je religijski (jer im dogmatske stvari smetaju), ali su suštinski dobri ljudi. Ne gledaju svet očima interesa, iako je ideologija koju propagiraju maksimalno oportunistička.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je dao. Pa zar postoji savršenije rešenje?

Ako bi Bog spasao ugnjetavane, ni ugnjetavači ne bi više bili ugnjetavači (jer bi se bojali boga)... svi bi se pretvarali da smo ovce i to je to.

 

Ovako je čist račun.

 

Savrseno resenje?Da ne postoje ugnjetavaci.To je sloboda.A ne ovo o cemu ti pricas.Ovce su ljudi koji su ugnjetavani.Od strane ugnjetavaca.Znaci da ovce postoje.

Velika vecina ljudi se boje da ugnjetavaju,zato sto postoje zakoni.Zakoni koje je napravio covek.Postoje naravno i oni koji se ne boje da ugnjetavaju,a ne boje se toga zato sto su losi ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuješ li ti mene Lemi?

Imaš li savršenije rešenje?

 

Jesi li razmislio o onome što sam rekao, a to je, o posledicama kada bi se bog stvarno pojavio na zemlji?

Da ne postoje ugnjetavači, nego sveprisutan Bog (kojeg su svi svesni i njegove moći, i lebdi nad njima), to nije sloboda, to je tiranija.

Jedino ako si mislio na raj (koji niko od nas ne zna kako izgleda).

 

Ali raj se zaslužuje, a ne traži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Na zalost Lemi kao sto sam vec rekao ti ne zelis da prihvatis realnost. Naravno da je san u kojem covek vidi buducnost verodostojniji nego nepotvrdjene naucne cinjenice!!! Nisam taj san procitao u Trecem Oku nego sam ga sam video. Tako da svaki pokusaj prikazivanja tog sna nistavnim od strane tebe ili ove debilcine Imaginosa je stvarno smesan i moze imati tezinu samo u vasim glavama. U svetu u kome zivimo to nema nikakvu vaznost jer Bog postoji ma sta vi pricali ili neki naucnici koji jos uvek ne znaju osnovne stvari u vezi ove planete, a hoce da objasne kosmos. Svaki cas menjaju svoje vidjenje velikog praska, a i cak kada bi to objasnili do kraja nema teorije da kazu nesto o vremenu pre toga niti imaju mogucnost da iskljuce da je u stvari Bog i napravio taj prasak. Nema stvarno vise svrhe da bilo koga ubedjujem u ocigledne svari. To sam radio jer ne mogu da skontam kako ljudi, inace pametni, ne mogu da saberu dva i dva. Vidim da e nemoguce tako da se povlacim iz diskusije.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 5-6 godina odigrao keca na Vaduz, lego da spavam, i sanjao da je doslo 1-1... probudim se, pogledam rezultate, stvarno 1-1!

 

Hefest to povezuje sa bogovima po principu: cim je on sanjao buducnost, mora da mu je neka visa sila (bog), poslala tu viziju

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hefe, ti nikako da objasniš kakve veze tako ta predviđanja imaju sa bogovima bilo koje vrste

objasnio, ali nema ljudi koji znaju da citaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuješ li ti mene Lemi?

Imaš li savršenije rešenje?

 

Jesi li razmislio o onome što sam rekao, a to je, o posledicama kada bi se bog stvarno pojavio na zemlji?

Da ne postoje ugnjetavači, nego sveprisutan Bog (kojeg su svi svesni i njegove moći, i lebdi nad njima), to nije sloboda, to je tiranija.

Jedino ako si mislio na raj (koji niko od nas ne zna kako izgleda).

 

Ali raj se zaslužuje, a ne traži.

 

Ja sam ti izlozio savrsenije resenje.

 

Tiraniju imas i sada,u milion oblika.Tiraniju koju sprovode ljudi.Ako bi bog sisao na zemlju to ne bi bila tiranija,posto su njegove namere dobre i on je cist.Njegov silazak na zemlju bi mogao doneti samo dobro ljudima i osloboditi ih od tiranije losih ljudi.To nije bozija tiranija.

Po meni je ovo o cemu ti pricas klasicno negiranje vernika,i pokusaj opravdanja za veru u nesto sto je nevidljivo.A ono sto to meni govori jeste da bog ne postoji.Jer sam,ponavljam,razumno bice kojem trebaju cinjenice.

 

objasnio, ali nema ljudi koji znaju da citaju.

 

Nisi objasnio nista.Ali apsolutno nista.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Lemi znas li ti neki jezik sem engleskog i madjarskog? :obrv:

 

Za onog ko vec nije cvrsto resio da ne veruje pise sve lepo. Svesni entitet koji nekome predoci buducnost i to sa razlogom se naziva u vasem svetu kako? U mom kraju je to Bog. Mogao bi biti i carobnjak, ali ne znam kako bi jedan carobnjak mogao znati strukturu moga bica i mojih misli. To moze samo jedan, onaj koji zna sve. Krunski dokaz. Ako i to nije nista za tebe onda ja mogu da kazem Lemi ne postoji jer ga nisam video nigde sem u laznom spotu Oroza koji je samo odraz moje podsvesti koja kaze da bi trebao u Srbiji da postoji neki metal bend koji peva na srpskom i da peva o ludilu koje nas okruzuje.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Nista u vezi teoloskih pitanja ne mogu komentarisati jer ne znam stvarno da li ista od toga ima veze sa istinom. AKo je Bog stvorio sve onda je verovatno i tu volju stvorio. Ali sve sto o Bogu znamo znamo od ljudi, a vidimo kakvi su ljudi tako da ja ne bih mnogo verovao u te price. Prorocanske snove mogu da sanjaju samo likovi ranga patrijarha Pavla, a ja bezboznik, narkoman i zenskaros sanjao. Mora da je Bog pogresio onda? Ne verujem. Pre ce biti da su religije samo vapaji i pokusaji objasnjenja Boga kao sto je i nauka vapaj u pokusaju objasnjavanja prirode. I jedno i drugo su dosta smesni pokusaji. Mozda jednoga dana nece biti, ali danas tako stvari stoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi znas li ti neki jezik sem engleskog i madjarskog? :obrv:

 

Za onog ko vec nije cvrsto resio da ne veruje pise sve lepo. Svesni entitet koji nekome predoci buducnost i to sa razlogom se naziva u vasem svetu kako? U mom kraju je to Bog. Mogao bi biti i carobnjak, ali ne znam kako bi jedan carobnjak mogao znati strukturu moga bica i mojih misli. To moze samo jedan, onaj koji zna sve. Krunski dokaz. Ako i to nije nista za tebe onda ja mogu da kazem Lemi ne postoji jer ga nisam video nigde sem u laznom spotu Oroza koji je samo odraz moje podsvesti koja kaze da bi trebao u Srbiji da postoji neki metal bend koji peva na srpskom i da peva o ludilu koje nas okruzuje.

 

Ti si imao san.Mozda si vidovit.Mozda si predosetio nesto.Sve je to logicnije nego ovo tvoje objasnjenje.Tvoj san nikakve veze sa bogom nema,niti dokazuje bilo sta.

 

Ova komparacija na kraju je toliko besmislena da je svaki komentar suvisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hefi

totalno uvazavam tvoje uverenje (principijelno se ne slazem s tvojim odnosom prema tome, ali nebitno) i kapiram da imas taj neki autenticni religijski dozivljaj i cenim sto ne prelazis u apologetizam i sektasko poziranje kao klasicni bogomoljci; npr mnogo mi je manje iritantno i psihicki zdravije to tvoje iskreno tripovanje (meni bar tako izgleda) nego razmisljanja bolesnika sa pouke.org i slicnih obicnih konformista i fundamentalista.

ono sto ipak jeste iritantno je sto mislis da je to tvoje merodavno i da time mozes da pobijes "ateisticki pogled na svet" ili bilo ciji drugi pogled na bilo sta.

 

npr, rekao si

Bato legendo najzad si ubo sustu istinu. Veoma lepo sroceno. Svi ljudi previse pridaju vaznosti sebi samima i iz tog razloga nastaje najveci deo zivotnih problema. Egoizam i gordost teraju ljude da misle da su najpametniji i da sve znaju, a u stvari nista ne znaju nego samo naklapaju.

 

zar nije to tvoje gde svoje intimne dozivljaje nekih stvari naturas drugim ljudima ultimativni self-importance i gordost? ne kapiram odakle ti obraz :haha:

 

suprotno od egoizma je da ljudi dozivljavaju druge kao sebi jednake u jednom fundamentalnom smislu. ako si ti imao providjenje a mi nismo to automatski znaci da mi nismo jednaki zar ne? ti si nekakav donosilac a mi smo nekakvi recipijenti te istine. i onda su drugi egoisti a ti nisi, mislim ne radi mi ta racunica. ocigledno pridajes posebnu vaznost sebi shodno tome da imas nesto spektakularno da podelis sa svetom u odnosu na neke druge koji nemaju ono famozno nista da podele.

 

u stvari upravo i jeste tako, ti iskreno verujes da je to jedna datost da si ti vazniji (a nije da ti sebi "nesto pridajes" nego je jednostavno tako) zato sto ti imas nesto a drugi nemaju nista. i onda kad ovi sa nista kritikuju ove sa nesto to je pridavanje sebi veceg znacaja nego sto im je dato po prirodi stvari i prema tome gordost

 

ono sto je problem u tome je sto su ateisti takodje ti koji veruju da oni imaju nesto (a to nesto nije nauka nego nesto sto se zove intelektualno postenje ili u najmanju ruku zdrav razum) a da ti i tebi slicni nemate nista odnosno da imate sarenu lazu.

 

prema gore iznetom ni ateisti ne izgledaju nista manje egoisticni od tebe. bice da smo svi egoisti (i naravno da jesmo) a ono sto ostaje da se resi (ako ima potrebe da se resi) je jednostavno: ko je u pravu.

 

tu nastupa sledeci problem koji je uzrok cele zabune oko ateizma i ove teme a to glasi ovako: ateisti ne moraju (niti uopste mogu u najvecem broju slucajeva) da dokazuju da su u pravu. ateisti imaju tu fenomenalnu ne-fer-plej prednost da mogu samo da sede tu i troluju okolo a da ne moraju nista da sami dokazuju, vec samo cekaju da im drugi donesu dokaze na tacni. to je zato sto imaju ultimativno oruzje razuma, a to je sumnja (sto imaju svi mentalno zdravi ljudi samo neki primenjuju selektivnije od drugih) - naime ateisti nista ne tvrde oni samo zele da im drugi potvrde da su u pravu isto kao sto ti kad ti kazu da su videli ljubicasto belu kravu pokraj puta kazes "ok daj da vidim".

 

iz toga ljudi kao ti, plaseci se podsvesno te seseljeve haubice, intuitivno zakljucuju da su ateisti zli - oni ne rade nista a nas koji nesto radimo (verujemo) diraju, oni napadaju nas a ne daju nama da njih napadnemo itd.

 

ono u sta ja mogu da te uverim je da je to zabluda i da nema tu nikakve natprosecne zlobe i oholosti nego je to neophodan prirodan poredak stvari gde ne mogu svi biti jednaki i oni koji su u slabijem polozaju moraju s tim da se nose casno. npr. ti si u slabijem polozaju zato sto moras nesto da dokazujes (kao sto je tuzilac u slabijem polozaju o odnosu na optuzenog jer on je taj koji optuzuje i ako ne uspe da dokaze, ovaj seta) i onda jebeno to dokazi. sta nama naturas da smo oholi i egoisti (kad se podrazumeva da smo ionako svi egoisti) kad to nije istina. ti si taj koji hoces da uspostavis laznu neprirodnu ravnotezu izmedju dve strane gde joj nije mesto. shvati gde ti je mesto i ponasaj se u skladu s tim. u sustini to tvoje nema sta da radi na temi o ateizmu napravi svoju temu "hefestologija" pa idi siri svoju religiju tamo.

 

stekni neke sledbenike, bar deset followera, pa se vrati. dotad nisi relevantan. mi se bavimo ozbiljnim religijama ovde.

 

edit: a jebote koliki post upucacu se :udri:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moras odmah, kad budes isao kenjas uzmes ajped i natenane bistris lahko carlijevo stivo

 

edit: ono ima dobar flow, nastavlja se jedno na drugo, kao neki triler sve ide nekud i onda se spektakularno razresi, u sustini preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...