Jump to content

Recommended Posts

Прво:

Постоје само два понуђена одговора везана за Бога и веру у Њега:

ДА или НЕ.

Не постоји МОЖДА нити НИСАМ СИГУРАН.

Дакле избор је вештачки јер не постоји.

Не можеш бити неопредељен.

 

Друго:

Постоји негација за ДА док не постоји негација и за НЕ, дакле пре се прихвата НЕ јер се не одриче.

Кажеш: "Бог не постоји" али верујеш да постоје "зле силе", "ђаво не спава", малери и сл. Значи прихваташ постојање лошег али не и доброг.

 

Треће:

То значи да прихваташ ђавола и његово постојање али не и постојање Бога који је Отац.

Дакле - атеизам је бесмислица и потпуно немогућа ствар, самим тим далеко је и од философије и од било ког озбиљнијег разматрања.

 

Поједноставићу шта је атеизам:

33,3% верујућих, 33,3% атеиста и 33,3% сатаниста.

2/3 (или 66,6%) не верује у Бога.

Дакле, они нису неопредељени, они "само" не верују у Бога.

Схватите да, чим не прихватате Бога - прихватате ђавола.

Директно или индиректно.

Нема трећег.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prihvatamo djavola? haha ne, djavo je deo verske priche, pandan bogu, ja neverujem ni u boga ni u djavola, niti u ishta shto ide uz to... ateizam podrazumeva drugu perspektivu, nema veze sa kontriranjem bogu, jednostavno sa negiranjem religija... kao ateista kazem, bog nepostoji, djavo nepostoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоје само два понуђена одговора везана за Бога и веру у Њега:

ДА или НЕ.

Не постоји МОЖДА нити НИСАМ СИГУРАН.

Дакле избор је вештачки јер не постоји.

Не можеш бити неопредељен.

nije tacno.

sasvim je moguce da covek ne zna da li bog postoji. neko veruje da postoji, neko veruje da postoji djavo, neko veruje da je svet ravna ploca na ledjima kornjace i slicno, ali isto tako je sasvim moguce i oprevdano da neko NE ZNA (i ne stidi se da to prizna) da bog ne postoji ili ne postoji.

 

Схватите да, чим не прихватате Бога - прихватате ђавола.

Директно или индиректно.

Нема трећег.

gavro, care, sta ti bi?

ovo sto si napisao mi lici na licemerne i demagoske govore nekih popova koji se sluze najjeftinijim frazama da bi ispali "pravedni", "blizi bogu", "u pravu" ili sta vec propagiraju, i definitivno mi NE LICI na tvoje ranije poruke. wallbash.gif ovo definitivno nije ni pristojan ni civilizovan rezon i ovakvi tekstovi i stavovi su ono sto me je uvek drzalo dalje od vere i crkve. ta neka iskljucivost pomesana sa latentnom agresivnoscu i otvorenim poistovecivanjem neistomisljenika za djavolom i zlom. wallbash.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоји негација за ДА док не постоји негација и за НЕ, дакле пре се прихвата НЕ јер се не одриче.

Кажеш: "Бог не постоји" али верујеш да постоје "зле силе", "ђаво не спава", малери и сл. Значи прихваташ постојање лошег али не и доброг.

 

То значи да прихваташ ђавола и његово постојање али не и постојање Бога који је Отац.

Дакле - атеизам је бесмислица и потпуно немогућа ствар, самим тим далеко је и од философије и од било ког озбиљнијег разматрања.

Ko je tebe tako tesko lagao? Ateizam ne podrazumeva veru u "zle sile" ili u u postojanje "Zla" i "Dobra" uopste.

(U tvom stilu) dakle, tvoj zakljucak je besmislica i potpuno netacna stvar, samim tim daleko je od ateizma i od bilo kog ozbiljnijeg razmatranja [istog].

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klerik@A sta sa budistima?

 

Zli kurac@Djavolova smicalica i jeste da ni Bog ni on ne postoje ...

 

imaginos@Buduci da znas, nemoj pravdati druge koji, mozda ne znaju jer odgovaras samo za sebe.

Mislim da si ti jedan od onih koji imaju neku ideju o tome koliko je moje znanje (kako sto i ja imam o tvom) i uopste interesovanje za sve moguce pojave na Zemlji.

Istina je da svemu dajem sansu da se pokaze, dokaze i razvije.

Ja sam jedan od onih ljudi koji mogu dugo da cekaju ono sto zele da vide ili dozive. Znao sam to i pre 10 godina, znam to i sada.

Po pitanju vere sam iskljuciv jer ne zelim sebi da dozvolim gresku jer znam da je ta linija tanka.

Zato sebi necu dozvoliti da razmatram "MOZDA" ili da, jos gore, negiram ...

 

Kad smo kod licemerja ...

Na Uskrs, u vreme rucka nije bilo NIKOGA na forumu (o da, gledam ja sve)

sto ce reci da je svima Vama ateistima, satanistima i ostalim bilo jako lepo, da ste se kucali jajima, smejali se i uzivali ...

Zasto se onda prosipa kojekakav otrov po Hriscanstvu na Yumu?

Zasto niste odbili sve te Vama odvratne Hriscanske obaveze koje guse Vase cenjene slobode?

Ja cu uvek naci razloga da ne uradim ono sto ne zelim i uvek cu naci opravdanje za sebe (gusenje moje slobode izbora i sl.).

Jos nesto, odbijanjem Boga (reci cete - i djavola) odbijate odgovornost.

Ne priznajete nikoga i nista kome biste mogli/trebali da odgovarate za to sto radite.

To nije u redu i smatram da je neozbiljno.

 

Fiery@procitaj ovo gore

 

Svako dobro

 

imaginos@ostao sam ti duzan jednu informaciju (anketa, Da Vincijev kod) ali ne mogu da je pronadjem da me ubijes!

Trazio sam i trazio, na Srpskom, na Engleskom ('ajde, lektori ...) i nemam pojma gde je ...

Zao mi je jer ispada da sam pricao napamet a to ne radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. odbijanje hriscanstva nije isto sto i odbijanje Boga...

2. porodica... meni je bitno da sam makar taj jedan dan sa njima svima odjednom na ucku, boli me kurac koji je dan.. a i da hocu, ne mogu da im kaze, (i ne pada mi napamet, cisto iz neke normalnosti, a ne vere) da necu da radim nesto sa njima samo zato sto to nema veze sa mojim verovanjima... ako ne verujem u nesto, ne moram to da ne postujem

3. sve posmatras crno-belo, a svet nije takav

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

prihvatamo djavola? haha ne, djavo je deo verske priche, pandan bogu, ja neverujem ni u boga ni u djavola, niti u ishta shto ide uz to... ateizam podrazumeva drugu perspektivu, nema veze sa kontriranjem bogu, jednostavno sa negiranjem religija... kao ateista kazem, bog nepostoji, djavo nepostoji...

pivopije.gifpivopije.gif

 

nije mi jasno kako ljudi mogu verovati u bibliju i ostale gluspoti. ali svaka cast liku koji ju je izmislio, i s tim na neki nacin postavio ljudima neke granice. ta kniga je tada bila vredna i stvarno potrebna ali to je izmisljeno sranje icon_da.gif

 

inache jako volim filmove na tematiku : bog, djavo i ostale bajkolike likove icon_smile.gif

 

ateizam rules

icon_rockdevil.gif

 

Religion is hate

Religion is fear

Religion is war

Religion is rape

Religion is obscene

Religion is a whore - svaka cast slayeru za ovo, znaju znanje icon_rockdevil.gif

 

i jos jedna stvar (vernici nemojte se ljutiti icon_smile.gif ) znachi kad malo odrastes svatish da nema deda mraza a kad jos malo odrastes svatish da je bog ( i naravno djavo, oni idu u paru) ustvari isto takvo izmisljeno sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. sve posmatras crno-belo, a svet nije takav

A kakav je?

Nekad siv, nekad zut ...

Ima roze carapice sa strumfovima ...

Kao sto rekoh - postoje opravdanja za sve i za svakog.

Ja gledam da sebi ne popustam, ne znam za druge.

Zivot je borba, samo se pobedjuje ili gubi.

Nema treceg.

Ne postoji vecno primirje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gifpivopije.gif

 

nije mi jasno kako ljudi mogu verovati u bibliju i ostale gluspoti. ali svaka cast liku koji ju je izmislio, i s tim na neki nacin postavio ljudima neke granice. ta kniga je tada bila vredna i stvarno potrebna ali to je izmisljeno sranje icon_da.gif

 

inache jako volim filmove na tematiku : bog, djavo i ostale bajkolike likove icon_smile.gif

 

ateizam rules

icon_rockdevil.gif

 

Religion is hate

Religion is fear

Religion is war

Religion is rape

Religion is obscene

Religion is a whore - svaka cast slayeru za ovo, znaju znanje icon_rockdevil.gif

 

i jos jedna stvar (vernici nemojte se ljutiti icon_smile.gif ) znachi kad malo odrastes svatish da nema deda mraza a kad jos malo odrastes svatish da je bog ( i naravno djavo, oni idu u paru) ustvari isto takvo izmisljeno sranje.

Ovaj post upada u top ten najsmesnijih svih vremena. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod licemerja ...

Na Uskrs, u vreme rucka nije bilo NIKOGA na forumu (o da, gledam ja sve)

sto ce reci da je svima Vama ateistima, satanistima i ostalim bilo jako lepo, da ste se kucali jajima, smejali se i uzivali ...

Zasto se onda prosipa kojekakav otrov po Hriscanstvu na Yumu?

Zasto niste odbili sve te Vama odvratne Hriscanske obaveze koje guse Vase cenjene slobode?

Ja cu uvek naci razloga da ne uradim ono sto ne zelim i uvek cu naci opravdanje za sebe (gusenje moje slobode izbora i sl.).

Jos nesto, odbijanjem Boga (reci cete - i djavola) odbijate odgovornost.

Ne priznajete nikoga i nista kome biste mogli/trebali da odgovarate za to sto radite.

To nije u redu i smatram da je neozbiljno.

 

Fiery@procitaj ovo gore

Procitao sam. Ne vidim odgovor na pitanje ko te je to slagao da ateizam podrazumeva veru u zle sile.

 

Ako iole obratis paznju, primetices da nema puno napada na hriscanstvo ovde. Trebalo je da budes tu pre par godina.

Za Uskrs, da, bio sam kuci, jeo sam kuvana jaja i tako to. Zanimljiva tradicija kojom se bavim od detinjstva, slicno Novoj godini ili rodjendanu recimo. Volim da pojedem par kuvanih jaja godisnje a usputno kucanje istim je uvek zanimljivo - radim to i kad nije Uskrs. Ne pitas da li sam postio pred Uskrs, citao molitvu na Uskrs, pricescivao se, palio svecu itd.

 

Odbijanje odgovornosti, ili mozda uzimanje odgovornosti na sebe? To je, eto, tvoje stanoviste, da je neozbiljno ne dozivati ikakav autoritet nad sebe. Inace, ni vera u boga ne podrazumeva obavezno odgovaranje pred istim za svoje postpuke i ostalo karakteristicno za hriscansku doktrinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gavrosaurus: naravno da svet nije crno-beo... tako bi mogao da kazes da su svi ljudi isti i da imaju iste mogucnosti... nije tako... (ne kazem da nisu jednaki, samo da nisu isti)

 

shvatanje dobra i zla je jako razlicito od coveka do coveka i od situacije do situacije... ti mi kazes da za sebe mozes da kazes da si poptuno dobra osoba?

 

extremni dualizam mi bas ne lezi: Bog - Djavo... i jedan cini samo dobro, a drugi samo zlo... mozda je tako sa visim bicima, sa ljudima nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti mi kazes da za sebe mozes da kazes da si poptuno dobra osoba?

Ne ne ...

Rekao sam da se trudim i da se borim.

A videce se koliko uspevam.

Ja verujem da cu (Uz Bozju pomoc, u koju vi ne verujete)

mozda postici neke rezultate u borbi sa djavolom (u kog takodje ne verujete).

Odavno sam prestao da trazim filosofiju tamo gde je nema.

Ja verujem i to pruza neogranicene mogucnosti razmisljanja i istrazivanja.

Suprotno opstem nekom ubedjenju - vera pruza daleko vece mogucnosti za usavrsavanje

nego nevera.

Probajte i videcete koliki okean Vas ceka.

Ja sam i dalje u tom okeanu, i nije vise tako taman kao nekada.

Znas zasto?

Zato sto se vise ne pravim da ne vidim svetlo iza njega.

Probajte, videcete kako je lepo biti Hriscanin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod licemerja ...

Na Uskrs, u vreme rucka nije bilo NIKOGA na forumu (o da, gledam ja sve)

sto ce reci da je svima Vama ateistima, satanistima i ostalim bilo jako lepo, da ste se kucali jajima, smejali se i uzivali ...

Zasto se onda prosipa kojekakav otrov po Hriscanstvu na Yumu?

Zasto niste odbili sve te Vama odvratne Hriscanske obaveze koje guse Vase cenjene slobode?

Ja cu uvek naci razloga da ne uradim ono sto ne zelim i uvek cu naci opravdanje za sebe (gusenje moje slobode izbora i sl.).

Jos nesto, odbijanjem Boga (reci cete - i djavola) odbijate odgovornost.

Ne priznajete nikoga i nista kome biste mogli/trebali da odgovarate za to sto radite.

To nije u redu i smatram da je neozbiljno.

ovo sto si napisao moze se posmatrati na dva nacina: ili kao proizvod izuzetno loseg humora ili, pak, kao ocajnicki pokusaj suprotstavljanja neistomisljenicima, nesto nalik nerezonskom pokretu umno i fizicki zaostale osobe.

ja se iskreno nadam da ti je samo smisao za humor uzasan.

 

o kakvom licemerju pricas, covece? ne mislis li da ta koncepcija, koju iznosis, cini i od tebe licemera? jer zaboga, umesto da se kucas jajima, smejes se i uzivas, ti si u vreme uskrsnjeg rucka bio na forumu, vodeci racuna o posecenosti istog. ako nisi u stanju da shvatis ono sto nastojis da odbacis (u ovom slucaju - ateizam), onda nemoj to ni odbacivati. ako si nesposoban da shvatis prirodu iskrenog ateiste, zaobidji ga. ne bacaj na njega drvlje i kamenje kao kakav majmun kome su oteli bananu.

jednostavno, ovo si ti napisao (a ja citirao) nikakve veze sa razumom nema, pa cak ni sa onim najinferiornijim, idiotskim.

 

i otkad je odgovornost isto sto i bog?

to sto ne priznajemo boga treba da znaci da ne priznajemo nikoga? uostalom, kakvog to boga uopste i treba priznati? vaseg? jadnog? svedenog na puko sredstvo za borbu protiv toboznjeg zla? izvrnutog ruglu i ismejanog? obnazenog i ocovecenog? bezbroj puta silovanog i izvitoperenog? i sta preostaje? smrdljiva i prazna ljustura?

ako imalo volite boga, ostavite ga na miru.

 

blago receno, sokiran sam. icon_smile.gif

Edited by forever*autumn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ...

Rekoh li ja u nekoliko navrata da ne mogu da se nosim sa Vama, iskusnim misliocima i filosofima?

Iz prostog razloga sto me trulez ateizma ne zanima, niti oni koji se njime hrane niti oni koji ga nose na ledjima misleci da nose barjak slobode.

Covek cijim venama tece otrov nije zdrav covek a sve vreme misli da jeste.

Onog trena kad bude morao da uradi ono sto mora da uradi - shvatice koliko je truo i nesposoban, od toga niko nije pobegao.

Hoce li se pokajati?

 

Dosta od mene ...

Dajem i suvise znacaja necemu sto me ne zanima ...

Enjoy the silence

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nista ja vama ne verujem, samo lazete. I pravite se da ne verujete u boga, a znate da je tu."

 

Postoje mnogo bolji verski putevi za usavrsavanje od hriscanstva, narocito onog ovde tako cesto promovisanog. Bog-policajac je uvek ogranicenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavrosaurus...coveka jeretika po prvom i drugom savetovanju kloni se jer je takav....

Duboko sam ubedjen da covekov poso nije da druge izvodi na put i da im pomaze po ovom pitanju, vec Boziji.Iskreno jos nisam sreo coveka koji je eto bio zagrizeni ateista i ovakvim raspravama postao pobozni pravoslavac.Kod ateiste nema ni trunke duhovnog, zato ga je izuzetno tesko pokrenuti, jer u bibliji je jako tezak onaj deo recenice koji kaze revnost ali ne po razumu icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gavrosaurus: naravno da svet nije crno-beo... tako bi mogao da kazes da su svi ljudi isti i da imaju iste mogucnosti... nije tako... (ne kazem da nisu jednaki, samo da nisu isti)

 

shvatanje dobra i zla je jako razlicito od coveka do coveka i od situacije do situacije... ti mi kazes da za sebe mozes da kazes da si poptuno dobra osoba?

 

extremni dualizam mi bas ne lezi: Bog - Djavo... i jedan cini samo dobro, a drugi samo zlo... mozda je tako sa visim bicima, sa ljudima nije...

SVE je crno belo.

 

Ili ces biti dobar ili ne.Nema izvoljevanja..nemamo mi tu sta da razmisljamo i slicno.

 

Nema ekstrema, nema proseravanja..i tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sto si napisao moze se posmatrati na dva nacina: ili kao proizvod izuzetno loseg humora ili, pak, kao ocajnicki pokusaj suprotstavljanja neistomisljenicima, nesto nalik nerezonskom pokretu umno i fizicki zaostale osobe.

ja se iskreno nadam da ti je samo smisao za humor uzasan.

 

o kakvom licemerju pricas, covece? ne mislis li da ta koncepcija, koju iznosis, cini i od tebe licemera? jer zaboga, umesto da se kucas jajima, smejes se i uzivas, ti si u vreme uskrsnjeg rucka bio na forumu, vodeci racuna o posecenosti istog. ako nisi u stanju da shvatis ono sto nastojis da odbacis (u ovom slucaju - ateizam), onda nemoj to ni odbacivati. ako si nesposoban da shvatis prirodu iskrenog ateiste, zaobidji ga. ne bacaj na njega drvlje i kamenje kao kakav majmun kome su oteli bananu.

jednostavno, ovo si ti napisao (a ja citirao) nikakve veze sa razumom nema, pa cak ni sa onim najinferiornijim, idiotskim.

 

i otkad je odgovornost isto sto i bog?

to sto ne priznajemo boga treba da znaci da ne priznajemo nikoga? uostalom, kakvog to boga uopste i treba priznati? vaseg? jadnog? svedenog na puko sredstvo za borbu protiv toboznjeg zla? izvrnutog ruglu i ismejanog? obnazenog i ocovecenog? bezbroj puta silovanog i izvitoperenog? i sta preostaje? smrdljiva i prazna ljustura?

ako imalo volite boga, ostavite ga na miru.

 

blago receno, sokiran sam. icon_smile.gif

Ovo je, zaista, veoma jadan post.Toliko i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam protiv bilo kakve ogranicenosti. Bog, religija, crkva, politicke partije, sve su to nacini da se ljudima nametne neko misljenje. Ako verujes u boga i crkvu, nisi spreman da se suocis sa nekim novim idejama koje nauka donosi svakodnevno. Za razliku od religije koja je zatvorena, konzervativna i autohotna(a ipak sebe smatra savrsenom), nauka sebe ne smatra savrsenom, cak su svi svesni da je ona danas daleko od savrsenosti, ali i da zato napreduje ogromnim koracima.

Pre 100 godina mnoge bolesti su bile neizlecive, danas su sasecene u korenu zahvaljujuci ljudima, a ne nekom nadbicu koje (ne)postoji iznad nas i nama nije dostupno.

Zato cu uvek biti na strani necega sto napreduje, a ne na strani necega sto 2000 godina tapka u mestu.

Covek je stvorio boga, a ne bog coveka(kao sto sam vec na nekom topicu spomenuo). Ne verujem u boga, verujem u sebe i osobe koje su mi drage.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam protiv bilo kakve ogranicenosti. Bog, religija, crkva, politicke partije, sve su to nacini da se ljudima nametne neko misljenje. Ako verujes u boga i crkvu, nisi spreman da se suocis sa nekim novim idejama koje nauka donosi svakodnevno. Za razliku od religije koja je zatvorena, konzervativna i autohotna(a ipak sebe smatra savrsenom), nauka sebe ne smatra savrsenom, cak su svi svesni da je ona danas daleko od savrsenosti, ali i da zato napreduje ogromnim koracima.

Pre 100 godina mnoge bolesti su bile neizlecive, danas su sasecene u korenu zahvaljujuci ljudima, a ne nekom nadbicu koje (ne)postoji iznad nas i nama nije dostupno.

Zato cu uvek biti na strani necega sto napreduje, a ne na strani necega sto 2000 godina tapka u mestu.

Covek je stvorio boga, a ne bog coveka(kao sto sam vec na nekom topicu spomenuo). Ne verujem u boga, verujem u sebe i osobe koje su mi drage.

word!

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...