Jump to content

Recommended Posts

mislim Isus je dosho, reko da je bozji sin, izaslanik, kurac palac... da govori u ime boga i tako to, ako verujesh Isusu shto neverujesh chichi? Chichu si makar gledo kako pricha, a Isusu si chuo 2000 godina stare priche... a svi znamo motj tracheva... mislim njah, prihvatati jednu prichu kao ultimativnu istinu koja je doshla iz vedra neba... neznam, previshe mi je to "zgodno"...

nisu ljudi verovali isusu tek tako i pisali o njemu bez razloga. bio je cudotvorac.

ipak , to je tvoja stvar kako ti na to gledas. reci lepo "ja mislim da je : blah blah " a ne " NE POSTOJI SIGURNO".

i da , to ti je super argument. moc traceva... "dosla iz verda neba".

 

Iskreno, prestao sam da verujem u Boga kada sam poceo malo da razmisljam kako je to sve religisko kurcoparalnje besmisleno, i poceo da citam razne stvari o nauci, postanku sveta, istoriji... I ukapirao da nesto kao sto je bog ne postoji i ne moze da postoji

ah, ukapirao si da ne postoji bog, cak sta vise, da ne moze da postoji. Bravo, pa ti si pametan covek sada. Mozes otici u svet i objasniti sve ljudima. Promeni svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, ukapirao si da ne postoji bog, cak sta vise, da ne moze da postoji. Bravo, pa ti si pametan covek sada. Mozes otici u svet i objasniti sve ljudima. Promeni svet.

 

Prepostavljam da si sarkastican icon_smile.gif

 

Ok, aj daj mi jedan dokaz da bog postoji ili da je isus bio cudotvorac? Pa on je ziveo pre vise od 2000 godina! Ljudi ponekad izmisle laz koja traje 2 dana, i niko ne prokljuvi istinu, a neke lazi traju po stotinu godina, a neke kao sto je ova po hiljadu, dve. Mislim cemu potreba za samoobmanjivanjem? Sve nas ce lepo jednog dana da poruckaju crvici i to je to. The End. Nema vise. Fajront.

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, aj daj mi jedan dokaz da bog postoji ili da je isus bio cudotvorac? Pa on je ziveo pre vise od 2000 godina! Ljudi ponekad izmisle laz koja traje 2 dana, i niko ne prokljuvi istinu, a neke lazi traju po stotinu godina, a neke kao sto je ova po hiljadu, dve. Mislim cemu potreba za samoobmanjivanjem? Sve nas ce lepo jednog dana da poruckaju crvici i to je to. The End. Nema vise. Fajront.

ne postoji dokaz o bogu a ni dokaz da ne postoji bog. to je stvar vere. da li ti verujes ili ne je licna stvar, i kad kazes da SIGURNO BOG NE POSTOJI onda dokazujes da si bolid.

Sta ti pokusavas da objasnis zakon da se svaka laz pretvori u istinu? To vazi za vecinu slucajeva. ponavljam VECINU.

i jeste pojesce nas crvi. niko ne govori da nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim zasto se postojanje boga bazira na verovanje, verovanje je nesto sto je u potpunosti iracionalna stvar. Ako ja verujem da je neko dobar covek, on moze da bude los i pored sve moje vere, jel tako? Tako da i ako neko veruje da bog posoji, moguce je i da ne postoji, i obrnuto, sto mi veoma ide na nerve. Verovanja su sranje, treba ima UVERENJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TOOL ja nisam rekao da neshto tamo sigurno nepostoji... naravno da postoji mogutjnost da neka visha sila zaisat postoji... ja NEVERUJEM da postoji visha sila... ali sam SIGURAN da nepostoje bogovi iz ljudskih religija... ali pazi... SIGURAN sam u to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali pazi... SIGURAN sam u to....

phhheh...wow.

govori sta oces... to ne mozes dokazati. jer za svaki argument postoji i kontra argument...

ponavljam, to je tvoja licna stvar i to je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo, problem je u tome shto nepostoje pravi argumenti, jer se pricha o nekoj nepoznanici, ali kao shto rekoh mozda postoji visha sila, nekazem da sam siguran 100% da nema tamo gore neshto (iako neverujem u to)... ali, chovek je stvorio religije... chovek je pisao religijske knjige... chist dokaz toga je ona pricha sa zemlja ravna/zemlja okrugla... da je to bila bozja rech, nebi bila pogreshna... to je sve chovek nalupao... i sve te knjige verske je chovek pisao, pa chak i da mu je bog rekao shta da kaze, sigurno chovek nije sav taj tekst lepo zapisao... mislim verovati u tako neshto mi se granichi sa verovanjem u tracheve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, ta prica o zemlji kao ploci je bila proizvod ljudskog neznanja, tj. nespremnosti tadasnjih vodecih ljudi da prihvate novine.

Tu se jeste umesala crkva ali nema tu neke ozbiljne veze sa postojanjem Boga tj. Vise Sile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali brate, jel chitate vi shta pishem? nisam reko da zbog toga nepostoji neka visha sila... ali BOG kakvim ga MI predstavljamo... pa jebote ta tvrdnja da je zamlja ravna je smatrana rechju BOGA... ljudi su UBIJANI kada su govorili suprotno jer su "bogohulili"... kapirash? ako je TO produkt nasheg neznanja... onda SVE shto MI govorimo o bogu MORA da se uzme sa rezervom... kapirash?

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ladno mi neki dan pridje neka "verna hriscanka" i prospe mi kako sam ja satanista i sektas [pazi logike]

 

Ja jos kazem da sam ateista, a ona sva bitna uzvrati njenim prijateljicama:

"Eto rekla sam vam, vidite da to i sam kaze!"

 

Mislim, guska jedna...

 

Koliko inteligentan moras biti da ovako nesto izjavis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zli_Kuw4c

ta prica za zemlju kao ravnu plocu je GLUPOST. toga NEMA u bibliji nigde.

prijatelju, jesi ti ikad citao bibliju ? tj stari zavet i predstava o bogu i pocetku itd..

pise da je prvo stvorio nebo pa zvezde i ostala nebeska tela pa tek onda zemlju itd.. meni je sve to apsolutno logicno i slaze se sa naucnim dokazima.

ocu da kazem da je bezveze sto govoris da je sve to covek izmislio. Kako su znali taj redosled i kako to da su bas potrefili. Koja je verovatnoca da lupi sve to i da sve to moze biti tacno. jos jedan primer : adam i eva (ljudi) pojeli plod (razuma) i saznali za zlo (majmuni postali ljudi, bica sa razumom ...blah blah - ako gledas figurativno).

uzmes bibliju pa citas pa razmislis o tome. a ne samo da gledas povrsno na sve to i sudis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, tako moze da se elaborira svaka teorija... ko ona zajebancija onog lika da smo doshli sa marsa, i da su oreoli oko glave svetaca na crtezima zapravo zashtitne kacige svemirskih odela itd... a to da je zemlja ravna su tvrdili ljudi koji predstavljaju boga, ili ti crkva... i nravno, ono staro, ako bog postoji, zashto ima toliko razlichitih religija? i brate moj... astronomija je starija od biblije... pa chak su i stari egiptjani i grci provereno bavili time i znali dosta o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta zapravo predstavlja oreol?

Da, Zli_Kuw4c je ovaj put u pravu.

Oreol predstavlja Boziju svetlost, kojom su ovencani...

mucenici, velikomucenici, besrebrenici, isposnici, prepodobnici...

 

Volela bih kada bi neko kompetentniji objasnio sta i zbog cega pise na oreolima predstavljenim na ikonama i freskama, jer se , npr. na oreolu Isusa, Bogorodice, odredjenih svetaca...pojavljuju razlicita slova icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...