Jump to content

Recommended Posts

Gavrosaurus...coveka jeretika po prvom i drugom savetovanju kloni se jer je takav....

Duboko sam ubedjen da covekov poso nije da druge izvodi na put i da im pomaze po ovom pitanju, vec Boziji.Iskreno jos nisam sreo coveka koji je eto bio zagrizeni ateista i ovakvim raspravama postao pobozni pravoslavac.Kod ateiste nema ni trunke duhovnog, zato ga je izuzetno tesko pokrenuti, jer u bibliji je jako tezak onaj deo recenice koji kaze revnost ali ne po razumu icon_wink.gif

Upravo. Daleko vaznije je ukazati na cinjenicu da vera nije isto sto i sujeverje i da ne podrazumeva instituciju, nametanje, ideologiju, suprotnost nauci i tome slicno. Problem s druge strane je sto to ni mnogi vernici ne shvataju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SVE je crno belo.

 

Ili ces biti dobar ili ne.Nema izvoljevanja..nemamo mi tu sta da razmisljamo i slicno.

 

Nema ekstrema, nema proseravanja..i tako..

to je kao reci da postoji samo jedna strana price... UVEK postoji i druga i ona samoa po sebi ne cini svet crno belim...

 

sta si ti onda: apsolutno dobar ili apsolutno los?

 

sta vam je to sad na avataru? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ...

Rekoh li ja u nekoliko navrata da ne mogu da se nosim sa Vama, iskusnim misliocima i filosofima?

Iz prostog razloga sto me trulez ateizma ne zanima, niti oni koji se njime hrane niti oni koji ga nose na ledjima misleci da nose barjak slobode.

Covek cijim venama tece otrov nije zdrav covek a sve vreme misli da jeste.

Onog trena kad bude morao da uradi ono sto mora da uradi - shvatice koliko je truo i nesposoban, od toga niko nije pobegao.

Hoce li se pokajati?

 

Dosta od mene ...

Dajem i suvise znacaja necemu sto me ne zanima ...

Enjoy the silence

sad te odjednom ne zanima? nije tako izgledalo pre par postova.

i nakon svega, imas smelosti da govoris kako su neciji postupci neozbiljni?

 

 

Ovo je, zaista, veoma jadan post.Toliko i hvala.

to je sve sto imas da kazes, Varze? ako je tako, onda nema na cemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavrosaurus...coveka jeretika po prvom i drugom savetovanju kloni se jer je takav....

Duboko sam ubedjen da covekov poso nije da druge izvodi na put i da im pomaze po ovom pitanju, vec Boziji.Iskreno jos nisam sreo coveka koji je eto bio zagrizeni ateista i ovakvim raspravama postao pobozni pravoslavac.Kod ateiste nema ni trunke duhovnog, zato ga je izuzetno tesko pokrenuti, jer u bibliji je jako tezak onaj deo recenice koji kaze revnost ali ne po razumu 

 

 

 

Ovo nije nista drugo do fundamentalisticko shvatanje.Ko si ti, ili bilo ko, da smatra svoje uverenje jedino merodavnim i bitnim?Licno poznajem ateiste koji su ljudi namestu, i tzv. vernike koji su gola govna.I tzv. ''jeretike'', naravno kojih ima ljudi na mestu i golih govana.Po tebi proizilazi da su samo pravoslavci jeini pravi ljudi.Ma daj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad te odjednom ne zanima? nije tako izgledalo pre par postova.

i nakon svega, imas smelosti da govoris kako su neciji postupci neozbiljni?

 

 

 

to je sve sto imas da kazes, Varze? ako je tako, onda nema na cemu.

Прво, немам потребу за надметањем ни са ким а камоли са виртуелним особама.

Ја бих се, заправо, надметао са словима и знацима будући да ти/било ко за мене нема ни тело, ни глас, ни личност, нити ишта.

Када то радим: такмичим са речима - онда пишем поезију.

Друго, не видим да је проблем да изнесем свој став и уверење,

како дозвољавам другима - исто очекујем и за себе.

Треће, да - заиста ме атеизам не занима будући да сам објаснио зашто,

далеко више ме занима Хришћанство и о њему и говорим.

 

И још нешто, нисам рекао да су поступци неозбиљни јер то не могу да знам.

То би значило гордост и осуду а то ми не пада на памет да радим са људима које и не знам.

То је твој избор и у њега се не мешам нити имам начина да утичем на било чије мишљење.

Ја одговарам за себе, свако други, такође, одговара само за себе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije nista drugo do fundamentalisticko shvatanje.Ko si ti, ili bilo ko, da smatra svoje uverenje jedino merodavnim i bitnim?Licno poznajem ateiste koji su ljudi namestu, i tzv. vernike koji su gola govna.I tzv. ''jeretike'', naravno kojih ima ljudi na mestu i golih govana.Po tebi proizilazi da su samo pravoslavci jedini pravi ljudi.Ma daj.

Pre svega kao da pises sam sa sobom.Donosis neke zakljucke prerano.

Ja sam se obratio bratu u Hristu koji je pravoslavac.Da me je on isto to pitao ja bih mu izneo sto sta na ovu temu rasprava sa inovercima,ateistima, jereticima tako da bi na kraju zakljucio ovo sto mu govorim.Jer ne valja ulaziti u rasprave, niti nametati ih kao ni misljenje.

Fiery je eto ateista, pa je ukapirao sta sam rekao, pa procitaj sta je on zakljucio.

Sad uopste ne znam ni sta da kazem povodom ovoga ko je los a ko dobar covek.Mozda je u pitanju lose ili dobro spiritualno, filozofsko ili kakvo vec uverenje icon_wink.gif A ko je kakav covek po delima se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada mi nece biti jasno zasto vernici napadaju ateiste. Ateisti su mnogo liberalniji, veruj ili ne, nije bitno. Glavno je kakav je ko covek.

Kada sam jednom u gimnaziji na casu srpskog rekao da sam ateista, najvece kurvestine u razredu su me napale kako ja mogu da ne verujem u boga? Da li sam ja losiji koji ne verujem u boga, ili je losija devojka koju je jebala cela skola, a pritom veruje u boga, spasenje i ostale pricice?

A da ne govorimo o odnosu hriscana prema ostalim religijama...

Na pitanja kako treba gledati i ocenjivati coveka, villain je dao pravio odgovor. Pustite neka dela govore, reci umeju da lazu, a dela ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega kao da pises sam sa sobom.Donosis neke zakljucke prerano.

Ja sam se obratio bratu u Hristu koji je pravoslavac.Da me je on isto to pitao ja bih mu izneo sto sta na ovu temu rasprava sa inovercima,ateistima, jereticima tako da bi na kraju zakljucio ovo sto mu govorim.Jer ne valja ulaziti u rasprave, niti nametati ih kao ni misljenje.

Fiery je eto ateista, pa je ukapirao sta sam rekao, pa procitaj sta je on zakljucio.

Sad uopste ne znam ni sta da kazem povodom ovoga ko je los a ko dobar covek.Mozda je u pitanju lose ili dobro spiritualno, filozofsko ili kakvo vec uverenje icon_wink.gif A ko je kakav covek po delima se vidi.

Upravo tako: po delima.Sto znaci da neko ko je pravoslavac i ne mora, po svojim delima, da ti bude brat u Hristu.Ili, drugacije, svi ljudi su ti braca i sestre u Hristu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прво, немам потребу за надметањем ни са ким а камоли са виртуелним особама.

Ја бих се, заправо, надметао са словима и знацима будући да ти/било ко за мене нема ни тело, ни глас, ни личност, нити ишта.

Када то радим: такмичим са речима - онда пишем поезију.

Друго, не видим да је проблем да изнесем свој став и уверење,

како дозвољавам другима - исто очекујем и за себе.

Треће, да - заиста ме атеизам не занима будући да сам објаснио зашто,

далеко више ме занима Хришћанство и о њему и говорим.

naravno, nikakav problem nije izneti svoj stav i uverenje, ali jedno je zastupati misljenje o necemu sto te zanima, a nesto sasvim drugo je trabunjati o predmetu rasprave gde je sopstveno interesovanje svedeno na minimum. zasto sebe muciti na takav nacin?

ja, recimo, prezirem hriscanstvo, ali me to ne sprecava da citam Novi zavet, niti me ometa u nameri da se ozbiljnije i podrobnije pozabavim ovom religijom. svoj prezir, pak, mogu da okacim macku o rep. on ni u kom slucaju nece ponuditi objasnjenje. za takav zadatak je nesposoban, slep.

 

pominjes i poeziju...

bio sam u prilici da procitam tvoje stihove kojima sam, bez preterivanja receno, bio odusevljen. iz tog odusevljenja je, medjutim, proizaslo i moje ogromno razocaranje, a potom i cudjenje nad cinjenicom da je covek sa takvim pesnickim i stvaralackim poletom u stanju da izbaci onakav sablon koji je, u najboljem slucaju, vredan sazaljenja.

 

И још нешто, нисам рекао да су поступци неозбиљни јер то не могу да знам.

То би значило гордост и осуду а то ми не пада на памет да радим са људима које и не знам.

То је твој избор и у њега се не мешам нити имам начина да утичем на било чије мишљење.

Ја одговарам за себе, свако други, такође, одговара само за себе.

tako je. svaki covek je odgovoran sebi, ne bogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam jednom u gimnaziji na casu srpskog rekao da sam ateista, najvece kurvestine u razredu su me napale kako ja mogu da ne verujem u boga?

 

Ista prica kod mene. Najcudnija stvar u nasoj zemlji je to sto su ateisti vecinom osobe sa vecim osecajem za moral nego vecina gospode pravoslavaca, sto je totalno van mozga... Mislim, svako od nas je barem jednom video u knezu neku silikonsku plavusu, sa ogromnim dekolteom i jos vecim krstom(sa sve cirkonima) kako se shepuri medju sisama. I sta, on je sad kao dobra osoba i ici ce u raj jer veruje u Isusovo vasksrenje i ostale price za malu decu, a inace ne zna ni najosnovnije postulate religije ciji je vernik, a ja sam zli bogohulni ateista koji ce goreti u paklu jel ima malo mozga u glavi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica kod mene. Najcudnija stvar u nasoj zemlji je to sto su ateisti vecinom osobe sa vecim osecajem za moral nego vecina gospode pravoslavaca, sto je totalno van mozga... Mislim, svako od nas je barem jednom video u knezu neku silikonsku plavusu, sa ogromnim dekolteom i jos vecim krstom(sa sve cirkonima) kako se shepuri medju sisama. I sta, on je sad kao dobra osoba i ici ce u raj jer veruje u Isusovo vasksrenje i ostale price za malu decu, a inace ne zna ni najosnovnije postulate religije ciji je vernik, a ja sam zli bogohulni ateista koji ce goreti u paklu jel ima malo mozga u glavi???

Gluposti, naravno da je ta silikonska plavusa sa ukrasenom krstacom medj' sisama obican pozeraj, a nikakav primer prave hriscanske osobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je pozeraj, hocu samo da kazem da je pravih hriscana u nasoj zemlji toliko da se mogu nabrojati na prste smotanog stolara alkoholicara...

A ako takom liku kazes da nisi hriscanin u stanju je da ti sere sto godina. To je kao kad je mene u mojoj skoli startovao neki klinja sa HIM majicom i krenuo da mi tupi kako je Sodom sranje bend (a cuo je jednu pesmu) i kako Ville Valo ima:"500 puta bolji glas od onog sto se dere iz Sodoma". I sta sad ti njemu da kazes??? I cuveni genijalac Stojan iz Sefkerina koji me je jedno prilikom pitao zablenut u moju majicu DIO-a:"Kako mosh da slushah te sto ne veruju u boga?" 'nuff said...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je pozeraj, hocu samo da kazem da je pravih hriscana u nasoj zemlji toliko da se mogu nabrojati na prste smotanog stolara alkoholicara...

A ako takom liku kazes da nisi hriscanin u stanju je da ti sere sto godina. To je kao kad je mene u mojoj skoli startovao neki klinja sa HIM majicom i krenuo da mi tupi kako je Sodom sranje bend (a cuo je jednu pesmu) i kako Ville Valo ima:"500 puta bolji glas od onog sto se dere iz Sodoma". I sta sad ti njemu da kazes??? I cuveni genijalac Stojan iz Sefkerina koji me je jedno prilikom pitao zablenut u moju majicu DIO-a:"Kako mosh da slushah te sto ne veruju u boga?" 'nuff said...

Da, tu smo saglasni. icon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je pozeraj, hocu samo da kazem da je pravih hriscana u nasoj zemlji toliko da se mogu nabrojati na prste smotanog stolara alkoholicara...

A ako takom liku kazes da nisi hriscanin u stanju je da ti sere sto godina. To je kao kad je mene u mojoj skoli startovao neki klinja sa HIM majicom i krenuo da mi tupi kako je Sodom sranje bend (a cuo je jednu pesmu) i kako Ville Valo ima:"500 puta bolji glas od onog sto se dere iz Sodoma". I sta sad ti njemu da kazes??? I cuveni genijalac Stojan iz Sefkerina koji me je jedno prilikom pitao zablenut u moju majicu DIO-a:"Kako mosh da slushah te sto ne veruju u boga?" 'nuff said...

Сулудо је да ти (или било који други) , неверник, судиш/те ко је прави, а ко не. То ти је као кад бих ја судио ко је бољи гитариста, а везе са свирањем немам...

Чак и за те певаљке никад не знаш, ево, теби би рецимо био чудан податак да је Божен (није певаљка, али је то тај миље, естрадни) ревносна и милосрдна (ВЕОМА милосрдна, на прави Хришћански начин (да лева не зна шта десна чини)) Хришћанка, а након чудесног оздрављења под Острогом...

Наравно, добар део тих певаљки и безумних будала које су остаци некадашњих "дизелаша" носи крст, чисто фазона ради. Исто је са бројаницама, скоро нико и не зна да то није обична наруквица, већ да некад треба и "бројати" (најчешће - "Исусе Христе, Сине Божји, помилуј ме грешног").

Содом је просечан бенд, а што се тиче питања "како можеш", знаш, чудно је то како кад довољно Христоса у себе пустиш неке ствари постану рефлексне, уобичајене, на пример, кад видиш просјака рука сама крене према новчићу (а ти сад контај шта сам хтео да кажем)... laugh.gif

Поздрав...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axeanosilas, tii nisi normalan.

Samo pogledaj sta je ta "vera" napravila od tebe, koliko ti je samo suzila pogled na svet. Ti vise nisi u stanju da neke stvari pogledas iz druge perspektive.

Само онај који је јео манго може рећи каквог је укуса исти, онај који га никад није пробао не може, то је макар јасно...

 

Моји погледа на свет сужени? laugh.gif

Да ли си ти нормалан, 'леба ти?

На основу чега то тврдиш?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne mislim da sam superiorna, ali to sto si sad pitao - htjedoh ja da pitam ovog gore Sacrigekulosa - posto mu to `provejava` iz svakog posta. icon_smile.gif

 

 

 

tetrapak: sta ti je, sta se osjecas ugrozenim kao da ce neko od nas na silu da te pokrsti.. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi ja to rekla..

 

odes na temu isus hristos i pogledas koliko su postova ostavili `nevjernici` ubjedjuju vjernike da Bog ne postoji.

 

 

 

 

na ovoj temi ja imam mozda 2-3 zajebantska posta iskljucivo, Axeanosilas mozda malo vise od toga - ostalo se javljaju ateisti.

 

 

 

ono, cifre govore sestro icon_smile.gif

 

 

 

edit: cini mi se da se tool nesto cesce javljao ali ne pratim temu, pa ne znam na kojoj je strani icon_smile.gif kapiram da je novi tu pa mu je stalo do price, pa ono - na kojoj god da je strani, oprastamo mu. laugh.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...