Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Hahaha, jadan tito ortiz, svi oce da ga sibaju zbog dzene :P

Pa sta znam, to ti je diskutabilno.

Nema tu boljih i losijih po meni sve su samo nijanse i finese u trenutku borbe.

Ipak su svi oni visoko utrenirani profesionalci.

 

Ja kco vitora konkretno volim sto konstatno napada pesnichenjem.

Isto kao sto kod recimo Cro Copa volim sutanje.

Izuzev Gonaze kod njega volim kompletan stil borbe .

 

Al to sad nije tema :D

 

 

Edited by 84_KRIK
ne citiraj ako pises ispod, drzite se teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kako da odradim donji deo bicepsa...znachi deo shto je vishe kod lakta...

da mi bicepsi izgledaju duzi... koje vezbe i koji nachin...

+ koliko radite serija za biceps(i koliko vezbi)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ex yu fitness forumu imas teme i teme i gomile tona gif-ova sa raznim vezbama :da: mislim da je must-see forum za sve koji bi da grade svoje telo.

 

izgooglah tonu vezbi za biceps: http://www.bodybuilding.com/fun/exercises....inMuscle=Biceps nisam strucnjak ali valjda ces osetiti da li ti radi taj deo koji zelis da postane upadljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da odradim donji deo bicepsa...znachi deo shto je vishe kod lakta...

da mi bicepsi izgledaju duzi... koje vezbe i koji nachin...

+ koliko radite serija za biceps(i koliko vezbi)?

Probaj da sjedneš za Skotovu klupu sa nekom relativno bezazlenom težinom (Z šipka + 2 x 5 kg ili nešto tako, ne znam za šta si inače sposoban - koliko dižeš), podigneš to pa kreneš da spuštaš lagano... ali stvarno lagano, da ti to spuštanje traje 10-15-20 sekundi - koliko si već spreman da patiš, i spustiš do kraja - da skroz istegneš biceps. Trzneš to opet gore u početni položaj (ako ne možeš sam, da ti pomogne neko da vratiš teg u početni gornji položaj) i tako par puta... koliko već budeš mogao, 6-8 puta je dovoljno.

Priroda pokreta većine vježbi za biceps jeste da "nabija" dotični mišić nagore... a ovo treba malo da ga vrati prema dole, da ga razvuče prema laktu. Ipak, svakako će ostati "rupa" (manja ili veća) na tom mjestu između bicepsa i lakta.

 

Isto tako, ako imaš nekog da je stvarno voljan da ti pomogne, prazna Z šipka (tegove će zamijeniti tvoj pomoćnik), Skotova klupa, uhvatiš je čvrsto (Z šipku), podigneš u početni položaj a zatim pomoćnik počinje da ti "odmaže" i vuče šipku prema dole, a ti se opireš, popuštaš lagano. Ti se opireš koliko možeš a on vuče tako da se lagano izvodi pokret, bez trzaja. To ako se stvarno potrudiš, i ako se pomoćnik potrudi, ne treba raditi više od 2-3 ponavljanja (i da hoćeš, nećeš moći više).

(Može i obratno od te vježbe - ti "dižeš" praznu šipku, a on je vuče nadole, isto tako, cijedi te maksimalno, ti vučeš koliko god možeš a on popušta tek toliko da se pokret veoma sporo odvija... ne nužno za "produžavanje" bicepsa, što ti pitaš, ali odlična vježba, nadasve bolna.)

 

Nadam se da si skontao, ako ne, uzeću komad papira pa skicirati u vidu čiča Gliše izvođenje ovih vježbi.

 

Što se mene tiče, 2 ili 3 vježbe za biceps, 8-16 serija... dosta je mogućnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

IFBB Strava,ooooo

a ono

neko bezveze nije se ni 1 PRO pojavio.

nista specijalno neki malecki

ovi broje Medalje :

mislim Skupljaju ljudi Znacke,markice i Salvete.

----------

Sad trenutno radim masu

Evo ja da priznam:

JA STVARNO NE ZNAM KOLIKO CU JOS DA RADIM MASU.

Da ja priznam da nesto Ne Znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno 132kg!!!

dobio sam 9kg za 5-6 nedelja

Kvalitetene mase.

 

Na koju foru, ja ocajnicki pokusavam da se ugojim ali nista. Je l' si se ugojio ''prirodnim putem'' ili uz pomoc kreatina i sl.(te tablete ne bih nikad koristio)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko god da radish,najbolje je da menjash program posle 2 nedelje-mesec dana

 

znam...menjam stalno...

nego...chujem od dosta ljudi razlichite teorije koliko serija treba raditi za koju mishicnu grupu po treningu..pa me interesuje mishljenje ljudi odavde...da napravim neki presek...

radim trenutno 11 za biceps i po 16 za kvadricepse i 16 za grudi...

npr neki kazu da je 7 serija za bic dovoljno, a neki da je i 15 malo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koju foru, ja ocajnicki pokusavam da se ugojim ali nista. Je l' si se ugojio ''prirodnim putem'' ili uz pomoc kreatina i sl.(te tablete ne bih nikad koristio)?

Ne može prirodnim putem ništa, osim da pucaš 300 evra mesečno na pileća prsa i konjsko meso. Doduše ja nikakvu hemiju jaču od whey proteina nisam koristio, ali na prirodnoj hrani slabo šta može da se postigne (tj možeš da jedeš mesište ko svinja, al ćeš sjebati želudac).

 

Inače sa 5 obroka dnevno, 2x whey proteinom dnevno i teretanom svaki drugi dan, skočio sam sa 60 na 85 kila za neka četiri meseca.

 

koliko radite serija za biceps po treningu, i koje pauze izmedju serija...koliko serija za noge...i koliko serija za grudi?

4-5 serija za svaku vežbu.

 

Kakvih crnih 15 serija, jesi ti normalan? Moraš naći optimum da bi sutradan mišići mogli i da se oporave i da rastu, a ne da ih uništiš pa ne što neće da rastu, nego što će jedva i da se oporave. Biceps treba da radiš sa manjim težinama a sa što više ponavljanja.

 

I trening treba da traje MAKSIMUM SAT IPO VREMENA. Ovo za menjanje programa stoji, telo se navikne posle određenog vremena i efekat bude jako slab.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

4-5 serija za svaku vežbu.

 

Kakvih crnih 15 serija, jesi ti normalan? Moraš naći optimum da bi sutradan mišići mogli i da se oporave i da rastu, a ne da ih uništiš pa ne što neće da rastu, nego što će jedva i da se oporave. Biceps treba da radiš sa manjim težinama a sa što više ponavljanja.

 

I trening treba da traje MAKSIMUM SAT IPO VREMENA. Ovo za menjanje programa stoji, telo se navikne posle određenog vremena i efekat bude jako slab.

 

haha...

imam druga bosanca koji radi 20 serija za biceps i vrti glavu i nervira se shto je lenj i kako je to malo...a ruke su mu 55 bez hemudze...dobro...vezba 8 godina...

ja sam npr. skontao da mi odgovara od 10 do 11 serija za bicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam bio od januara opet sa teretanom,izdrzao do maja. Sad idem u park,radim vratilo,razboj,sklekove i trcim nekih 3 km. U januaru sam imao 115 kila,sad imam 106,jos par kilograma dolje i bicu zadovoljan. Sve manje od 100 kila me cini mrsavim. Kad se sjetim da sam prije 5 godina imao 85 kila...Samo zato sto sam ostavio cigare sam dobio na tezini.

A sto se tice vjezbe za bicepse,nikad nijesam preko 6-7 serija radio. To je mali mišić,ne treba ga previse forsirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...