Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

MH pivopije.gif

Imam jednog ortaka koji je sjebao cashicu kolena chuchnjevima. Jednostavno se odlepila, i koleno mu je ispalo iz lezista... uzas. I to je radio sa 65kg... treba paziti.

Chudno, mrtvo dizanje i cucnjevi su dve vezbe koje vecjina bildera izbegava do jaja.Ja ih volim...

no.gif

Strasno.

Deluje mi da je jedini razlog njegove povrede nerazgibavanje i nezagrejanost pre treninga.Prvi put cujem za ovakav slucaj pod ovakvim uslovima.Mrtvo dizanje je po mnogima najjaca vezba za rast latisimusa i jako je opasna.Svi body builderi je rade sa umerenim tezinama.Medjutim meni je najopasnija vezba dvorucno veslanje u pretklonu, ja je radim pod nagibom od 75 stepeni, po savetu Dorina Yetsa i mogu da kazem da je extra podatak sobzirom da u ogromnom procentu skida stres sa kicme a istovetno pogadja misice ledja.Uostalom kad vas hoce povreda ona vas unakazi i to obicno dolazi od pretreniranosti i prevelike zelje za bacanje tezinama.Desavalo se da ljudim puknu pectoralisi na benc presu itd...Treba biti oprezan sa svim teskim bazicnim vezbama.

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski je nemoguce gubiti 7 kg nedeljno (7kg sala), to su uvek misici, voda i slicno. kilogram sala ima oko 7000 kalorija. Kardio trening od pola sata-sat moze da skine 300-400 kalorija. cak i uz dijetu od 2000 i manje kalorija teoretski je nemoguce naterati organizam da potrosi 49000 kalorija IZ sala za nedelju dana. Cak i kilogram nedeljeno nije nikad cisto salo, uvek se gubi i miscna masa.

E reci to mom starom prijatelju iz VJ koji je za 2 nedelje skinuo 20kg...

 

Naime te dve nedelje je bio na radovima u drugoj kasarni

 

Ako ne verujes da je istina, iskreno.... ni ja ne verujem...

Jesam video svojim ocima, video sam i kako se uvlaci u SMB koji mu je bio tesan da nije mogao da ga zakopca, a i video sam da je izmedju stavio kuru i cak tapsao po stomaku.... ali jos uvek ne verujem da mu se posle toga nista nije desilo..

 

Prvi put kad su mi rekli nisam stvarno verovao, ali kada sam ga video ostao sam u cudjenju... i jos uvek mi nije jasno kako su svi ostali, ostali normalni a samo on skinuo toliko, sta je on radio sto drugi nisu ????

 

to je bilo pre jedno 4-5 god kad je VJ bila tek kracena na 9meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vrlo retko radim vezbe kao sto su cucnjevi i leg presa.Barem ne forsiram se kao ranije.Cuo sam da ko zeli da ima decu ,da ne bi trebalo da preteruje na tim vezbama.Sad radim uglavnom iskorak koji mi extra pogadja noge(a i dupe bogami).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zasto?

uz pomocj teretane mozes posticji neke stvari koje inaci ne bi mogla

 

ne kazem da treba da ides u teretanu, nego da kad kazes 'nikada' zvuci kao da tome nesto fali

Ne, ne, ne, ne kazhem da tome neshto fali, samo ja nisam tip za teratanu. Teretana, aerobik - nishta mi se to ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medjutim meni je najopasnija vezba dvorucno veslanje u pretklonu, ja je radim pod nagibom od 75 stepeni, po savetu Dorina Yetsa i mogu da kazem da je extra podatak sobzirom da u ogromnom procentu skida stres sa kicme a istovetno pogadja misice ledja.

Dobar savet...

 

Koje vezbe radis za grudi? Mene na pr. kosi duplo vise pogadja od ravnog, propadanja otkidam, ravni radim, pull over... Preporuci neku manje poznatu vezbu ako znas.

 

Covece ja grudi najvise forsiram a najmanje mi napreduju... nije lose ni sad, ali hocu josh icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar savet...

 

Koje vezbe radis za grudi? Mene na pr. kosi duplo vise pogadja od ravnog, propadanja otkidam, ravni radim, pull over... Preporuci neku manje poznatu vezbu ako znas.

 

Covece ja grudi najvise forsiram a najmanje mi napreduju... nije lose ni sad, ali hocu josh  icon_wink.gif

Jbm li ga, ja sam uvek radio bench press, kosi bench i butterfly. Kosi bench sam poceo da forsiram onog trenutka kad sam skapirao da sam dobio donje grudi a gornji deo je ostao nerazvijen. Sad mi je razlika izmedju ravnog i kosog neki 30 kg. Propadanja radim kada radim tricepse.

Sve ostale vezbe su ti pretezno za definiciju grudi, a ako smatrash da su ti male to ti sigurno ne treba.

 

Idi na YuFittness.com(klikni) pa vidi koje su ti sve vezbe za grudi

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar savet...

 

Koje vezbe radis za grudi? Mene na pr. kosi duplo vise pogadja od ravnog, propadanja otkidam, ravni radim, pull over... Preporuci neku manje poznatu vezbu ako znas.

 

Covece ja grudi najvise forsiram a najmanje mi napreduju... nije lose ni sad, ali hocu josh icon_wink.gif

Ja licno radim ovako

 

Benc pres 4 serije, na sledecem treningu za grudi, pocinjem sa kosim.

Propadanje 3 serije

Zatim ravno razvlacenje bucicama 3 serije, stim sto sam uzeo Svarcijev metod, sto on kaze trip pri radu je tj pokret, kao da grlis drvo, samo sto ne spajas bucice vec ides do razmaka od 30-tak cm izmedju njih, sto stvara maximalnu kontrakciju tokom rada.

I na kraju pull over sa blago savijenim rukama.

 

Meni je extra pomoglo to sto sam radio jednu seriju na benc presu, pa onda jednu propadanje i tako 8 serija ukupno, mada ne verujem da to sad mogu da izvedem u toj meri.Ovo bih ti i preporucio.

 

Ja sam sa ledjima katastrofa, evo jutros ponovo istegoh lumbalni deo, doslo mi bilo da se isamaram wallbash.gif jer sam ja kriv sto vezbam a ne osecam se bas najbolje.Najgore mi sto moram da pravim pauzu dve nedelje!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, зато никад, апсолутно никад, било какав физички напор а не само теретовање не почињем без предходног загревања, макар и минималног.

Неколико пута ми се десило, док сам био млађи, да се губим и да се префорсирам па онда буде кукање ...

Јеби га, кога змија уједе ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate zagrejao sam se veruj mi.Za to obavezno izdvojim minimum 10-tak minuta.

Pretreniranost je smrt u body buildingu.

Odradio sam lepo tri vezbe i uzmem da radim cetvrtu suvisnu.A i nisam se osecao bas najsnaznije danas i kvrc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То се мени десило прошле године:

када паузирам у вежбању месец-два обавезно се бар 2 недеље само разгибавам, без икаквих вежби са теретом.

Елем, курчевит ја, имам код куће тег од 30 кг. којим вежбам и кренем ...

Недовољно способан за ту вежбу коју сам радио ...

Кад ме је ОДВАЛИО бол у плећки ...

Мислио сам да се више нећу померити, укљештио сам неки нерв уз кичму и јееееебем ти ...

Не поновило се ...

И иначе сам се 100 пута повређивао током вежбања.

Шта знам, препоручио бих свим љубитељима како боди-билдинга, тако и борилачких вештина неку од књига Брус Лија који је заиста био велики ауторитет у вези овог типа спортских активности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno radim ovako

 

Benc pres 4 serije, na sledecem treningu za grudi, pocinjem sa kosim.

Propadanje 3 serije

Zatim ravno razvlacenje bucicama 3 serije, stim sto sam uzeo Svarcijev metod, sto on kaze trip pri radu je tj pokret, kao da grlis drvo, samo sto ne spajas bucice vec ides do razmaka od 30-tak cm izmedju njih, sto stvara maximalnu kontrakciju tokom rada.

I na kraju pull over sa blago savijenim rukama.

 

Meni je extra pomoglo to sto sam radio jednu seriju na benc presu, pa onda jednu propadanje i tako 8 serija ukupno, mada ne verujem da to sad mogu da izvedem u toj meri.Ovo bih ti i preporucio.

 

Pa skoro nam je isti trening, s tim sto ja skoro uvek radim prvo kosi bench a sto se razvlacenja tice primenjujem Lee Haney-ev metod ( blaga rotacija bucica pred kraj pokreta ). Probacu malo Svarcijev metod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zagrevanje od 10 minuta mi ne deluje kao najbezbednija stvar....

ne idem u teretanu, ali se bavim sportom redovno, i vezbam... i znam da mi svako zagrevanje/stretching traje minimum 30 min, mozda je drugacije s teretanom, ne bih znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate nema se vremena za vecje zagrevanje, ja sam srecjan ako odradim i 10min. Dodushe ramena i noge uvek zagrevam po 15min(ramena umeju da bole ako radish nezagrejan, i to ko da ti neko ceprka nozem po ramenu. Sto se nogu tice, prichu o ortaku znate).

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skoro nam je isti trening, s tim sto ja skoro uvek radim prvo kosi bench a sto se razvlacenja tice primenjujem Lee Haney-ev metod ( blaga rotacija bucica pred kraj pokreta ). Probacu malo Svarcijev metod.

Hehe, kad smo vec kod toga, imam Haney-evu kasetu i imam Dorianov Blood & Guts.Voleo bih da gledam Full Blown, Kevin Levrone-a jer sam citao da ima sasvim drugaciji program od ostalih BB-a.

Шта знам, препоручио бих свим љубитељима како боди-билдинга, тако и борилачких вештина неку од књига Брус Лија који је заиста био велики ауторитет у вези овог типа спортских активности

Mogu ti reci nikada mi on nije padao na pamet, zesce si me zaintrigirao, zaista je bio slobodno receno, sportski fanatik.Nisam ni znao da je pisao nesto!

zagrevanje od 10 minuta mi ne deluje kao najbezbednija stvar

I nije, donekle si u pravu, ali leti ne znam da li bi trebalo mnogo vise od toliko, jer tih 10 min mi ode na razgibavanje, jer telo ima trenaznu temperaturu.

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, kad smo vec kod toga, imam Haney-evu kasetu i imam Dorianov Blood & Guts.Voleo bih da gledam Full Blown, Kevin Levrone-a jer sam citao da ima sasvim drugaciji program od ostalih BB-a.

Imam i ja te snimke, a imam i Kevina icon_wink.gif , samo sto jos nisam stigao da ga odgledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
Kako te ne mrzi???

 

Ja u poslednje vreme samoj sebi pravim izgovore kako je "previse vruce za trcanje" i kako cu opet trcati kad "postane prijatnije". mhihi.gif

Ustanes lepo u sest ujutru i trcis.Vreme za trcanje je idealno.

Samo malo zajebano ustati, pogotovo kad bancis celu noc icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustanes lepo u sest ujutru i trcis.Vreme za trcanje je idealno.

Samo malo zajebano ustati, pogotovo kad bancis celu noc icon_smile.gif

Ja jedva ustanem do 10 ujutro, a kamoli u 6!

 

@ Double Nije bas 5, mozda 2-3 jeste...ali nista ispod 7-8kg (manjka/viska) ne moze se ni primetiti. mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...