Jump to content

The Devin Townsend Band


Recommended Posts

ja ću samo reći da je devin majstor. nema šta. čovek je napravio kvalitetan album. danas ga slušali drugar i ja prvi put popodne uz kafu i legao je samo tako. mnogo lep i prijatan album. čistiju produkciju skoro nisam čuo ali opet zvuči fenomenalno. što se tiče albuma, skroz sam se zapanjio na prvo uvo koliko je dobro izaranžiran i kako zvuči. već sam ga preslušao dva puta a i sad ću ponovo da pustim neke stvari sa albuma. album jeste malo čudan što se tiče same strukture i trebaće i meni vremena da to baš slegne. ali generalno, dobar je album. mnogo je kvalitetan. jebi ga, ipak je to devin ;)

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lep i prijatana album, vala bas :] :da:

 

Ne znam sto zamerate na "Heaven Send" tol'ko, meni extra pesma, doduse verovatno zato sto najbrze ulazi u uho... "Lady Helen", "Trainfire" i "Ki" (love that mindfuck sa bubnjevima) su mi uz to startni favoriti...

 

Vratio se u vel'kom stilu i izdao jos jedan odlican album, meni ovo bas bas lega, ceo album mi odise nekim pozitivnim vajbom, milina je za slusanje...i godina je sve bolja i bolja jebote...a za par meseci nas jos ocekuje novi Devinov produkt...ajaoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cekam treci jer su SYL idalje najbrutalniji ekstremni metal bend koji je ikad postojao, a pritom su se zajebavali.

Сад ми је жао што сам ти продао The New Black :(

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lep i prijatana album, vala bas :] :da:

 

Ne znam sto zamerate na "Heaven Send" tol'ko, meni extra pesma, doduse verovatno zato sto najbrze ulazi u uho... "Lady Helen", "Trainfire" i "Ki" (love that mindfuck sa bubnjevima) su mi uz to startni favoriti...

 

Vratio se u vel'kom stilu i izdao jos jedan odlican album, meni ovo bas bas lega, ceo album mi odise nekim pozitivnim vajbom, milina je za slusanje...i godina je sve bolja i bolja jebote...a za par meseci nas jos ocekuje novi Devinov produkt...ajaoj...

 

Fali ocena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napokon malo vishe islushah album. Album chim upalite znate da je to Devin Townsend ali ima nehsto sto je krajnje ne Devin Townsendski na ovom album, a to je da je tempo na pesmama prilichno jednak (osim Trainfire), i sve pesme imaju taj jazz/progresiv rock osecaj. Nekako mi to malo zasmeta jer nije bash tipichno od Devina , i ako su pesme prilichno dobre zna da zasmori na trenutke. Zapravo kod pojedinachnih pesama nemogu da izdvojim nijednu loshu, samo one malo bolje od ostalih tipa coast, trainfire, winter ,lady helen, ki, heaven sand.... Ali obrnuti ceo album vishe od jednog puta zna da zasmori na trenutke i Devinov povuchen vokal u nekim trenucima daje tako depresivnu atmosferu.

 

Mnogo me je vishe odusevio Ziltoid kada je izashao od ovoga, vishe bi voleo da je ovaj album spojen sa onim trecim albumom to bi bio pun pogodak. Mada mozda je ovako nekako i hteo da napravi 4 albuma sa cetri razlicita raspolozenja, mozda ovaj bude sporiji i onako depresivniji sledeci da bude happy onako popy album sa sladunjavim refrenima, treci besan i zao poput SYL a cetvrti za meditaciju i opustanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada mozda je ovako nekako i hteo da napravi 4 albuma sa cetri razlicita raspolozenja

 

Ima smisla. Obzirom da je prvi album u seriji nazvao "Ki" ne bi me čudilo da je na umu imao sklapanje celine u fazonu četiri elementa, gde je implementirao tu svoju rastuću želju za pokazivanjem muzičkog i duhovnog napretka u isto vreme. Nešto kao pokušaj obuhvatanja kompletnog svog opusa u jednoj koncepciji i podvlačenja crte.

 

Edit: nepismen

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je dobar, ali su za mene razočaravajući momenti u kojima dobijem osećaj da slušam jedan od SYL/Devin Townsend Band albuma

Očekivao sam da će Devin prema Ki imati odnos kao Opeth prema Damnation,

tj da će uspeti da napravi album sa potpuno drugačijom atmosferom od svega što je dosad uradio

u tome je uglavnom uspeo, ali pesme kao Heaven Send i Disruptor mi stvaraju utisak da Dev nije uspeo da ostane veran svojoj prvobitnoj nameri, i ceo album mi izgleda kao pokušaj zakletog headbangera da napravi projekat u kome nema metala, ali ne ume to do kraja da istera

 

Ako čovek već izbacuje 4 albuma za relativno kratko vreme, voleo bih da vidim da je uspeo da napravi jasnu granicu u tome kakav će koji da bude (što je i on sam najavio).

Zanima me da li iko deli moje mišljenje :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivao sam da će Devin prema Ki imati odnos kao Opeth prema Damnation,

tj da će uspeti da napravi album sa potpuno drugačijom atmosferom od svega što je dosad uradio

 

 

Takodje. i jedino zbog tog ocekiwanja, zakida se albumu. sve ostalo, na standardnom Dev mestu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je disruptr jedan od najjacih pesama ikada. pesma jebe koliko je dobra. pored nje na albumu za sada su mi favoriti, gato i trainfire. mada je svaka odlicna. lady helen je super, heaven send je ekstra, winter.....demon league mi je fenomenalan outro. ma svaka je dobra. nema tu price. mada jedina koja mi je losija od ostalih iako je kul je terminal. ona me jedino smara u odnosu na ostale. ali i ona sama po sebi nije losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Addicted is the second of four albums in the Devin Townsend Project series, each featuring a different lineup and theme. Addicted will be written and produced by Townsend. The album will feature vocals by Townsend along with Anneke van Giersbergen, a former member of Dutch band The Gathering.Brian Waddell and Ryan Van Poederooyen of the former Devin Townsend Band will be playing bass and drums, respectively, while Mark Cimino will be playing guitar alongside Townsend. Townsend, Randy Staub, and Mike Fraser will each be mixing tracks on the album.

Addicted will include a new version of the song "Hyperdrive" from Townsend's 2007 album Ziltoid the Omniscient with lead vocals by van Giersbergen,who has performed a cover of the song with her current band Agua de Annique.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...