Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Usheru, kakav je to 32bitni intidzer, mene su u skolici ucili da je intidzer 16bitni.

Integer je opšta oznaka za celobrojne tipove koji su dobijali razna imena u raznim programskim jezicima (byte, integer, word, longword, ovo-ono...) zavisno od veličine. Znači, u zavistosti od interpretacije OS-a/arhitekture računara, integer može da bude sve i svašta, od veličine jednog bajta, pa do n bajtova.

FAT32 = 32-bitni FAT = najveća veličina fajla je najveća vrednost koja može da stane u 32-bitni broj, a to je 4,294,967,295 (očigledno je da se za veličinu fajla ne koriste negativni brojevi, je l', pa se samim tim ne koriste ni integeri sa znakom što bi prepolovilo cifru). NTFS valjda koristi 64-bitni FAT, te taj broj ispada 18,446,744,073,709,551,615, kako god se on zvao. :)

 

@sumi: Uopšte mi nije jasno kako nisi uspeo sa WinRAR-om, u njemu možeš da uneseš tačnu vrednost koja ti treba za split fajlova (ne treba da koristiš predefinisane), tipa 4482 Mb.

 

HelliX & Usher: Čovek je prebacio sa VHS-a u nekompresovani oblik očigledno zato što mu je materijal potreban za kasniju obradu, što znači da kompresovanje apsolutno ne dolazi u obzir. Recimo, kada ja prebacujem stvari sa miniDV-a, nikada ne kompresujem u MPEG2, već ga snimam nekompresovano (tj. sa loseless kompresijom korišćenjem Huffyuv kodeka), pa onda u XviD/bilo šta drugo. 1.5 sat sa Huffyuv ispadne ~35Gb, ali je zato kvalitet finalnog rezultata mnogo bolji nego da je išlo direktno u MPEG2, pa onda u XviD. Jedina kompresija sa gubljenjem kvaliteta koja nešto vredi je MJPEG. Možda ima još nekog dobrog, ali nisam probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Integer je opšta oznaka za celobrojne tipove koji su dobijali razna imena u raznim programskim jezicima (byte, integer, word, longword, ovo-ono...) zavisno od veličine. Znači, u zavistosti od interpretacije OS-a/arhitekture računara, integer može da bude sve i svašta, od veličine jednog bajta, pa do n bajtova.

FAT32 = 32-bitni FAT = najveća veličina fajla je najveća vrednost koja može da stane u 32-bitni broj, a to je 4,294,967,295 (očigledno je da se za veličinu fajla ne koriste negativni brojevi, je l', pa se samim tim ne koriste ni integeri sa znakom što bi prepolovilo cifru). NTFS valjda koristi 64-bitni FAT, te taj broj ispada 18,446,744,073,709,551,615, kako god se on zvao. :)

 

@sumi: Uopšte mi nije jasno kako nisi uspeo sa WinRAR-om, u njemu možeš da uneseš tačnu vrednost koja ti treba za split fajlova (ne treba da koristiš predefinisane), tipa 4482 Mb.

 

HelliX & Usher: Čovek je prebacio sa VHS-a u nekompresovani oblik očigledno zato što mu je materijal potreban za kasniju obradu, što znači da kompresovanje apsolutno ne dolazi u obzir. Recimo, kada ja prebacujem stvari sa miniDV-a, nikada ne kompresujem u MPEG2, već ga snimam nekompresovano (tj. sa loseless kompresijom korišćenjem Huffyuv kodeka), pa onda u XviD/bilo šta drugo. 1.5 sat sa Huffyuv ispadne ~35Gb, ali je zato kvalitet finalnog rezultata mnogo bolji nego da je išlo direktno u MPEG2, pa onda u XviD. Jedina kompresija sa gubljenjem kvaliteta koja nešto vredi je MJPEG. Možda ima još nekog dobrog, ali nisam probao.

Tacno je da je to ogranicenje 32 bit integera. Posto se ovde radi samo o pisanju i citanju sa diska, onda se vrsi neka konverzija izmedju NTFS-a i FAT32. Sve te obrade se vrse u 32 bita ili manje. Imam neki winrar koji je iz 2003 god. Iskreno meni samo treba da nesto raspakujem, retko sta pakujem. Ako ti imas neku noviju verziju verovatno su ga usavrsili. DV je inace kompresovan fajl ali eto usvojen je kao standard za losless kompresiju. Mislim da je njegov protok oko 25 Mb/s, tako da moze tacno da se izracuna koliko sirovo zauzima 1 sat. Za poredjenje recimo ima standard DVcamPRO koji ide do 50 Mb/s (ovo iz glave)....itd. Kompresije su nesto na cemu se danas najvise radi u domenu A/V tehnike. Bitno je da je problem resen :) A vi slobodno nastavite sa Virtual Dub i ostalim glupostima :) Menije je dovoljan Vegas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема упућеност у апликативни софтвер никакве везе са програмирањем, тако да нисам веће м00до... :):pivopije:

Ne znam bate, ja to doživljavam nekako povezano... Ne bih mogao čoveku banalnu stvar da objasnim, a da ne krenem da kenjam šta je "ispod haube"... To ti je moj problem...

Ma, :pivopije:

Usheru, kakav je to 32bitni intidzer, mene su u skolici ucili da je intidzer 16bitni.

Kao što ti reče profa, zavisi od mašine, operativnog sistema, programskog jezika, njegove impementacije/verzije itd... Više sam i pozaboravljao gde je koliko šta veliko, linux/Win/C++/GNU C/int/word/longword/long/short u k***c bre...

NTFS valjda koristi 64-bitni FAT

Ovaj forum je poznat po tome da ljudi traže greške u postovima jedni drugima, i onda se raspravljaju kako je šta... Tako da ću ja samo diskretno da skrenem pažnju da, koliko ja znam, u NTFSu nema Fajl-Elokejšn-Tejbla u tom nekom pogledu, i da se to sigurno ne zove FAT. Videh negde kako se zove (indexing table or something), al' sam zaboravio... Nema veze, shvatio sam šta si hteo reći... :pivopije:

@ Usher: Čovek je prebacio sa VHS-a u nekompresovani oblik očigledno zato što mu je materijal potreban za kasniju obradu, što znači da kompresovanje apsolutno ne dolazi u obzir.

Ama ukapirao sam... Doduše sa zakašnjenjem, mogao je da napomene da mu treba sirovo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...(indexing table or something)...

 

B+ tree indexing. Za samo alociranje fajlova (da, postoji nesto sto radi posao FAT-a ali se ne zove vise FAT nego MFT, Master File Table) koriste se ugradjene metadata $BITMAP i $EXTEND strukture.

 

Der ja go.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da dodam da je Windows NT, znaci od trojke naovamo, ukljucujuci i 2000 i XP i Vistu, baziran na DEC VMS-u, i dizajnirao ga je isti baja koji je originalno dizajnirao VMS (jedan od trojice glavnih doduse). VMS je sister OS Unixu, i briljantan je. Mnogo avangardniji, jer je i noviji. Postoji jako puno materijala u smislu VMS vs Unix, da ne drobim.

 

Integer data type je ugradjen u CPU. To je takozvani nativni integer. Proizvodjaci jezickih kompajlera onda mogu da apstrakuju nativni tip podataka u neki kompleksniji. Kompajler onda za vreme prevodjenja programa ugradi, u egzekutabilni stak, rutine za prevodjenje sa kompleksnog, hardverski nezavisnog tipa podatka u nativni, hardverski podrzan tip podatka. Nema nikakve veze sa OS ovima tandara mandara. CPU i kompajler diktiraju definiciju.

 

Za kraj, Windows Vista ima jedno 10,000 novih API funkcija, tako da je programerima, bilo sistemskim bilo aplikativnim, bitno drugaciji (tojest do bola mocniji) od XP-a. Naravno, potrebno je sacekati malo i pustiti inzenjere da napisu jedno dve tri 'iljade aplikacija koristeci nove API biblioteke. Video sam neku Vista demonstraciju (nije Microsoft, neka druga firma), gde su frajeri odradili file and desktop management kao u onom filmu 'Disclosure'. Un-fuckin-real.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

MFT, Master File Table

I knew that... :razz:

Jos da dodam da je Windows NT, znaci od trojke naovamo, ukljucujuci i 2000 i XP i Vistu, baziran na DEC VMS-u, i dizajnirao ga je isti baja koji je originalno dizajnirao VMS (jedan od trojice glavnih doduse). VMS je sister OS Unixu, i briljantan je. Mnogo avangardniji, jer je i noviji. Postoji jako puno materijala u smislu VMS vs Unix, da ne drobim.

Nisam znao da je NT tehnologija (imamo studio haj tek tehnologije :lol: ) bazirana na VMSu...

Ćale svakodnevno koristi VMS, programira aplikacije pod njim itd. (šta ćeš, rokit sajns ti je to), tako da znam o čemu zboriš...

Integer data type je ugradjen u CPU. To je takozvani nativni integer. Proizvodjaci jezickih kompajlera onda mogu da apstrakuju nativni tip podataka u neki kompleksniji. Kompajler onda za vreme prevodjenja programa ugradi, u egzekutabilni stak, rutine za prevodjenje sa kompleksnog, hardverski nezavisnog tipa podatka u nativni, hardverski podrzan tip podatka. Nema nikakve veze sa OS ovima tandara mandara. CPU i kompajler diktiraju definiciju.

Bate, razumem te ja, ali zavisi šta neko misli kada kaže integer, da li misli na tip promenljive u programskom jezku, način kodiranja cifre kojom manipuliše CPU, ili je jednostavno mislio na skup celih brojeva (matiš, peti osnovne :lol: ). Ja sam konkretno ciljao na tip promenljive u programskom jeziku...

Uzgred, nemoj pogrešno da me shvatiš, jel bi možda mogao da koristiš samo malo više srpskog jezika?

Video sam neku Vista demonstraciju (nije Microsoft, neka druga firma), gde su frajeri odradili file and desktop management kao u onom filmu 'Disclosure'. Un-fuckin-real.

Objasni mi, glup sam, ne kapiram. Mislim da to nisam gledao... :redface:

O čemu je reč?

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćale svakodnevno koristi VMS, programira aplikacije pod njim itd. (šta ćeš, rokit sajns ti je to), tako da znam o čemu zboriš...

 

Jasta omladinac, VMS nego kako. Pa sta mislis, sta Ameri u vojnim oblastima i razvoju koriste i preferiraju?

 

Bate, razumem te ja, ali zavisi šta neko misli kada kaže integer, da li misli na tip promenljive u programskom jezku, način kodiranja cifre kojom manipuliše CPU, ili je jednostavno mislio na skup celih brojeva (matiš, peti osnovne :lol: ). Ja sam konkretno ciljao na tip promenljive u programskom jeziku...

 

Pardon, ja sam mislio da ste tu negde gore razglabali o velicini integer-a, u smislu te primitivne varijable/promenljive u programskom jeziku. Stoga, ponavljam velicina se da proveriti upotrebom sizeof(int) operatora u C/C++ i slicnim alternativama u drugim jezicima. Kompajler se kod kompajliranja bazicno raspita kod CPU-a kolika je stvarna velicina primitivnog tipa podataka, i uredno zameni definiciju iz izvornog koda sa podacima od CPU-a pre nego ce to upakovati u izvršnu datoteku podataka (srpski i jezik tehnike, nikako ne idu u istoj recenici, whew).

 

Uzgred, nemoj pogrešno da me shvatiš, jel bi možda mogao da koristiš samo malo više srpskog jezika?

 

Ne kontam... :confused:

 

Objasni mi, glup sam, ne kapiram. Mislim da to nisam gledao... :redface:

O čemu je reč?

 

 

Ovo bi potrajalo, uzmi film, caleta ti. DObra je akcija anyway, Michael Douglas i Demi Moore, softver, hardver, akcija, triler, Seattle, high-tec :lol: .

 

:pivopije:

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

DV je inace kompresovan fajl ali eto usvojen je kao standard za losless kompresiju. Mislim da je njegov protok oko 25 Mb/s, tako da moze tacno da se izracuna koliko sirovo zauzima 1 sat. Za poredjenje recimo ima standard DVcamPRO koji ide do 50 Mb/s (ovo iz glave)....itd.

Hm, pogrešno sam napisao u prethodnoj poruci. Kada prebacujem sa miniDV-ja rezultat je, naravno, DV video (preko FireWire porta, imbecilno bi bilo da ide preko TV kartice/video in ulaza). Kada prebacujem sa VHS-a ili TV-a onda ide u HuffYUV ili običan nekompresovani materijal. :da: Kad smo već kod računice, RGB-24 uzima blizu 1.8Gb po minutu! I da, tačno je da DV ima malu kompresiju, ali eto - standard je standard. :)

 

Kompresije su nesto na cemu se danas najvise radi u domenu A/V tehnike. Bitno je da je problem resen :) A vi slobodno nastavite sa Virtual Dub i ostalim glupostima :) Menije je dovoljan Vegas :)

Heh, za svoju veličinu i cenu VirtualDub je apsolutno nenadjebiv. Naravno, sve zavisi od toga šta hoćeš da uradiš sa videom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj forum je poznat po tome da ljudi traže greške u postovima jedni drugima, i onda se raspravljaju kako je šta... Tako da ću ja samo diskretno da skrenem pažnju da, koliko ja znam, u NTFSu nema Fajl-Elokejšn-Tejbla u tom nekom pogledu, i da se to sigurno ne zove FAT. Videh negde kako se zove (indexing table or something), al' sam zaboravio... Nema veze, shvatio sam šta si hteo reći... :pivopije:

Joj, jesam debil. Naravno da NTFS nema nikakve veze sa FAT-om, potpuno je drugačija struktura zapisivanja podataka o fajlovima - koriste se metadata podaci koji se upisuju u Master File Table, što je već napisao Dersu Uzala. Ako se ne varam, metadata ne bi trebalo da ima veze sa max. veličinom fajla, u njima se samo zapisuju svi podaci o njemu?

 

Evo šta kaže Wikipedia za NTFS:

Max file size: 16 TiB with current implementation (16 EiB architecturally).

Max volume size: 256 TiB with current implementation (16 EiB architecturally)

 

Ovo 16 EiB mu dođe broj 2^64, right?

 

Nego, kada krenemo da radimo sa Ultra High Definition videom sa rezolucijom od, recimo, 4000x2500 (za 16x10 wide sliku, odgovara kameri od 10 megapiksela), jedan sekund materijala će biti veliki 1500Mb, tj. jedan sat 5.15 TiB. Kada se doda Ultra Hight Definition Audio sa 96bit/384KHz po jednom kanalu, sa osam kanala, dobijamo samo 123Gb za audio na sat. Majkumu, i dalje je daleko od one prve granice za veličinu fajla... Ali će zato produženu verziju Gospodar prstenova i dalje morati da cepaju na 3 buduća Ultra-Mega HD diska za sva tri dela. :) Više bih voleo da vidim svih 10 sati u jednom videu od 52.8TiB. :)

 

Boli me glava...

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne uskacete sa pitanjima sto ti to treba, samo da kazem da sam nesto prebacivao sa VHS-a u DV format a moram to da sacuvam u izvornom obliku.

 

 

 

Ama ukapirao sam... Doduše sa zakašnjenjem, mogao je da napomene da mu treba sirovo...

izvinjavam se sto sam upotrebio izraz "u izvornom obliku" umesto "sirovo".

Hvala na razumevanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) Dobro de, čovek nije obratio pažnju, ne moraš da ga nabijaš na kolac zbog toga. :pivopije:

nije dva puta obratio paznju. Prvi put kada je komentarisao u vezi mojih zahteva a drugi put kada je ponovo komentarisao sta sam ja trebao da napisem.

Da je drugi put rekao, ok pazi stvarno, ne bih nista rekao..ovako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, dal ste vi normalni???

JA NE ZELIM DA KOMPRESUJEM FAJL VEC DA GA IZDELIM, DA BIH KASNIJE MOGAO DA GA SASTAVIMI OPET IMAM ORIGINALNI OD 15 Gb.SVI PROGRAMI ZA EDIT RADE NEKU RASKOMPRESIJU (DA SE TAKO IZRAZIM) PA GA PONOVO KOMPRESUJU

Mislim da nismo :da:

Jbg. ja se zagledao u ono shto je Hell pisao, tako da sam tvoju zelju smetnuo s uma, ne zameri :D

Svejedno, to ne utiche previshe na ono shto sam hteo poruchiti: "Ja bash i ne bi rizikovao igranje sa Vdub-om - ne smem da pomislim koliko bi trajalo :frown::frown: "

 

Ajd. uzdravlje i manje prepirke :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon, ja sam mislio da ste tu negde gore razglabali o velicini integer-a, u smislu te primitivne varijable/promenljive u programskom jeziku.

Ma opušteno...

Stoga, ponavljam velicina se da proveriti upotrebom sizeof(int) operatora u C/C++ i slicnim alternativama u drugim jezicima.

Ma ja bate pročitam u helpu kada sednem nešto da radim, i onda mi je ta informacija poznata narednih 12 sati. I onda opet. I rednovno se zabagujem zato što na faxu radim na GNU Cu, a na gajbi na M$ C++,tu se nešto po tom pitanju razlikuje, nikako da zapamtim šta... Pa stalno gledam u help...

Ne kontam... :confused:

Ma, zaboravi... Kao što si i sam rekao- "srpski i jezik tehnike, nikako ne idu u istoj recenici, whew"

:pivopije:

Ovo bi potrajalo, uzmi film, caleta ti. DObra je akcija anyway, Michael Douglas i Demi Moore, softver, hardver, akcija, triler, Seattle, high-tec :lol: .

Do jaja, videću jel' ima to DVD klubu...

Joj, jesam debil.

Ma ok je, ukapirao sam šta si hteo reći...

nije dva puta obratio paznju. Prvi put kada je komentarisao u vezi mojih zahteva a drugi put kada je ponovo komentarisao sta sam ja trebao da napisem.

Da je drugi put rekao, ok pazi stvarno, ne bih nista rekao..ovako..

E, izvini stvarno... Obično obraćam 100% pažnju na pitanja na ovakvim temama, al' ovo mi promače...

Sorry... Mislio sam da si neki klinac koji nema pojma, mojne se ljutiš... :redface:

 

' date='21. 2. 2007, 02:45' post='1317677']

Ne znam da li ste spominjali HJ Split.

Jesmo, dobar je. Ja uvek odradim i чексам, pa ga копи-пејстујем u neki .тџт koji ide uz poslednji fragment, što toplo preporučujem svima... Čisto za svaki slučaj...

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc.

Imam bezicni net.Sve je to lepo funkcionisalo na starom kompu.Dok nije vrisnuo.

Kupio sam novi komp i karticu za net prebacio u njega.

Surfovanje radi ok,ali kada nesto skidam sa neta kartica se iskljucuje? (kao nema signal)

Bio sam kod provajdera oni nemaju pojma u cemu je problem.A da napomenem da mi je fajervol iskljucen pri skidanju fajlova sa neta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem da nisi to vec pogledao, revolucionarno. A ne neki bass preamp :lol: .

Jel postoji neka tema na kojoj nas dvojica nismo napravili spam? :):)

Ne znam, tek sam nedavno naložio ženu na cyberpunk, pa smo sada u nekom fazonu da nađemo te neke filmove... Moraću da poručim kosača od nekoga sa YUma, pošto ga u klubu nema... Gledali smo i "Hakere" sa Anđejilom Džoli u glavnoj ženskoj ulozi, i vrištao sam od smeha koliko je glup film...

Treba mi pomoc.

Imam bezicni net.Sve je to lepo funkcionisalo na starom kompu.Dok nije vrisnuo.

Kupio sam novi komp i karticu za net prebacio u njega.

Surfovanje radi ok,ali kada nesto skidam sa neta kartica se iskljucuje? (kao nema signal)

Bio sam kod provajdera oni nemaju pojma u cemu je problem.A da napomenem da mi je fajervol iskljucen pri skidanju fajlova sa neta.

Aj' sad još jednom, ali sa malo više detalja...

1. Jel to PCI kartica, ili ona što ide na WIFI port?

2. Sistem je bez frke prepozna, right? Ono kao plug 'n' Pray, sama se instalira i konfiguriše i pojavi u taskbaru?

3. Šta kaže kada se "isključi", jel iskoči onaj popup što kaže "no WAN signal", ili šta je god ekvivalent "network cable unplugged"?

4. Recimo da pretpostavimo da se gasi kada je malo veća količina/brzina podataka koja se skida. Probaj da potvrdiš ovo npr. slanjem, a posle i skidanjem nekog velikog fajla (10ak MB) sebi na emajl. Probaj download iz brauzera, a probaj i preko torenta, pa eksperimentalno utvrdi imali to veze sa količinom podataka. Probaj da skineš nešto veliko sa nekog FTPa, čisto da budeš siguran.

5. Ja bih tako uradio, pa bih onda išao dalje i razmatrao u čemu je problem. Sistem eliminacije...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neka tema na kojoj nas dvojica nismo napravili spam? :):)

Ne znam, tek sam nedavno naložio ženu na cyberpunk, pa smo sada u nekom fazonu da nađemo te neke filmove... Moraću da poručim kosača od nekoga sa YUma, pošto ga u klubu nema... Gledali smo i "Hakere" sa Anđejilom Džoli u glavnoj ženskoj ulozi, i vrištao sam od smeha koliko je glup film...

A Antitrust? Kad si već kod sajber panka, one and only - Bladerunner. :da: Kažu da nije k'o knjiga, al' meni je bio kul. I bolesni crtani, takođe po Philipu Dick-u, A Scanner Darkly. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si već kod sajber panka, one and only - Bladerunner. :da: Kažu da nije k'o knjiga, al' meni je bio kul. I bolesni crtani, takođe po Philipu Dick-u, A Scanner Darkly. :da:

Gledao sam i jedno i drugo...

Ovaj prvi mi je bio kvlt još od kako sam imao 10 godina, a ovaj drugi...

Brateeeee, mnoooogooo dobar film...

 

:pivopije:

SPAM SPAM SPAM SPAM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaki crni spam, pa tema je o racunarima. Rekoh ti da je glavni zaplet (pored sexualnog uznemiravanja od strane gospodjice Moore) hardver i softver. Mega korporacije, industrijska spijunaza i to. CD-ROM igra glavnu ulogu (dobro stari je film, u remake-u bi bio DVD-ROM) :mhihi: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Држите се првобитног концепта теме - питања и одговори.

Šta ćeš, matori i ja bolujemo od logoreje... :)

 

Dobro, evo ovako:

 

Već godinama ljudima instaliram sisteme, softver, pravim bekape, konfigurišem mreže, podešavam internet, dial-up konekcije itd...

E sad, nekom fantastičnom igrom slučaja, nisam imao prilike da instaliram i konfigurišem bilo šta drugo osim IEa. Pošto mi u poslednje vreme toliko ide na organ, 'oću da namestim фирефоџ. I koga god da sam pitao par nekih detalja vezanih za instalaciju, dobijao sam ne odgovore, nego zbunjena lica. A pošto vidim da ovde ima dosta (kompjuterski) pismenog sveta, pitaću vas.

 

Dragi zabavniče,

 

1. Sva ona setovanja u stavci "Internet" u control panelu koja su mi se do sada odnosila na IE, odnosiće se na FF, right?

2. Koristi isti Temporary Internet Files, right?

3. Kolači su na istom mestu (kod mene je na C:\Documents and Settings\Urosh\Cookies), right?

4. History mi je na istom mestu (kod mene je na C:\Documents and Settings\Urosh\Local Settings\History), right?

5. Postoji li tamo Favorites, i ako postoji, gde stoje ti linkovi? Kod mene su na C:\Documents and Settings\Urosh\Favorites...

6. Šta je sa Java runtime environmentom, koji je konfigurisan i šljaka sa IEom, kako se sada to uklapa sa ovim?

7. Šta je sa flash pluginom, jel će FF opušteno da prikazuje fleš sadržaje koristeći IEov plugin?

8. Jel može u tom FFu da se namesti kojim programom ću da gledam izvornjak i koji program mi se aktivira klikom na email-link?

9. Jel taj FF u potpunosti konta HTML 4.0, CSS, flash, frejmove, php, itd sve po propisu, ili su sad za to potrebni neki pluginovi?

 

10. Želeo bih da znam sve ovo pre nego što počnem sa instalacijom, da ne bih pronalazio toplu vodu...

11. Nije mi jasno kako neko može tek tako da namesti FF i kaže: "E, znaš brate, mnogo je do jaja, sviđa mi se više od IEa!", a ne zna da mi odgovori na ova pitanja... Kako onda može da mu se sviđa kada ni ne zna kako radi?

 

Iščekujem vaš odgovor s nestrpljenjem, jer jedva čekam da, kao sav normalan svet, postanem korisnik FFa.

Hvala unapred.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...