Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ad-Aware je najbolji program te namene, nema šanse da je brisao nešto što ne treba i što mu nije rečeno da obriše.

 

Najbitnija stvar je da se svi ovi programi instaliraju *odmah* nakon instalacije sistema,

 

Тачно тако, када је update-ован, ради одлично оно што треба да ради.

 

И ово друго је тачно, одмах по инсталацији система, ставио сам Ad-Aware који наравно није ни био update-ован и чак и као такав је пронашао 10 неких сумњивих фајлова.

+ пре него што одете на Нет обавезно искључити Windows Update и Remote Access и све остало што систем користи за неко аутоматско комуницирање са ко-зна-чиме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Већ сам налетео на ту страницу. ;)

Но, користиће другима. Приметих да Микро дистрибуира СУСЕ 10.2 на оном ДВД-ју који иде у магазин. Истина, развукли су то на три броја, али опет, ко чита Микро, сигурно ће пожелети да проба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to feature Opere koju vidim da koristiš, a ne tog transformation packa.

 

Nije, to je do transformation packa, probao sam i samo usporava sistem.

 

Kad smo već kod njega, deluje mi kao bloatware... Kako vizuelno tako i resursno.

Ionako za stilove koristim StyleXP koji ne hoguje resurse, tj unloaduje se čim patchuje ono što je potrebno po memoriji, u kombinaciji s nekim minimalističkim skinom

 

Moje rešenje za teme je patchovani uxtheme i Luna Element 5 (+ LClock) tema. Ako nekome treba ovo, okačiću.

 

Ovako to izgleda:

 

th_96561_desktop_1_122_197lo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam da je stara i da su trenutno te dve aktuelne ali samo sam hteo da kazem da nisu svi linux diskovi live + instalacioni vec ima i posebno :D

a ja i dalje koristim win xp dok se konacno ne nakanim da instaliram ubuntu ili kubuntu :)

Zaobiđi oba i instaliraj neku kompletnu i zaokruženu distribuciju kao što je Knoppix, Mepis ili Fedora.

(k)ubuntu je go ko pištolj, većinu stvari ćeš morati da doinstaliraš s neta, which is not good.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobiđi oba i instaliraj neku kompletnu i zaokruženu distribuciju kao što je Knoppix, Mepis ili Fedora.

(k)ubuntu je go ko pištolj, većinu stvari ćeš morati da doinstaliraš s neta, which is not good.

 

Da,ali postoje i Kubuntu/Ubuntu dvd verzije sa dodatnim programima

Opet i pored toga moraju da se svuku kodeci :da:

Sta znam-ja licno ne bi stavljao Knoppix na hard-ipak je on prevashodno namenjen radu u live rezimu,moj subjektivni utisak je da sa samog harda ne deluje nesto impresivno,a treba ti cirka +10GB za instalaciju jer nema selekcije paketa prilikon install-a i sl.

Takodje,ni Mepis me nije,licno,bogzna koliko odusevio-u principu to je sada malo nasminkani Ubuntu jer se distro vise na bazira na Debian Testing/Unstable osnovi :da:

Moja glas za distru koja ima skoro sve u sebi i koja povrh svega staje na jedan cd i vrlo je jednostavna za koriscenje ide na sjajni PC LinuxOS-probajte,uskoro treba da izadje nova verzija 2007

Moze da se proba i u live rezimu

 

Moj favorit od svih linux distro-a je Gentoo. Malo teži za konfigurisanje i instaliranje (sve se kompajlira, što je dobro), ali kada se namesti radi savršeno.

 

Ja sam sebi zacrtao da cu ubuduce koristiti dobro "upakovane" distroe bez imalo ili malo kompajliranja posle dve godine koriscenja Slack-a gde maltene skoro sve ide "rucno"

Majke mi-dojadilo mi je da vise rucno ganjam zavisnosti paketa i da kompajliram source,kao i da radim rucno mount USB sticka i sl sto u Fedori ide automatski-samo ustekas i radi sve,ili kad hoces nesto da instaliras kucas yum install i cao-sve sto treba svuce sa neta

Kao zamena za Slack mi se namecu Fedora i nadolazeci Debian Etch

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ako budem instalirao lepo cu otici u GNU klub na faxu sa svojom masinom i oni tamo likovi ce mi instalirati i plus instalirati sve sto je potrebno sa neta, jbt kad sam bio na install guide-u, instalirao je lik kubuntu, i posle jos instalirao neke stvari sa neta, a ona akademska mreza pici k'o nenormalna, strasno :D

ma ubuntu cu verovatno za pocetak, cisto da se bolje upoznam sa linuxom, jer nisam nikad radio u njemu, a kasnije mozda i nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi zacrtao da cu ubuduce koristiti dobro "upakovane" distroe bez imalo ili malo kompajliranja posle dve godine koriscenja Slack-a gde maltene skoro sve ide "rucno"

Majke mi-dojadilo mi je da vise rucno ganjam zavisnosti paketa i da kompajliram source,kao i da radim rucno mount USB sticka i sl sto u Fedori ide automatski-samo ustekas i radi sve,ili kad hoces nesto da instaliras kucas yum install i cao-sve sto treba svuce sa neta

Kao zamena za Slack mi se namecu Fedora i nadolazeci Debian Etch

ti izgleda za te dve godine nisi bas dobro upoznao slax? :P:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je to opstenamenski oprativni sistem jaci od Majkrosoftovog?

glupo pitanje :P svi aktuelni operativni sistemi "rade posao". linux odavno nije "bauk" a windows nt je od verzije 5.0 (win2k) sasvim solidan i upotrebljiv operativni sistem (da ne pominjemo ostale, ipak je ovo win vs lin rasprava :-))

mogo su vaznija pitanja originalnosti, monopolizma, dostupnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti izgleda za te dve godine nisi bas dobro upoznao slax? :P:bigblue:

 

Upoznao sam ga odlicno :)

I shvatio posle odredjenog vremena da sa nekim stvarima vise ne zelim da se bakcem

Da cekam da se Patrick smiluje i ubaci softver koji se na Fedori nalazi po sistemu zdravo za gotovo-Xen i SE Linux,te recimo Beryl i ostatak eyecandy-ja

Necu da lupam glavu oko depova-jesi probao da kompajliras VLC player recimo na Slack-u-to je mazohizam svoje vrste-istina ima i binarni paket,ali ko ce opet po'vatati sve depove

Kod Fedore naprimer ukucas yum install vlc i lepo se zavalis u stolicu dok ti on svlaci jedno 15Mb "ovisnosti" sve automatski i glat

Slicnih primera poput VLC-a ima jos dosta

Ali sto se tice stabilnosti i brzine-tu kod Slack-a pogovora nema :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da lupam glavu oko depova-jesi probao da kompajliras VLC player recimo na Slack-u-to je mazohizam svoje vrste-istina ima i binarni paket,ali ko ce opet po'vatati sve depove

http://downloads.videolan.org/pub/videolan....8.5-i686-3.tgz

 

su

installpkg vlc-0.8.5-i686-3.tgz

 

i to je to. simplicity is divine, slax :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

На несрећу, ово је, понекад болно истинито.

На Linuxu се ретко кад ишта деси "из прве", увек ти за "нешто" треба "још нешто", "још само ово" ...

Јеби га ...

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

LINUX IS FREE ONLY IF YOUR TIME HAS NO VALUE

;)

 

:) :)

vidi se da nikada nisi ozbiljnije podesavao windows instalaciju :P

windows je vrlo komplikovan os, ali ljudi to nazalost ne shvataju. instaliraju ga po next, next, next principu a nisu ni svesni da je to tek deo posla. najezim se kad pomislim koliko takvih "tempiranih bombi" u ovom trenutku radi, i pritom su povezani na internet :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...