Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Знам да је глупава, али да случајно није заштићен, то јест, да неко дугменце, слајдер или нешто слично на позадини, случајно није на положају који онемогућава формат.

 

Причам ово јер знам људе који су сатима подешавали модеме који нису били прикључени...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako mogu da otpakujem RAR arhivu koja ima lozinku, a koju ja ne znam?

Gotovo nemoguće. Postoje brute-force programi koji isprobavaju sve moguće kombinacije na osnovu šablona koji ti unosiš (tipa, pretpostavljaš da se koriste samo mala slova, ili samo brojevi...) ali su, naravno, užasno spori. Ako te ne mrzi da čekaš par godina, probaj neki od njih. ;) Ili probaj da ga ubodeš tako što ćeš maksimalno da smanjiš kriterijume - tipa, password je maksimalno 8 karaktera i ima samo slova. To će značajno ubrzati proces pretraživanja šifre, ali će vrlo verovatno vratiti ništa. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo nemoguće. Postoje brute-force programi koji isprobavaju sve moguće kombinacije na osnovu šablona koji ti unosiš (tipa, pretpostavljaš da se koriste samo mala slova, ili samo brojevi...) ali su, naravno, užasno spori. Ako te ne mrzi da čekaš par godina, probaj neki od njih. ;) Ili probaj da ga ubodeš tako što ćeš maksimalno da smanjiš kriterijume - tipa, password je maksimalno 8 karaktera i ima samo slova. To će značajno ubrzati proces pretraživanja šifre, ali će vrlo verovatno vratiti ništa. :)

 

To sam vec isprobao i provalio da je njesra. Neki tip mi je na jednom forumu rekao da moze ali nje hteo da mi kaze kako. Mamicu mu j**** Sajt sa koga sam skinuo taj fajl vise ne radi i ja ne mogu sad nikako da nadjem lozinku! :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je u .rar-u, ako nije tajna? u svakom slucaju, probaj www.mediaportal.ru , mozda upali

 

Nije tajna. Neki sbd bootleg HammerFall-a.

Ne razumem, sta mogu da pogledam na mediaportal.ru sto bi mi pomoglo u ovome? Jesi li mislio da to sto je rarovano probam da nadjem tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je mislio da kao password probas da kucas www.mediaportal.ru ;)

 

da pitam, sta bi ste vi odabrali kada bi uzimali novu memoriju, uzgred receno, uzeo bih za laptop

sve su 1GB na 533MHz

PQI 71 e

Transcend 75 e

Kingston 91 e

Edited by zombie autopilot

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pitam, sta bi ste vi odabrali kada bi uzimali novu memoriju, uzgred receno, uzeo bih za laptop

sve su 1GB na 533MHz

PQI 71 e

Transcend 75 e

Kingston 91 e

Kod Kingstona plaćaš ime, oni stavljaju čipove na memoriju od raznih proizvođača. Ne kažem da su loši, ali su neopravdano skuplji. Prema tome uštedi 20 evra i uzmi PQI ili Transcend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jos jedan problem: Kada otvorim mejl (na yahoo!) otvori mi se kompletna stranica, samo bez poruke i attachment-a, ako ga ima. Refreshujem 5x i nece i dalje. Pokusavao sam i iz IE i iz Mozille i ne vredi. Svi ostali sajtovi rade ok.

 

Ima li neko neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko neki savet?

 

Yahoo заборављам, ту адресу дајем при регистрацијама овде-онде, кад давање адресе не може да се ескивира и те форе, томе ми служи и Hotmail.

Савет даде Nolalothcaragasint а ја ћу додати и ово па бирај:

 

https://www.inbox.com/login.aspx?gdi=true

 

A sta cu sa mejlovima koji su mi stigli a koje ne mogu da pogledam :confused:

 

Прави се блесав, реци да Yahoo не ради добро, то бар већина зна ...

:lol:

 

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja taj mejl mogu da otvorim sa svakog drugog kompa osim sa svog :udri: . Tako da nije problem u Yahoo! vec u mom racunaru. Problem je i to sto ja ne znam koji je to problem a samim tim ne znam ni kako da ga resim. Mada i kada bih znao koji je ne znam da li bih znao da ga resim. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja taj mejl mogu da otvorim sa svakog drugog kompa osim sa svog :udri: .
Probaj da isprazniš cache browsera. Proveri da li imaš najnoviju verziju browsera koji koristiš, najnoviju verziju flash-a itd. Možda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...