Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

help! ako neka dobra dusa slucajno ima u pdf ili txt fajlu sve sto moze da se zna o adsl-u na srpskom ili engleskom nebitno ( ja sam vec guglala ali to uglavnom nije ono sto trazim), neka vice , ostavi link ili mi posalje na mail. teeeeeenks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probah danas Solaris-stigao mi je postom pre koji dan,u lepom pakovanju,3 dvd-a,verzije za Sparc i x86+devel alati i Sun Studio :da:

Verzija 10,11/06 update

Moja prvi,a i konacni zakljucak je-ko hoce dobar desktop/workstation sistem treba da izbegava Solaris u sirokom luku :)

Linux pa i BSD(tacnije FreeBSD i PCBSD)su daleko daleko bolje resenje,tek da ne pominjem hardversku podrsku u samom kernelu

Za server/database Solaris je vec druga prica

Mada moram priznati da Sun-ov Java Desktop stvarno fino izgleda,i da se pravi UNIX kudikamo razlikuje od linux-a pa i BSD-a(recimo nisam mogao uopste da iskopam xorg.conf za koji sam navikao da se nalazi u /etc/X11 kada su u pitanju linux/BSD)

Ono,kako se kaze-kompletno nepoznat teren za mene-osetio sam se slicno kao kada sam prvi put probao linux :)

Isto tako brzina instalacije je otprilike kao gladna godina(izabrao sam end user paket)kao i prva incijalizacaija sistema,nasuprot npr Slackware gde full instalacija traje 20min naspram sat i kusur kod Solarisa,a nije mi i prepoznata ni zvucna kartica koja se jos pride nalazi na HCL listi za Solaris 10 x86(SB Audigy 1)

Sve u svemu-nisam nesto preterano odusevljen,sa napomenom da celu stvar posmatram kao obican desktop user...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BitVomit je veoma loš torrent client..

Šta preporučuješ, koji program?

Koje pretraživače za torente?

Gdje se boriti za članstvo, u kakvom torent klanu?

 

Ja sam nedavno iz zajebancije instalirao BitLord, i vučem neke pizdarije prosječnom brzinom 1 KB/s, pošto mi je komp umrežen, na drugom radi eMule koji ima prednost, tako je net limitirano, a i ovo što skidam nije naročito bitno, nije mi frka.

Ipak, za slučaj da ozbiljnije shvatim korištenje torenata, ova pitanja gore.

:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučujem naravno uTorrent (www.utorrent.com). Pretraživači: www.torrentz.com (pretražuje nekoliko poznatih torrent sajtova) i www.isohunt.com. Od privatnih trackera (oni za koje ti treba invite) imaš www.torrentleech.org i oink.me.uk (po mom mišljenju najbolji). E sad, invite-ove moraš da tražiš od nekog koga znaš ili nekako slučajno da naletiš..

 

 

Btw. zaboravih i www.demonoid.com, za taj ja imam invite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pun je bubica... agresivan je i forsira samog sebe... tj, tebi ce biti upload veci ka drugim ljudima koji imaju BitComet i oni ce tebi vise slati... sto nije lose, ako si sisica... a bogme i banovan je sa podosta (prvenstveno privatnih tracker-a)...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/BitComet#Cont...y_and_Criticism

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...