Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Jok. Instaliras sistem sa sve aplikacijama kako dolikuje postenu co'eku, pa onda uzmes Norton Ghost koji od kompletnog HD sadrzaja napravi 'ghost image file' i smesti ga na CD/DVD. Sledeci put kad treba da reinstaliras ceo sistem sa sve aplikacijama, zavrsis posao za 10-15 minuta tako sto samo ubacis taj CD/DVD komplet pri butovanju i menjas diskove (uglavnom stane sve na jedan DVD). Kafica, cigarica, optional.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- uz poruku vam saljem najbolji program koji je ikad napisan.

До јаја!

Чак можеш и да затвориш порт или убијеш сесију онога што ти је сумњиво или ти се баш и не допада ...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je isto sto i backup.. sto pravite sad neku filozofiju oko toga..

 

Daleko od toga da je isto. Nije cak ni slicno. Ghost pravi binarnu sliku, da ne kazem binary image hard diska, a backup cisto arhivira fajl kao takav u neku svoju shemu. Obicno se to naziva 'backup volume' a ne 'backup image' jer i nije slika, nego natrpana arhiva, koja doduse ima neku svoju formu. Restore takvog backupa zato i trajeeeee, jer pri istom restore procedura mora za svaki fajl da rekreira bilo FAT bilo MFT. Ghost zavrsi posao za 5-10 min. u zavisnosti od agregatne brzine masine (citaj CD/DVD brzina + HD brzina). Dalje, Ghost algoritam generalno pokusava da bypass-uje RAM kod prenosa podataka (sem sto se naravno sam program izvrsava iz RAM-a) kao svi direct-to-disc algoritmi, tako da kolicina i brzina RAM-a generalno i nije bitna.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

... sem toga, postoji inkrementalni backup, ali to nije isto sto i windows restore pointi... A to bi trebalo da svaki normalan backup softver podrzava. Solarisov ZFS to podrzava (da, fajlsistem koji je predvideo inkr. backup) i to radi jebeno brzo i dobro... Samo, ko je lud da stavlja Solaris (dobro, znam jednog, ali... Ja sam cak odustao od prelaska na linux... Bar dok Vista ne bude must have).

 

Ghost je najzgodnije resenje za nas smrtnike, ako pametno organizujes sistem po particijama. Svojevremeno sam vracao ghost sliku na svakih mesec-2 (sa 98icom). No otkad sam prvi put stavio XP, trebalo mi je 3 godine do reinstalacije, a i to je bilo samo zbog novog 'arda...

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da postoji inkrementalni bekap, za ustedu prostora i vremena kod bekapovanja. Bekap program prvo prodje kroz disk koji se bekapuje i kreira listu fajlova sa 'timestamp-ovima' i onda to uporedi sa listom iz bekap arhive i onda arhivira/bekapuje samo one fajlove koji imaju razliciti timestamp. Totalno nebitno doduse. Bekap se koristi za arhiviranje podataka i to je to. Imidzing se koristi za ultrabrzo restauriranje sistema. End-of-stori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Ace Of Spades

Imam pitanje za nekoga ko se dobro razume u ove stvari jer se ja ne razumem najbolje u racunare

 

Imam sledecu konfiguraciju

 

Hard Disk-Maxtor 120 GB

 

Graficka-MSI Radeon 9600 XT

 

Modem-Intel® 537 data Fax V.90

 

Procesor-AMD Athlon XP 2400+

 

Imam 520 MB memorije

 

Zanima me kakva je ova konfiguracija i kako bi mogao da malo poboljsam u ubrzam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za šta je koristiš, ali sasvim je solidna za većinu stvari. E sad ako ti treba nešto namunjeno za najnovije igre, koje su pritom i sranje, tu bi morala da padne radikalna promena (ploča + procesor + grafička + memorija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kakva je ova konfiguracija i kako bi mogao da malo poboljsam u ubrzam

 

Докупи 512 меморије. Ништа друго ти се не исплати. Мењај. Мој комп је сличан, чекам да прикупим нешто новца па да се надоградим...

Имаш такав комп да ако хоћеш да га убрзаш, мораш да купиш све (плоча, графика, процесор и ДДР2 меморија)..

 

или

 

Сипај мало спида по процесору, мани се печурака...

 

-------------------------------------------------------

Опет, како рече Вуду, ја се не жалим. Играм само РПГ, одржавам га и чистим, брз је као гепард. Не бих ни графику мењао (ГФ4) него сам морао да играм NWN2, па сам купио 9600 про (твоја је боља, иначе).

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ace Of Spades

Ok hvala na odgovorima.

 

Imam jos tri pitanja

 

Meni je procesor stalno pregreaj uvek mi stoji na 50 ili 60 stepeni a imam dva kulera(pravilno su namesteni znaci nije do toga).

Sta moze da bude uzrok tog problema?leti na primer ako ne uljucim klimu dok radim za kompom stalno se gasi.

 

Od skoro mi se desava da racunar palim iz petog puta jer se stalno restartuje pri podizanju sistema.

Dva puta sam re-instalirao sistem ali mi se to opet desava.Pri tesiranju na viruse nista mi ne pronalazi?

 

Sad se ja tripujem da nisu te dve stvari povezane to jest da mi nije stradao procesor

 

Kad skinem neku novu themu za windows xp kako da je instaliram.Koristim Style Xp.

 

Akseanosilas

 

Dobra ideja za speed samo da ne presisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рачунар ти је стар, зови некога да ти промени термалну пасту...

Врућина је напољу, и мени је температура толика, па и виша...

 

Што се подизања система тиче, мени смрди на напајање (мада може бити свашта, а из искуства знам да је најбоље решење да се ваде твоје компоненте и мењају проверено исправним, па кад прокине из прве, онда знаш у чему је проблем)...

 

Што се тиче тема, те ствари ме не интересују... :)

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...