Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

http://www.comodo.com/news/press_releases/01_04_07.html

 

komentar nepotreban

 

uz to ide i pitanje o najboljem firewall-u i potrebnosti istog... upravo mi je viruscina sjebala ceo windows, jedva sam ga instalirao, mislio sam da cu hard morati da menjam... instalirao sam XP 4 puta za dva dana na dav hard diska :D isad se malo cimam... to je prica iza mog pitanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su vasi utisci sa Comodo Firewall-om?

Po nekom mom iskustvu od par meseci,ja bi rekao da je odlican,a pride je i besplatan

Inace-rekao sam sebi,nikad vise Zone Alarm-jednom mi je tako zajebao dekstop(rusio se Windows Desktop cim kliknem na properties nekog fajla)da sam ga jedva nekako sredio pomocu uputstva na netu i u safe modu

Povrh svega ZA se udaljio od svoje prvobitne namene i postao bloatware nudeci i pored firewall-a i antivirus,te adware cleaner i jos trista cuda koje naravno po kvalitetu ne mogu ni da prismrde istim specijalizovanim resenjima,a kada se sve to ukljuci ima da obori i najjacu masinu na kolena

Sto se mene tice ZA je dobio zasluzeno mesto u kanti za djubre...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kak'i ZA.. Meni je najbolji firewall ikada AtGuard 3.22 (šteta što ne radi baš sjajno na XP-u), a dok nisam kupio ruter koristio sam Kerio Personal Firewall 2.15 (ako nekome treba okačiću, freeware je), sad imam hardverski firewall. Comodo je dobar firewall, koristio sam ga jedno vreme dok nisam naleteo na ovu verziju Kerio-a. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, i ja sam cuo da je Kerio najbolji besplatan, ali sam se iz nepoznatih razloga odlucio za Comodo... vrlo sam zadovoljan, sad mi sve radi kako treba, samo je prva dva dana bilo jebanje, kao i sa svakim firewall-om :D u pocetku sam cak mislio da mi je nezdravo usporio komp, a cak i da jeste, to prodje posle dan... a Zone Alarm je proglasavan za najbolji vise puta, ali placena verzija, a ova besplatna je krsina

 

i ne znam zasto, ali mi prijavljuje da WinRar pokusava da se stalno nakaci na net (dok je ukljucen) i to preko Apex DC++ i uTorrenta... trip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji ce vam kurac firewall? ja to nikada nisam koristio. Do pre godinu dana nisam imao ni antivirus, sada imam nod koji je stvarno keva, ne primecujem ga uopste da postoji na kompu

Firewall ti je danas bitniji nego antivirus. Virusa ima sve manje a trojanaca i drugih gluposti koji koriste internet vezu bez znanja korisnika, sve više. Instaliraj ti fino neki firewall pa pogledaj spisak blokiranih upada i videćeš da treba da ga imaš ;)

 

Evo pogledaj moj:

 

keriokr5.gif

 

Napadaju bre sa svih strana, ko da je moj kompjuter prostitutka na železničkoj stanici pa svako može da ispipa teren :)

Inače koristim zadnji Firefox. Mogu misliti kako bi bilo sa IE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, meni je neka virscina zamalo sjebala ceo hard, zato sam sad instalirao dva anti-spyware programa, antivirus i firewall... i povecao sam security na FF-u i Operi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

au brate, samo u dva dana si imao toliko gluposti...? instaliracu ja bogami neki firewall... Preporuke?

hm, mada opet, ja updateujem anti virus program svakodnevno (osim ako nije do njih), i scaniram komp jednom na kraju dana... (i uvek ima bar 2-3 virusa...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vudu: jel kerio postao free?

 

 

---

 

inace, jel zna neko dobar BESPLATAN antivirus, da nema ono trial period i slicne gluposti. mrzi me da cackam po sajtovima ko je trenutno najbolji, pa ako neko slucajno zna taj podatak, bio bih zahvalan...

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala behrite! :pivopije:

 

---

 

a propo trenutne diskusje:

- uz poruku vam saljem najbolji program koji je ikad napisan. :) ovih 50kb je najbolje utrosen download koji mozete da zamislite. ;-) u pitanju je program koji vam prikazuje koji .exe je otvorio koji port i sta se desava na sistemu u tom smislu. profesionalni paranoici ovaj program nikad ni ne gase. ;-]

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce ti antivirus?! Oni su bespomocni.. Moze mozda neki poznatiji da ti stavi u karantin i to je sve, a s druge strane oduzima mnogo vremena.. stalni Update-i, Skeniranje masine.. itd.. Cak neki malo i usporavaju sam rad Windows-a.

 

 

 

Ja ne koristim anti-virus vec par godina, i nemam problema.. Sistem reinstaliram pre zbog neke svoje greske nego li virusa.

 

Mnogi ce reci lako je tebi sa 700 giga da radis reinstalacije :P JEbi ga... Imam sve podatke uduplo + na partici od Windowsa (33 giga) drzim samo instalirane programe.. :) :)

 

Virus Can noT touch me!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, ista je situacija i kod mene... imam 680Gb i na jednoj particiji samo Windows i programe... ali kad mi sjebe tu particiju pa ceo hard pocne da vileni... (tj, ne moze da se digne sistem dok je on u masini...) nije mi svejedno zbog ostalih 250Gb na tom hardu koji nisu sistemski...

 

a nemam sve podarke duplirane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gb?! (Giga-bita) :) :)

 

E kad se sjebe hard disck treba samo da se formatira..ili da sam pronadjes ostecen fajl koji ga jebe :) Desavalo mi se to jednom sa ovim starim od 200GB. Ne znam covece snimi sve uduplo, (na 2 harda) i resen problem, nije valjda da sa 680GB nemas mesta?!?

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...