Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Kod Easy recovery-ja i slicnih programa je bitno da na particiju sa koje trazis izbrisane fajlove, posle nesrece ne stavljas nista ili sto manje. Stvar je u tome da brisanje fajlova i quick format brisu samo informaciju o fajlu, dok fajl ustvari i dalje stoji tamo. Ako kopiras ili instaliras nesto na tu particiju, nove informacije se uspisuju preko tog "mrtvog mesa" i tek tada ih nepovratno gubis.

Softver ti skenira jednu particiju, prikaze ti rezultate, ti cekiras sta ti treba i on ti ih ozivi na drugoj particiji.

Ма знам како функционишу програми те врсте и знам да брзи формат не брише фајлове него ме интересује како се приказују резултати претраге...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма знам како функционишу програми те врсте и знам да брзи формат не брише фајлове него ме интересује како се приказују резултати претраге...

Kao drvo foldera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avast je keva.

odlican je ali nakon par meseci mu istekne trial, pa onda nesto ponovo mora da se registruje, bla, bla... avast je sasvim ok, samo ne skenira mail (sto i nije problem, ako koristimo gmail, jel tako). ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Њега користим на послу јер има сјајне опције филтрирања.

Генерално, Thunderbird вероватно јесте најпоузданији имејл клијент.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican je ali nakon par meseci mu istekne trial, pa onda nesto ponovo mora da se registruje, bla, bla... avast je sasvim ok, samo ne skenira mail (sto i nije problem, ako koristimo gmail, jel tako). ;-)

 

Nema tu trial, free verzija ima licencu na godinu dana od dana registracije, i onda samo odes jopet na njihov sajt i re-registrujes se i dobijes novu licencu. I, naravno da skenira uredno email. Da ne kazem Outlook, u mom slucaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu trial, free verzija ima licencu na godinu dana od dana registracije, i onda samo odes jopet na njihov sajt i re-registrujes se i dobijes novu licencu. I, naravno da skenira uredno email. Da ne kazem Outlook, u mom slucaju.

Upravo to htjedoh reći, a ja sam baš juče napravio nalog na gmail a onda potrošio 20 minuta dok sam našao šta trebam uraditi da ga Outlook "prihvati", s tim da mislim da Imaginos koristi Linux a ne znam kakva je tu situacija sa e-mail klijentima i kupljenjem pošte.

Koristim samo pouzdana rješenja velikih korporacija.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice desktop mail klijenata (dakle, ne govorim i gmailu, yahoo i ostalim), po meni su tu dve aplikacije u igri, u zavisnosti od toga sta kome treba.

 

1) thunderbird. najbolje resena migracija podataka i koriscenje istog inboxa na disku iz win-linux kombinacije. koristio sam ga u jednom periodu kad mi je bilo potrebno da cesto reinstaliram sistem. :) dobra stvar je sto licni folder sa podacima moze da se snimi na usb flash, i da se koristi bilo gde gde postoji thunderbird (svi mailovi, sifre, podesavanja, i slicno se cuvaju u tom folderu). ko cesto reinstalira sistem, ovo je po mom misljenju, najbolje resenje. da ne govorimo o tome sto se pravljenje bekapa svodi na zipovanje tog foldera. :)

 

2) outlook express je bolje resenje kome treba integracija sa planerom, sinhronizacija sa hand-held uredjajima, mobilnim telefonima (kontakti) i slicno. tu thunderbird nema sta da trazi.

 

kome nije bitna ni jedna od gornje dve stavke, totalno je svejedno sta koristi.

 

ne znam kakav je mail klijent u operi, nisam isprobao. poslednji put kad sam se sa tim zezao bila je aktuelna neka verzija 7.? ili 8.0, ne secam se. taj klijent je takodje bio super, ali je migracije podataka prakticno bila nemoguca bez neke dugotrajne intervencije i akanja. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, koji program preporučujete za smanjivanje video dokumenta od 150 MB na 100 MB - zarad postavljanja na YouTube, šta bi bilo najpametnije, najjednostavnije i najelegantnije?

 

http://www.autogk.me.uk/

 

Јесте мало спор, али је финални производ много бољег квалитета од производа "next leading brand-a"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je ovakva: nov kompjuter, instaliran FreeDOS. Instalacija Windows-a kreće no staje kad Windows tvrdi da kompjuter nema hard disk. Da li je verovatnije da disk nije formatiran na odgovarajući način ili da prosto ne radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je ovakva: nov kompjuter, instaliran FreeDOS. Instalacija Windows-a kreće no staje kad Windows tvrdi da kompjuter nema hard disk. Da li je verovatnije da disk nije formatiran na odgovarajući način ili da prosto ne radi?

 

Ignorisati. Problem rešen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me dugo bilo, tek sam sad skontao da je otvoren podforum za računare...

Ok, imam dva pitanja za vas:

 

1.

Mogu da si uzmem za dž karticu na kojoj piše Creative Labs Sound Blaster Live! Model: CT4830,

a glavni baja joj se zove EMU10K1-NDF, a mene interesuje da li je to čudo 16bitno ili 24bitno (mislim na ADC i DAC)... Nisam uspeo da dobijem smislene rezultate u guglanju, pa eto, pitam vas...

 

2.

Kako se u pendžerima NT 5.0 namešta auto play RUČNO?

Dakle, hoću ja lično da namestim da se na ubačeni audio CD pušta taj i taj exe uz tu i tu komandnu liniju, da se na ubačeni DVD pušta taj i taj exe uz te i te argumente. Također, da sam namestim šta se desi kad se ubaci ISO9660 koji ima autorun.inf, a povrh svega, želim znati kako može da se reguliše taj "auto insert notification". Nemam vremena za guglanje, pa bezobrazno i sebično tražim informaciju na tanjiru (pošto sam skontao da ovde ima geekova većih od mene).

 

Hvala unapred. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me dugo bilo, tek sam sad skontao da je otvoren podforum za računare...

Ok, imam dva pitanja za vas:

 

1.

Mogu da si uzmem za dž karticu na kojoj piše Creative Labs Sound Blaster Live! Model: CT4830,

a glavni baja joj se zove EMU10K1-NDF, a mene interesuje da li je to čudo 16bitno ili 24bitno (mislim na ADC i DAC)... Nisam uspeo da dobijem smislene rezultate u guglanju, pa eto, pitam vas...

 

2.

Kako se u pendžerima NT 5.0 namešta auto play RUČNO?

Dakle, hoću ja lično da namestim da se na ubačeni audio CD pušta taj i taj exe uz tu i tu komandnu liniju, da se na ubačeni DVD pušta taj i taj exe uz te i te argumente. Također, da sam namestim šta se desi kad se ubaci ISO9660 koji ima autorun.inf, a povrh svega, želim znati kako može da se reguliše taj "auto insert notification". Nemam vremena za guglanje, pa bezobrazno i sebično tražim informaciju na tanjiru (pošto sam skontao da ovde ima geekova većih od mene).

 

Hvala unapred. :pivopije:

 

Uzimaj tu zvucnu :da:

Ako se ne varam-ta kartica je 16-bitna(tek SB Audigy(koga ja imam)ima 24 bita),ali kakve veze ima

Sound Blaster je Sound Blaster i kvalitet zvuka u odnosu na one integrisane krseve je drastican pogotovu ako si je prikljucio na neki kvaliteniji output(tipa neko fino pojacalce)

Za ostalo mora da ti pomogne neko drugi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimaj tu zvucnu :da:

Ako se ne varam-ta kartica je 16-bitna(tek SB Audigy(koga ja imam)ima 24 bita)

Da, da, verovatno... Da je 24bitna, verovatno bi na njoj pisalo velikim slovima "Ultra 24bit pro platinum" ili tako nešto...

 

Hvala na savetu, ali mislim da je moja filozofija vrlo jednostavna- ako budem uzimao zvučnu, uzeću 24b 46Khz, i to, kako neko reče, neko "pouzdano rešenje velike korporacije". U međuvremenu ću se služiti integrisanim kršem... Ionako ne snimam ništa značajno, samo nasnimim na brzaka neku ideju kad mi dođe...

 

E, ljudi- još pitanja:

 

1.

Ako se neki program startuje pri dizanju sistema, a nema ga u Startup folderu, nije na šeđuld tasks, nema ga u servisima, gde je onda?

 

2.

Kako da izvedem da mi se neki program izvrši pri gašenju mašine/logofu, a da ne koristim sad tu neki dodatni softver za to? Mora da postoji rešenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...