Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Problem su mi kljucevi koji me nerviraju stalno. Pa sam mislio ako moze neko da mi posalje instaliran progDVB sa vec ubacenim kljucevima i potrebnim glupostima (najnovijim). Inace sam na hotbird-u.

 

 

ProgDVB je S****E!!!!

 

AltDVB RULEZ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti isti multi-user se tako lepo zaobilaze... Na mom faxu (filoloshkom) su se svi chudili kako sam uspeo da P2P program nateram da radi (Soulseek). Pa prosto - sam Windows XP kreira neizbrisivi "Administrator" nalog, pa kad se sistem podizhe, dovoljno je samo drndati po F8 tasteru, odabrati "Safe Mode" i izvrshiti zheljene izmene... Glupo ali radi posao... Shta smo se muzike Celavi i ja naskidali tu... :evotigana:

Izvučeno sa teme o blamovima (WTF?)... Dakle, mene zanima kako je to zapravo moguće, jerbo sam sinoć celu noć pokušavao da si upadnem u sistem (a kao šatro ne znam šifre) na sve moguće načine koji su mi pali na pamet (uključujući i ovaj gorepomenuti), i nisam uspeo...

 

Inače, ja koristim W2000 (iz ovih i onih razloga), i na njemu ne uspeh da banem u komp...

A taj admin nalog na XPu nisam baš ukapirao, jel može neko da mi objasni-

kontam ja recimo na W2000 napraviš administratorski nalog, pa onda za svakog korisnika ponaosob, ali to u XPu ne kapiram, on sam napravi administratorski nalog, i još jedan koji ti nazoveš kako hoćeš, a pritom ima sve administratorske privilegije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A može se organizovati i direktno iz Computer Managementa (desno dugme na My Computer > Manage).

 

IPB Image

 

A da, novi broj besplatnog elektronskog časopisa Play je na "kioscima".

 

http://www.play-zine.com/

 

IPB Image

 

Download:

http://www.play-zine.com/download/PLAY!...07%20veliki.pdf

http://www.play-zine.com/download/PLAY!%2007%20mali.pdf

 

(razlika je u kvalitetu tj. kompresiji slika)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Internet Download Manager:

 

 

Najbolji program za download i za nastavljanje downloada...

 

mozete ga skinuti odavde:

 

http://rapidshare.com/files/6152346/Z_IDM.rar

 

Integrise se u sve browsere. Kada downloaduje iskoristava max kapacitet veze pa ga mozete i koristiti za merenje konekcije... nema adware...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pokušao sinoć sa Zeedownload, ali sam bio previše umoran da ukucam još i www. A tek com.

Instaliram danas pa ću da javim šta i kako.

(Tužno gledam u FlashGet.)

 

Ajoj, zaljubio sam se u Firefox.

Tabovi su (koliko-toliko) suštinska razlika, a ostalo je isto ali bolje (od IE).

Fino mu radi ovaj DL "menadžer", skidam neke pizdarije sa DepositFiles (:роллезес: :роллезес:, da, da, dva puta), ali, on čupa maksimalno (koliko može, :мргреен:) i ne puca. Ne sjećam se da sam ikad sa DepositFiles uspio skinuti čitav fajl veći od 10 mega sa "save as".

 

I, da, logo je, majku mu, prelijep.

Ova mačketina što se nakačila na kliker.

http://ion.gluch.org.mx/data/phoo/2004_10_...n-1600x1200.png

Edited by Boro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, jedno vazno hardwersko pitanje.

Imam Logitech Bluetooth tastaturu i misha (set), novo i skupo (zato vise pizdim). Mish svakih h vremena u proseku samo stane i ne mrda (traje 30ak senundi pa popusti) a tastatura kad je neaktivna neko vreme pa krenem da kucam, prvi pritisnut taster primi 2x. ZASHTO?? :violent::) tako je od kako je kupljena pa do sada, ima par meseci. Sve po uputstvu uradjeno, i mimo tih sranja normalno radi. Nije VELIKI problem ali MNOGO nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boro:

ako te ne mrzi probaj operu. jede manje memorijiskih resursa, brza je, i nesto bezbednija od ff-a. download manager joj je odlican, mada nema ugradjen flashget, ume da nastavi dowload gde je stao. :) widgetsa za operu ima tri tone. instalacije dodatnih opcija i sminke se radi preko sajtova koji na daljinu podese operu. mnogo je fleksibilnija sto se tice izgleda (mozes da pomeris gde sta hoces).

 

ff je postao poznat jer je oduvek bio besplatan, a opera je besplatna tek od prosle verzije (ako me pamcenje dobro sluzi).

 

licno, ne preporucujem koriscenje operinog mail klijenta, koji je inace odlican, ali ja sam u verziji 8.5 imao problema sa migracijom podataka na drugu particiju i prilikom reinstalacije. doduse, i za to postoji uzasno prosto resenje tipa "zapakuj ceo folder", ali da ne davim sad...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma joj, ne da se meni jebavati oko toga, ne bih ni ovo instalirao da buraz nije.

A i sviđa mi se mačketina ova, zar tako da joj zabijem nož u leđa...

:ph34r:

Stvarno je logo presladak.

 

Znači, teeeeško, ali hvala na preporuci.

 

Usput, ovaj DL program sa linka gore... Sumnjam da će se održati kod mene.

Jednom FlashGet uvijek FlashGet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, jedno vazno hardwersko pitanje.

Imam Logitech Bluetooth tastaturu i misha (set), novo i skupo (zato vise pizdim). Mish svakih h vremena u proseku samo stane i ne mrda (traje 30ak senundi pa popusti) a tastatura kad je neaktivna neko vreme pa krenem da kucam, prvi pritisnut taster primi 2x. ZASHTO?? :violent::) tako je od kako je kupljena pa do sada, ima par meseci. Sve po uputstvu uradjeno, i mimo tih sranja normalno radi. Nije VELIKI problem ali MNOGO nervira.

 

 

verovatno u podesavanjima imas neki power safe/sleep mode ili tako nesto...

 

posle nekog vremena neaktivnosti prestanu da odrzavaju konekciju sa kompom radi ustede baterija... a onda im je potrebno neko vreme da se probude... zbog toga dolazi do tih zastoja... pretpostavljam da to sve moze negde da se iskljuci...

 

ovo je pretpostavka, nisam imao iskustva sa tim bezicnim dzidzbidzama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera je super, samo kada odem odem na metal-archives stranu o madjarskim bendovima neka mnjihova slova ubrljavi i cita kao cirilicu, 100 puta moram da podesavam na cental-european opciju u Encode.

 

probaj da ukljucis: View->Encoding->Automatic selection

 

ako proradi, super, ako ne proradi, ne znam resenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera и FF су у великој предности у односу на IE јер, једним кликом, брише све за собом (cookies, cache, browsing history ...) и остављају сам рачунар чистијим + су сва подешавања за забрану поп-апова (а и свега осталог) далеко једноставнија и "ближа" него на IE.

Што се тиче FF, још увек сам на верзији 1.5.0.1., пробао сам и 1.5.0.2 и 2.0 и нисам видео нека баш велика и знатна побољшања а већи су и, на жалост, све гломазнији и узимају све више меморије.

Бојим се да ускоро крећемо у потрагу за новим browser-ом, као раније за Operа и Firefox ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, и Winamp који користим је, рецимо, верзија 5.01.

Јеби га, углавном тражим последњу оптималну и функционалну верзију софтвера, не треба ми Nero који има интегрисан плејер, веш машину, фен и те форе и треба му 1000001 plug-in да би одрадио неку крајње једноставну операцију због које је и измишљен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...