Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Hvala, Behrit, odlichan je.

Jebiga, ja sam ochajan software-ash, za hardver sam velemajstor! :D

Btw, Byk, na Soulu i DC++ su trazhili i po 14GB share da bih skinuo, a ja na poslu odakle skidam imam HDD od 4.3GB, tako da... :mad: Ali preko Behritovog saveta nadjoh ono shto sam trazhio, a shto su svi moji pogubili - ASTAROTH "VIOLENT SOUNDTRACK MARTYRIUM" album... Demonic dao disk (kome je otishao natrag ga videti necemo), meni riknuo stari HDD (jebeni Maxtor 80GB IDE - mogao sam kafu da kuvam na njemu koliko se grejao...), a Celavi Mamlaz izgubio svoj backup MP3... Josh jednom, hvala, Behrit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila bi mi potrebna samo jedna mala demistifikacija: zašto mi računar reaguje i na komande sa tastature i miševe komande otkad sam nabavila optičkog miša, a dotada je 3 godine nakon startovanja trebalo jedno dvajes' puti da se rokne po Ctrl+Alt+Delete-u da bi se bilo kakav rad započeo? Glupo tanje-pi, ali baš me to intrigira B):ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje - sta moze biti uzrok stalnim greskama pri rezanju - tj nareze i pri verifikaciji detektuje dosta gresaka. Ovo mi se pocelo desavati pre nekog vremena, dotad je sve normalno radilo. DMA je aktiviran, nisam primetio ne kih problema sa baferom, rezac je Samsung SH-M522C, koristim Nero 6.6.0.13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da pomognem u vezi ovoga, na zalost ali imam jedan savet za sve koji traze crack-ove, seriale i sl. - ove stvari trazite sa Linux platforme, ako imate nekoga sa ovim OS neka Vam ga on potrazi jer je totalno nebezbedno na Windowsu kopati po takvim sajtovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ova tema obuhvata i igrice, ali da li neko zna gde ima pravi dobar crack za mini strategiju Oasis? :mrgreen: bila sam SVUDA i sve neki licence no. generatori i trojanci (demo verziji treba onaj exe da se zameni a ne licence code).

 

Провери на АстаЛаВисти. Видео сам више ставки где пише "крекдегзе".

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila tamo, ne valja.

mislila sam da napise neko ko to ima i radi mu.

 

Одеш овде и скапираш да "лекарство" не ради, онда онеш овде, читаш много и решиш проблем (нисам пробао, но ако волиш ту игрицу ти хоћеш)...

Ето...

 

Руси су кева, кад год нешто не можеш да нађеш укуцај име програма/игре + лекарство. Увек нешто искочи... :)

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne mogu da pomognem u vezi ovoga, na zalost ali imam jedan savet za sve koji traze crack-ove, seriale i sl. - ove stvari trazite sa Linux platforme, ako imate nekoga sa ovim OS neka Vam ga on potrazi jer je totalno nebezbedno na Windowsu kopati po takvim sajtovima.

Teoretski da - prakticno i ne mora biti tako.

Sve zavisi sta trazis, gde, kako... sta imas od zastite i najvaznije koliko mozga imas da procenis sta je navlakusa a sta pravi crack :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vecina crackova koiji se slobodno i jednostavno mogu naci na webu u sebi ima script nekog trojanca, spywarea, downloadrea ili slicno, koji uglavnom i nisu neka prijetnja. tesko ih je provaliti sve dok ne primijenite crack (jer se, naravno script tada pokrece). otkriva se naravno skeniranjem sistema svjeze updateovanim AV-om. jebiga, tako je. ako oces besplatan softver moras podnijet po koji cesto bezazlen virus.

 

najnovije obavjestenje korisnicima Internet Explorera: ne instalirati Megaupload toolbar za IE jer sadrzi trojanca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vecina crackova koiji se slobodno i jednostavno mogu naci na webu u sebi ima script nekog trojanca, spywarea, downloadrea ili slicno, koji uglavnom i nisu neka prijetnja. tesko ih je provaliti sve dok ne primijenite crack (jer se, naravno script tada pokrece). otkriva se naravno skeniranjem sistema svjeze updateovanim AV-om. jebiga, tako je. ako oces besplatan softver moras podnijet po koji cesto bezazlen virus.

 

najnovije obavjestenje korisnicima Internet Explorera: ne instalirati Megaupload toolbar za IE jer sadrzi trojanca!!!

 

ИЕ не треба инсталирати.

Иначе, ја не знам одакле ти скидаш крекове, мени се никада није десило нешто слично томе што помињеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najnovije obavjestenje korisnicima Internet Explorera: ne instalirati Megaupload toolbar za IE jer sadrzi trojanca!!!

 

Pazi, za ovo znam:

http://www.tech-faq.com/forum/megaupload-toolbar-1418.html

 

Ali, ako bi mogao da pojasniš...

 

Mislim, evo baš sad pregledam po netu, uglavnom ništa konkretno nema da je nekom MU toolbar naškodio.

Ja sam prosječan konzument interneta, koristim IE, ne patim od ultimativne zaštite i anonimnosti, i nemam nikakvih problema.

Inače, MU toolbar uključim samo kad trebam upload neki da odradim, znači, ugašen je 99% vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, za ovo znam:

http://www.tech-faq.com/forum/megaupload-toolbar-1418.html

 

Ali, ako bi mogao da pojasniš...

 

Mislim, evo baš sad pregledam po netu, uglavnom ništa konkretno nema da je nekom MU toolbar naškodio.

Ja sam prosječan konzument interneta, koristim IE, ne patim od ultimativne zaštite i anonimnosti, i nemam nikakvih problema.

Inače, MU toolbar uključim samo kad trebam upload neki da odradim, znači, ugašen je 99% vremena.

 

Izvinjavam se sto kasno odgovaram

 

nisam instalirao MUToolbar jer gotovo sav download obavljam sa posla pa bi unosenje ovog (koliko sad vidjeh) spywarea oslabilo (iako nista znacajno) bezbijednost mreze. anyway, obavjestenje je bilo za sve paranoicne korisnike interneta tj upravo one u koje ti, koliko vidim ne spadas. kao sto rekoh u prethodnom postu velika vecina ovih spywarea, sitnih trojanaca i sl. uglavnom i nisu neka prijetnja racunaru jer uglavnom se desi da uspore rad mashine ili uspore brzinu protoka interneta, sto mu opet u neku ruku dodje nezgodno jer utice na nervni sistem korisnika, ne?

na racunaru kod kuce ne koristim nikakav AV jer bi usporio rad moje ionako prilicno slabe mashine tako da jadnik vjerovatno ima u sebi svakakvog smeca. svi podaci su mi backupovani tako da nema bojazni od stete (izuzev nekog ne daj boze, hardverskog virusa).

dakle, Megaupload Toolbar se naravno moze slobodno koristiti ali cisto da znate da imate spyware.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, paranoja oko spyware-a i komp. virusa je poprilichno precenjena... Ali, jbg. to je marketing strategija AV kompanija, pa me ne chudi :)

 

Inache, shto se tiche AV programa - "instalirash>update-ujesh>preskenirash>ugasish" (i tako jednom mesechno) je princip po kom treba da se koriste na slabijim mashinama :)

Imash relaivno chist sistem, a ne opterecujesh mashinu ukljuchenim AV-om...

 

Inache, sama njihova korisnost je diskutabilna, kao i opasnost od spyware-a :D :D

Jer, sa KAV-om, i pored najnovijeg update-a baze, nije pronadjen proces koji sam nashao da ipak jeste spyware, dok su recimo programi za koje zasigurno znam da nisu, navedeni kao spyware-e :D

 

Uz to, ako imash program koji ti propisno pomaze oko bilo chega a ne pravi nikakvu shtetu, shta te briga za malo dostavljanja podataka o tvojim navikama :D

 

Gledaj to kao istrazivanje trzishta i pristojnu komepenzaciju za program koji komotno koristish ;)

 

E, da... IE ne koristiti ni u snu... To nije browser, to je magnet za sve maliciozne programe, spam i spyware i ponasha se kao usisivach chim naleti na tako neshto :D

 

FF ili OPERA za bezbedan surf!

Edited by Silent/Strategy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...