Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Razmisljam da kupim lap top, video sam par komada na akciji, pa mudrujem...recimo, da li ovaj valja?

 

http://us.toshiba.co...50/C655D-S5200/

Cena mu je 32.400.

 

A snimio sam i toshiba satellite 675-s720

 

Intel pentium proccesor B940

RAM 4 gb

HDD 320 GB

VGA Mobile Intel HD graphics

17,3 " videscreen HD TruBrite

DVD supermulti drive

WI-FI (802.11b/g/n)

10/100 Ethernet LAn

Web cam and microphone

LED backlit display

 

Ovaj drugi je 33.400.

Koji je bolji?

Prvi ima AMD dual core C-50 accelareted processor, drugi Intel pentium processor B940.

Windows 7 Home Premium ( 64-bit)

Share this post


Link to post
Share on other sites

!!!pomoć!!!

 

Počelo je svakodnevno da mi se dešava da mi izbacuje žute obaveštajne balone o nekom problemu sa delayed writing (ako sam dobro zapamtio) u glavnom vezano za log i slične fajlove opere i avg-a. Izbaci nekoliko takvih a onda i error message o, čini mi se nemogućnosti da pročita neku instrukciju... više njih različitih. U tom trenutku komp mi se već totalno zaglupi i moram da ga restartujem na dugme. Prilikom restartovanja krene da proverava C: particiju na konzistenciju, u drugoj fazi chkdsk-a pobriše, zameni i ispravi gomilu indeksa i kada se restartuje lepo radi neko vreme. Ceo ritual se ponavlja par puta dnevno. Kontam da su u pitanju opet neki loši sektori na C: particiji ali nisam siguran šta mi je najbolje činiti. Hoće li običan format C: particije rešiti problem (pošto mu je ionako vreme da reinstaliram win)? Ili neki program za dijagnostiku i popravku diska? Pretpostavljam da bi bilo najbolje da sve podatke prebacim negde i odradim nulti format celog diska (pošto mi nestaju i neki fajlovi na drugim particijama, tj postaju nečitljivi) ali teško bih našao mesta za sve podatke... savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

!!!pomoć!!!

 

Počelo je svakodnevno da mi se dešava da mi izbacuje žute obaveštajne balone o nekom problemu sa delayed writing (ako sam dobro zapamtio) u glavnom vezano za log i slične fajlove opere i avg-a. Izbaci nekoliko takvih a onda i error message o, čini mi se nemogućnosti da pročita neku instrukciju... više njih različitih. U tom trenutku komp mi se već totalno zaglupi i moram da ga restartujem na dugme. Prilikom restartovanja krene da proverava C: particiju na konzistenciju, u drugoj fazi chkdsk-a pobriše, zameni i ispravi gomilu indeksa i kada se restartuje lepo radi neko vreme. Ceo ritual se ponavlja par puta dnevno. Kontam da su u pitanju opet neki loši sektori na C: particiji ali nisam siguran šta mi je najbolje činiti. Hoće li običan format C: particije rešiti problem (pošto mu je ionako vreme da reinstaliram win)? Ili neki program za dijagnostiku i popravku diska? Pretpostavljam da bi bilo najbolje da sve podatke prebacim negde i odradim nulti format celog diska (pošto mi nestaju i neki fajlovi na drugim particijama, tj postaju nečitljivi) ali teško bih našao mesta za sve podatke... savet?

Узмеш три облутка испод неког каменог моста (капирам да може и бетонски, али не гарантујем), метнеш у воду са рузмарином и пијеш кад је пун Месец по мало. Тако док не попијеш, кад попијеш, бачиш те крше на некој раскрсници (пријеко главе). Нема бољке коју не лечи, чак и пресахло споловило.

 

(copyright Axeanosilas)

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Da pitam i ovde - cale ima Win XP i u zadnje vreme sta god da downloaduje ako je kompresovan fajl kad ga ekstraktuje pise da je corrupt. U 100% slucajeva, uvek samo kompresovani fajlovi. Nista na kompu nije menjao (tako da meni lici mozda na neki spyware) osim mozda antivirus programa (nisam sigurna, provericu).

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam ovaj lap top na snizenju, cena mu je 32.400, vredi li tih para?

 

 

Toshiba satellite C655D-S5300

AMD E series Processor E-300 Ram 4G

HDD 320 GB Sata VGA AMD Radeon HD 6310

15.6"wideoscreen HD TruBrite

Led baclight display 10/100

Ethernet LAN/Wi FI Wireless networking (802.11b/g/n)

DVD supermulti drive

Windows 7 home premium(64-bit)

Web camera i mikrofon

Battery 6-cell

 

32.398 din.

 

Koristio bih ga za internet, muziku, igrice ne igram...eventualno da se otkuca neka faktura u firmi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMD Athlon II x2 250 3GHz

 

Pašće overclock, ne više od 3.4GHz. Zanima me samo da li iko ima iskustva sa voltažom tj. treba li je menjati za tako relativno malo povećanje frekvencije? Gledah na jutubetu, hrabriji su povećavali, ostali nisu dirali. Ja lično ne bih, jer procesor ima reputaciju da izdržava boga i oca.

 

Šta ekipa misli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

!!!pomoć!!!

 

Počelo je svakodnevno da mi se dešava da mi izbacuje žute obaveštajne balone o nekom problemu sa delayed writing (ako sam dobro zapamtio) u glavnom vezano za log i slične fajlove opere i avg-a. Izbaci nekoliko takvih a onda i error message o, čini mi se nemogućnosti da pročita neku instrukciju... više njih različitih. U tom trenutku komp mi se već totalno zaglupi i moram da ga restartujem na dugme. Prilikom restartovanja krene da proverava C: particiju na konzistenciju, u drugoj fazi chkdsk-a pobriše, zameni i ispravi gomilu indeksa i kada se restartuje lepo radi neko vreme. Ceo ritual se ponavlja par puta dnevno. Kontam da su u pitanju opet neki loši sektori na C: particiji ali nisam siguran šta mi je najbolje činiti. Hoće li običan format C: particije rešiti problem (pošto mu je ionako vreme da reinstaliram win)? Ili neki program za dijagnostiku i popravku diska? Pretpostavljam da bi bilo najbolje da sve podatke prebacim negde i odradim nulti format celog diska (pošto mi nestaju i neki fajlovi na drugim particijama, tj postaju nečitljivi) ali teško bih našao mesta za sve podatke... savet?

 

a. kao prvo, jesi li dirao nesto oko pagefilea na xp? ako jesi onda se tu nesto 99% uzjebalo, najbezbolniji lek je reinstalacija vindoza (pozeljno w7), formatiranje ne treba. ako ne, predji na b.

b. ovo je uzasno nezgodan problem tipican za xp i tesko se troubleshootuje. imao sam to vise puta i svaki put je bilo nesto drugo. da ne bi komplikovao i gubio vreme, formatiraj ceo hard, instaliraj win7

ako odmah posle sveze instalacije vindoza ostane dwf onda citaj ovaj autoritativan clanak na temu, videces listu potencijalnih problema ukljucujuci pregrevanje harda i ostecen kabl i slicne gluposti: http://www.gibni.com...ailed-solutions - pre nego sto to citas bolje lepo odmah formatiraj i reinstaliraj ionako je to korisno i nije neki velik cim ako nemas terabajte i terabajte za bekap.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...