Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Uci, nadji posao, i bog da te vidi.

Realno, nasi matorci pojma nemaju.

 

 

Pa ja necu da radim. Hocu da mi muz kupuje bisere i da ne radim nista i da pijem kafice sa drugaricama u nekom fensi kaficu dok ogovaramo drugarice koje nisu tu.

 

 

Edited by Margaritha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast, ja mislim da mi je proslo vreme za ucenje. Ucila sam ceo dan JEDAN i za malo da se razbolim. A kad se setim kako sam spremala farmakologiju u rekordnom roku.. nemam pojma, valjda je tacno ono da sve ima svoje vreme ;) :baka:
Sta proslo vreme za ucenje,pa ja se tek spremam da nastavim... samo traze da platim sve ove godine pauze,jedva mi nasli dosije,zazidali arhivu,dosadilo mi da se cimam sa srednjom,napao mi Gamboro celo jato .... BtW za ono ucenje od jednog dana-kaze moj cimer svojevremeno-mamu joj jebem,srusila me a ucio sam celu noc! Doduse,ucio je trosemestralnu anatomiju iz skripte....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne znam da li sam već kucala ovde mada verujem da već neki znaju.

 

Studiram filološki na grupi za španski jezik i hispanske književnosti, završila engleski kao izborni posle 2 godine. Niko ne zna da sam iz čistog mira promenila mišljenje i umesto da upišem skandinavske jezike, upišem španski. Nisam se pokajala. Želela bih da naučim portugalski uskoro. I... to je to. :D

 

Sad krećem četvrtu i jedva čekam da ga završim i počnem da radim + da se bavim i drugim stvarima koje volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam već kucala ovde mada verujem da već neki znaju.

 

Studiram filološki na grupi za španski jezik i hispanske književnosti, završila engleski kao izborni posle 2 godine. Niko ne zna da sam iz čistog mira promenila mišljenje i umesto da upišem skandinavske jezike, upišem španski. Nisam se pokajala. Želela bih da naučim portugalski uskoro. I... to je to. :D

 

Sad krećem četvrtu i jedva čekam da ga završim i počnem da radim + da se bavim i drugim stvarima koje volim.

 

Portugalski je vrlo lep jezik.

I specifična mila kultura.

 

Ja kad sam krenula da ga učim, uopšte kad sam se prvi put "srela" sa Portugalom, nisam očekivala da budu tako zanimljivi i simpatični.

A onda se setih koliko dugu istoriju i uticaj tokom iste su imali.

 

Plus ako bih ikada birala mesto gde samo želim da se "odmaram" tokom letovanja odabrala bi Portugal.

 

 

edit: savet svim kolegama filolozima, usavršavajte se i u drugim poljima

danas nije dovoljno samo znati jezik...

zapravo odnosi se na sva polja, nije dovoljno znati samo jednu stvar...nažalost mi nemamo major/minor sistem

barem nismo imali

Edited by Azizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...