Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

  • 2 months later...

Bio sam pre 2 dana u Cuburskoj lipi , na predlog Divljeg Tigra , pa evo :

 

Usluga :

 

Posto nismo bas drustvena elita i nismo bas imali kravate i gluposti , kad smo dosli konobar samo sto nam nije motkom isterao napolje . Dolazimo da vidimo ima li mesta , a on pita : ,, Sta hocete ? " ( to je jedan minus ) . Posle nekih pola sata , kad je video da nismo dosli da se ponapijamo i da lomimo case , postao je prilicno pristojan . Hranu nismo mnogo cekali ( plus ) .

 

Ocena (-10/10) : 6

 

Hrana :

 

Cevapi na kajmaku + leskovacki cevapi + pomfrit + šopska salata . Cevapi su bili odlicni , mada je kajmak bio malo vise kiseo nego sto je trebalo , ali nista strasno . Leskovacki cevapi su bili vrlo ljuti , što mi nije posebno smetalo , ali za jednog ortaka su bili previse . Mogli bi malo da porade na tome . Bilo bi malo bolje da je hleb bio topao , ali opet , prilicno pristojno . Pomfrit , pa oseti se da je onaj iz kese , ali je bio vrlo dobro pripremljen i dobro slan . Salata FENOMENALNA . Krastavac i paradaiz svezi , kao da su ih tek iz baste doneli . Sir takodje ekstra .

 

Ocena (-10/10) : 8

 

Ambijent :

 

Drvo u sred kafane - veliki plus . Titova bista - veliki plus . Rupe na stolnjaku - veliki plus ( doprinose toj old skul atmosferi ) . Gosti - vecinom stariji narod , ali kulturan - plus .

 

Ocena : (-5/5) : 4

 

Atmosfera :

 

Kulturan narod , veselo raspolozenje i muzika uzivo . Njima svaka cast , stvarno lepo sviraju , i to samo starogradsku - OGROMAN plus . I to jos malo kasnije dodjose dva starija gospodina i jedan momak ( da jedu , ne da sviraju ) . Jednog od tih starijih sam sigurno vidjao na TV-u ( nesto tipa Jedna pesma , jedna zelja ) , ali nema sanse da se setim ko je to . Dosla muzika do njih , ovi narucuju pesme , a malopre pomenuti gospodin zapevao , joj , pa nista tako lepo nisam u zadnjih 10 godina cuo . Stvarno , svaka cast coveku ( i ako ne mogu da se jos uvek setim ko je to ) , pravi umetnik . Taj momak sto je dosao sa njim , otisao do kola , uzeo gitaru , i covek stvarno neverovatno dobro svira . Ma savrsenstvo .

 

Ocena (-10/10) : cista 10ka !

 

Cene :

 

Cevapi na kajmaku - ogromna porcija 500 dinara . Sokovi - vecinom oko 100 dinara . Belo vino 1L - 550 dinara ( pa to je preskupo ) . Kisela vola 1L - 140 dinara . Sopska salata - cini mi se 160 dinara . Nisam bas ocekiva da ce cene biti kao u ,,Srbiji" , ali cene nisu uopste strasne ( osim mozda tog belog vina i kisele ) , ali nisu bas za studentski dzep .

 

Ocena (-5/5) : 3

 

 

 

UKUPNO : ( od -40 do 40 ) : 31 . Preporucujem !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, to daje dodatni kvalitet i sarm recenziji :rockdevil: Dobro je prosla 'Cuburska lipa', mogla je debelo da ode u minus :)

 

Pa eto , samo sto je bilo malo vecih zamerki na uslugu , ali to samo dok nisu videli da necemo razbijati case i terati goste . Ostalo je sve na vrlo visokom nivou . Eto , mozda su cene trebale da dobiju malo manju ocenu od ove , ali nema veze . Promenilo bi za najvise 1 ili 2 . U svakom slucaju , preporuka .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam kazem sta je Keva - Znaci kafana Karadjordje, to mi je blizu stana i non-stop tamo svracam. Nalazi se preko puta Studentskog doma "Lola". Uvek imaju svezu i ukusnu hranu. Pogotovo supe i corbe koje obozavam. Za sledeci skup se moze nesto popiti i tamo :alkos:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par dobrih kafana . Mala banka, hotel Royal- Toplice, Vrnjacka banja, Zuta greda... odlicne kafane , pristupacne cene, odlicna usluga . Odlicna je bila i Kolubara na uglu 27 marta i Ivankovacke dok je nisu zatvorili, a bila je dobra i Palilula- tu me je teta Zdravka cekala rasirenih ruku kao malog kad bi dosao na prebranac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekih mesec dana sam bio u (vec pomenutom) lijevom kineskom restoranu,sve pohvale.jela su 300-500 din,ladan jelen 0.5 90 din.,nisam uspeo da pojedem celu porciju (a trudio sam se).obavezno posetiti!konobar je malo sumnjiv,ima dugu kosu,nosi starke,dize kaziprst i mali prst u isto vreme,i vrlo je usluzan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par dobrih kafana . Mala banka, hotel Royal- Toplice, Vrnjacka banja, Zuta greda... odlicne kafane , pristupacne cene, odlicna usluga . Odlicna je bila i Kolubara na uglu 27 marta i Ivankovacke dok je nisu zatvorili, a bila je dobra i Palilula- tu me je teta Zdravka cekala rasirenih ruku kao malog kad bi dosao na prebranac.

 

 

Je si li siguran za "Gredu" ? ;)

http://www.vesti.rs/Hronika/Dvoje-mrtvih-u...na-Vracaru.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли их је неко већ поменуо, мрзи ме да се враћам 25 страна уназад (две сам прочитао), али могу да вам препоручим два места.

 

Прво је кафана у правом смислу те речи и због инвентара и због особља и због гостију.

Зове се "Златно брдо", налази се на Булевару 50 метара после Цветкове пијаце, са десне стране.

Углавном је за место цирку, права старинска кафана саграђена пре Бога оца времена пуна локалних цируса, али им је зато пљеска на кајмаку за сваку похвалу.

 

Друго место је ресторан у коме може одлично да се клопа за разумне паре.

Зове се "Ђердан", а налази се у улици Велизара Косановића (том улицом пролази аутобус 20), близу Денкове баште и Супер Вера у улици Војислава Илића. Тај део града би требало да се зове Учитељско насеље, ако се не варам.

То је једини ресторан у граду за који сам чуо да је порција 1,4 кг, углавном су 1,2.

Праве роштиљ, објашњавају!

 

Посетите, нећете се покајати! :pivopije:

Edited by Селектор

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...