Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Ма какве свирке. Нема ту свирки него видиш да спремају албум већ 7 година. Има да поцепају комплет сцену колко га дуго раде и колко су посвећени. Ионако ће то бити најбољи њихов албум икада :haha:. Просто хоћу да верујем да од толиких обавеза Том нема времена да се посвети свом бенду јер,авај,у припреми је најмонструознији албум у новијој историји црног метала :obrv:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele koja diskusija, In Sorte manje los od DCA

 

Kacmo kod prica iz detinjstva, ja sam poceo da ih slusam dok je PEM bio aktuelan, a isao sam kod ujceta da docekujem premijeru spota za Progenies, skidao sam ga preko Kazaa ceo dan, gledao sam 20 po 20 sekundi spota i lozio se :haha:

 

Dimmu ne svira blek metal vec dugo.

 

Koliko dugo? Njima se od albuma do albuma vise menja kvalitet nego muzicki stil, ako ces tako, nikad nisu ni svirali black metal. :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Прва 3 албума су бм у најчистијој форми. Зато су им и најквалитетнији албуми.

 

I koji je onda to elemenat koji je onecistio bm formu od EDT do SBD, Vortexov vokal?

 

PEM za maaalo iza

 

Za produkciju :)

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајде Гојко не лупетај. Тај албум и стормбласт су њихови најбољи албуми.

 

Prvo, pazi na izražavanje, drugo, For All Tid zvuči užasno nezrelo u odnosu na albume koji su u to vreme već uveliko izlazili (Emperor, Gehenna itd.), produkcija je katastrofa, a isto važi i za clean vokale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као прво,извињавам се Гојку због неумесног израза који уистину и јесте мало клиначки и незрео. Јбг,промакло и омакло се без икакве зле намере. Гојко ме познаје и претпостављам да зна да ми није била крајња намера да овде било кога вређам а поготово не њега и људе које познајем и који мене знају.

Као друго,што се тиче незрелости и "лоше продукције" тог албума,не делим твоје мишљење ни мало. Продукција на том албуму није ни мало лоша. Напротив. Разликује се од ствари које су снимане у то време али то му и даје ту неку црту оригиналности. А и продукција на том албуму који је издат за No colours је у многоме другојачија него она која је касније дорађена за реиздање за нуклеар бласт. Наравно,претпостављам да је то због дефицита у новцу као и због тога што тај албум није продуцирао онај Питен или како се већ зове који је развалио са емперор,инслејвд итд.Цела атмосфера са таквом продукцијом и свим оним чистим вокалима је за мене оличење изворног блек метала. Мислим да су све засрали кад су преко сваке мере почели да убацују клавијатуре. Онај спиритуал блек дименжнс је добар албум али толико презасићен клавијатурама да би био смешан да њих нема. И сваки наредни албум наравно. Ако си прави мајстор свог заната,зајеби ту електронику и сними људски албум само са обичним инструментима али очигледно су они то одавно престали да буду.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koliko dugo? Njima se od albuma do albuma vise menja kvalitet nego muzicki stil, ako ces tako, nikad nisu ni svirali black metal. :D

 

Spiritual je bio poslednji gde se svirao blek metal, al vec tu je lagano krenulo da bledi. Ima i posle dobrih stvari, al nije to vise to. Poceli su bukvalno da zvuce kao saundtrek za igricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se u dobroj meri (sem sto je meni DB dobar zakljucno sa DCA), al' mislim da tu vise udela ima produkcija nego stil svirke, doduse stvarno nemam u glavi sad nesto konkretno sa poslednjih par albuma pa da mogu da kazem al' kolko se secam ISD mi je bas zvucao kao Dizni blek metal, a Abrahadabra prihvatljivije ali nista spec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...