Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Haha moja greska. :)

Izvinjavam se...

 

Evo i naslovice:

mnvec5fm2.jpg

 

Bianćini u kombinaciji sa Santućijem. Bijanćini solo, blistao je sa Mister Noovim afričkim avanturama i Traperom Kerijem, iako sam ga uvek smatrao Ćivitelijevim klonom,ali dobrim klonom. Posle je počeo da brlja malo, tako da ga Santućijev tuš dosta vadi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da prozborim jednu sa vama Bonellijevcima :)

 

Ponovo izlazi Magicni Vetar:

 

27674.jpg

 

Samo vise nije systemcomics vec neki novi izdavac, pa nema one nebuloze sa HC izdanjem...

 

Uvek zaboravim prezime lika koji ga radi, Mastonto ili kako beše...odlično radi lik. Malo me podseća na Milaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma na koga mislis... Ja sam od Bonellija ceo zivot bezao, ali sam uzeo prvog Magicnog iz radoznalosti - crtao ga je niko drugi nego Hoze jebeni Ortiz :da: Da budem iskren. ne volim ja ove obimne stripove pa jos na brzinu. Ortiz samo podseca na svoje ozbiljnije radove, ali svejedno sam navikao da po striparnicama uzmem po nekog Magicnog umesto kusura :D

 

Video sam da je neke novije epizode radio i Darko Perovic, ali to ce ovim tempom kod nas za 10 godina...

 

EDIT: Sad mi pade na pamet, kad vec spominjem taj neprirodni spoj Bonellija i legendarnih crtaca :D : Vidjao sam u Alan Fordu neke TEX specijale, ono - A4, dosta strana i HC. Da nema neko Bernetov pa da baci ovde skenove neke?

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

121394393023.jpg

 

The Five Fists Of Science

 

2006 image comics je izbacio ovaj veoma zanimljiv strip,koji je po meni totalno drugaciji od njihovih uobicajenih super heroj shitty stripova.

 

Glavni akteri (und pozitivci) su Nikola Tesla i Mark Tven, koji udruzuju svoje snage da bi doneli mir u svetu, uz pomoc tehnologije i pisanja, naravno da sve ne bi islo kao po loju tu se ubacuju dvojica pokvarenih negativca Tomas Edison (ti ces da krades Tesline izume, hahaha) i pisac Dzon Pjerpont Morgan.

 

Ovaj strip mozda ne bi bio ovako zanimljiv i otkacen da scenarista nije Matt Friction (30 Days Of Night, Casanova, Punisher War Journal) i prosti ali simpaticni crtez Steven Sanders-a.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je katastrofa Zagor specijal, štampa je užas...crtež se gubi...a i ne vredi onoliko para.realno. Ona knjizica je vrednija od celog stripa.

 

Inače, novi ''Magični Vetar'' izdat je samo u 500primeraka. Ima ga samo kod Slobe u ''Darkwoodu''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, ima ga i u Alan Fordu i to najverovatnije po nizoj ceni nego u Darkwoodu :D

 

Sad mi pade na pamet kad spomenu tiraz, sokirao sam se pre neki dan kad sam uzeo Spaghetti Brothers i video da je tiraz jebenih 500 komada?!? Jebemu zivot, Hrvati stampaju predobro izdanje predobrog stripa - trziste je Hrvatska, Srbija, Bosna i mozda jos neka od "bratskih" drzava - i sve to u 500 primeraka?!? Kako se to isplati, sto rade to uopste?

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima do jaja prodaja stripova u ulici iznad svetozara markovica, ali ga pretera sa cenom pojedinih moebijusovih tankih stripova, ide nešto od 2400, mnogo bre.

 

Juče sam baš imao prilike da vidim Frazzetinog Tungu iz 1952.godine. Za to vreme, kako je on tuširao, mislim da je i Rejmond imao šta da nauči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je katastrofa Zagor specijal, štampa je užas...crtež se gubi...a i ne vredi onoliko para.realno. Ona knjizica je vrednija od celog stripa.

 

Inače, novi ''Magični Vetar'' izdat je samo u 500primeraka. Ima ga samo kod Slobe u ''Darkwoodu''.

zagor - svetla tačka je što se priča završava u jednom broju. ovo ostalo potpisujem. 240 dinara je previše. a i nekako mi nije bio ubedljiv "završetak". isuviše veštački i isforsirano. ma, broj je krš. za te pare. :)

 

"Magičnog Vetra" pazarim u toku nedelje, ako ga još uvek bude bilo. taman da kupim i prva četiri broja Dampyr-a. Uzeo sam ovaj poslednji peti broj, i oduševio sam se. inače, nisam preterani ljubitelj vampira (a ni "dampira" :)), ali osvojio me je na prvo čitanje. jedino Mister No-a nikako da svarim. neću više ni da pokušavam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zagor - svetla tačka je što se priča završava u jednom broju. ovo ostalo potpisujem. 240 dinara je previše. a i nekako mi nije bio ubedljiv "završetak". isuviše veštački i isforsirano. ma, broj je krš. za te pare. :)

 

"Magičnog Vetra" pazarim u toku nedelje, ako ga još uvek bude bilo. taman da kupim i prva četiri broja Dampyr-a. Uzeo sam ovaj poslednji peti broj, i oduševio sam se. inače, nisam preterani ljubitelj vampira (a ni "dampira" :)), ali osvojio me je na prvo čitanje. jedino Mister No-a nikako da svarim. neću više ni da pokušavam. :)

 

 

Ja jesam okoreli die hard fan mister noa, ali ipak kao i svaki Bonellijev strip, treba krenuti od prvog broja da bi se uhvatilo to ''svarivanje''. Pošto imam sve od Mister Noovih izdanja, priznažu da je strip počeo da gubi na intenzitetu od broja kad se Mister Nou srušio onaj stari originalni avion, i kad je promenio outfit. Od starijih crtača danas su ostali samo još Bianchini, ponegde i braća Di Vitto, i Roberto Diso, koji otrpilike bira za koju će epizodu da crta. Praktično, ono što je kod nas izdavano pod okriljem ''Dnevnika'' do početka rata, bio je ''krem'' Mister Noovih epizoda.

 

Ovaj peti broj u ediciji veselog četvrtka je broj iz dva dela, pa posle idu 2-3 epizode iz jedne sveske, pa priča iz rata u tri dela, i opet par epizoda iz jednog dela, tako da znate šta da vas očekuje. :da:

 

 

ok je specijal.jest malo skupo, al' ko ga jebe.

 

Ne bih da cepidlačim, ali pogledaj štampu, regularni broj od 150 dinara izgleda bolje od ovog specijala. Kad vidim Ferrijev crtež, gubim volju za čitanjem. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се Загора тиче ја једино варим Ферија и Донателија.

 

Sarkastičan si? Ferri je jedva podnošljiv u prva tri broja Zagora, a ovo ostalo...bolje da nije ni radio. Donatelija da ne pominjem, i obojica su radili prva dva broja Mister Noa...katastrofa. Jedina razlika izmedju njih dvojice što se kod Donatelija donekle mogu razaznati proporcije ljudskog tela.

 

 

I ne radi se o aljkavom stilu, čovek ga toliko brza, da je sigurno da ni ne postavlja rad u olovci, već ga napamet tušira. nijedan kadar mu nije zdrav. Ako voliš ''aljkav'' stil, pronadji Trigoove radove Nik Rajdera, em je aljkav em je crtač, a Ferri koji je za pedeset godina rada na stripu više nazadovao nego što je trebao da napreduje...zaista je fenomen. Koliko je dobar, i ne čudi što nije odmakao od Zagora.

 

240px-Gallieno_Ferri.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како год, мени се његов цртеж Загора највише свиђа. Некако ми је чак и та диспропорционалност, поготово у лицу, донекле симпатична.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sarkastičan si? Ferri je jedva podnošljiv u prva tri broja Zagora, a ovo ostalo...bolje da nije ni radio. Donatelija da ne pominjem, i obojica su radili prva dva broja Mister Noa...katastrofa. Jedina razlika izmedju njih dvojice što se kod Donatelija donekle mogu razaznati proporcije ljudskog tela.

 

 

I ne radi se o aljkavom stilu, čovek ga toliko brza, da je sigurno da ni ne postavlja rad u olovci, već ga napamet tušira. nijedan kadar mu nije zdrav. Ako voliš ''aljkav'' stil, pronadji Trigoove radove Nik Rajdera, em je aljkav em je crtač, a Ferri koji je za pedeset godina rada na stripu više nazadovao nego što je trebao da napreduje...zaista je fenomen. Koliko je dobar, i ne čudi što nije odmakao od Zagora.

 

240px-Gallieno_Ferri.jpg

 

 

Jebote, meni je Ferri sinonim za Zagora i jedan od najdrazih (mozda i najdrazi) Bonellijev crtac... Prosto uzivam u njegovom crtezu, koji mi nekako najbolje docarava samu atmosferu dogadjaja... Plus sto je njegov Zagor zapravo ZAGOR... Kad zamislis Zagorov lik u glavi, u cijem crtezu ga vidis? Ja iskljucivo u Ferrijevom... Na kraju, on mu je i dao identitet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, meni je Ferri sinonim za Zagora i jedan od najdrazih (mozda i najdrazi) Bonellijev crtac... Prosto uzivam u njegovom crtezu, koji mi nekako najbolje docarava samu atmosferu dogadjaja... Plus sto je njegov Zagor zapravo ZAGOR... Kad zamislis Zagorov lik u glavi, u cijem crtezu ga vidis? Ja iskljucivo u Ferrijevom... Na kraju, on mu je i dao identitet!

 

 

Ferri je prvi nacrtao i Mister Noa, ali je sinonim za Mister Noa Roberto Diso. I Dizni je smislio Miki Mausa pa su ga crtali drugi, reći ćeš mi da celog života vidiš Miki Mausa iz Steamboat Willie ere?

 

 

Ne radi se o tome ko ga radi nego kako ga radi. Glupo je možda pričati o čoveku koji ima skoro osamdeset godina, ali ta atmosfera...ako se u obzir uzme način na koji kadrira je kriminalna.

 

Što se crteža i Zagora tiče, Raphaël Carlo Marcello.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, stvar ukusa valjda jbg... Za Mister Noa i Disoa si u pravu i naravno da ne zamisljam Miki Mausa iz Steamboat Willie ere, ali kazem da Zagora uvijek vidim kao Ferrijev crtez... Hoces li mi reci, da kad neko negdje spomene Zagora u prici, ti u glavi vidis Marcellov crtez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, stvar ukusa valjda jbg... Za Mister Noa i Disoa si u pravu i naravno da ne zamisljam Miki Mausa iz Steamboat Willie ere, ali kazem da Zagora uvijek vidim kao Ferrijev crtez... Hoces li mi reci, da kad neko negdje spomene Zagora u prici, ti u glavi vidis Marcellov crtez?

 

Ako ćemo najiskrenije, da. To je što ti kažeš, stvar ukusa i činjenica da volim da doživim crtača, a ne neko otaljavanje da bi se pokrila priča. U prilog tome ide i konstatacija da nisam toliki fan Zagora, iako posedujem dosta rariteta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...