Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

@Vlladimir deluje mi kao potpuno opusten lik, barem po onim pismima sto odgovara fanovima u stripovima, samo me zanima gde si ga upoznao, preko bare negde ili je dolazio ovde u Beograd na salon stripa?

 

E da i jel onaj njegov ortaka Dwight T. Albatros kod kojeg je izdavao nekoliko brojeva Goon-a, malo udaren u glavu ili se samo previse zajebava? :D

 

Pazi, ti kad odgovaras fanovima u stripovima, moras da se drzis politike izdanja, i odnosom sa citaocima...verovatno on i ne odgovara na sva pitanja, ameri uvek imaju i zamene na tim poljima.

 

on nikad nije bio u beograd, i sumnjam da ce ikad biti. sa njim sam prosle i pretprosle godine bio u komunikaciji preko mejla, naravno, preko toga ne mozes da skontas kakav je on lik zaista, ali po odgovorima, i nacinu na koji vrsi konverzaciju...Kris Verwimp, Fournier, Fabio Civitelli, mnogo su opusteniji i vole da pricaju na duze staze...ovaj ono, da ne kazem, u vecoj meri preko kurca, ili ti jednostavno odgovori sa 'yes' ili 'no'.

za tog dwighta ne znam...mene je samo powellov rad interesovao i nacin na koji radi...

 

 

Да ли је него овдје,од вас стрипoманијака читао стрип "Тамо где поглед не допире..." у издању "Белог Пута"?

 

Више инфо на :

 

http://www.beliput.co.yu/izdanja/knjiga.js...amp;idOblast=20

 

 

Ja! Samo ću reći : fenomenalno!

ne znam da li te više zanima sama priča ili crtež, ili sve zajedno, ali album je breathtaker...kadriranje, opusten kolor, simpatični likovi, priča koja bez problema klizi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Zna li ko da li postoji pretplata kod Ludensa?

Poslao sam email prije pet dana, ali ne odgovaraju još...

Ovamo u Crnoj Gori se baš i ne mogu naći njihova izdanja, dosta rijetko...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako mi je nešto žao bilo da raspakujem Zagora... :)

 

Ali kad sam ga već otvorio, dosta vijesti na posljednjoj strani...

Konačno ono što su najavljivali, od idućeg četvrtka: Marti Misterija, Teks, Bred Beron, Dilan Dog Superbook, Chico...

 

Doduše, bilo bi bolje da su štampu i papir poboljšali umjesto što uvode nove likove, ovo je stvarno bezveze, pogledajte samo užas od novog Dampira...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roto papir je nekad bio mnogo grdji, pa se niko nije žalio...

 

Doduše, tad nije bilo ni interneta a ni foruma...:)

 

 

Na netu se inače mogu naći oba albuma ''Belog Strelca'', prevedena na srpski u koloru. samo vam treba CDisplay program.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... nabavismo oba dela sage Metabarona u Platou, tj da se pravilnije izrazim, obe knjige stampane kod nas sa celokupnom sagom ... kakva divota citati tako gotivan strip stampan na lepom papiru u full koloru jos na srpskom :):):)

 

... Inace sad sam bas napravila pauzu u ucenju i ko velim da cituckam malo Incal u pauzi, kad ja tamo a ono mog vajnog diska na kom je to blago - NEMA... E smorila sam se nikad gore.

Jos jedna prednost stripova na papiru - mnogo teze se gube po kucji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna prednost stripova na papiru - mnogo teze se gube po kucji.

 

pa i to. ja recimo nikad neću skontati ljude koji se lože na čitanje stripova preko kompa, em smara, em nije isti doživljaj kao kad strip držiš u rukama. rarite koje sam nabavljao po netu, uglavnom sam posle štampao.

 

 

stari conani u okviru ''conan saga'' i ''marvel'' edicije su bili kult. ne bi bilo loše da sve to neko ponovo re-izda. ona izdanja koja su izašla oko 2000-e bila su kul, ali šteta što nije to u potpunosti sve re-izdato. ne sećam se tačno, ali beše da su izbacili oko 15.tak brojeva ili tako nešto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi koje ja poznajem a fanovi su stripova, ne vole ove moderne na fensi papirima i u boji..to je neka tr00 ekipa :)

Mada ima mnogo dobrih i medju tim fensi stvarima..planiram devojci da kupim neki strip, mislim da smo ga videli u platou, svemirski Atila hun, sf i te fore, jako joj se svidelo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i to. ja recimo nikad neću skontati ljude koji se lože na čitanje stripova preko kompa, em smara, em nije isti doživljaj kao kad strip držiš u rukama. rarite koje sam nabavljao po netu, uglavnom sam posle štampao.

Нити можеш да легнеш да их читаш, а ни да их носиш у клоњу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi koje ja poznajem a fanovi su stripova, ne vole ove moderne na fensi papirima i u boji..to je neka tr00 ekipa :)

Mada ima mnogo dobrih i medju tim fensi stvarima..planiram devojci da kupim neki strip, mislim da smo ga videli u platou, svemirski Atila hun, sf i te fore, jako joj se svidelo..

 

aleksa gajić, a? :D

 

Bič Božji. OK je serijal. Bolji je nego tehnotajz, meni barem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... nabavismo oba dela sage Metabarona u Platou, tj da se pravilnije izrazim, obe knjige stampane kod nas sa celokupnom sagom ... kakva divota citati tako gotivan strip stampan na lepom papiru u full koloru jos na srpskom :):):)

 

... Inace sad sam bas napravila pauzu u ucenju i ko velim da cituckam malo Incal u pauzi, kad ja tamo a ono mog vajnog diska na kom je to blago - NEMA... E smorila sam se nikad gore.

Jos jedna prednost stripova na papiru - mnogo teze se gube po kucji.

 

Sto te stvari ne nabavis u svom komsiluku - u Alan Fordu? Jeftinije je i gotivnije :da:

 

Prevod tog Metabarona je katastrofalan btw

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је већ зајебано. Или да буду појединачно јефтиниј, или мање издања. 80-их није било лако пратити 2 стрипа недељно, плус ДД и ММ по једном месечно, а камоли сад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...