Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Obrati paznju na Frezzato-a, Two Moons serijal, prvi je monolit, dok je na ostalima stagnirao,bar u pogledu kolorisanja, ali jedan od kompletnijih stripova. Gledao sam sketch book, i odlepio sam, isto vazi i za Blacksada.

 

Od njega sam imao priliku da pregledam njegov sketch book, ali stripove mu jos nisam citao, potrazicu po netu taj serijal, mada video sam da u platou imaju keeper of the maser serijal, ali na francuskom su...

 

Posto su ti se dopali metabaroni, topla preporuka su ti Tehno Pape, za sada su preveli samo prvu knjigu (od 8), pa se nadam da ce uskoro izbaciti nove delove...

 

Zao mi je samo sto Jodorowsky nije vecinu svojih stripova prebacio na veliko platno, ili barem kao crtane filmove, ovako se sve pribojavam da ce jednog dana holivud da uzme da ih radi i iskasapi...

 

Izbacivaca nisam citao, kakva je prica? (razmisljao sam da ga pazarim pre nekoliko meseci)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Izbacivac ima taj El Topo momenat sa promenom oko pola, kada ti vise nije jasno sta gledas/citas :D Drugi album nije zavrsena prica, pa ti ne bih preporucio da uzimas to jos uvek :da:

 

Sve u svemu Bouncer je neki Jodow prosek - ali Boucq je prilicno kul

 

SP_A0149.jpg

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Izbacivac ima taj El Topo momenat sa promenom oko pola, kada ti vise nije jasno sta gledas/citas :D Drugi album nije zavrsena prica, pa ti ne bih preporucio da uzimas to jos uvek :da:

 

Sve u svemu Bouncer je neki Jodow prosek - ali Boucq je prilicno kul

 

SP_A0149.jpg

 

gledao sam lika kako uzivo crta,jeeeee...

Mebijus je za njega i geru danas malo dete.

 

Od njega sam imao priliku da pregledam njegov sketch book, ali stripove mu jos nisam citao, potrazicu po netu taj serijal, mada video sam da u platou imaju keeper of the maser serijal, ali na francuskom su...

 

Zao mi je samo sto Jodorowsky nije vecinu svojih stripova prebacio na veliko platno, ili barem kao crtane filmove, ovako se sve pribojavam da ce jednog dana holivud da uzme da ih radi i iskasapi...

 

 

Maser je preveden u heavy metalu na engleski,prvi album,za ostale ne znam.kupi čoveče,jebeš skidanje sa neta.

 

holivud nema šanse da otkupi takve price,jer to je previse zapetljano i obimno,a i da ga iseckaju,i naprave smeće,i sami bi bili svesni fijaska. Pa sto recimo Zelazny nikad nije ekranizovan,hronike ambera..podji od toga,to ti dodje slicno metabaronima,bacakanje na sve strane...

 

Bouncer je meni ok.

 

Sto se francuske scene tiče, Rosijev WEST koji je izlazio u zabavniku je ekstra,mada i raniji njegovi vesterni su banja.

 

U poslednje vreme,francuzi,sto mene iritira,pridaju previse znacaja onom ''animatorskom'' stilu crtanja, i nekim kvazi crtacima, koje donekle samo kolor izvlaci.

 

Česi su ranije imali jedan dobar strip,ali sam zaboravio kako se zove,negde mi je medju stripovima kuci.dečiji je,ali je crtez dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maser je preveden u heavy metalu na engleski,prvi album,za ostale ne znam.kupi čoveče,jebeš skidanje sa neta.

 

holivud nema šanse da otkupi takve price,jer to je previse zapetljano i obimno,a i da ga iseckaju,i naprave smeće,i sami bi bili svesni fijaska. Pa sto recimo Zelazny nikad nije ekranizovan,hronike ambera..podji od toga,to ti dodje slicno metabaronima,bacakanje na sve strane...

 

Bouncer je meni ok.

 

Uh gde nadje Zelazny-a :D

 

Drago mi je sto se ne petljaju sa njegovim delima barem, to bi mozda moglo da prodje kao serija, ali kao film nikako.

 

A Holivud je cudo, kada nemaju nista drugo onda uzimaju prvo sto im padne pod kandze pa ga kozmeticki obrade da bi bilo pristupacnije americkoj publici...

 

Kupio bi maser serijal pod uslovom da imaju na engleskom, jerbo ne parlam francuski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih isao tako daleko :D Mada, o Geri danas nemam pojma - sta radi taj covek uopste?

 

 

Ja bih veruj mi. Ne znam za koga i sta sada radi, ali kad sam kod Vlade poslednji put gledao neke table...znaš šta čovek radi četkicom... :rockdevil:

 

Blubbery, Hermetička garaza, ilustracije Meobijusovog Batmana, to je meni vrh, ali ne mogu poreći da mi Gerini radovi zakucavaju vilicu za patos.

 

E,kad već pričamo o stripu, jel' se neko seća ''Knindzi''-uzas decenije, i ''Borci Sumraka/Generacija Tesla''. Sećam se, kad je taj trash ovde doživeo kao neki uspeh, negde 1996.godine, i kad su se u isto vreme pojavila ''Horusova'' piratska izdanja Dylan Doga, Black-a, Komandanta Marka i Zagora, ovi iz ''Generacije'' (Luxor comics) su svoje radove nosili na neki Marvelov samit svetskih stripova o super herojima. Rezultat-napljuvavanje do ekstrema, par meseci kasnije, strip ugašen.

 

Jel se neko od vas seća stripa ''Larami-Tragovi Smrti'',izdat 48-tabli album, okej je bio za svoje vreme. crtež solidan, priča onako.

 

Od naših, vredi pomenuti i prvi album ''Točak'' od Dražena Kovačevića, ali ostala dva nastavka su majci za plakanje, sto po kolorum sto po crtezu, koji je zbrzan i izmasakriran do daske...

 

I, Jel neko do sada poredio Meseldzijinog i Kerčevog ''Tarzan-a''? :D

Edited by Vlladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,kad već pričamo o stripu, jel' se neko seća ''Knindzi''-uzas decenije, i ''Borci Sumraka/Generacija Tesla''. Sećam se, kad je taj trash ovde doživeo kao neki uspeh, negde 1996.godine, i kad su se u isto vreme pojavila ''Horusova'' piratska izdanja Dylan Doga, Black-a, Komandanta Marka i Zagora, ovi iz ''Generacije'' (Luxor comics) su svoje radove nosili na neki Marvelov samit svetskih stripova o super herojima. Rezultat-napljuvavanje do ekstrema, par meseci kasnije, strip ugašen.

А зато су угашени... Знам да ми се и тада гадило оно очајно дигитално бојење, да не причам о осталом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А зато су угашени... Знам да ми се и тада гадило оно очајно дигитално бојење, да не причам о осталом.

 

Pa nije samo to u pitanju bilo. tiraž je rapidno opadao, priče nisu vodile nikuda, i bile su sklepavane prilično loše...postojala je pre par godina ideja da se uradi crtać ''generacija tesla''. takodje neki od mojih drugara sa crtanja su imali neke skice za novi strip serijal, ali na kraju od toga ništa nije bilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, сећам се да је у неком од оних стрипова било најава за неки цртани. Боље за њих (а и нас) што су одустали и посветили се Тајном агенту Изију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Borci sumraka" su bre do jaja! Imam dan-danas 5/6 brojeva kuci, ocuvani do jaja :mrgreen:

 

Nego, jer ste kupovali ova sad reizdanja Dilana Doga, Mr. No-a i Zagora, pojavili su se na trafikama pre nekog vremena? Ovi se izgleda ne sale sto se tice revitalizacije stripa kod nas, juce sam u busu video bilbord za Zagora, nisam mogao da verujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Borci sumraka" su bre do jaja! Imam dan-danas 5/6 brojeva kuci, ocuvani do jaja :mrgreen:

 

Čoveče, to je bilo bre 1995/96, znaš li koliko se sad osećam matorim...:)

 

Izzija bih radio, uz normalan honorar naravno. Hu kerz enivej ven d mani iz in.

 

Sećam se stripa ''yuppi stars'' to je izlazilo krajem osamdesetih početkom devedesetih. to su radili nasi, ali su kreatori koristili neke akronime. Imam 2 i 3 broj. Neka trash mikstura snorkijevaca/štrumfova i bombončića.

 

 

Bombončići...kako je to bio ekstra crtać...

 

Ja jedva čekam poslednju epizodu mister noa, posto se nadovezuje na kultnu prvu epizodu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se stripa ''yuppi stars'' to je izlazilo krajem osamdesetih početkom devedesetih. to su radili nasi, ali su kreatori koristili neke akronime. Imam 2 i 3 broj. Neka trash mikstura snorkijevaca/štrumfova i bombončića.

Ја сам имао први. Били су исти као Сноркијевци, само без носева на вр' главе и са звездама по сред фаце. Било занимљиво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, jer ste kupovali ova sad reizdanja Dilana Doga, Mr. No-a i Zagora, pojavili su se na trafikama pre nekog vremena? Ovi se izgleda ne sale sto se tice revitalizacije stripa kod nas, juce sam u busu video bilbord za Zagora, nisam mogao da verujem!

Vec se odavno pricha o tome.

Nego i ja sam video pre koju nedelju Zagor reklamu u busu.Stvarno prijatno iznenadjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И шта су рекли, ако су одговорили?

 

Што ти Дилан личи на мадам Трелковски?

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...