Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dilana i Mister No-a, ali uzimam i Hrvatska izdanja + Nathan Never

 

nat00200.jpg

 

Pitam ove nase, i svi donose natana samo u tvrdim koricama, kao navodno je neki spor izmedju Bonelija i Kastelinija pa Natan ne izlazi. Uzmem i proverim na sajtu, Natan sasvim regularno jednom mesecno izlazi u Italiji :confused:

 

Ja nista nisam uspeo da nadkem posle broja 62, a ima preko 200

nat0062.jpg

 

Evo vam sajt svih Bonelijevih izdanja, Od Doga do Zagora!

 

http://www-en.sergiobonellieditore.it/pers...personaggi.html

Edited by Miskoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza Bleka izgleda da stoji ekipa iz bivseg Horusa..Tesko da ce to da opstane...a tesko ce ici i ovo novo izdanje Veselog cetvrtka. Ja cu ga kupiti..Cisto da pomognem izdavacu.

MN mi je mozda i najdrazi, ali je neverovatno opao kvalitet...izgleda da ce u Italiji da ga gase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle više? :confused:

 

Pa forsiraju 2 stripa nedeljno, a posto je Dragonero iz jednog dela onda sad ubacuju novi. Kapiram da je to razlog, a i ovaj Leo Pulp ima samo 3 dela izgleda.

 

Srbija Srbima: Mister No je vec ugasen u Italiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza Bleka izgleda da stoji ekipa iz bivseg Horusa..Tesko da ce to da opstane...a tesko ce ici i ovo novo izdanje Veselog cetvrtka. Ja cu ga kupiti..Cisto da pomognem izdavacu.

MN mi je mozda i najdrazi, ali je neverovatno opao kvalitet...izgleda da ce u Italiji da ga gase.

 

ima par godina kako je No ugašen. postoje samo povremeni specijali.

 

s druge strane, oko deset i kusur regularnih brojeva ''dnevnik'' nikad nije objavio kod nas, godinama pre rata i raspada. takodje, prva epizoda ''dijamantska klopka'' kod nas, nije izdata kompletno. Fali oko 20 strana originalnog stripa. A epizodi ''Poslednji Kangačeiro'' fali ceo nastavak. u italiji su izdata tri, kod nas dva, itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima par godina kako je No ugašen. postoje samo povremeni specijali.

 

s druge strane, oko deset i kusur regularnih brojeva ''dnevnik'' nikad nije objavio kod nas, godinama pre rata i raspada. takodje, prva epizoda ''dijamantska klopka'' kod nas, nije izdata kompletno. Fali oko 20 strana originalnog stripa. A epizodi ''Poslednji Kangačeiro'' fali ceo nastavak. u italiji su izdata tri, kod nas dva, itd.

 

Vidis, nisam znao da je ugasen. Steta.. :(

Najjace bi bilo kad bi krenuli od prvog broja i da objave sve sto je Dnevnik preskocio ili izbacio. Mada, ne bi bilo lose ni kada bi krenuli sa najboljim pricama..nesto poput Zagora-Odabrane price. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima par godina kako je No ugašen. postoje samo povremeni specijali.

 

s druge strane, oko deset i kusur regularnih brojeva ''dnevnik'' nikad nije objavio kod nas, godinama pre rata i raspada. takodje, prva epizoda ''dijamantska klopka'' kod nas, nije izdata kompletno. Fali oko 20 strana originalnog stripa. A epizodi ''Poslednji Kangačeiro'' fali ceo nastavak. u italiji su izdata tri, kod nas dva, itd.

 

 

Nesto sam citao o nekim opcijama, Mister No (sin njegov) Mister No u dalekoj buducnosti (Onaj sto se pojavljuje u Nathanu Neveru, ko zna zna) Ili Mister No price iz rata (Ali to su vec probali u regularnoj seriji i nije nesto proslo) Licno mislim da bi Mister No-a vadilo vise horora i fantastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam citao o nekim opcijama, Mister No (sin njegov) Mister No u dalekoj buducnosti (Onaj sto se pojavljuje u Nathanu Neveru, ko zna zna) Ili Mister No price iz rata (Ali to su vec probali u regularnoj seriji i nije nesto proslo) Licno mislim da bi Mister No-a vadilo vise horora i fantastike.

 

 

Avanture sa ''Anangom'', ''Ufo'', ''Čarobnjak Hell'', ''Zraci Smrti'', ''Biljke ubice'', ''Fantom iz Opere'' (koji nije objavljen kod nas), te i još neke poput avanture na Antarktiku, Prokletstvo Maču Pikčua'', te avantura sa jednom Brazilskom sektom (koje opet nisu objavljene kod nas, još tokom osamdesetih), koketirale su sa fantazijom i hororom, pa nisu nešto preterano uticale na rast Mr.No-ovog rejtinga. Mister No je bio najbolji u opuštenim avanturama sa drifterima, idniosima, ratnom tematikom, šmekom jazza i pravih pedesetih...epizode poput ''Gospodarica Tajni'', ''Plamen Mrznje'' i dobar deo onih afričkih avantura, spadaju u red najboljih epizoda.

 

Problem što je kvalitet opao je što su mnogi od kultnih crtača ili umrli, ili omatorili, primera radi, Diso je radio samo određene epizode i uglavnom se koncentrisao na specijale i naslovnice, kultni Binjoti je umro, braća Di Vitto su jedina ostala do kraja-od te stare garde, Šiviteli je prešao na Tex-a odavno, Bianćini se pojavljivao povremeno, i da ne nabrajam ostale...Nova ekipa koja je zamenila ''matore'' uglavnom nije mogla da dosegne ni kvalitet crteže na snagu atmosfere koju su imali sa starom gardom. Mister NO je počeo da gubi na draži zaključno sa epizodom, kad mu uništavaju originalni pajper, i kad menja odelo...tu više ni priče iz rata, nisu imale onaj stari vajb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ананга" ја одлична епизода, али се слажем да је прави Мр. Но ипак онај у реалним ситуцаијама, без некаквих мистика и зајебанција. Има других стрипова погоднијих за то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Mister No je bio najbolji u opuštenim avanturama sa drifterima, idniosima, ratnom tematikom, šmekom jazza i pravih pedesetih...

 

... dobar deo onih afričkih avantura, spadaju u red najboljih epizoda.

 

... Mister NO je počeo da gubi na draži zaključno sa epizodom, kad mu uništavaju originalni pajper, i kad menja odelo...tu više ni priče iz rata, nisu imale onaj stari vajb.

 

POTPIS.

 

To je to, najbolji opis u tri recenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...