Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Super su zgibovi, ali mene svakim danom sve vishe mrzi da ih radim :D

 

Sad se ogranichavam na 3 serije.

 

Pitanje - imam jednoruchni teg sa montaznim teretom. Ide do 15 kg. To mi odavno nije frka da dizem i nameravam da povecam tezinu. Gde mogu da nabavim za relativno male pare ploche od po 5 kg? Standardne velichine, osnovna rupa kao i u svakoj teretani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovala ili ne, jedina normalna (pravougaonik) vrata imam na kupatilu, a ta su visoka jedva dva metra, odnosno tačno prožem kroz njih, tako da već vidim kako se hiljadu i sedmi put udaram u glavu... a to ne valja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ovde ljudi pisu o sklekovima, cucnjevima, zgibovima, trbusnjacima i slicno, a tema je gojaznost. Koliko se ja razumem, sve ove navedene vezbe su anaerobne vezbe, strenght training, tj cilj im je povecavanje misicne mase i snage. Npr radite trbusnjake i radite i radite i nabacite plocice, ali ako imate salo, nece se plocice videti. Za gorenje sala trebaju aerobne vezbe (trcanje, plivanje i sl) + naravno dijeta. Sad naravno nije naodmet raditi sve te vezbe, ali se time nece neko veliko salo sagoreti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno :D

 

Zgibovi i sklekovi kao osnova. Ali dzabe meni to shto mogu da radim te vezbe, kad sam i dalje debeloguzan, a na dijetu necu :D

 

Samo kardio trening. Trcanje, (sobni) bicikl, vijaca.

Edited by black donkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ovde ljudi pisu o sklekovima, cucnjevima, zgibovima, trbusnjacima i slicno, a tema je gojaznost. Koliko se ja razumem, sve ove navedene vezbe su anaerobne vezbe, strenght training, tj cilj im je povecavanje misicne mase i snage. Npr radite trbusnjake i radite i radite i nabacite plocice, ali ako imate salo, nece se plocice videti. Za gorenje sala trebaju aerobne vezbe (trcanje, plivanje i sl) + naravno dijeta. Sad naravno nije naodmet raditi sve te vezbe, ali se time nece neko veliko salo sagoreti.

 

 

To je poenta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kardio trening. Trcanje, (sobni) bicikl, vijaca.

 

Izvini ali ja imam velike predrasude prema sobnom biciklu.

Sve osobe kod kojih sam videla na gajbi sobni bicikl imaju guzicu ko SSSR bez tendencije smanjivanja.. :):):)

Tako da je meni sobni bicikl sinonim za "nikad smanjiti debelu guzicu" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ali ja imam velike predrasude prema sobnom biciklu.

Sve osobe kod kojih sam videla na gajbi sobni bicikl imaju guzicu ko SSSR bez tendencije smanjivanja.. :):):)

Tako da je meni sobni bicikl sinonim za "nikad smanjiti debelu guzicu" :)

 

Не знам баш. Ја на поткровљу имам собни бајс и сви ми кажу како имам предивну и утегнуту задњицу.

Ајде девојке како тако можеш узети за озбиљно, јер су често љубоморне. Али мушкарци су препуни хвалоспева.

И као свакој дами, па нормално да ми итекако годи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne podrzavam vezbe na spravama, a sobni bicikl spada u jedan od njih.

 

prirodne vezbe su mnogo bolje, plus se vide efekti.

zasto voziti sobni bajs kad lepo mozes napolju? jos plus na svezem vazduhu, u nekoj sumi ili nesto... ili trcanje isto tako. dobro, traka i bajs su mi jos i shvatljivi zato sto ne moras da pazis da l ces da zgazis nekoga, ali svejedno...

 

ali nista ne zateze guzu kao cucnjevi i gomila gomila iskoraka i cucnjeva i samo cucnjevi cucnjevi cucnjevi... i iskoraci... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

whatever, lardo.

 

Elem, ljudi koji su gojazni mnogo jedu. Kad ne bi jeli mongo, kad bi jeli malo ili normalno ne bi bili gojazni. case closed

mnogo jedu a ništa ne rade.

 

Imam drugaricu koja može vola da pojede ali je nerpekidno upokretu i ima brz metabolizam. Normalne je težine, al nju gledati kako jede... :):):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne podrzavam vezbe na spravama, a sobni bicikl spada u jedan od njih.

 

prirodne vezbe su mnogo bolje, plus se vide efekti.

zasto voziti sobni bajs kad lepo mozes napolju? jos plus na svezem vazduhu, u nekoj sumi ili nesto... ili trcanje isto tako. dobro, traka i bajs su mi jos i shvatljivi zato sto ne moras da pazis da l ces da zgazis nekoga, ali svejedno...

 

ali nista ne zateze guzu kao cucnjevi i gomila gomila iskoraka i cucnjeva i samo cucnjevi cucnjevi cucnjevi... i iskoraci... :D

 

Ja imam par trenazera sobni bajs, zatim neku spravu za noge i trbusnjake, i jednu posebnu koja moze da posluzi za ruke, noge i glutealni predeo.

A mogu reci da sam gradjena normalno, osim sto su mi trbusnjaci malo zarozali ali sada i njih dovodim u red.

Poenta je u tome sto raspolazem sa malo slobodnog vremena a kada ga imam onda trcim na Olimpu, u kraju imam dosta kucica koji kidisu na bajs, pa je ta opcija otezana, ali poenta je da kosristis ono sto kupis, jer ljude koje ja znam obicno kupe a retko koriste. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Јосиф: Брате, ја сам твој чо'ек! Док нису почеле ове кише редовно сам са другаром возио бајс по 40-ак км дневно али највећи фетиш нам је extreme biking тј. да возимо бајсеве ноћу по киши и, по могућности, некој жешћој олуји негде ван града. Знаш које адреналинско лудило, ниси свестан. А да је опасно по живот, па, јесте. ;)

 

 

@Face Of Melinda With Blackened Hair: Ма свe тe собне справе за мучење могу само да послуже привремено (док трају ове кише нпр.) али ниједна не треба да буде трајна замена правом бициклу, трчању, трбушњацима на вратилу (ухватиш се за вратило и онда подижеш ноге што више можеш - најјача вежба за трбушњаке, btw), пливању и теретани (због разноврсности справа за вежбање којих нема у кућним условима).

 

А то за псе који јуре за бајсевима, то је посебна прича... Мене су буквално два пута пси ОБОРИЛИ са бајса, загризли ме за тренерку, ја изгубио равнотежу и ћаолина... Тако да сад имам фобију када бајсем пролазим поред чопора паса. Нешто размишљам да следећи пут понесем неку бејзбол палицу за сваки случај, мада не би могао да ударим животињу па да ми је, не знам ни ја шта, згрешила.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...