Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

ono što su LHL i Y rekli... za svakog je drugačije, kako navikneš organizam tako će da radi... telo ima dovoljne energetske rezerve da može da radi i bez doručka ako nauči da ih iskoristi a može i sa jakim doručkom da ima punu funkcionalnost, opet, ako je naviknut i očekuje to ujutru... meni je ok npr da se natrpam hranom i istog trenutka odem na vožnju od 5 sati, jednom drugu je ok da ceo dan planinari bez doručka i prvi obrok tog dana mu bude uveče kada se vrati kući (a ne radi se o šetnji nego o ozbiljnom gaženju) i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog čega nisam u pravu ne kontam - zato što si ti našao linkove gde kažu da doručak nije najbintiji obrok dana? Hajde mi nađi link za bilo šta i ja ću da ti nađem link koji kaže da to nije istina ;)

Ili još bolje - reci koji je najbitniji obrok dana i ja ću da ti nađem link koji kaže da to nije istina :haha:

 

Ne razumem poentu rasprave - ni što se tiče ove teme ni bilo koje. Prosečna osoba pita za prosečan savet u vezi prosečne ishrane zarad prosečnih rezultata i ti naravno po defaultu pominješ tamo nekog crnca koji je jeo jednom dnevno kilo konjetine - šta bre to koga briga?!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zbog toga sto ima zilion oprecnih informacija, bitno je obratiti paznju na sopstveno iskustvo. Nije ni bitno sta neki Dr ili travar kaze, bitno je kako se ti osecas u zavisnosti kad i sta jedes, eksperimentisati ako ti se nesto ucini kao dobra ideja, evaluirati rezultate i izvuci pouke.

 

Ja znam da meni ne odgovara kada preskacem dorucak jer ne mogu da se razbudim dok ne pojedem nesto, ali sam izvalio da mi se prispava ako se nakrkam, tako da uglavnom jedem umereno. Znam dosta ljudi koji ustaju u pola 7, idu na posao, i doruckuju tek oko 10-11 na pauzi, i to im je ok. I na kraju, i pored tih navika koje imam, razmisljam da probam i intermittent fasting sto Hail predlaze, jer mi deluje da bi moglo da ima smisla.

 

Da mene neko pita, rekao bih mu da nikako ne preskace jedino obrok posle treninga, i da se trudi da upravo za taj obrok najbolje jede.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pokazalo se da nisi u pravu i sad se vadis, budi musko priznaj da nisi bio u pravu, i da je prica o neophodnosti dorucka mit.

 

doručak pojedi sam

ručak podeli sa prijeteljem

večeru daj neprijatelju

 

arapska poslovica

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno bih umro da preskočim doručak, pa sve da mi spreme pečenog vola za ručak.

Realno, nema teorije da funkcionišem bez doručka a da pritom nisam usporen, gladan i da mi nije muka.

Mada i doručak je relativna stvar, nije isto nekom ko ustaje u 6:30 i nekome ko ustaje u 11:00. Kapiram da taj od 11 do ručka može da izdrži bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zbog toga sto ima zilion oprecnih informacija, bitno je obratiti paznju na sopstveno iskustvo. Nije ni bitno sta neki Dr ili travar kaze, bitno je kako se ti osecas u zavisnosti kad i sta jedes, eksperimentisati ako ti se nesto ucini kao dobra ideja, evaluirati rezultate i izvuci pouke.

 

Ja znam da meni ne odgovara kada preskacem dorucak jer ne mogu da se razbudim dok ne pojedem nesto, ali sam izvalio da mi se prispava ako se nakrkam, tako da uglavnom jedem umereno. Znam dosta ljudi koji ustaju u pola 7, idu na posao, i doruckuju tek oko 10-11 na pauzi, i to im je ok. I na kraju, i pored tih navika koje imam, razmisljam da probam i intermittent fasting sto Hail predlaze, jer mi deluje da bi moglo da ima smisla.

 

Da mene neko pita, rekao bih mu da nikako ne preskace jedino obrok posle treninga, i da se trudi da upravo za taj obrok najbolje jede.

A vidi brate i ovo je diskutabilno,upala stigne tek posle nekih 24 sata tako da treba jesti kvalitetno i tada :).Ne mora da znaci da je bas posle treninga najbitniji obrok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidi brate i ovo je diskutabilno,upala stigne tek posle nekih 24 sata tako da treba jesti kvalitetno i tada :).Ne mora da znaci da je bas posle treninga najbitniji obrok...

 

Of kors :) Al tad si vec presao u sledeci dan verovatno

 

Btw radih danas na Bašarovim lestvicama, brutalno je :mhihi::

 

http://www.youtube.com/watch?v=9iPv4quJNyY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više nije bitno ni kada jedeš ni koliko jedeš jer je tamo neki crnac jeo kilogram konjetine i pasulja i to ti znači -

To znači da ishrana nije egzaktna nauka (kao i trening recimo) i da ne postoji neko sveto pravilo, ja smatram da i u linkovima koje si ti postavio ima smisla i u onima koje je rogozub postavio.

Pratio sam godinama 6 malih obroka ishranu, sveti gral sportske ishrane trenirao svaki dan, nekog napredka je bilo ne kažem, ali što se tiče na primer gubljenja masti ništa nije bilo tako efikasno kao povremeni post, 16h posta, 8h jedenja.

U posnom stanju sam spičio dobar deo fruškogorskog maratona.

Evo može i lemmy sixx da potvrdi, da je on, mada nesvesno dugo bio u režimu povremenog posta, koliko je dugo samo jedan obrok jeo dnevno, sad ne znam kako je, sad mora da kuva :P .

Cela ishrana i suplementacija je jedna velika farmakomafija, svakako te studije su sve naručene od strane velikih prehrambenih kompanija i industrije suplemenata, protein svakih 2,3 sata sinteza katabolizam, ne jedeš doručak gubiš mišiće... ne funkcioniše to tako.

 

Kum (lemmy sixx) je jednom lepo rekao da je ishrana po strikno odredjenim pravilima budalaština, delimično se slažem, naravno onaj ko hoće da smrša i ima spor metabolizan naravno da treba malo da pripazi i da obrati pažnju na :

 

 

 

Upravo zbog toga sto ima zilion oprecnih informacija, bitno je obratiti paznju na sopstveno iskustvo. Nije ni bitno sta neki Dr ili travar kaze, bitno je kako se ti osecas u zavisnosti kad i sta jedes, eksperimentisati ako ti se nesto ucini kao dobra ideja, evaluirati rezultate i izvuci pouke.

 

jebeš kulen, ništa bez slanine

U ala ti je poredjenje, slanina je kulen za siromašne, kulen je ipak veličanstvenija hrana. Naravno i slanina je dobra, ovako nekako ide piramida suhomesnatih proizvoda, po mojem ukusu :

 

Pršuta>kulen>čajna kobasica>slanina>..... neka tamo podriguša posebna/vojnička kurtonka.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

zavisi koji pršut, njeguški rastura

 

inače, ja obožavam kulen, ali toliko se userem od ljutine posle da ga izbegavam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...