Jump to content

Death


LazaGNR

Recommended Posts

... Али уводни риф на "Symbolic" албуму, у истоименој песми ...

Предивно!

Тако heavy а тако опуштено, са толико љубави, са толико знања јер Чак је био изузетан гитариста ...

Тако посебан човек.

 

Savor what you feel and what you see

Things that may not seem important now

But may be tomorrow

 

Do you remember when

Things seemed so eternal?

Heroes were so real...

Their magic frozen in time

The only way to learn

Is be aware and hold on tight

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam nedavno nabacio sve od Death na jedan CD, i castim se na nekoliko dana sa po jednim albumom. Idem redom, sad sam na Individual. Majke mi, osecaj kad slusam je kao kad detetu das slatkis, cista nepatvorena SRECA. Svaki ton i momenat albuma znam, sve je perfektno. Bez lose pesme u celoj diskografiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neke albume od death kome treba i ko nije ljubitelj MP3-a a iz bg je neka se javi.

 

od scream bloody gore do sound of perseverance,nešto je skidano sa neta u FLAC formatu,a većina je rezano sa original audio diskova,pri čemu je Spiritual Healing re relase i to imam original,kao i Control denied original disk.

 

Mogu sve da stavim u flac format i da narežem ko hoće na dvd.

 

Ne naplaćujem ništa,bitno je da se muzika širi. ;)

 

Jedino ako ste kolekcionar može da padne neka razmena,al i to je relativno :) Čisto da ne prodajete posle moje verzije nekom za džabe :lol: Pojedinosti preko pp :)

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

мислио је на паприке туцане.

 

сви албуми су дојајни скроз

Pa i ne bash. Meni je Sounds of perseverance daleko slabiji od svega ostalog. Mada volim i njega.

Ma kad je Chaki odapeo, znao sam da nemam vishe shta da trazhim u metalu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se slažem,nekako je TSOP ne baš kao ostali albumi.Mislim da je jednostavno chucku bio dosadio DM na neki način.Zato je posle došao Control Denied,koji je bio zakon i vidi se da se Chuck nije zasitio muzike,već samo malo klasičnog DM-a.A i vokal na TSOP mi zvuči više u black nego death metal fazonu.No dobro,"voice of the soul" je zakon,moram priznati.

Ima li neko demoe sa novog remasterovanog Symbolica ? valjaju li išta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се "The Sound of Perseverance" екстра допада!

Баш је чврст, прилично оштар и сиров, баш она музика какву мислим да је одувек желео да прави.

Све ми се свиђа на том албуму а Чак је чак успео и у томе да бубњеви и након Хоглана буду занимљиви а по мени и више од тога јер је Кристи то одвео на сасвим други ниво.

О да, бубњеви на том албуму су ми у Топ 5 уопште у металу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ето, мени је рецимо "Spiritual Healing" убедљиво најслабији Death албум!

Апсолутно никада га не слушам а и кад се то деси, то буду 3-4 ствари.

Ево, сад размишљам и уопште не могу да се сетим кад сам то слушао последњи пут док ово све друго редовно вртим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TSOP je album to die for! XD Fenomenalan album , tehnikalan, melodichan, cvrst, ostar, pun fenomenalnih rifova i sola.

 

Inace svaki album posle i sa Humanom je ostvarenje za sebe, i odlichno izdanje , samo posto su ukusi razliciti kako se kome koj album vishe svidi :).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa simpaticni su...

 

Nego, ne kapiram da ti se TSOP ne svidja, a CD svidja, kad su to prakticno iste pesme, i aranzmanski i estetski. Cak ima i nekog preklapanja u pojedinim stihovima...

 

Pesme su slične,ali i različite.Dobro,nisam rekao da je TSOP loš,jednostavno mi se ne dopada puno.Produkcija je puno bolja na Control Denied.Ima i bas koji podseća na stare dane.Nekako je sve drugačije.Čak su i tekstovi nekako ozbiljniji,za moj pojam TSOP tekstovi su razočaranje u odnosu na ranije bravure.

Nisam primetio preklapanja u stihovima.Na šta misliš ?

 

E da,što kaže Gavra,dobri su bubnjevi,to stoji.Ali mi je Control Denied onako u prog fazonu više nego TSOP.Osim onog mog omiljenog dela u Story to tell ;) Mislim problem je što mi je album onako dobar,a navikao sam na milestones od chucka,znači ekstra dobre.

 

Uh to je albumčina :lol:

 

"Spiritual" loš ? to je fantastičan album,prosto nemam reči.Jes da su bubnjevi malo dosadniji ali tekstovi sjajni,tu su bravure neviđene,takav miks u muzici nekog starog zvuka i moderne produkcije... nekako kao modernizovan Leprosy ;) To mi je tekstualno najomiljeniji album.

A najlošiji mi je Scream bloody gore,to je sigurno.O tekstovima da ne govorim,a muzika mi se nešto i ne sviđa.

Slažem se sa Lunarom,mada bih rekao od Spirituala pa posle,sve zavisi od ukusa.

 

Produkcija Symbolica mislim da je bila revolucija.Tako čist zvuk,a death metal.

Inače control denied je nastao posle Symbolica,a ekipa iz '99 je dobila već gotov materijal za obradu koji je eto čamio neko vreme.Tako sam bar negde pročitao. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, Cak je TSOP odradio zato sto je "morao". Hteo je da zavrsi sa Death-om i da se posveti Control Denied-u, ali mu je izdavacka kuca (Nuclear Blast) uslovila da mora da snimi jos jedan Death album. Ne znam koliko je ovo tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...