Jump to content

Death


LazaGNR

Recommended Posts

Kakav elektronski bas bubanj?

 

 

Mozda misli na trigerovanje.

 

 

Е да,него ко је први написао песму,Death "Pull the plug" или Metallica "Оne" ? Сличне су са тематиком,а то нисам никада истраживао,јел беше издато исте године ?

 

Oba albuma su izdata 1988. "Pull the plug" ili "One"? Zar je bitno? Obe su dobre ;) ne verujem da je neko krao od nekog... ako na to mislis?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Mito :D

 

Ovih dana ne vadim iz plejera Spirit Crusher. Kako je jeben onaj deo kad kaze Human at sight, monster at heart, i krece da ubrzava ritam! aaaaj.

Ja se prakticno upoznajem sa ovim bendom i kolicinom genijalnosti istog, aj preporucite mi nesto, da ne slusam ovako s' brda s' dola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:da:

tako sam krenuo i ja i nisam jos zavrsio polako idem :D

a da a pre svih tih albuma sam preslusao SOHS tako da mi se bas svidelo :D

i bas se primecuje onako da su drugaciji u svakim albumima da nema onog kopiranja samog sebe

a i nisam toliko upucen u bas sve albume tako da necu da se mesam :)

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali od Humana pa na ovamo, imas triger na bas bubnju na svakom albumu.

Oнај бас бубањ на који ја мислим има само на Human i ITP.Е сад како се тачно зове,немам појма,ми смо га некад звали тако,дал је исправно,па изгледа да није :lol:

 

Хвала на исправци.

 

@Sgt.Splatter: Знам да су оба албума издата исте године,мислио сам у ком месецу или тако нешто.Не мислим буквално "украо",то не... само ме интересује ко је био први.Случајно,вероватно.

 

@Andrija: Мени лично TSOP и није пуно репрезентативан.Океј добар је албум,али што пре пређи на остале.Нема шта да ти препоручујем,питање је укуса,као што си приметио.Некако ми TSOP има превише black вокал,за мој укус и за целу групу Death.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes

hvala na linkovima za remastere

 

"Stare into his eyes

Now in his spell

Kiss the rotting flesh

Now you're in hell"

pa to nam je svima omiljeni deo

 

kul je sto vec na ovom albumu oseca cakov sopstveni stil, sto je od pocetka bio izdiferenciran gitarista...

 

Leprosy (2008) [Remastered]

ne radi link, neki drugi molicu lepo

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oнај бас бубањ на који ја мислим има само на Human i ITP.Е сад како се тачно зове,немам појма,ми смо га некад звали тако,дал је исправно,па изгледа да није :lol:

Pa triger je svuda, samo je sempl drugaciji od albuma do albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γенерално мислим да су Chuck-ovi текстови изузетни.Мада су ми некако christian-metal текстови бољи,дефинитивно ми се допада genetic reconstruction.Ипак је то 1990. А ITP је посвећен новинарима и издавачким кућама,негде сам видео.Together as one - сијамским близанцима,Sacred serenity - животињама...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada posle duzeg vremena obrnuo sma celu diskografiju Deatha. I svakim ponovnim slusanjem shvatma sam tuzniji sa tom cinjenicom da je tako rano otishao muzichki genije kao sto je Chuck. Ali to nije poenta ovog mog posta , poenta je u tome da sam se j aprilichno iznenadio kada sam stigao do poslednjeg poglavlja Deathove diskografije. Iako sam znao da je Sound of the Peservance omiljeni album nikad nisam imao taj hype da je medju najboljim. A evo sada svaka pesma pri ponovnim slusanjem me prosto oduva, kolko je dobra. Sada definitivno posle duzeg slusanja Deatha mogu da kazem da je Sound najbolji album sto je Death izdao i samim tim govori da je svet napustio jedan muzichki genije, koji je mogao josh podosta toga da uradi i kaze.

 

Eh evo nachi Sound mi je sada bash ispred Humana. neznam zasto ali eto tako je. :)

 

Nego josh jedna stvarsto sma primetio Od 1987 kada je izashao Screma Bloody Gore(koji posle par slusanja ima par dobrih momenata ali jendostavno nemog uda se navikne mna tak oprost materijal od Deatha) pa do Spiritual Healing vidi se tekstualno i muzichki kako je Chuk sazrevao, nachi od prostih gore lyrics na SBG, pa malo vishe lichnih na Leprosy, pa da bash lichnih i problem oko drustva koji on zivi Spiritual Healing, ali ono pravo sazrevanje u coveka koji se danas zove Kum Death metala deshava se na Humanu, gde ne i muzika vec i sam lyrics postaju dublji i zanimljiviji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno, nisam bas veliki fan Screama, ali ostali albumi su mi jednostavno fenomenalni!

Mislim da su mi Human i Individual omiljeni, ali sve je to od slusanja do slusanja jer kad slusam Spiritual ili Symbolic, onda su mi oni najdrazi ;)

Covek je bio muzicki genije!

Jos malo, pa sedam godina :(

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...