Jump to content

Death


LazaGNR

Recommended Posts

Nego shta nego se znalo. I to garantujem da se vishe znalo nego danas.

Pochetkom devedesetih je bilo vishe metalera nego ich'. E onda je doshla dizel kutura.

 

I priznajem tek s Humanom sam pocheo da ih slusham. Al' teshko je vama bre da skapirate ceo taj trip. Tad se svaki dan visilo pred SKCom kod tezgi da vidish shta je novo izashlo pa se krpilo za kasetu. Bem' ti kako sam se smrzao kad sam viseo omot individuala.

 

Danas je svima sva mjuza dostupna na klik.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' teshko je vama bre da skapirate ceo taj trip. Tad se svaki dan visilo pred SKCom kod tezgi da vidish shta je novo izashlo pa se krpilo za kasetu. Bem' ti kako sam se smrzao kad sam viseo omot individuala.

 

Danas je svima sva mjuza dostupna na klik.

Зато ми је сва музика тада неупоредиво више вредела, не зато што је била боља већ зато што је требао труд да се дође до ње.

Више је вредео згужвани "Leprosy" него целе дискографије неких данашњих "квлтних" бендова.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pupak: vredjaj se ako zelis, nije moja stvar. To sto sam rekao je bila samo konstatacija, inace tacna. Zasto tebe jebeno interesuje sto je publika smor, ko ih jebe. Ja sam ovaj snimak video skoro cim je izasao, tad sam bio mladji malo, pa opet mi to nije smetalo da uzivam. A i zasto se nervirati zbog necega sto ne mozes da promenis...

 

Nimrod: jeste tad Death bio poznat, ali vise u manjim krugovima, tek kad je cak dobio sidu i umro vise ljudi je pocelo da ih slusa.

Sidu?! Zar Cak nije umro od tumora na mozgu?

 

Зато ми је сва музика тада неупоредиво више вредела, не зато што је била боља већ зато што је требао труд да се дође до ње.

Више је вредео згужвани "Leprosy" него целе дискографије неких данашњих "квлтних" бендова.

Tada su se i sami bendovi vise cenili, upravo zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebava se covek, zar ne kapirate.

Kad se vec prisecate istorije, moj prvi Death (pa i DM album) je bio Scream Bloody Gore, rodjak mi dao kasetu koja je bila vise puta presnimljena, omot isecen iz Hard Metala br 6, mozete misliti na sta je to licilo i kako je zvucalo :) ali mene oduvalo! Sledeci bio Symbolic, kupio ga na Vukovom saboru 1996 :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

. Al' teshko je vama bre da skapirate ceo taj trip. Tad se svaki dan visilo pred SKCom kod tezgi da vidish shta je novo izashlo pa se krpilo za kasetu.

 

Danas je svima sva mjuza dostupna na klik.

Kad se iscimas,vise cenis. A i koncept slusanja muzike je bio malo drugaciji,temeljniji. Sad se mnogo vise pasivno slusa muzika. U tramvaju,dok sedis za kompom,dok dzogiras itd. Ako pasivno slusas agresivniju muziku,cujes buku.

 

Download je dobar,s jedne strane,a sa druge strane od silne sume ne vidis drvece.

 

I Chuckova smrt je jedan od primera kako uzimamo stvari zdravo za gotovo.

 

 

A za koncert u Eindhovenu - energicna publika je slag na torti,i svakako doda energiju i ulepsa snimak,tako da nije svejedno za one koji to kapiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Karleuš Jelenić

meni je mama Divna kupila scream bloody gore za osmi rodjendan i od tada sam se zaljubila u Chucka.

Prvo chuck, pa moj ucmekani zoki, mamin sin karic i moj sadasnji suprug dule. to su sve jedine prave ljubavi mog zivota!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je mama Divna kupila scream bloody gore za osmi rodjendan i od tada sam se zaljubila u Chucka.

Prvo chuck, pa moj ucmekani zoki, mamin sin karic i moj sadasnji suprug dule. to su sve jedine prave ljubavi mog zivota!

 

Kakva perverzija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relativno Chuckova bolest nije bila neizleciva , samo je za operaciju i terapije bilo potrebno brdooo i brdooo novca, sto nazalost nije Chuck imao, i steta sto se nije lechio..... :(

 

Pa tako je u Americi. Ako imas pare, super. A ako nemas - ko te jebe!

 

 

A sto se tice ove govnarije za sidu, moras da budes teski jebeni debil, cim se zajebavas sa tim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато ми је сва музика тада неупоредиво више вредела, не зато што је била боља већ зато што је требао труд да се дође до ње.

Више је вредео згужвани "Leprosy" него целе дискографије неких данашњих "квлтних" бендова.

 

Pa koji bendovi su danas "квлт", ako ne bendovi iz onog vremena?  

 

Meni je tako jebeno krivo sto se nisam rodio na vreme da vidim Death uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck se jeste lecio, sta izmisljate... Bilo je cupavo zbog kesha, zato je i njegova porodica ostala u velikim dugovima, i dan-danas se odrzavaju tribute svirke da se sakupi novac. Zato je, takodje, svojevremeo i izasao gore pomenuti snimak iz Ajndhovena, i to u obicnoj kesici, nije imao nikakav specijalan layout.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck se jeste lecio, sta izmisljate... Bilo je cupavo zbog kesha, zato je i njegova porodica ostala u velikim dugovima, i dan-danas se odrzavaju tribute svirke da se sakupi novac. Zato je, takodje, svojevremeo i izasao gore pomenuti snimak iz Ajndhovena, i to u obicnoj kesici, nije imao nikakav specijalan layout.

 

Brate mnogo kasno je poceo da se lechi. Taj snimak iz Ajndhovena su izbacili valjda clanovi Deatha posle Chuckove smrti da kolko tolko finansiski pomognu njegovoj porodici.

 

Da sad sam to hteo da napisem ali si me ti preduhitrio jeste se on lecio ali mnogo kasno.......

 

Inace taj snimak iz Ajndhovena ili Live in L.A. ,nisam siguran, moze da se nabavi u Mamutu za neke male pare,u obliku DVD-a,za nesto ispod hiljadu dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poceo kasno da se leci. Tj. ocigledno jeste (gledajuci sa strane da mu se bolest vratila posle godinu-dve) ali vremenski, poceo je da se leci cim je saznao, nije ni mogao pre. Inace, bolest je stanovala u njemu jos od detinjstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck se jeste lecio, sta izmisljate... Bilo je cupavo zbog kesha, zato je i njegova porodica ostala u velikim dugovima, i dan-danas se odrzavaju tribute svirke da se sakupi novac. Zato je, takodje, svojevremeo i izasao gore pomenuti snimak iz Ajndhovena, i to u obicnoj kesici, nije imao nikakav specijalan layout.

Koliko ja znam, cak je i Cakova gitara bila na prodaju. I to mislim da je bilo pre njegove smrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chuck se jeste lecio, sta izmisljate... Bilo je cupavo zbog kesha, zato je i njegova porodica ostala u velikim dugovima, i dan-danas se odrzavaju tribute svirke da se sakupi novac. Zato je, takodje, svojevremeo i izasao gore pomenuti snimak iz Ajndhovena, i to u obicnoj kesici, nije imao nikakav specijalan layout.

 

Jbt kako je ovo jadno. A neki plaćaju milione da bi nabacili nove sise, dupeta..

 

 

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ljudi,pronjuškajte malo,nije teško.Chuck je umro u 13.decembra 2001,a live in eindhoven je izašao 30 oktobra 2001,što znači da mu je namena bila da pokrije njegove troškove lečenja.

 

A ćutali su dugo oko samog lečenja i komplikacija,čak je imao jednu i operaciju i rekli su da se oseća dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Death je retko ko slushao dok su bili zivi

 

To stoji,tačnije mislim da su počeli masovnije da ih slušaju sa TSOP,pre toga je bilo nekako mršavo i slabo.

Jes' i mene nekako nervira publika u Eindhoven,a mislim da su i sami članovi benda bili malo smoreni.Na LA je to puno bolje.I publika i članovi benda.Ipak je Eindhoven festival,a LA solo nastup.

Koliko ja znam,u prvoj polovini 90-ih bili su prilicno zapazeni.

Jesu,ali po tome da su se sto puta raspadali i ponovo uspevali da "sastave" kao bend.I da su tretirali Chucka kao surovog eksploatatora (jer samo on piše pesme a ostali su izvođači radova).Da ne pominjem pljuvanja ostalih DM bendova koji su osporavali kvalitet njegovog rada.

Meni je tako krivo sto se nisam rodio na vreme da vidim Death uzivo.

Ma ne brini.Mlados' je mlados' pa svejedno u kom veku.A i gledaj to racionalno,bile su to devedesete,najverovatnije ne bi imao novca za koncert jer bi morao da putuješ na zapad da ih vidiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu,ali po tome da su se sto puta raspadali i ponovo uspevali da "sastave" kao bend..

Lack of comprehension je tada bas odjeknuo,i bilo je ljudi koji su voleli tu pesmu a nisu imali veze sa death metalom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne brini.Mlados' je mlados' pa svejedno u kom veku.A i gledaj to racionalno,bile su to devedesete,najverovatnije ne bi imao novca za koncert jer bi morao da putuješ na zapad da ih vidiš.

 

Mislim da bih bio u stanju da odem tamo po svaku cenu... Mislim, da sam bio u ovim godinama, u ono vreme... Jer znam da bih sada ubio da mogu da odem na Death.

 

Varg:"Jbt kako je ovo jadno. A neki plaćaju milione da bi nabacili nove sise, dupeta."

 

Uvek pare imaju oni koji ih najmanje zasluzuju... Ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...