Jump to content

2007.11.17. *SKC, Beograd* Helloween & Gamma Ray


Elderane

Recommended Posts

ох, брате...шта све може да се прочита овде...невероватно...концерт је био феноменалан, почео је раније (пријатно изненађење), трајао пристојно дуго (хвала хеловину што нису пичке и што су направили медли оних песама које би фанови хтели да чују а немају времена да их одсвирају мада бих ја више волео да сам чуо целу иф ај куд флај него доктор стин али шта је ту је...), мало ме сморило што каи најављује песме као и на алајв 95 са све оним "ијео" урлицима и она фора "лис'н то дис мен" (али контам да увек исто најављује песме), и имао сам утисак да је публика била слаба тј. само на ај вонт аут су сви певали и скакали, а разочарала ме на хеви метал јуниврз (можда је то само мој трип али на териону је под сале подрхтавао од скакања за разлику од овог концерта)...

ко се жали, нека не иде на концерте...јеби га, ја сам био у три четврт панталонама па ми није био проблем да чекам мало напољу, на метал свиркама се скаче и праве се шутке (немало пута сам био модар и крвав), људи се побију...све је то здраво и добро и лепо док си млад...ако си за пензију, или немој ићи на концерт или стани позади, брате, и уживај...како људима не досади да серу за звук...јеби га, дао сам и ја паре и хоћу добар звук и био је...све се чуло и разазнавало...мало се вокал повремено губио (утишавао, штагод) али је било добро...уши ме нису болеле, све сам чуо, уживао сам...и, не серите по организацији...то је најлакше...узмите па радите организацију ако вам се не свиђа...људи раде, труде се, доводе бендове који овде никад нису зашли и људи серу...не треба нама ништа...ми смо стока!!! надам се да она два феста следеће године неће пући, а какве су људи пичке не би ме чудило...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedina stvar koju bi mu zamerio je malo veća količina nekulture koju je iskazivao, ali to su neke stvari koje idu uz HM, pa se donekle i može razumeti, kada bi uzeli u obzir da u publici nema nežnijeg pola. Ovo je, opet samo neko moje mišljenje (kao da iz mene izvire neka preterana kultura...).

Ne razumem na sta mislis. Koja nekultura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodine Bojane, u ime organizacije ovog koncerta, ciji sam clan, iskreno Vam zahvaljujem sto ste dosli na koncert i podrzali Heavy Metal.

 

Samo, zelio bih da Vam skrenem paznju na nekoliko stvari, koje ste pomenuli u svom opsirnom, i zanimljivom izvjestaju, a za koje ste, u svojoj neinformisanosti, okrivili i prozvali organizaciju.

 

1. Mi ne mozemo, nazalost, da uticemo na vremenske prilike. Zao nam je sto je padao snijeg.

2. SKC ima taj jedan jedini ulaz za publiku, i jedino sto smo mogli je da probijemo zid, a to nam nije omoguceno.

3. Vidim da niste upuceni, ali, pjevac i mastermind benda Gamma Ray, kako vi kazete, ekstra gotivan lik, je niko drugi nego Kai Hansen, covjek koji je jedan od osnivaca benda Helloween, autor nekih od najvecih hitova benda(I'm Alive, Future World, Halloween, I Want Out, Ride The Sky...),i mislim da, ako Vam je vec Helloween medju 3 omiljena benda, ne bi bilo lose da ste to znali. Mada, to nije ni bitno, na to imate potpuno pravo. U svakom slucaju, bilo je jasno da Gamma Ray ima vise od 3 fana.

4. Za nedolicno ponasanje pojedinih fanova Vam se izvinjavam. To ne bi trebalo da bude dopusteno na koncertima, ali nije bilo moguce da obezbjedjenje reaguje za sve u masi.

5. Weikath nije bio smoren, cak naprotiv. To je njegov standardan stav rock stara na bini. Gledao sam Helloween i ranije, i covjek se ponasao istovjetno.

6. Za Andija, znam da je bio malo nepristojan, ali nazalost, znate i sami da tu ne mozemo nista.

7. Set lista za ovaj koncert je bila identicna kao za druge na turneji. Sve unaprijed isplanirano i tacno u sat.

8. Pocetak koncerta je najavljen za 21h, tako da koncert nije kasnio, nego poranio, iskljucivo zbog loseg vremena, i insistiranja tour menadzera da koncert pocne ranije, da ne bi kasnili u Bugarsku, posto su u Srbiju dosli 3 sata kasnije nego sto je planirano.

9. Za garazu takodje nemam komentar, nije do organizacije.

 

Sad, molim Vas, recite mi, sta je tacno u ovome sto sam Vam obrazlozio "losa organizacija"? Da li mozda to, sto smo, uprkos izglednom gubitku novca, prebacili koncert u SKC, docekali Helloween i Gamma Ray sa 1000, ali jako vrijednih ljudi, umjesto logicnog poteza koji bi bio svakom biznismenu samo otkazivanje koncerta, jer su Bugari, sutradan poslije koncerta, dosli u broju 4200! Zao mi je sto ste se morali suociti sa nedostacima SKC-a kao prostora za 1000+ ljudi, ali nadam se da shvatate da ne biste nikad u Srbiji prisustvovali ovakvom velicanstvenom dogadjaju, da nema SKC-a i ljudi koji se bave ovakvim stvarima. Mislim da male nezgode na ulazu, guzva i vrucina, malo cekanja i slicne sitnice nisu tako velika cijena da uzivamo u ovakvim metal spektaklima, jer, nazalost, na drugi nacin nije moguce. Da smo ostali u Hali Sportova, vjerovatno sad mi ne bi ni postojali kao organizatori, a to bi znacilo da nema vise ni Helloween-a u Srbiji, jer ih niko normalan ne bi doveo poslije takvog fijaska i koncerta pred mizernim brojem ljudi u odnosu na kapacitet sale. Razmislite malo o ovome, molim Vas, i Vi, i svi koji slicno misle, prije nego sto okrivite organizaciju za sve lose stvari, ali ipak sitnice, koje se dogadjaju na Heavy Metal koncertima.

 

S postovanjem,

 

Slijepcevic Dobroslav

 

Uf uf uf.... mislim da smo sada malo pobrkali lončiće. Ajde ja ću da krenem po tačkama.

 

1. Gospodine Slijepcevicu to što je padao sneg, naravno da nije Vaša krivica. Ceo ovaj tekst je pisan za jedan sajt koji je trenutno offline pa nije postavljen tamo. U suštini opisuje se atmosfera pre koncerta. Ovo je generalni report, a ne kukanje.

 

2. Verujem da ste bili upućeni na odziv ljudi. Malo je bila pretrpana hala za onoliko ljudi. OK, mora da se menja mesto održavanja, ali mislim da SKC nije bio mesto za to.

 

3. Ovo je očigledno odbrambeni napad, al ajd, nema veze. Pobogu ljudi, pa i da ne znam to što sam naveo ne vidim razlog zašto bi to bila tolika propast? Za sajt www.forumiranje.com sam pisao kompletan report o grupi Helloween i naravno da sam upućen u to da je gitarista grupe Gammaray ujedno i prvi gitarista-pevač grupe Helloween. Ceo ovaj Rewiev je pisan za isti sajt i zato izbegavam da pominjem imena kako ne bi zbunio čitaoce. Ukoliko mi neko ne veruje na reč nek slobodno proveri sajt Forumiranje kad dođe online.

 

4. Potpuno ste u pravu. Ovakve stvari, kao ni tačku 1, nisam prebacio organizaciji. Stvarno ne razumem čemu sad ovakve negacije na komentar...

 

5. Ipak ću ostati pri svom stavu. Jer sam gledao gomile snimaka starijih koncerta Helloweena.

 

6. Tačno (opet nisam ovo prebacio organizaciji)

 

7. Onda sam ja imao dezinformaciju. Izvinjavam se.

 

8. ^^^^^^^^^^

 

9. Lepo ste me nasmejali.

 

Gospodine Slijepcevicu moje kritike na organizaciju su išle u tri tačke: 1. Jedan ulaz 2. Kašnjenje (mislio sam da je koncert zakazan za 20h, pa sam tako napisao) i 3. Duga pauza između promene grupa. S obzirom da sam pažljivo pročitao Vašu konstataciju na sve ovo očigledno je da sam se ogrešio o tačku 2 i na tome Vam se izvinjavam. Što se tiče tačke 3 ostaću pri svom stavu. Mislim da je moglo brže, ali nisam ja taj koji radi Vaš posao da bi znao koliko je vremena potrebno za to. Ovo sve komentarišem kao običan fan. I naravno tačka 1. Da, nije mi se svidelo što je premešteno u SKC (i samim tim odobren jedan ulaz). Razumem zašto ste to uradili, ali opet komentarišem sa strane jednog fana grupe. Čuo sam nekoliko negativnih komentara na tu temu premeštanja. Pozitivne nisam čuo (što ne znači da ih nije bilo)

 

Uopšte ne vidim zašto ste se Vi našli uvređenim po svim ostalim tačkama koje ste naveli (poanšanje publike, ponašanje pevača, sneg, garaža... itd itd), kada ih nisam prebacio Vama. Molim Vas da shvatite da se i ja bavim poslom gde često nailazim na kritike i pohvale svojih radova i da Vas donekle sve razumem. Mogao sam ja da kažem: "Ne zanima me, što niste ostavili u Hali sportova"; mogao sam reći da smo mogli da izbegnemo sneg tako što bi koncert organizovali ranije, ali nisam. Jer Vas razumem zašto ste promenili mesto održavanja i potpuno razumem to da Vi ne možete uticati na to da se koncert održi mesec dana ranije. Sa druge strane, shvatite Vi mene kao obožavaoca koji ima nekih negativnih mišljenja, ali se extra dobro proveo na koncertu i koji bi sledeći put dao 4000 din za kartu da doživi isto. Helloween slušam od svoje 12 godine. Spada među moje tri omiljene grupe (pored Metalike i Mejdena). To što nisam navodio neke detalje ne znači da ne znam ništa o grupi. Naravno da znam dosta o njima, ali i da ne znam nije propast. Možda sam ljubitelj muzike, a ne grupe.

Edited by Bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojan

 

ti si jedna seka-persa (bendovi su na turneji po istom tom snegu, pa su došli i gledao si ih)

ako si na metal koncertu shvati da ne gledaš labudovo jezero

ako si penzioner i bole te leđa idi u banju

 

Momak, možeš ti da komentarišeš kako god poželiš, ja sam naveo ovde svoja mišljenja i neku svoju viziju koncerta. Dobro znam šta je HM koncert, jer ovo nije prvi kom sam prisustvovao. Ponašanje publike jeste bilo loše, generalno. Meni je nečuverno da vidim stoku od 90+ kila kako se besi o devojku, mislim da bi trebalo da bude i tebi... Ne smeta meni što se neko obesi o mene, što me zgazi, šutne ili udari. Imam dole ogrebotinu od cipele dugu 10 cm, pa se ne bunim. Nije da nisam dobio batina u životu (što uživo, što na koncertima). Sve je to HM, sve je to život. Ali kada je nešto preterivanje, onda je preterivanje.

 

Ovo "seka persa" bolje prokomentariši kada me budeš upoznao.

 

 

ako tvrdiš da voliš helloween saznaj ko je kai hansen

 

Kompleksaške komentare obično ne komentarišem, al napraviću izuzetak. Već sam gore naveo da sam full report o njima pisao milion puta. Nijednog trenutka pevača grupe Gammaray nisam nazvao drugim imenom, niti sam rekao da nikad nije svirao za Helloween. Pročitaj prvo moj report (ako te ne mrzi) pa onda komentariši.

 

 

ako već ne voliš gammaray (ustvari ne znaš ih dovoljno da bi ih (za)voleo), koji ćeš u prvim redovima dok oni sviraju?

 

Takođe, bi trebalo bi pročitati moj report. Napomenuo sam da ne bih voleo da me fanovi Gammaray grupe shvate pogrešno. Ne kažem da ih ne volim, ne kažem da loše sviraju, nego mi se ne sviđa njihova muzika. U prvim redovima sam bio jer bi kasnije, kada bi izašao Helloween, bilo nemoguće probiti se. Došao sam da gledam Helloween, a ne Gammaray (ma da mi se njihov nastup extra svideo).

 

Oni nemaju klavijuature u bendu ZVANICNO, dakle bolje i to, nego da pustaju sa matrice.

ovako je ipak sve LIVE i to treba da cenis.

 

Kojom rečenicom sam ja dokazao da to ne cenim? Meni je sve to bilo malko simpatično, daleko od toga da mi je smetalo. I naravno da cenim to. Inače ne bi došao na koncert.

 

Nema tu lose organizacije, imas dva benda na JEDNOJ bini.

Znaci mora da bude DVA seta bubnjeva i ostalog.

ovo je bio zajednicki koncert, dakle nije GR bio predgrupa, na to si trebao da obratis paznju.

 

 

Citiraću sebe

U nastupu su učestvovale samo dve grupe: Gammaray i Helloween.

 

Da... nisam obratio pažnju :rolleyes:

 

Ne vidim da sam igde pomenuo da je Gammaray bila predgrupa. Ako ti vidiš, svaka ti čast :).

 

Ne razumem na sta mislis. Koja nekultura?

 

Mislim da bi bilo nekulturno pričati o tome ovde. Uostalom, rekoh da sve to ide uz HM. To je normalna stvar...

Edited by Bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno Stratowar, čekamo i druge. :pivopije:

 

@The Wicker Man

Ma nisam to čula uopšte, do mene je, je li ima još šta da si ga pitao interesantno? :ph34r:

 

@Bojane

Zašto ti ne radi ovaj sajt forumiranje.com? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Verujem da ste bili upućeni na odziv ljudi. Malo je bila pretrpana hala za onoliko ljudi. OK, mora da se menja mesto održavanja, ali mislim da SKC nije bio mesto za to.

Bojane to i jeste sustinski problem Beograda, nema drugog prostora u kojem bi se to moglo odrzati. Prebacivanje odgovornosti na nas za to, ja kao kada bi smo mi vama zamjerali sto niste pobjedili Dzordana u basketu jedan na jedan. Mi bi smo rado izgradili drugi prostor, ali nadam se da shvatate da nemamo dovoljno novca za to. Mi smo u tom slucaju nemocni, i imali smo dve opcije ili Skc ili otkazivanje. Koju bi ste vi odabrali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Verujem da ste bili upućeni na odziv ljudi. Malo je bila pretrpana hala za onoliko ljudi. OK, mora da se menja mesto održavanja, ali mislim da SKC nije bio mesto za to.

Bojane to i jeste sustinski problem Beograda, nema drugog prostora u kojem bi se to moglo odrzati. Prebacivanje odgovornosti na nas za to, ja kao kada bi smo mi vama zamjerali sto niste pobjedili Dzordana u basketu jedan na jedan. Mi bi smo rado izgradili drugi prostor, ali nadam se da shvatate da nemamo dovoljno novca za to. Mi smo u tom slucaju nemocni, i imali smo dve opcije ili Skc ili otkazivanje. Koju bi ste vi odabrali?

 

Verujte mi da je razlog svemu ovome moje preterano detaljisanje i vaše loše tumačenje mog izveštaja.

Jesam neke stvari napisao onako kako nije trebalo, jer nisam bio informisan i već sam se izvinuo za to. Ako su te dve opcije bile jedine onda ste učinili pravu stvar. Nijednog trenutka nisam rekao da sam se loše proveo. Zahvaljujući Vama sam stigao da vidim Helloween uživo, i za to imate moje veliko HVALA!. Jednostavno ste neke stavove pogrešno protumačili.

 

@furija

 

Problemi sa serverom. Biće online uskoro.

Edited by Bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

/\ ma ti si retard ... s oprostenjem :)

 

 

cisto da udarim komentar ,mi smo ispred skca stigli medju prvima ,oko 5 i nesto,jeste jebala ona kisa ,da nje nije bilo ,bilo bi ludila po parku.Guzvu sam ocekivao mnogo vecu ,ovo je bilo opusteno ,zacas se uslo,samo sto je uzak prilaz pa smo bili sabijeni ....

 

Necu da smaram sa sitnim detaljima ...meni je smetalo jedino to sto sam znao set listu iz Madjarske i onda sam se tokom koncerta nervirao sto je prepisana do u sekund a ovamo sam cuo da ce kao biti malo drugacija kombinacija za Srbiju ,no dobro,Nemci su Nemci :) ....vredelo je otici iako nije bila gotovo nijedna od mojih omiljenih stvari ,tako da se nadam tom sledecem koncertu ,svirka i atmosfera savrseni....to vece se pilo po onoj smrzlici po gradu do ujutru i bilo je za pamcenje !!!....

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako neko moze da cirka i da se zeza posle koncerta,ja obicno posle svakog koncerta koji me bas zanima ne mogu da stojim na noge,dam 100% od sebe za vreme koncerta....

 

 

 

Pa nije da mi preostane neki visak snage....al sta da radis posle koncerta kad nema sanse da te drzi mesto ...u stanju sam danima da lunzam i pijem bez prestanka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam previse uzbudjen posle koncerta,ali dam previse od sebe na samom koncertu da fizicki ne mogu da izdrzim,ali zato psihicki da ne pricam,legnem i nema sanse da spavam i slicno,i obavezno se probudim (ako zaspim) sa osmehom na faci....MOGU SAMO RECI OVAJ KONCERT JE BIO BOLJI NEGO BILO KOJI SEX....DA LI SE NEKO SLAZE SA TIME :D?Tako bi opisao u jednoj recenici ovaj koncert...

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...