Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

jednostavan recept za one koji vole meso i nemaju predrasude:

 

teletinu ociscenu od svi eventualnih zilica samleti jedno 6 puta, metnuti na tanjir i sve tako pred goste.

posluziti sa pastom od belog luka i toplim lepinjama.

jelo se zove kibbi. arapska posla. nije cak ni lose ako ne razmisljas o tome da je meso sirovo i da nema nijednog zacina u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo je baš egzibicionizam

medved

 

Umm, medvjedja prshuta? E, to moram da probam.

 

 

 

Sirovo meso bez zachina? Ne, hvala... Ne mogu da shvatim kako neko mozhe da jede sirovo meso bez ikakvog zachina. No, ukusi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinacija nicega (spageta), tikvice koja nema ukus (dok ne dodje u prisutstvo stvari koje ga imaju) i dinstane pecurke ne moze biti dobro...

Ne znam sta ce ti spagete u tom dijetalnom receptu?? Bilo bi 50x bolje bez njih. Ili samo pecurke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem probaj da spremis i videces. Tikivce ako umes da ih spremis nisu bez ukusa, a to znaci da kada ih oljustis posoli ih malo i neka odstoje par minuta (stavise ja ih obozavam, ali to je subjektivno), sa pecurkama kada ih izdinstas su super. Spagete, su moj izbor jer su mnogo zdravije od hleba, no kada bi jela samo pecurke i tikvice sa hlebom...

 

Da je bilo lose, moji su jako surovi po tom pitanju bacili bi u kantu :)

 

Uostalom ja sam dala predlog, ko voli nek izvoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam sa ortakom pravio neke snicle da hasamo, bili pri kinti, pa nam palo napamet da napravimo i sos, uzeli 200 gr pecuraka, isekli ih, i dinstali sa crnim lukom jedno 15minuta, i jos dodali posle pavlaku preko svega toga, znaci sos ispao ukusniji nego snicle, koje su isto bile haos dobre :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ово не да је укусно него не знам! Неко италијанско јело...

 

- 2 КГ шницли (пилеће груди, јунећи бут, говеђе месо - важно је да је у повећим комадима)

- 1/2 Кг Црног лука

- Сенф

- Две-три шаргарепе

- Једна главица белог лука

- Павлака

- 50 гр Маргарина

- Свеза першуна

- Зачин Ц (вегета)

- Млевени бибер

- Со

-----------------------------------------

Кувати месо док не омекша. Исецкати шаргарепе на колутове. Црни лук исецкати на повеће комаде (како би се задржао сок).

Повећи тигањ или плех за пржење поставити на умерену ватру, набацити маргарин, додати колутове шаргарепе и црни лук као и шницле преко тога (уколико су велике, онда у комадима). На тихој ватри потребно је да се динстају неких сат времена!

Док се месо и лук динстају, измешати павлаку и кашичицу сенфа, исецкати врло ситно першун као и бели лук. Након сат времена динстања (можете и дуже, наравно) додати прелив од павлаке и сенфа, додати першун и ситно исецкан бели лук (можете и једну чену белог лука уколико не волите). Зачините по жељи (бибер, со, вегета). Оставити да се динста још неких десетак минута и воила - ненормално добар ручак! Одличан уз...рецимо, печени кромпир или пиринач...ма страва! :] :)

 

А за савршен сос за роштиљ - ситно сецкан црни лук, мало бибера, ситно сецкан бели лук, мало ситно сецканог куваног парадајза и мало першуна као и уља - то све промешати у одређеној чинијици, додати и со како би лук пустио свој сок и просути преко топлог роштиља.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li ima neko recept za pripremanje morskog psa ? U pitanju su fileti. Pre sedam dana sam kupio iste i samo sam ih pekao sa persunom i belim lukom, ali nije ukus bas nesto. Imam utisak da malo gorci. Pravio bih ponovo ali sa nekim mirodjijama koje bi malo neutralisale specifican ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko recept za pripremanje morskog psa ? U pitanju su fileti. Pre sedam dana sam kupio iste i samo sam ih pekao sa persunom i belim lukom, ali nije ukus bas nesto. Imam utisak da malo gorci. Pravio bih ponovo ali sa nekim mirodjijama koje bi malo neutralisale specifican ukus.

probaj ovo:

 

SHARK FILLETS

 

2 lbs. fresh shark fillets

1 tbsp. parsley, chopped

1 onion, chopped

1 clove garlic, minced

1/2 c. dry sauterne wine

3 firm tomatoes, diced

3 tbsp. cooking oil

Salt and pepper

 

Wipe fillets with damp cloth. Pour oil on oven-proof dish; place over open flame. Add onion, parsley, garlic, tomatoes, salt and pepper to taste. Place fillets carefully over top of vegetables. Cover and bring to a boil. Lower flame; simmer for 15 minutes. Add wine and bring to a boil. Transfer dish to 350 degree oven and bake 10 minutes or until fish flakes easily with a fork. Carefully remove fish from sauce using large spatula. Arrange fillets on preheated platter. Keep warm. Strain sauce through sieve and heat to a boil. Sauce should be reduced by this time. Pour hot sauce over fillets and serve.

 

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko recept za pripremanje morskog psa ?

 

 

ja sam mislim jednom ili dva puta pripremala, ali sam shvatila da je uzaludno jer fileti morskog psa kod nas dolaze u duboko zamrznutom stanji i kada se odlede i ocedi voda iz njih sta ostane? Pre ce biti da imaju miris zamrzivaca nego prepoznatljiv miris ribe. Isti slucaj je i sa bakalarom, a mislim i sa filetima soma.

Nedavno sam jela u jednoj ribarnici ribu pecenu na cumuru sa prelivom od maslinovog ulja, paradajiza, kapera i zacina, medju kojima preovladava ruzmarin. Probaj samo da ispeces tako rubu sa malo soli i napravi takav preliv i mislim da ce biti sasvim OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@East

Daj taj recept za pečurke

 

@maria blacksmith

origano (i bosiljak) kult!

 

Volim jake začine. Šećer, so, sirće, ulje - bljak. Jedino što su nekad stvarno neophodni

 

@krezavy

Kukuruz je zakon. Imaš i pakovanje od 2kg. Neki ga zovu porodično, a ja ga zovem predjelo :D

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matatrtaDgrejt

Hvala, sad cu biti skroz iskren. Mogao sam i ja da guglam ali nisam hteo da se upustam da prevodim sa engleskog. Ne stidim se da kazem da moram da pogledam u recnik za 70 % reci. Prevescu pa cu videti da li ima toga da se kupi ovde :)

ja sam mislim jednom ili dva puta pripremala, ali sam shvatila da je uzaludno jer fileti morskog psa kod nas dolaze u duboko zamrznutom stanji i kada se odlede i ocedi voda iz njih sta ostane? Pre ce biti da imaju miris zamrzivaca nego prepoznatljiv miris ribe. Isti slucaj je i sa bakalarom, a mislim i sa filetima soma.

Nedavno sam jela u jednoj ribarnici ribu pecenu na cumuru sa prelivom od maslinovog ulja, paradajiza, kapera i zacina, medju kojima preovladava ruzmarin. Probaj samo da ispeces tako rubu sa malo soli i napravi takav preliv i mislim da ce biti sasvim OK.

Dobro si primetila u vezi vode. Nisam odoleo a da ne izrucim u casu, ono sto se iscedilo od oko 800 gr bruto tezine. U casi je bilo oko 1.5 dl vode. Ne znam da li varaju na masi Singapurci ili ovi nasi sto prepakuju, ali stvarno malo toga ostane kada se ispece. Filete soma sam jeo u nekom restoranu i zakljucio da su bezukusni. U maxi -ju sam video isti oblik i velicine tih fileta i zakljucio da su kupili tamo a ne sopstvena proizvodnja. (a otisao sam na restoran pored reke, kao fora oni pecaju, znaju da spremaju...atmosfera :)) ) . Ja stalno pravim lososa i mogu da kazem da je odlicna riba za tu cenu. Probacu takav preliv. Razmisljao sam i ja o nekom slicnom prelivu jer sam se vodio mislju kako su dobre neke sardine u paradjz sosu sa povrcem. Fino se slaze paradjz sa ruzmarinom, bosiokom i origanom (ne mislim sve troje odjednom). E, al sta bese kaper, stvarno nemam u glavi sta je to. Nije me sramota da pitam sta je ... lako se praviti pametan kad mozes da guglas, ali ja pricu na forumima shvatam kao pricu uzivo :)

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matatrtaDgrejt

Hvala, sad cu biti skroz iskren. Mogao sam i ja da guglam ali nisam hteo da se upustam da prevodim sa engleskog. Ne stidim se da kazem da moram da pogledam u recnik za 70 % reci. Prevescu pa cu videti da li ima toga da se kupi ovde :)

Zato sam ga i stavio, jer nemash karanfilchiche, kurchiche, palchiche nego sve brate u prvoj prodavnici mosh' nadjesh.

Pershun, crni lukac, beli lukac (samleven), suvo dezertno vino, paradajz ulje so i biber. Ne mere jednostavnije.

Uostalom nije ti zgoreg da nauchish kako s' kazhe dinstanje, blaga vatra i to. Mozda se spandjash s nekom strankinjom pa znash da joj reknesh kako da ti kuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam ga i stavio, jer nemash karanfilchiche, kurchiche, palchiche nego sve brate u prvoj prodavnici mosh' nadjesh.

Pershun, crni lukac, beli lukac (samleven), suvo dezertno vino, paradajz ulje so i biber. Ne mere jednostavnije.

Uostalom nije ti zgoreg da nauchish kako s' kazhe dinstanje, blaga vatra i to. Mozda se spandjash s nekom strankinjom pa znash da joj reknesh kako da ti kuva.

Spandjam ? Mora da si negde od carapanije ili mi se cini. Samo sam sa jednom Bugarkom dosao do faze kuvanja, a posto je bilo na domacem terenu ja sam kuvao, ali i u spandjavanju sa nasim "damama" uvek sam ja kuvao. Meni brate ne gine kuvanje. Babe iz familije prognoziraju mi napet brak (ako ikad udjem).

Mislio sam da su zacini neki iz podrucja odakle je morski ker, ali vidis ...Kazem, uzecu recnik u sake i kad budem imao vremena ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...